pravični torek, 7. februar 2012 ob 09:22

Saj največji stalni problem je, ker pri nas še nisem videl dobre zimske službe.

Na določenih mestih, kjer bi moralo biti očiščeno, se ne očisti.

Tam, kjer ne rabiš soli , se posoli, da sol stoji, da se ljudje izogibajo.

Danes zjutraj je bil lep primer v Ljutomeru.

Mimo pošte v smeri Merkatorja je nekdo plužil pločnik. OK.

Desno, ob novem parkirišču v smer vrtca pa nič.

Ne vem, zakaj ni mogel še zaviti tja, ker je šel mimo?

Namreč, mamice, ki so šle z otroki v vrtec, so potem z otroki hodile po cesti.

Cesta je bila plužena, je pa porblem, ker so v obe strani vozili avtomobili in so se morali izogibati pešcem.

Nevem tudi, če se ne premore vsaj en javni delavec, ki bi z lopato počistil sneg pri prehodih za pešce, ko plug iz ceste narine gor.

Meni ne predstavlja nobenega problema. Sem pa videl starejše ljudi, ki so komaj prišli čez.

Sicer bi se pa taki in podobni primeri hitro rešili, če bi naročniki in plačniki šli malo pogledat kako se dela in povedali kaj in kako.

Sam hitro menjaš izvajalca, če ne dela tako, kot želiš in ga tudi ne plačaš.

Pri teh javnih službah, smo pa očitno še v prejšnjem tisočletju.


gorgona torek, 7. februar 2012 ob 10:48

@@@pravični@@@
namesto tega ka glejaš kak što dela bi prija za lopato pa ša spuca...sneguje resen fejst in se to nemre vsaki kot očistiti...če bi vsaki prija za lopato pa spuca 4kvadrate nebi blo problema

kobreti torek, 7. februar 2012 ob 11:11

...to je guč, pa kak fajn še dene friški luft. Jas sen gnes zarön kda sen priša iz šihta namesto v postelo skida höf cca 150 kvadratof To ja

MILAN torek, 7. februar 2012 ob 15:54

Mislec V BOSNI SO UVEDLI DELOVNO OBVEZNOST KA MOREJO ITI FSI MOŠKI METAT SNEGA tak bi moglo biti prinas. Ne pa modrovanje kak je ne spucano.
Son moren zaron teko pret stanoti ka sneg spucan pa ka lehko gren od hiže. Hjooj

TUNČEK torek, 7. februar 2012 ob 16:22

Pa še malo rekreacije nebi škodilo liden, še posebe ovin, ke sidijo f pisarnah. Jaaa

simon-ptujski torek, 7. februar 2012 ob 16:27

Mislim, da je vsak med nami danes kidal sneg na svojem dvorišču. To sploh ni problem in tudi nihče ne pričakuje, da mu komunala, ali kdorkoli že očisti njegove privatne poti in dvorišča.

Problem je pri javnih površinah - teh verjetno nobeden od vas, ki ste tako zagreti za metanje snega, ni čistil.

TUNČEK torek, 7. februar 2012 ob 16:34

Fčosik smo jih kidali, daleč nazaj v ovih cejtih. Vuuhuu

simon-ptujski torek, 7. februar 2012 ob 16:46

Jaaa Jaaa
To verjamem - ampak sedaj pa tega verjetno nihče ne počne več (razen morda v Bosni). So pač drugi časi. Se pa strinjam, da bi v ekstremnih razmerah prišla v poštev tudi taka varijanta To ja

MHA torek, 7. februar 2012 ob 17:37

Mariborski študenti že por let hodijo zmetovat snega občanon MB, keri nemrejo sami zmetati snega.

TUNČEK torek, 7. februar 2012 ob 17:50

To je lepo in plemenito dejanje. Ploskač

đoužek torek, 7. februar 2012 ob 18:58

glede soli lahko rečem, da je pri nas ne posipajo več po cesti že kat nekaj let.
Pa tudi pri vas verjetno ne sipljejo soli po cestah, ampak magnezijeve in kalcijeve kloride v praškasti obliki.
Je pa res, da se kažejo takšne spojine za bolj korozivne od navadnega NaCl.

TUNČEK četrtek, 9. februar 2012 ob 12:19

Prinas zodja leta posipovlejo droben pesek in se mi zdi, da je to bojše kak sol. Resen pa je , da je prinas malo ali nič snego, le led je fčosik. Pomežik

Progress četrtek, 9. februar 2012 ob 13:40

Ja res je droben pesek, vmes pa še vedno sol! Mogoče res majnše količine, zagotovo pa sol in pesek.

prlek1825 četrtek, 9. februar 2012 ob 21:42

jaz bom reko tak v zimskih službah je ne nikša organizacija....prvo pravilo ke bi do...je resen ke mojo razdeljene lokacije ki plužijo,,,samo če se pela z ene lokacije na drugo ....pela pa se po zasneženi cesti ima ke plug spisti dol magari je ne jegov teren....to če bo se delalo bi že dosti jakše blo....kot drugo me svodijo lidje ki samo šinflejo kak je spluženo....ke kda sneg opodne v momenti nemre biti vse spucano..pa nej bo to logično ...me pa svodi tudi to včera sem se pelo iz kejžara proti temnari, slomjak lotmerk....cesta ubitačna...tu pa se mi nede nišče zgovorjo ke nega cejta...prvi den razmin ke se ne folgajo ceste spucati drugi den pa več ne...tu se dobesedno vidi al nešče špara al pa je nešče hmajuh keri je odgovoren za to

TUNČEK petek, 10. februar 2012 ob 14:11

Meni se zdi najbole zanimivo to, da zimske slüžbe fsokič preseneti snek, takak da bi ga čakali na ekvatori. .

jozejuz ponedeljek, 10. december 2012 ob 14:15

Če je nekoga opet sneg presenetil? Hihihi Ene ceste so ko v Sibiriji. Tam proti Veržeju sploh ceste ne vidiš.

TUNČEK ponedeljek, 10. december 2012 ob 16:17

Problem naše cestne slüžbe je , da še ne ve, da pozimi lehko zapodne snek. Gda do to uspeli te do dobri, samo pitanje je če do to osvojili !? Vuuhuu

Dejan ponedeljek, 10. december 2012 ob 21:59

V Lotmerki še je dobro, v MS majo v centri takše ceste, ka še je makedam luksuz Hihihi

Tak je gnes op pudne blo.

MHA ponedeljek, 10. december 2012 ob 22:05

Snek je fest zvoženi, sol nema učinka ker je premrzlo, te pa so lehko takše ceste. Ve po Avstriji mojo še tüdi takše ceste. Tako

Ivek ponedeljek, 10. december 2012 ob 22:29

To v Murski je fčistar dobra cesta. Pret 40 leti so ne teko plüžili, pa solili, nesmo meli zimskih pa letjih šlahof, večina aftof pa je konstrukcijsko bilo takših kak pret 70 leti. Pa smo se le pelali. Eni zaj mislijo, ka de namesto jih šoferala elektronika.

Treba se nafčiti, kakši god šte je avto po snegi velo:

Pelaj pomalen.

Či treba pelaj še bole pomalen.



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.