Kata Strofa četrtek, 2. avgust 2007 ob 16:20

str.12

Bilanca na desnen bregi:

Apače.............za Pomurje
Gornja Radgona..........za Pomurje (tüdi či de 6 pokrajin)
Ljutomer...............proti pokrajini Pomurje (razprava naj se
odloži
Veržej................novo ime - Prekmursko-prleška pokrajina

niso izjasnili:
Križevci, Radenci Razkižje



Mislec

Jernej četrtek, 2. avgust 2007 ob 21:13

Kata Strofa je napisal/a:
str.12

Bilanca na desnen bregi:

Apače.............za Pomurje
Gornja Radgona..........za Pomurje (tüdi či de 6 pokrajin)
Ljutomer...............proti pokrajini Pomurje (razprava naj se
odloži
Veržej................novo ime - Prekmursko-prleška pokrajina

niso izjasnili:
Križevci, Radenci Razkižje



Mislec


Ka de zdaj pokrajinov? Prlekija?
..či bi bar ime pokrajine Prekmurje in Prlekija ostala...
Brs nede nic...skoda!

...Prleki so dosta za Slovenijo naredli
..1.Slovenski tabor ..zrihtali ka se Prekmurje ostaloj Sloveniji cuj priklopi...samo ka bojo za sebej zrihtali? Mislec

Dejan četrtek, 2. avgust 2007 ob 22:11

S tega še en cejt nič nede. Gda pa kej bo, pa ziher Prlekija nede pokrajina, či mene pitate.
Ne ven no, samo meni se zej po fsen ten, nejbole smiselno vidi ka momo 6, 7 pokrajin pa adijo. Vači do pomali že v fsakši vesi šteli meti svojo pokrajino.

MHA četrtek, 2. avgust 2007 ob 22:25

Jaz sen tüdi za čin mešo številko. Še šfabi nimajo teko pokrajin, pa jih je keko. Či pa bi že resen šteli meti 14 falatof, te pa sen za Prleško - prekmarska ali pa nič!

Zvončica ponedeljek, 6. avgust 2007 ob 23:51

Jaz pa sen za to ka se vgradimo v Štajersko pokrajino...tak kk smo že negda bili...ka bole pašemo to kak pa prek Mure..samo te še more pret tota pokrajina grotati...vrag je s totin tolajon...še nigdor neje nič dobrega prineslo....

Jernej torek, 7. avgust 2007 ob 21:11

Zvončica je napisal/a:
Jaz pa sen za to ka se vgradimo v Štajersko pokrajino...tak kk smo že negda bili...ka bole pašemo to kak pa prek Mure..samo te še more pret tota pokrajina grotati...vrag je s totin tolajon...še nigdor neje nič dobrega prineslo....

Prleke pa Prekmurce so Pomurjem zdrüžili ka nebi rajon prek-mûre cuj drügoj državi spadno! (Magarskoj) Mislec

Po mojem je to političem zrok bio!

MILAN sreda, 8. avgust 2007 ob 09:08

Pomežik
tak kak sen reka
ostali bomo skuper za vekomaj
pa kak kodi de se reklo.
Bojše ka si zgučimo ka bomo skrbno delali ne pa ka se brez veze štukamo.Ste vidli kak sma midva z Milanon prekmarcon to elegantno rešila.
Predlagajte noj za posrednika pa bode fse po voli obeh streni.
HE-HE Milan

Pepek z brega sreda, 8. avgust 2007 ob 09:23

Haha Haha
Vama je bilo lehko, da sta obidvo Milana...

Almanah sreda, 8. avgust 2007 ob 10:34

Samo, da sta si vidva s prekmurskim Milanom ne gučala nič o penezih, tam pa se vse kunča....

Moje mnenje pa je tak, zej momo zodjo šanso, ka se ločimo od prekmurcov in da smo dobri sosedi, skupaj pa ne bomo nikoli dobro sodelovali, ker mi smo ne njihovi in oni so ne naši...

MHA sreda, 8. avgust 2007 ob 10:46

Jaz sen tüda rejši za Štajersko, kak pa za pomurje.
Pa bi nas štajerci sploh šteli meti?

Almanah sreda, 8. avgust 2007 ob 11:14

Prvo more država sprejeti sklep, ka nede 14 pokrajin, ampak 6 - ali 8, s tem bi se pojavila pokrajina Štajerska. To predvsem želi cerkev, (ki ima pri tej vladi veliko moč), ker ima cerkev telko škofij. Finta je v ten, ka je cerkev zafrknila Lotmerk in je naredla sedež škofije v MS in Lotmerk spada pod MS, samo bi te meli možnost, tak kak so naredli v Ilirski Bistrici, ka gremo na referendum in se odločimo ali smo Štajerci ali ne....

Pepek z brega sreda, 8. avgust 2007 ob 11:48

Mislec Mislec Mislec
Kakgot obrnemo stvor, pa kongot se priklučimo, posodik bodo nas meli za mejevredne, za siromačeke, za obrobje...
Ubog Ubog Hud Hud Ubog Ubog

Bi pa jas reka tak, ka bi fseeno bilo mogoče bojše, či bi spodali pod Štajersko, čiglih je marprog še bole daleč kak Sobota. Bi pa f toten primeri bili bor fsi Prleki v eni regiji.
Jok Jok Jok

Zvončica sreda, 8. avgust 2007 ob 18:03

Tak sen si tüdi jaz nekak mislila....kak pa mo živeli pa kej pridobili v prihodnosti pa je itak fčistark odvisno od vsakšega Prleka posebej- pa seveda od sposobnosti pa znanja izvoljenih v politiki pa virtstvi.Pomežik

Almanah ponedeljek, 17. september 2007 ob 08:32

Končno se je Pahor zbudja glede pokrajin, upam samo ka de mu kej uspelo....


Vredi bi že bilo, če ne bi pokrajinskih zakonov sprejeli in bi se začelo pogovarjat o 6-pokrajinah.....

Jernej petek, 21. september 2007 ob 12:51

Te bode tak ci bos na cesti prekrsek naredo nede Ljublana kaserala nego..ta pokrajina kje si prekrsek naredo!

..pri nami v Avstriji na Dunaji kosta ci si nej prispiceni z varnostnim pasom 35€ kazni

Pri pokrajini Steiermark 21€.

Bodo razlike tüdi pri nas glede toga?
Saj place so tüdi razlicne, po Sloveniji nej? Rajonsko gledano!

Almanah petek, 21. september 2007 ob 12:58

To še zakono-pisci samo ne vejo, saj pa še dosti stvari ni jasnih kak bi naj bilo pa kak.... Še niso niti vsa ministrstva podala predloge, kaj bi prenesla na pokrajine..... Edino Zver (šolstvo) je podal predlog...

Ma to ne bi smel delati Janša ( oz. njegova vlada ), ker niso ravni sposobni ljudje v trenutni vladi..

Pepek z brega torek, 2. oktober 2007 ob 13:10

Keko je viditi, se nanPrlekon bole slabo kože s totimi pokrajinami. Sen si pogledna nove predloge, pa je naš tol nejč nigi ne omenjeni, ne ka bi še nas resno vzeliv naših zahtevah.Zid Zid Zid

Po ten takšen bode fse tak kak je loblanska gospoda pa visoka politika splanerala.
Nič nan ne pomogajo veze pa poznanstva v vladajoči koaliciji, s kerimi se eni hvolijo.
Lotmerška opčina de spodnola pod POMURSKO REGIJO,
center regije de M: SOBOTA - debata končana.Hud Hud Hud

Nela torek, 2. oktober 2007 ob 13:57

Zvončica je napisal/a:
Keko nan je Prlekon do lastne pokrajine se je zodjič vidlo v kinodvorani....SRAMOTAVuuhuu Vuuhuu Vuuhuu Vuuhuu Če ne bi bilo političnih bi bila dvorana prozna....keko sen vidla nas je bilo navodnih civilov joko malo ne ven če sen po ne bila edina ke sen na vühe vlekla.....te pa nan je Prlekon za pokrajinoZloba Zloba Zloba Sicer pa moren ke vsemi pret napisanemi rečti ka se mi drža pa aktivnosti našega župana ( v mojo lastno presenečenje) strašno dopodnejo...kapo doj...je pa resen ka se je glovni cuk kda bi se če lehko kej vplivalo na situacijo že loni odpela mimo.....GDA SMO SE ŽE TÜ MENILI KA BI TREBALO NEKAJ NARETI...pa je blo rečeno ka je še dooooooooosti cejta...zej pa te to....eh...Prleki Ubog

Škoda ka lidje Prlekije nečejo javno rečti ka čejo svojo pokrajino!...zake??? ...ne razmin!Zid Zid Zid

Jernej torek, 2. oktober 2007 ob 14:10

Pepek z brega je napisal/a:
Keko je viditi, se nanPrlekon bole slabo kože s totimi pokrajinami. Sen si pogledna nove predloge, pa je naš tol nejč nigi ne omenjeni, ne ka bi še nas resno vzeliv naših zahtevah.Zid Zid Zid

Po ten takšen bode fse tak kak je loblanska gospoda pa visoka politika splanerala.
Nič nan ne pomogajo veze pa poznanstva v vladajoči koaliciji, s kerimi se eni hvolijo.
Lotmerška opčina de spodnola pod POMURSKO REGIJO,
center regije de M: SOBOTA - debata končana.Hud Hud Hud


..zaj še itak lejko se z časom kesnej kraj odcepite svojo pokrajino Prlekijo!

Mogoče te kesnej te vidli ka bi bogše blo ka bi meli svojo pokrajino...

..samo do mogli Prleški lidje se na noge spraviti negledej ka njihovi župani na tao pravijo!

..naj bogše ka nasledje župane volite ka majo tej cijl Mislec ...ustanovitve svoje pokrajine PRLEKIJA

MHA torek, 2. oktober 2007 ob 15:22

Podrafska v Štajersko, spodja Podrafska v Vzhodno Štajersko, Savinska f Celsko, Goriško v Severno Primorsko Huh
Ke pa mi Mislec Ke či je resen tak težko, zamejati ime za Prleško - Prekmarsko pokrejno, či že moremo fküp biti?!

Vepa, mi smo že predaleč od Lublane fkrej! Hud



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.