mile sobota, 24. november 2007 ob 13:36

gda jih pitaš, provijo ka so raje štajerci kot prleki Pisk

MHA sobota, 24. november 2007 ob 13:59

Ja no, tepa smo tak zmagali. Rejši gren pod štajersko, kak pa pod Soboto.

Dejan sobota, 24. november 2007 ob 14:23

mile je napisal/a:
gda jih pitaš, provijo ka so raje štajerci kot prleki Pisk

To je glih ne resen. Eni še pač sami ne vejo kej so, oziroma jin to nekej ne pomeni, al so Štajerci, Pomurci, Prleki, Prekmurci, ... Mon kolege iz Radgone pa Rodenec, pa se majo eni za čiste Prleke, drügi pa po rečejo ka so Štajerci, eni ne vejo oz. jin je fseeno...
Ve smo mi tüdi Štajerci, samo ka po prleško gučimo Nasmeh

mile sobota, 24. november 2007 ob 14:44

mha: tote finte so skrajno malomeščanske.

jebeš animozitet med prleki in prekmurci, to so navadne pizdarije.

Dejan sobota, 24. november 2007 ob 17:06

Eni pač nekej več na to domo, od kod smo, kej smo, ka smo Prleki in smo ponosni na to. Jas osebno nikoli nesen meja nič proti Prekmurcon, mon dosti dobrih kolegof iz drüge strani Mure (to sen že 100x poveda), moti me pa to, ka me zamejovlejo za Prekmurca (gi v MB al pa LJ) in zato je blo glede pokrajine Prlekija pač teko guča, ker s ten bi mi dobili nekšo identiteto. Či bomo pod Pomurje, de isto napre kak je blo. Fsi bomo po Prekmurci. Na fse zodje, tüdi totega portala ne bi bilo, či se eni ne bi zavedali tega.

TÜ SE TRÜDIMO PA BORIMO ZA RAZPOZNAVNOST NAŠE LEPE PRLEKIJE, NE PA KA BI MELI KEJ PROTI PREKMURCON!

mile sobota, 24. november 2007 ob 17:35

vse je to lepo, da si ponosen na svoje prleštvo.

samo eni stvari realno moramo pogledati v oči.
lepo bi bilo, da prlekija postane pokrajina, ampak to izvedljivo ni.
potem bi slovenija imela verjetno 30 pokrajin Nasmeh
to pa vemo vsi, da se zgodilo ne bo.
če te že porinejo v pokrajino z prekmurjem, potem je boljše da je pomurska pokrajina, kot prekmursko - prleška.

zzizek sobota, 24. november 2007 ob 17:38

Če vam je v interesu ohranitev identitete, je Prekmursko-prleška pokrajina optimalna rešitev. Protislovno mi je sedaj naenkrat spet zahtevanje Štajerske, če ste se še nekaj strani nazaj strinjali s predlogom Prekmursko-prleške pokrajine. Pa da to še ni vse, Ljutomer bo dobil tudi upravno telo - Svet; tega ne bi bilo mogoče dobiti v nobeni drugi varianti. V Štajerski bi se identiteta tudi (pora)zgubila. Če pa bi imeli svojo pokrajino, bi potemtakem spet lahko bilo ogromno število drugih, pa se ob enormnem številu identiteta znova izgubi.

Animoznost obstoji, pa če to priznavate ali ne. Posploševanja se nerad poslužujem, a že iz samih postov je razbrati, da preobremenjenost s Prekmurci vseskozi kar vre iz nekaterih posameznikov.

Dejan sobota, 24. november 2007 ob 18:00

S tistin vekin napison sen misla na toti portal, ka se tü trüdimo za razpoznavnost Prlekije. Jas sen ne politik pa niman nikšega vpliva ka bi lehko odloča kakše do pokrajine. Za pokrajine kak bojo mi je tak daleč tüdi že fseeno. V začetki je pač blo neke malo guča, ka bi lehko bila Prlekija svoja pokrajina pa je te normalno ka smo Prleki bili za to. Tüdi jas sen za to bija. Samo je to že od začetka bilo nerelano pričaküvati, kej smo tak več al meje fsi znali. To pa je FORUM na keren lidje izmenjovlejo svoja mnenja. Či pa kerega preveč resno vzemeš pa si si som krif.
Meni je fseeno kon do nas fteknoli, makar v Prekmurje; jas bon še vedno Prlek.
Pa mene Prekmurci čisto nič ne motijo, tak ka iz mene nič ne vre. Či bi me kej motilo, bi te že doj zbrisa od tü.

Dejan sobota, 24. november 2007 ob 18:15

Pa či smo že pri animoznosti; dere se je toti portal razvija, sen na sobotainfo.com objava mojo prvo in obenen tüdi zodjo objavo na tisti stroni o portali prlekija-on.net, ka si nej poglednejo pa ka so fsi vabljeni na forum in je tema bila zbrisana pret kak sen jo sploh praf objava...

mile sobota, 24. november 2007 ob 18:21

Zid Zid Zid Zid Zid Zid Zid Hm Huh Zardel Postrani Pisk Pisk :lol: :lol: Haa Nasmeh Pomežik Kul Šokiran Hmm Stisk Stisk Zardel Ubog Ljubezen Angel Rožica Hjooj Tiho Zeham Naprej Vprašaj Mislec Jok Spim

__________________________________________________________________________
Ke so ti na sobotainfo.com rekli ka moreš toti komentar zbrisati al zake si ga spremenja? Hjooj
Dejan

MHA sobota, 24. november 2007 ob 19:33

MHA je napisal/a:
Ja no, tepa smo tak zmagali. Rejši gren pod štajersko, kak pa pod Soboto.

To v primeri či bi bila pomurska pokrejna, ker še dvomin ka de prekmursko-prleška. Či pa bi resen prišlo do prekmursko-prleške, te pa je tak tüdi vredik, pa še sfet bi bija v Lotmerki. Že to je dosežek. San še pa fseeno mislin ka je preveč pokrejn.

Prekmarci pa so glih tak lidje kak mi. Pa mon glih tak kolege iz prekmarske strani.

Almanah sobota, 24. november 2007 ob 21:45

Ma ste tipi naivni!

Če pride do t.i. Prekmursko-Prleške pokrajine Vam povem vnaprej scenarij!

Na prvi seji pokrajinskega sveta, bodo pokrajinski svetniki z levega brega predlagali razširitev dnevnega reda (če ta točka že gi nede na njen)!
Točka se bo glasila:
Predlog o preimenovanju Prekmursko-Prleške pokrajine v Pomursko pokrajino.
Glasovanje je jasno, celi levi breg bo za in še keri z desnega! Smo popušili in nimamo več Prekmursko-Prleške pokrajine, ampak Pomursko.

Gremo dalje, če ne na isti seji, pa ziher na nasljedni seji pokrajinskega sveta , bo točka na dnevnem redu, o premestitvi pokrajinskega sveta iz Ljutomera v Mursko Soboto, glasovanje je znano, celi levi breg + G.Radgona in še keri bo za in smo še zgubili to!

In te mamo kaj??


Ma ne biti naivni na takšna brezvezna "darila" katera to sploh niso. To je pesek v oči, ka bi mi vtihnili. No mene so ne nategnili, če pa so vas, pa .....

mile sobota, 24. november 2007 ob 22:02

pa to je normalen scenarij, katerega bi napisal scenarist začetnik.

ma kdo govori o kakšnih darilih ?
pa normalno je da se imenuje pomurska pokrajina, ne pa prekmursko-prleška.
pa tudi normalno je da je svet pokrajine v murski soboti in ne v ljutomeru.
dobro da se ni kdo domislil, da bi bil v razkrižju.
ftihnilo se bo tako ali drugače, vedno je nekdo prikrajšan.
najboljši kompromis je pomurska polrajina, če se že gre v to obliko pokrajine.


če ljutomer recimo pride pod štajersko pokrajino , katere je glavno mesto maribor, potem tudi logično bi bilo da upravna enota ljutomer spremeni registerske tablice iz MS v MB. Nasmeh

MHA sobota, 24. november 2007 ob 22:08

Toblice bi ziher rejši mej MB kak pa MS še nejrejši pa LJ pa lotmerški grb Haha Pisk

mile sobota, 24. november 2007 ob 22:12

ja,
na ljutomerskem grbu pa se samo še doda gor župan kako jaše konja, v desni roki pa drži liter vina.

Dejan sobota, 24. november 2007 ob 22:46

Jas man toblice SG - Slovenske gorice, tak ka sen zadovolen. Lotmerk pa ne ven zake bi moga biti v Pomurski pokrajini, ve pa neje ob Muri.

mile sobota, 24. november 2007 ob 22:47

jaz man toblice KP, kunštni prlek.

Pepek z brega sobota, 24. november 2007 ob 22:59

Mislec Mislec Mislec
Teko ste fsega natrosili okoli totih pokrajin, ka bi lehko eno malo knigo fküper spravili. Po risnici povedano, sen veseli zavolo toga. Ne glede na to, kej keri misli, pa kej keri pove pa zagovorja, se mi vidi nejbole pozitivno to, ka je teko zanimaja za pokrajine.

Na žalost moren pritrditi tistin, keri provijo, ka Prleki s totoj pokrajinskoj zakonodajoj nemo nič, ali pa skoro nič profiterali. Tü po mojen nekšega provega recepta nega, da bomo fseposodik v manjšini in do nan pač veki centri (Murska Sobota, Maribor, ali pa Ptuj) virtili.Ubog Ubog

Prlekija je pač mala in tü se ne do nič pomogati.


Mislec Mislec
Jas osebno bi še brš nejpret podpisa za SPODJO ŠTAJERSKO s sedežon na Ptuji, pod pogojon, ka so fklučene fse prleške opčine.Aplavz Aplavz



RožicaRožica Rožica Rožica
NEJBOLE VAŽNO PA JE, KA NE POZOBIMO, KA SMO PRLEKI IN KA SE ŠE DALE TAK TRÜDIMO, PA PROMOVERAMO NAŠO LEPO PRLEKIJO PO SLOVENIJI.
Rožica Rožica Rožica

Mislin, ka smo v zodjen leti dosti dobrega naredili in ka smo marsikoga spravili na provo pot. Či bomo fküper držali, te bode se čülo za Prlekijo, pa te pod kerokoli oblost de spodnola.

Dejan sobota, 24. november 2007 ob 23:13

mile je napisal/a:
ja,
na ljutomerskem grbu pa se samo še doda gor župan kako jaše konja, v desni roki pa drži liter vina.


Liter vina bode drža v levi roki, da z desno cügle drži.

Jernej sobota, 24. november 2007 ob 23:43

..ci tak citam to temo na forumi pa ene izjave
...mater ste se se rejdno stükali Hm



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.