Zvončica ponedeljek, 29. december 2008 ob 01:16

......pa RECESIJO.....Angel

MILAN ponedeljek, 29. december 2008 ob 09:09

Hjooj kakša je razlika med RECESILOJ PA LOČITVIJOJ

PRILOČITVI TI ŽENA GRE PA POL PREMOŽEJA
PRI RECESIJIE PA POL PREMOŽEJA PA ŽENA OSTONE

MHA torek, 13. julij 2010 ob 13:02

Na RTVSLO so Lotmerk dali pod Štajersko, Bonofce pa pod Prekmarje -> klikni Hjooj Zid

optix torek, 13. julij 2010 ob 13:32

MHA je napisal/a:
Na RTVSLO so Lotmerk dali pod Štajersko, Bonofce pa pod Prekmarje -> klikni Hjooj Zid

Mah napake se dogajajo...
piši jim da te moti ker so Banovce dali v Prekmurje, in naj naredijo tam še Prlekija na svoji web strani pa dajo v njo Ljutomer, Radence, Banovce, Malo Nedeljo

Dejan torek, 13. julij 2010 ob 14:33

To sen že eno leto nazej negi na forumi v eni temi napisa o ten. Sen jin tudi pisa pa neso nič popravili. Ka je Lotmerk pod Štajersko je ne nič narobe, ka pa so Bonovci pod Prekmurje pa je ne prav.

Progress torek, 13. julij 2010 ob 14:53

To tak neje še nič, ko sen v Ljubljani in v Slovenj Gradcu bija na obiske so rekli kak kej v Prekmurje ? v Lotmerke? pa ovin neje jasno, ka je nekak Mura tista naravna meja. Aha, enkrat me celo Celjanare spitavlejo kak kej smo prekmurce ? M...r me je svada.

MHA torek, 13. julij 2010 ob 15:42

Mene recimo fest mote ka je Lotmerk pod Štajersko. Lotmerk je Prlekija pa fertik!

optix torek, 13. julij 2010 ob 18:54

MHA je napisal/a:
Mene recimo fest mote ka je Lotmerk pod Štajersko. Lotmerk je Prlekija pa fertik!

nega druge MHA, kak naredi pobuno tan na jihoven portalu pa naj popravijo ce te to tak moti Nasmeh


Progress je napisal/a:
To tak neje še nič, ko sen v Ljubljani in v Slovenj Gradcu bija na obiske so rekli kak kej v Prekmurje ? v Lotmerke? pa ovin neje jasno, ka je nekak Mura tista naravna meja. Aha, enkrat me celo Celjanare spitavlejo kak kej smo prekmurce ? M...r me je svada.



moreš znati, da eni to namerno delajo ker vejo da to recimo prleke full zmoti, te pa namerno rečejo "kak ste kaj prekmurci" hehehe

Legionar torek, 13. julij 2010 ob 20:22

MHA je napisal/a:
Mene recimo fest mote ka je Lotmerk pod Štajersko. Lotmerk je Prlekija pa fertik!

Geografsko je Prlekija del Štajerske, ker Štajersko pa Prekmurje že od negi negda loči reka Mura. Štajersko pa sestovla pač več pokrajin (Prlekija, Kozjansko, Haloze, Dravsko polje...). Tak pač je, pa tak de ostalo. Ne ven ke je s ten slabega pa narobe. Je zato Lotmerk ke meje lep pa zanimiv? Mislec Pa zato je Lotmerk še skoz center Prlekije, to ničesa ne spremeni.

Štájerska (tudi Spódnja Štájerska, Slovenska Štájerska) je del zgodovinske pokrajine Štajerske v severovzhodni Sloveniji (Srednja Štajerska in Zgornja Štajerska sta v Avstriji). Štajerska leži med razvodnico, med Savo in Savinjo na zhodu, Savo na jugu, mejo s Hrvaško na vzhodu, Muro na severovzhodu in mejo z Avstrijo na severu. Večja mesta so Celje, Ptuj, Velenje, največje mesto ter obenem gospodarsko središče Štajerske pa je Maribor. Ostala pomembnejša mesta so še Laško, Ljutomer, Gornja Radgona, Brežice, Sevnica, Slovenska Bistrica, Slovenske Konjice in Šentjur. Štajerska je pretežno gozdnata in hribovita pokrajina, ki se na vzhodu najprej zniža v gričevje Slovenskih Goric, nato pa v nižavje Panonske nižine.

MHA torek, 13. julij 2010 ob 20:36

Pa zavolo mene nej je geografsko pa nej piše v vseh knigah za Štajersko. Za mene je Lotmerk pod Prlekijo pa pika. Nikdor nen reka ka sen Štajerc, keremi pa je fseeno kej je, pa pač je. Tako Pomežik

Legionar torek, 13. julij 2010 ob 20:42

Zavolo tega, či je Prlekija del Štajerske, si še ti skoz Prlek, Lotmerk pa še skoz center Prlekije. Ne ven ke se s ten spremeni. Tega sen si ne jaz zmisla, pa ne nišče od nos, to tak pač je. Prlekija je ne pod Štajersko, ampak je del Štajerske.

MHA torek, 13. julij 2010 ob 20:43

Pa meni je fseeno, ge ke piše, čen san povedati, ka za mene to ne vala. Nasmeh

Legionar torek, 13. julij 2010 ob 20:46

Za mene tüdi ne valo ka je naša ulica del Lotmerka, vsen razlogan ka smo v resnici del Kabula. Zloba

optix torek, 13. julij 2010 ob 20:47

MHA je napisal/a:
Pa zavolo mene nej je geografsko pa nej piše v vseh knigah za Štajersko. Za mene je Lotmerk pod Prlekijo pa pika. Nikdor nen reka ka sen Štajerc, keremi pa je fseeno kej je, pa pač je. Tako Pomežik

Hahaha

To je vse tak pomešano ka te to buje Nasmeh
Ovi na Razkrižji so tudi po novem Prleki, čeprav gučijo isti jezik kak Međimurci Nasmeh
Tote korte Prlekije niso sploh dobro definirane, na konci se ne ve do kod sega jurisdikcija Kunštne Republike Prlekije, pa ki se guli prleški

V glavnem da ne regečemo v prazno, MHA Lotmerk je v Prlekiji, Prlekija pa v Pomurji Nasmeh
Lepše mi se čuje POmurje kot pa Štajerska Haha

Legionar torek, 13. julij 2010 ob 20:52

optix je napisal/a:
MHA je napisal/a:
Pa zavolo mene nej je geografsko pa nej piše v vseh knigah za Štajersko. Za mene je Lotmerk pod Prlekijo pa pika. Nikdor nen reka ka sen Štajerc, keremi pa je fseeno kej je, pa pač je. Tako Pomežik

Hahaha

To je vse tak pomešano ka te to buje Nasmeh
Ovi na Razkrižji so tudi po novem Prleki, čeprav gučijo isti jezik kak Međimurci Nasmeh
Tote korte Prlekije niso sploh dobro definirane, na konci se ne ve do kod sega jurisdikcija Kunštne Republike Prlekije, pa ki se guli prleški

V glavnem da ne regečemo v prazno, MHA Lotmerk je v Prlekiji, Prlekija pa v Pomurji Nasmeh
Lepše mi se čuje POmurje kot pa Štajerska Haha


Korte so že dobro definirane; geografsko se točno ve, ke so meje Štajerske. Či pa gučimo o Prlekiji, pa je stvor malo drgačna, pa se mi zdi, ka smo o ten že meli temo na forumi. Eni gučijo ka je Prlekija samo Lotmerk z ožjo okolico, drügi gučijo ka so to tüdi Radenci, Ormož pa vse do Ptuja, tretji ka je to še Radgona. Eni v Radencih provijo ka so Prleki, drügi se že več nimajo za Prleke. Či glejamo po dialekti je v Prlekiji tak, ka me že skoro vsaka ves svoj dialekt. Taka o ten bi nejveč lehko rekli kakšni jezikoslovci.

optix torek, 13. julij 2010 ob 21:09

Legionar je napisal/a:
optix je napisal/a:
MHA je napisal/a:
Pa zavolo mene nej je geografsko pa nej piše v vseh knigah za Štajersko. Za mene je Lotmerk pod Prlekijo pa pika. Nikdor nen reka ka sen Štajerc, keremi pa je fseeno kej je, pa pač je. Tako Pomežik

Hahaha

To je vse tak pomešano ka te to buje Nasmeh
Ovi na Razkrižji so tudi po novem Prleki, čeprav gučijo isti jezik kak Međimurci Nasmeh
Tote korte Prlekije niso sploh dobro definirane, na konci se ne ve do kod sega jurisdikcija Kunštne Republike Prlekije, pa ki se guli prleški

V glavnem da ne regečemo v prazno, MHA Lotmerk je v Prlekiji, Prlekija pa v Pomurji Nasmeh
Lepše mi se čuje POmurje kot pa Štajerska Haha


Korte so že dobro definirane; geografsko se točno ve, ke so meje Štajerske. Či pa gučimo o Prlekiji, pa je stvor malo drgačna, pa se mi zdi, ka smo o ten že meli temo na forumi. Eni gučijo ka je Prlekija samo Lotmerk z ožjo okolico, drügi gučijo ka so to tüdi Radenci, Ormož pa vse do Ptuja, tretji ka je to še Radgona. Eni v Radencih provijo ka so Prleki, drügi se že več nimajo za Prleke. Či glejamo po dialekti je v Prlekiji tak, ka me že skoro vsaka ves svoj dialekt. Taka o ten bi nejveč lehko rekli kakšni jezikoslovci.


To de mogla vlada republike prlekije si zgučati z ovimi gori ka vec nedo pisali ka so Banovci v Prekmurji pa tak dale,pa en popis Prleškega prebivalstva, ka do ugotovili kje se imajo za Prleke in kje se nimajo.
Kul

Legionar torek, 13. julij 2010 ob 21:11

Slaba prepoznavnost, slabo dela tota naša vlada, mo mogli volitve razpisati. Hihihi

Almanah torek, 13. julij 2010 ob 21:15

Mater zej pa vidin ka ste eni dujeni tu gori redno....


Točno se vse ve, kon keri spada....pa še mote izda eni redne probleme.

Če se keri mojo za Prleke, ali Štajerce, ali se nemajo, to so , pa pika,

Nos je tudi nihče ne pita, če čemo biti pomurci...samo so nan rekli ka smo.


600 let Štajerske meje pa se naj pozobi...e pa drek....tak ne gre.

optix torek, 13. julij 2010 ob 21:16

Nekaj slabo se dela v vladi, bo res treba izredne volitve zaj v jesen ko bodo tudi zupanske Šokiran

optix torek, 13. julij 2010 ob 21:18

Almanah je napisal/a:
Mater zej pa vidin ka ste eni dujeni tu gori redno....


Točno se vse ve, kon keri spada....pa še mote izda eni redne probleme.

Če se keri mojo za Prleke, ali Štajerce, ali se nemajo, to so , pa pika,

Nos je tudi nihče ne pita, če čemo biti pomurci...samo so nan rekli ka smo.


600 let Štajerske meje pa se naj pozobi...e pa drek....tak ne gre.


mogoče je keri durjen od preveč čmige kera je ostala v sodih pa se zadnje dni pije ob večerih.

Hmm Štajerska meja 600 let stara praviš,.. eto MHA nemreš pozabiti Štajerske.



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.