Pepek z brega četrtek, 16. april 2009 ob 20:05

Meni se vidi, ka vija neta nigdor fküper prišla...

Je že tak, ka se enin toti novi ploc dopodne, drügin pa ne. Jas sen med tistimi,
kerin je pred lepše bilo. Resen je bija potreben obnove, samo bi lehko to
malo drgačik spelali. Na žalost se je zgodilo to, kej se je zgodilo.Solzec Solzec

Adijo zeleni glovni ploc...Jok Jok

Zvončica četrtek, 16. april 2009 ob 21:16

Mene pa te le zanimle keri je te tisti drügi spomenika ka ga je zeleje zakrivalo???? Da je zej glihtak tüdi samo eden stori....ka pa drügi ke ga je tüdi trebalo na ogled postaviti?Heoa

Legionar četrtek, 16. april 2009 ob 22:21

Dejan je napisal/a:
Vi meščoni ste navajeni na beton, mi do pret krotkin veški lidje pa smo bol navezani na zeleje Haha Pa či že gren kon v šumo, te gren v šumo kak se temi reče. Domu na Kamenščak, ki sred šume živimo Nasmeh Tote mestne šume tü okoli Lotmerka še majo vedno po svinci düh Hihihi Po totih šumah pa jas resen ne hodin dostikrot. Oz. sen ne bija že venda 20 let v Bobjen ložiči. Jas man rejši Kostajovico To ja
Pa zodje cejte se vse v beton dovle v Lotmerki.
Ke pa se večje gužve zej na trgi tiče pa se mi ne zdi nič bol živo. Pa či bi to blo res, te se gostilničari, ke so okoli trga ne bi bunili, ka jin je tak promet opa.

Meni se je vglovnen trg pred obnovo vizualno bol dopadna. Na toten noven bi lehko kej zeleja püstili. Samo to je problem. Samo v toten kamni itak nemre nič uspevati. Lehko bi ga samo bol tak v kamen dali, kak je zej, pol pa bi ostalo nekak na prešji način, tiste dreve kre blagovnice al pa kre pošte, ka bi ostale, po sredini pa bi blo tlakovono.


Lepo zeleno To ja



Prvič, jaz sen gor rosa na vesi; 30 let sen živja na vesi (teko si ti nejč še star ne)Hihihi , polek šum, njiv, potoka, taka sen jaz ne navajeni na nikši beton. In tüdi zej se giblen v naravi več kak marsikdo tü gori pa tüdi nasploh. In na splošno nemremo za enega Lotmeržanara reči ka je človik betona, ker je Lotmerk bolj ves kak mesto, zato je tüdi nekši guč o svinci čist odveč. Svinec smo zej kvečjemi spravili vün s centra mesta, s ten kdo smo močno omejili promet tan notri! Je pa tak, Lotmerk je pač eno središče že od negda in tü se več vsega gradi pa devle v beton, kar je tüdi logično. Kapa je zeleja premalo v mesti pa se strinjam, samo se mi to glede na veličino enega Lotmerka ne zdi niti malo problematično. Drügo je či bi to blo v enen velemesti,ne pa v enen seli, ki ga peš prehodiš v 10 minutah.

Ke se gostilničarof tiče; či so gostilničari ne teko sposobni, ka strank nemrejo prtegnoti na noben drügi način kak na toti, ka že mimo fsakega pejzla more iti cesta , te pa tüdi ne ven. Pomali do šteli ka že skozi jihovo oštarijo gre cesta, pa ka liden niti z avta več nede trebalo stopiti. In primer; Janković je zaprja mestno središče v LJ, pa je tan en küp kafičov pa trgovin, nej omenin samo Čopovo, pa Trubarjevo, pa Cankarjevo nabrežje itd., pa se liden še bolj vidi. Zapa te ne ven, smo Prleki resen tak zavrti, ka mo že pomalen še do postele šteli meti cesto pa parkerplac polek?

Dejan četrtek, 16. april 2009 ob 22:53

Da al vse tak resno vzemeš.

Prvič: mene ne moti to, ka ne gre cesta skoz trg, moti me to, ka je sam beton. Nigi se ne pritožüvlen nad ten, ka z avton nemren normalno na trg.
Drügič: či so trg zapirali za promet, bi ga zaprli za ves promet, tak kak je blo 2/3 lüdi. Zej so naredli nekšo polovično možnost, ki je ne to pa ne ovo.
Tretjič: primerjava Lotmerka pa Lublane je nemogoča. Tan je to čist drgači. Sicer pa majo tüdi sred Prešernovega trga dreve pa takoj lepše zgleja Nasmeh
Četrtič: trg mi neje lep pa amen. Pa mi nigdor nede, dokič nede več zelenega na jen. Pret je bija dosti lepši. Za žurke pa je fejn plac, samo je to že drüga pesen. Gnes se več nikomi ne do prav vün stopiti.

Legionar petek, 17. april 2009 ob 08:33

Dejan je napisal/a:
Da al vse tak resno vzemeš.

Ne smeš vzeti tega osebno, takši je pač moj stil pisaja, ka sen včosik malo bole 'oster'. Pomežik

Prvič: mene ne moti to, ka ne gre cesta skoz trg, moti me to, ka je sam beton. Nigi se ne pritožüvlen nad ten, ka z avton nemren normalno na trg.

Se tüdi jas provin vedno, ka je premalo zeleja. Samo se mi fseeno zdi ka je trg zej nekak bolj živ kak je bija pred, pa ka je na jen tüdi v popoldanskih pa večernih vürah več lidi (še posebej mladine pa male dece), kak je blo pred.Pa tüdi kakše prireditve se lehko dosti bolj komot izvedejo, ka se ne trebaš bojati, ka bi te na cesti povoza kakši divjok.

Drügič: či so trg zapirali za promet, bi ga zaprli za ves promet, tak kak je blo 2/3 lüdi. Zej so naredli nekšo polovično možnost, ki je ne to pa ne ovo.

S ten se pupunoma strinjan. Tüdi meni se zdi nejboljše, ka bi trg bija zaprt za promet oz. ka bi bila dovoljena samo kakšna dostava v trgovine na trgi.

Tretjič: primerjava Lotmerka pa Lublane je nemogoča. Tan je to čist drgači. Sicer pa majo tüdi sred Prešernovega trga dreve pa takoj lepše zgleja Nasmeh

Zakej nemogoča in zakej čist drgači? Dej kakši argument, meni se zdi zlo podobno vse vküp.Pred si lehko prišla z avton v center LJ, isto je blo v Lotmerki, zej pa tega nemreš več pa moreš peš ali pa s peciklon.Pecikl Bergla

Četrtič: trg mi neje lep pa amen. Pa mi nigdor nede, dokič nede več zelenega na jen. Pret je bija dosti lepši. Za žurke pa je fejn plac, samo je to že drüga pesen. Gnes se več nikomi ne do prav vün stopiti.

Ma normalno, ka je vedno tak ka se nekej nekomi ne vidi. Meni se je prejšnji trg zdeja nekak brez düše, fse samo nekej pokrpano, nigi provega placa, pa še promet je ša skoz, pa nonstop si moga na avte meti pasko. Pa kon si stopa tan je bija avto, pa še zelenica je ne bila glih bogve kak negovona, či se že nejveč tvojega nezadovoljstva okoli tega vrti. Se provin, tüdi jaz zej pogrešan zeleje, samo to je mali trg in nemreš meti fsega gori. Pred je to ne melo nikše forme. Da bi blo fsej keko teko urejeno pa negovono , te še nekak, ali fse nekak samo po sili, pa neurejena cesta, parkirišča...Ne ven no.

Dejan petek, 17. april 2009 ob 10:42

Trg je pret resen bija že v bogen stanji, tak ka je bija potreben obnove. Samo bi lehko recimo samo jedro trga stlakovali, ove dreve kre pošte pa blagovnice pa püstili. Pa celega zaprli za promet. Ali pa bi vsej tak naredli, ka bi nekša možnost bila, ka bi se nekša zelenica negda sveta lehko zrihtala. Ker zej tote možnosti na trgi nega. Tiste drevike, kej tan v tisti 1x1 meter lükji rosejo, nedo dugo.
Pa ka ne gučimo o katastrofalni izvedbi tega. Na trgi nega ene stvari, ki je že ne bi ponovno trebali obnovlati pa poprovlati pa še je ne minilo eno leto.

Primerjava z Lublano pa Lotmerkon pa je nemogoča, ker ma Lublana 280.000 prebivalcov, Lotmerk pa 3.500 Nasmeh V Lublani je več lüdi vüni na trgi, či si kakša družba zmisli, ka gre vün pit, kak či v Lotmerki pridejo vsi vün iz totih okoliških blokov Hihihi

Legionar petek, 17. april 2009 ob 14:47

Dejan je napisal/a:
Trg je pret resen bija že v bogen stanji, tak ka je bija potreben obnove. Samo bi lehko recimo samo jedro trga stlakovali, ove dreve kre pošte pa blagovnice pa püstili. Pa celega zaprli za promet. Ali pa bi vsej tak naredli, ka bi nekša možnost bila, ka bi se nekša zelenica negda sveta lehko zrihtala. Ker zej tote možnosti na trgi nega. Tiste drevike, kej tan v tisti 1x1 meter lükji rosejo, nedo dugo.
Pa ka ne gučimo o katastrofalni izvedbi tega. Na trgi nega ene stvari, ki je že ne bi ponovno trebali obnovlati pa poprovlati pa še je ne minilo eno leto.


Glej, se to provin tüdi jaz; nigi ne gučin, ka trg ne bi moga zglejati lepši, pa bolj funkcionalen. Provin samo to, ka se mi toti zej bole vidi od ovega prejšjega. Zej kakšni bi zgleja takši kak misliš ti, ne ven, mogoče bi se mi tisti tüdi vida. Samo pač takak sen reka; ovi prešji se mi je pač zdeja nikakav.No ja

Primerjava z Lublano pa Lotmerkon pa je nemogoča, ker ma Lublana 280.000 prebivalcov, Lotmerk pa 3.500 Nasmeh V Lublani je več lüdi vüni na trgi, či si kakša družba zmisli, ka gre vün pit, kak či v Lotmerki pridejo vsi vün iz totih okoliških blokov Hihihi

Ma tü število prebivalcov nima nikše veze. Lehko primerjamo, ka so tan tüdi zaprli center za promet, pa ka zej folk tüdi nemre v center več z avti, pa še je nihče ne vmrja zavolo tega.Hihihi To sicer ne leti na tebe, ampak na tiste, keri jomrajo zavolo tega, ka več v trg nemrejo z avti (či glih lehko še skoz), še posebej pa na gostince. Ke bi rad poveda je to, ka mislin ka se gostincon to fse sküp ne pozna, ker so zavolo tega zodje cejte nekšo tiho. Zato delati zgago zavolo takših stvari je brezveze. Kapa se zeleja tiče, pa ponovlan, ka se strinjan ka gaje premalo. Samo v enen Lotmerki to itak ne smeja biti takši problem.

Dejan petek, 17. april 2009 ob 15:14

Na trgi zej pač fali nekša senca, ker poleti je tan 120 stopinj, gda se toti kamen segreje.

Preša pa že dela na trgi. Samo nekša osrana voda je notri.



Tunč petek, 17. april 2009 ob 16:01

Da se nihče ne spoti ka bi se pred vseskup malo spucalo kak se voda odpere...Buum

MILAN petek, 17. april 2009 ob 20:16

Hjooj kej pa če so to tisto vodo z leta 1968 meli skrito ka je bor nekej storega

Dejan petek, 17. april 2009 ob 23:45

Bol tak je zglejalo, kak da bi vodo vün iz Ščovnice potegnili Nasmeh

Vači pa sen še por slik štrcna gnes na trgi:







MILAN sobota, 18. april 2009 ob 07:09

Hjooj no zej pa poglednite nekej je že zelenega tak za 50 let bomo meli veko senco

Zvončica nedelja, 19. april 2009 ob 01:21

Pa lidi se na trgi zej ke je tak lepHjooj tüdi tere.....Neee

MHA torek, 21. april 2009 ob 10:13

MILAN je napisal/a:
Hjooj no zej pa poglednite nekej je že zelenega tak za 50 let bomo meli veko senco

Ja, voda je zelena. Tiste dreve pa redno vün ženejo, pomali de po celen trgi senca. PiskNorec

Nela torek, 21. april 2009 ob 11:18

Lehko smo srecni, ce do se nan tote dreve sploh prijele tan, ki pa je se te senca. Mislec

Legionar torek, 21. april 2009 ob 14:55

Zvončica je napisal/a:
Pa lidi se na trgi zej ke je tak lepHjooj tüdi tere.....NeeeJa ke si te pričaküvala, ka do eden po drügen hodili v petek dupudne? Se so pred tüdi ne, odvisno kdo pa kak je slika bila nareta.

Dejan torek, 21. april 2009 ob 15:01

Tote slike so ble narete v petek 17. aprila ob 11:40 Nasmeh Je pa blo vredi, ka neje blo gužve, ka sen slika to kej sen misla - trg Kul
Gužvo pa bon te slika, gda bode kakša fešta na trgi Pijunca Zej pomalen bo kej.

Dejan torek, 21. april 2009 ob 15:05

Legionar je napisal/a:
Dejan je napisal/a:
Trg je pret resen bija že v bogen stanji, tak ka je bija potreben obnove. Samo bi lehko recimo samo jedro trga stlakovali, ove dreve kre pošte pa blagovnice pa püstili. Pa celega zaprli za promet. Ali pa bi vsej tak naredli, ka bi nekša možnost bila, ka bi se nekša zelenica negda sveta lehko zrihtala. Ker zej tote možnosti na trgi nega. Tiste drevike, kej tan v tisti 1x1 meter lükji rosejo, nedo dugo.
Pa ka ne gučimo o katastrofalni izvedbi tega. Na trgi nega ene stvari, ki je že ne bi ponovno trebali obnovlati pa poprovlati pa še je ne minilo eno leto.


Glej, se to provin tüdi jaz; nigi ne gučin, ka trg ne bi moga zglejati lepši, pa bolj funkcionalen. Provin samo to, ka se mi toti zej bole vidi od ovega prejšjega. Zej kakšni bi zgleja takši kak misliš ti, ne ven, mogoče bi se mi tisti tüdi vida. Samo pač takak sen reka; ovi prešji se mi je pač zdeja nikakav.No ja

Primerjava z Lublano pa Lotmerkon pa je nemogoča, ker ma Lublana 280.000 prebivalcov, Lotmerk pa 3.500 Nasmeh V Lublani je več lüdi vüni na trgi, či si kakša družba zmisli, ka gre vün pit, kak či v Lotmerki pridejo vsi vün iz totih okoliških blokov Hihihi

Ma tü število prebivalcov nima nikše veze. Lehko primerjamo, ka so tan tüdi zaprli center za promet, pa ka zej folk tüdi nemre v center več z avti, pa še je nihče ne vmrja zavolo tega.Hihihi To sicer ne leti na tebe, ampak na tiste, keri jomrajo zavolo tega, ka več v trg nemrejo z avti (či glih lehko še skoz), še posebej pa na gostince. Ke bi rad poveda je to, ka mislin ka se gostincon to fse sküp ne pozna, ker so zavolo tega zodje cejte nekšo tiho. Zato delati zgago zavolo takših stvari je brezveze. Kapa se zeleja tiče, pa ponovlan, ka se strinjan ka gaje premalo. Samo v enen Lotmerki to itak ne smeja biti takši problem.


Sicer pa je vseeno, kakši je trg zej. Dere podne tema pa se pive kotalijo po trgi, je isto kak pret Kul

MILAN torek, 21. april 2009 ob 19:33

Hjooj ja kej sen jas kumi nared aka mon teko piv pred sobon???

Zvončica sreda, 22. april 2009 ob 00:14

Venda si jih za nos špara....Vuuhuu



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.