Dejan sreda, 4. november 2009 ob 14:27

Je*eš takšo simboliko. Či je trg ne simbol ničesa približnega, te tüdi klopotca ne treba biti. Či pa že stoji pa nej zruži bor enkrat. Simbol Prlekije je klopotec v rodnih goricah sred zeleja, pa ki ruži, ka odgoja klünoto nadlogo, ne pa zavreti klopotec sred kamnite puščave.

Legionar sreda, 4. november 2009 ob 14:38

Simbolika je že ok. Či je tak , te pa še gorice posodmo sred trga pa klet naredimo. Hehe Meni se zdi čist vredi pa prav, či sred prleškega 'glovnega mesta' stoji klopotec, pa či dela ali ne. Ne ven zakej bi dela, sred trga itak ne oprovla svoje funkcije.

Dejan sreda, 4. november 2009 ob 15:01

Bojše bi že ble gorice, kak pa toto kameje.
Klopotec pa itak ne bi sta na trgi, či ne bi določeni lidje sitnarili. Da so ga iz tote nove zasnove trga vün vrgli. Loni ga je ne blo.

Legionar sreda, 4. november 2009 ob 15:29

No, jaz zej ne ven, zakej ga je pred ne blo, klopotec zej stoji, pa meni se to čist ok vidi. Stvo je v simboliki, ne pa v ten ka bi klopotec dela. Jaz mislin ka so ga ne v pogon spüstili zavolo lidi, ki živijo na Glovnen trgi. Kapa tan stoji pa mi je čist ok.

Kapa se trga tiče, pa kameje gor ali dol, kakši zej je , je. Se mi pa še skoz bojši vidi od tistega, ke je bija pred. Pa ne rečen - lehko oz. moglo bi biti več zelenega na trgi, ka so podrli tiste lipe ke so tan rasle, se ne strinjan, pa ti to son veš. Samo se mi zdi čüdno ka je zej v enen Lotmerki takši problem zavolo zelenega, ki vsaki je lehko v naravi, samo 10 minut cejta si moreš vzeti. Zanimivo paje, ka tistih, keri se nejbole bunijo okoli tega, nikdor v šumi ali pa ge indi ne vidin. Vrag smejun

Dejan sreda, 4. november 2009 ob 15:46

Sej super to, ka je klopotec, nič ne provin. Samo nej zruži porkrot!!! Zloba Hihihi No zej je že prekesno, ka bi malo zaklanfa.

Gnesden pa se v vseh mestih gre nazej na zelenje, lidje so vedno bol ekološko ozaveščeni, vedno večji je problem z onsesnaževanjem, ... V vseh mestih se zasaja zeleno, ki koli je možno. Pri nas pa grejo vün fsekajo 100 let stare dreve, ka kamen položijo.

Zelenega pa ne pogrešan zato, ka bi se te ša sprehajat pod dreve na trg. Pa v Lotmerki nega šume pa me tü res neš vida v nobeni Nasmeh
F šumo se gre na ves, tan ki ma šuma svoj provi pomen Hihihi

Jernej sreda, 4. november 2009 ob 16:54

Dejan je napisal/a:
Mah toti lidje pri nas, kej so rekli, ka klopotca na trgi nede, so navodni bedoki. Klopotec bi moga biti, pa čitüdi bi celo sezono bija zavreti. Kak center Prlekije, bi mogli meti nejvekši klopotec.

Na primer zgodba iz Maribora:

Mariborčani bodo postavili mestni klopotec
sobota 30.08.2008, 08:49

Maribor - Na Mestnem vrhu nad Mariborom bo danes potekala tradicionalna postavitev mestnega klopotca.

Gre za stari vinogradniški običaj, ki so ga v štajerski prestolnici obudili pred 12 leti. Klopotec je prastari slovenski izum in so ga nekdaj postavljali med Jakobovim (25. julij) in Jernejevim (24. avgust), ko zori grozdje.

Ljutomersko darilo Mariboru

Mestni klopotec bodo postavili mojstri mariborske biotehniške šole, dogajanje pa bo popestril kulturni in zabavni program. Mariborčanom so klopotec podarili Ljutomerčani. Gre za pravi štajerski oziroma slovenjegoriški klopotec. Visok je osem metrov, vetrnice so dolge štiri metre, gredelj z vetrnicami in repom pa šest metrov. Postavitev klopotca je uvod jesenske prireditve, katerih vrhunec bo trgatev Stare trte.


Klopotec, kak lotmerško darilo Maribori, v Lotmerki pa sami klopotca nimamo negi tak na trgi HjoojNa zadnje urejal: Dejan, dne: sreda, 15. oktober 2008 ob 12:37


Zdaj ga mamo! No pač tüdi či je blokerani ka ne ruži!

MHA sreda, 4. november 2009 ob 17:12

Dejan je napisal/a:
Sej super to, ka je klopotec, nič ne provin. Samo nej zruži porkrot!!! Zloba Hihihi No zej je že prekesno, ka bi malo zaklanfa.

Gnesden pa se v vseh mestih gre nazej na zelenje, lidje so vedno bol ekološko ozaveščeni, vedno večji je problem z onsesnaževanjem, ... V vseh mestih se zasaja zeleno, ki koli je možno. Pri nas pa grejo vün fsekajo 100 let stare dreve, ka kamen položijo.

Zelenega pa ne pogrešan zato, ka bi se te ša sprehajat pod dreve na trg. Pa v Lotmerki nega šume pa me tü res neš vida v nobeni Nasmeh
F šumo se gre na ves, tan ki ma šuma svoj provi pomen Hihihi


Podpis pod to. Se čistar strinjan z Dejanon. Klopotec bi moga zružiti porkrot pa fertik, pa takak je Dejan reka v mestih grejo naze na zeleno, ne pa na beton kak pri nas.

Dejan sreda, 4. november 2009 ob 17:52

No vidiš, tan so me bogali, ke sen to loni napisa. So ga dali pa je celo sezono zavreti Hihihi Zej bi še mogla biti samo nadgradnja toga, ka bi porkrot zaružja, gda so ble tote prireditve na trgi Nasmeh
Sej či ga Bratuša ne bi podarja občini, te klopotca ne bi blo.

Legionar sreda, 4. november 2009 ob 18:11

Dejan je napisal/a:
Sej super to, ka je klopotec, nič ne provin. Samo nej zruži porkrot!!! Zloba Hihihi No zej je že prekesno, ka bi malo zaklanfa.

Gnesden pa se v vseh mestih gre nazej na zelenje, lidje so vedno bol ekološko ozaveščeni, vedno večji je problem z onsesnaževanjem, ... V vseh mestih se zasaja zeleno, ki koli je možno. Pri nas pa grejo vün fsekajo 100 let stare dreve, ka kamen položijo.


Jaz se tüdi ne strinjan s ten ka so podrli vse zeleno na trgi, sen to že napisa. Provin samo ka je prešji trg bija neurejeni, pa še bolj nevaren zaradi prometa skoz, kerega je zej dosti meje.
Ekološka ozaveščenost pa je ne odvisna od tega ali se komi trg vidi ali pa ne; jaz sen v svojen živleji enega papira pa ene smeti ne vrga nikan drügan kak v koš, tüdi avta ne nücan glih za fsakši kilometer, konec kuncov tüdi šparan z elektriko,vodo pa z drügimi viri. Pa či se že gremo za takše ekologe, zakej ne vidimo večjega problema, kak je toti trg: zakej ne vidimo, vničovaja parka pr mali železniški postaji? Tan je tüdi drevje pa trova, samo je park katastrofa, ker to ke mularija tan püšča ob vikendih, je ne za povedati. Hudi Ka nen omenja drügih punktov, tüdi tega ke delajo v bobjen ložiči, pa gori pri šoli v šumi, pa še ge. Zakej pa o ten kakše ne rečemo? Či bi malo bole čuvali toto zeleno ke ga momo, bi blo vse vredi pa prav! Glede drev na trgi je problem tüdi rešljiv, ne vrag ka se tan nebi mogle posaditi kakše ustrezne dreve!

Dejan je napisal/a:
Zelenega pa ne pogrešan zato, ka bi se te ša sprehajat pod dreve na trg. Pa v Lotmerki nega šume pa me tü res neš vida v nobeni Nasmeh
F šumo se gre na ves, tan ki ma šuma svoj provi pomen Hihihi


No, Lotmerk je ne glih nekšo velemesto, pred ves kak kej drügo. Šum pa je okoli zadosta (tan proti Kamenščaki, pa proti Jeruzalemi, Bobji ložič, pa še je tega); ker provi ka okrog Lotmerka nega zadosti narave, se moti. Zej či ti hodiš pa ge hodiš, je drüga stvor. To pač momo tü in ker si zaželi malo drevja, zelenega itd., ga mo.

Dejan nedelja, 29. november 2009 ob 15:29

Glovni trg že sveti.

Zvončica nedelja, 29. november 2009 ob 22:37

Bole brli....bi rekla. Sen pa tuhtala ke so za LJ pravili ka do za toto novoletno razsvetlavo ponucali 300 000, 00 €....brez ognjemeta....pa če premisliš keko penez to gre v nič ka bi lehko namesto toga vsen ke mojo tak nizko pločo ke je ne za živeti ali vmreti, pa tistin brez slüžbe dali nekaj € ka bi si lehko polepšali svetke....pa če to sešteješ stroške za tote lučke po celi SLO mislin ka bi lehko dosta lidi osrečili.....me v toten primeri nebi nič motilo če v Lotmerki letos ne bi bilo nič okrašeno pa če ne bi meli županovega ognjemeta (itak so privatni non-stop v akciji)....ve bi se itak vsi lepo meli ka bi znali ka se je s ten nekomi pomogalo....

Jernej ponedeljek, 30. november 2009 ob 20:45

Mislec ...saj je rejsan ka se dosta elektrike potroši. Samo či je njin veselje, naj bo.
Mislim malo je lejko okrašeno Božiček

Legionar ponedeljek, 30. november 2009 ob 21:27

Ja, malo je lepo či je. Jaaa Či bi tak ostalo kak je zej je čist zadosti. Ki preveč resen ne treba za tote liči pa za ognjemete zaprovlati. Zake enkrat ne naredijo ene pametne geste, pa tote peneze, ka bi drgačik šli dobesedno v lüft za kakše reveže ali pa za kej bolj pametnega ne namenijo? Zake more skoz biti toto pokaje? Mislec

Dejan ponedeljek, 30. november 2009 ob 22:39

Či se jas praf spotin, loni iz občine neso pošilali voščil za božične praznike pa novo leto in so dali tiste peneze nekši družini al nekan v dobrodelne namene v glovnen. Tak ka tüdi neje vse tak črno belo Nasmeh
V totih praznikih pa svetiti nekej more, tak hüdo še nan po ne gre. Samo more biti to tak v mejah normale. Tak kak je zej pa še mogoče kakšo drevo postovijo, tak kak loni pa je to zadosti. Tista dreva loni je bila lepa.

misekovi ponedeljek, 30. november 2009 ob 22:49

v soboto se mi zdi ka bo drevo že stalo

MHA torek, 1. december 2009 ob 16:19

Malo more biti okrašeno, ka se čüti tisti praznični düh, če že snega neče biti. Voščilnican pa bi se tüde lehko letos odrekli na občini, Pisk

Zvončica sreda, 2. december 2009 ob 22:49

Pa kakši sejnini.... Nasmeh

Legionar petek, 11. december 2009 ob 19:24

Zgleja kar fejn okrašeno...



Dejan petek, 11. december 2009 ob 19:38

To maš celi Lotmerk v toti galeriji

Legionar petek, 11. december 2009 ob 20:15

Hehe, to vse jaz fsaki den vidin v živo, kdo se po Lotmerki pošpanceran. Jaaa Pač sen malo to poslikna pred kdo sen bija na trgi. Pomežik



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.