MHA torek, 5. januar 2010 ob 14:53

So mi do ze na vsakši mejl odgovorili. Od tovorjokov, ormoške, prenove glovnega trga, liči,... Respekt

bim bom torek, 5. januar 2010 ob 19:04

fej bi bilo če bi naredle skejt park

bim bom torek, 5. januar 2010 ob 19:07

Skater je napisal/a:
Jernej je napisal/a:
Jernej je napisal/a:
Neee ta problematika bi se mogla na občini javiti Naprej http://www.obcinaljutomer.si/

Pa pri Javni zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije OE Maribor!

Naprej http://www.zvkds.si/sl/

ZVKDS OE MARIBOR
Slomškov trg 6
2000 Maribor
Telefon: 02/ 22 84 811
Faks: 02/228 48 07
E-pošta: tajnistvo.oemaribor@zvkds.si
Srečko Štajnbaher
vodja
Telefon: 02/228 48 28
E-pošta: srecko.stajnbaher@zvkds.si

Moglo de se rešitev najti! Vačik nede nič ostalo od spomenika!


Telefon tak dali do naprej Policiji in do vec krat kontrolirali...mu vidli ci de pomagalo Policej
...zdaj se pa pazte sketari!!!!!!!!

Na zadnje urejal: Jernej, dne: ponedeljek, 27. julij 2009 ob 12:21





ke pazte skejtere eden policej je ša mimo mene pa sen mu eno dobro foro nareda pa mi je zaploska ,,,bravo skejter ,,,,pa nič reka ka nebe smeja skejtate,,,pa jurša mi je tude enkrat ploska okej pa ne težite ka nej nebe skejtale ,,,te pa narete skejt park če si že tak pameten okej "!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



ja skater pa praf zake pa nebe skejt parka naredle pa te nebe nič vničovale lehko pa nan vi povete ki še lehko drugje v lotmerke skejtamo

Legionar četrtek, 7. januar 2010 ob 17:44

bim bom je napisal/a:


ja skater pa praf zake pa nebe skejt parka naredle pa te nebe nič vničovale lehko pa nan vi povete ki še lehko drugje v lotmerke skejtamo


Jaz ne ven, ali ste tak blesavi ali kej, ka si ne dote dopovedati, ka nemrete nečesa vničovati samo zato, ka nečesa nimate? Hudi Či jaz niman strelišča, nemren strelati po Glovnen trgi ali pa po parki s pištoloj, pa vničovati fasad pa izložb samo zaradi tega, ker mi pač občina neče strelišča narediti. Či bi van resen blo teko do totega skejtparka, te bi ustanovili nekšo iniciativo v toti namen, pa pritiskali na občino ali kogarkoli pač, ne pa zgajali vandalizem. Ker to ke začijate na Glovnen trgi, je vandalizem ki se godi vsen na očeh, in meni je ne jasno, zake tü ne intervenera ne policija pa ne redarstvo! In či se to pomalen nede kunčalo, bon jaz osebno sprožja pobudo, ka se toto početje nej začne sankcionirati oz. preganjati, ker nemrete nečesa izsilovati na takši način! A-A

Ivek petek, 8. januar 2010 ob 08:44

Rešitvi sta dve:

Eno tri do štiri metre okoli spomenika vün skopati tote glatke plate. Namesto jih postaviti takške, ki do mele vdelane različne okrogle kamne (tak kak türška kaldrma), te pa naj po joj grintajo al grindajo.

Plate ekoli spomenika vün skopati, šoder no zemlo nasipati, poti napraviti, okrasno grmovje zasaditi, klopi postaviti. Pa še plac bi bija lepši.

To bi morali kak javno koristno delo neredili tisti , gi so napravili takši plac. Zato s tega nede nič

Pepek z brega petek, 8. januar 2010 ob 08:54

Še čüdno ka so ne prišli na idejo, ka bi spomenik podrli in namesto jega bitonske plošče postavili, po kerih bi lehko noreli...

MHA petek, 8. januar 2010 ob 09:58

Prvi načrti pri obnovi za spomenik je bija, ka bi okolnokoli voda bila, mezmes pa vekši kamni, po kerih bi lehko do spomenika priša. San je zavod za kulturno varstvo tega ne püsta. Vači pa se mi drügi predlog Iveka vidi, pa malo kakše trove nasejati. To ja

Pepek z brega petek, 8. januar 2010 ob 10:14

Seveda ja Ivekof predlog na mesti, samo po mojen nede ša skos.
Či bi zej šli tote plošče gor zrovali pa trovo nasejali, te bi prekinoli tisto "linijo" ali kej že je, kera gre od "hotela" do mestne hiše. Veš ka projektant nede odstopa od tote glovne vrednote...

MHA petek, 8. januar 2010 ob 10:22

Stavilo bi se že pri penezih...

MILAN petek, 8. januar 2010 ob 11:51

Mislec ven pa NEKŠI BAGER SE NEJDE
če pa fsakši kjeremi se ne dopodne tak kak je zej prnese
eno kurpo zemle pa je lehko okolik spomenika lepa zelenica
ali pa se nejnč spomenik nebi vün vida

Dejan petek, 8. januar 2010 ob 14:05

To ja

MHA petek, 8. januar 2010 ob 14:28

Jah teko trove, kon pa boš tlakovec da? Hihihi Hjooj

Legionar petek, 8. januar 2010 ob 16:38

Se s ten je vse vredi pa prav. Tüdi pred bi bilo, či bi se tista prešja zelenica urejala, pa se je ne! Trova se je ne redno kosila, grmovje ne redno rezalo pa negüvalo, smeti so se tüdi ne redno pucale, asfalt je bija stokrot pokrpani pa je to nikak ne zglejalo.

Jaz mislin ka bi vsakši trg bija lep, či bi bija negovoni. Kak pa se stvor zanemarja, pa je to več ne to.

Polek toga ma toti gori skicirani trg po moje eno pomanjkljivost; premalo placa za sprehajalce, pa deco.

Skater ponedeljek, 8. februar 2010 ob 15:04

bim bom je napisal/a:
fej bi bilo če bi naredle skejt park
Jaja pa te nebe več spomenikov krušele Haha

Legionar ponedeljek, 8. februar 2010 ob 17:58

Skater je napisal/a:
bim bom je napisal/a:
fej bi bilo če bi naredle skejt park
Jaja pa te nebe več spomenikov krušele Haha



To nejč zej nebi smeli. Či bi jaz bija župan, bi striktno pozva policijo pa redare, ka toto početje ostro sankcionerajo! Samo zgleja ka je občinoron niti malo ne do tega, ka bi se na toti spomenik sred trga malo bole pazilo, pa ka bi trg malo lepše zgleja.

Dejan ponedeljek, 8. februar 2010 ob 18:05

Jas sen glede tega pisa na občino 20. januarja 2010 pa do gnes nesen doba nazej niti BEEEE ne MEEEE pa verjetno niti nen. Či se jin glede tote problematike niti odgovoriti ne do, kej bi še te ke drügo sploh pričaküvali.

Legionar ponedeljek, 8. februar 2010 ob 18:06

Verjetno bi nas moglo več pisati. Bon jaz tüdi posla mail, še gnes večer, pa mo vidli či bo kakši odgovor ali pa ne.

MHA ponedeljek, 8. februar 2010 ob 18:09

Či so ne kar fčasih tvoj mejl v trash premeknoli... Tiho Neven zake jin je tak fseeno za kulturno dediščino. Hjooj

Pepek z brega ponedeljek, 8. februar 2010 ob 20:28

Neven či nebi bilo bole pametno o fsen fküpe obvestiti kakše mednarodne inštitucije, kera skrbi za varüvaje kulturnih spomenikof...
Redari pa mojo bole "čisti" posel, kak je pregojaje kajerof... glovno, ka mojo fsi avti, keri so tan sparkerani, ge si je opčinska gospoda zamislila, ka to nebi smelo biti, listeke za brisalci...

Zvončica ponedeljek, 8. februar 2010 ob 21:56

Jaz tak čütin toto našo občino.....ka za kulturne spomenike nemajo ama ništa poslüha glih tak kak za dvig kulturnega nivoja pa dogajanja ne. Bi mogli meti na župansken stoli kakšega poduhovlenega človeka....venda.



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.