Zvončica torek, 26. oktober 2010 ob 21:33

To sen že porkrot mislila pitati...glede pirožleka....mi smo ponavodi v guči toto besedo uporablali kak oznako za nekoga ke je mali, nepomemben, nesamostojen ipd. NPR"Ka boš te ti pirožlek mali..."Ze pa me te itak zanima če je to resen živol ali kej že....je že keri da toto besedo v slovar? Mislec

Dejan torek, 26. oktober 2010 ob 23:13

Kak sen že napisa, negi v komentarih ali na forumi, je tüdi som Erjavec na shodi v Lotmerki na trgi 2x reka, ka je Jurša jihov kandidat za župana. Tretjič se je spota, ka je neodvisni pa je praf poveda. Tota neodvisnost je samo teko, po domoče povedano, ka pač več lidi voli za tebe, ki se ne opredelüvle pa predalčka v nekše stranke.

Erjavec je tüdi na toten prispevki, kej je MHA link napopa, poveda, citiran "ampak glede stranke DeSUSa, tko ni problem, zato ker nismo ideološka stranka, mi pač smo odprti za vse, smo socialna stranka, zastopamo ljudi, tko da nihče ne bi smel imeti problemov kandidairat na listi stranke". Na trgi pa je tüdi drüga pesen bila, kej je poveda. To je v tisten videi iz shoda.

Ka pa se glede besede "pirožlek" tiče pa bi zej v našen slovari mogla dobiti čist posebno mesto pa drügi pomen Nasmeh

Dejan sreda, 27. oktober 2010 ob 00:02

No, pa ka man še glih 5 minut cejta, napišen svojo mnenje o vsen toten cirkusi.

Jurša je meja vse v svojih rokah, ka bi doba drügi mandat. Prva napaka je pač bila to, ka je pred štirimi leti bila funkcija župan/poslanec nezdružljiva, potli pa je naenkrat to grotalo čist nekej normalnega. S ten je zgüba dosti glosof, tüdi mojega. Ker nima veze, či je to za Lotmerk dobro ali ne, on pač svoje besede neje drža in to je dosti lüdi zmotilo. Či pač nesi mož beseda, ti nemremo zavüpati. Pa še pri takšni veki pa izpostavljeni zadevi, kak je to bila pred 4 leti.

Drügo je bilo tüdi to, ka so ga pred 4 leti podprli pri stranki SMS in Janez. Potli, ko je grota župan, je večino programa SMS črta pa pozoba na jega. Letos ga s ten Janez pač neje moga podpreti in je tüdi ša som v kandidaturo. Či bi ga recimo podprja in cela stranka SMS (či bi se pred 4 leti drža dogovora), bi prvi krog še ležji bija (samo 2 kandidata pa nekej glosof več).

Lidje znojo, ka se je dosti naredlo v Lotmerki, navodni občani pač ne vidijo, či se je nekej delalo "domnevno na črno" ali neje vse štimalo po zakonih, kak bi moglo. Lidje glejajo rezultate, totih je v Lotmerki bilo več, kak prešja leta. Dosti jih je pač spremenilo svoje mnenje izpred 4 let, ker se je ne držalo nekših dogovorov. S ten, ka neje rečeno, ka de se zej, ki momo novo županjo, držalo totih dogovorov. Zato pa momo za 4 leta opet nove volitve in bomo občani odločili, ali Olgi zavüpamo še en mandat, či de izpunila naša pričakovanja ali pa bomo pač zbrali novega. Mogoče bode to ponovno Franc Jurša.

Več lidi je omenilo, ka so siti nekše domnevne "botrske naveze", županove arogance pa nedostopnosti, kak je nešče omenja, ampak sen prepričani, či bi se vsej toti dve točki upoštevalo, kej sen napisa, bi prvi krog bija prepričljivo dobljeni na Juršovo stron.

Seveda pa nimamo nobene garancije, ka se zgodba ne ponovi z novo županjo, ka ne dobimo nove "botrske naveze", momo pa vsej nekšo upanje, ka vse gre "na novo" Nasmeh pa či upoštevlemo tisti slogan, bomo za 4 leta meli marsikej za povedati, či se tega (vsej delno) nede upoštevalo.

Ka pa se tiče novih projektov v občini, pa smo itak vsi že ugotovili, ka nede dosti novega, ker enostavno penez nega.

Upan samo, ka bota tak Olga, kak Franc, teko zrela pa profesionalna, ka bota sodelüvala na relaciji Lublana - Lotmerk, poslanec - županja, ker glih zej nan tota dvojna funkcija lehko nejbol do izraza pride.

Pa keko sen vida, je Franc že zbrisa svoj facebook profil. Očitno je, ka je to bilo namenjeno samo predvolilni kampanji. Glede na to, ka še je vedno poslanec, ne bi bilo odveč, ka bi profil obdrža, meja še napre stik z občani tüdi prek totega omrežja, mogoče tüdi kej upošteva, či bi keri kej napisa. To se mi zdi slabo, opet korak nazej od občanov.

optix sreda, 27. oktober 2010 ob 00:59



Juršo sta pokopala prleška zavist in njegova aroganca ker mu je zrasel ego (to večino politikov tepe kasneje po riti), prav tako pa tudi domnevna "botrovanja" z nekaterimi podjetniki, katere vecina obcanov iz zavisti prezira in s prstom kaze na njih.
Ze nekaj casa krozijo govorice, predvsem zdaj v predvolilnem casu, da so se poceni kupovala neka zemljisca katera niso bila gradbena, s kasnejso prenamebnostjo zemljisca postajajo zazidalna in so prodana za vrtoglave eure. Folk slabo zivi, vecina ki jih dela , ima slabo placo, in ko slisijo govorice da se nekatre osebe bogatijo na taksen in podoben nacin, pride do revolta da se gre na volisce ter glasuje proti Jursi.
To je edini razlog zakaj je Jursa zgubil volitve, da ni bilo te antipropagande glede botrov, verjamem da bi z veliko vecino dobil te volitve, ker je za Ljutomer dosti naredil.

Bomo videli kako bo nova zupanja oddelala 4 letni mandat, upam da vse po zakonu kot je tudi sama dosti krat v predvolilnem casu povdarjala, ker nekateri so ji pripisovali "mini botrovanja", ko je se bila direktorica občinske uprave.

Lenny sreda, 27. oktober 2010 ob 07:19

optix je napisal/a:


Juršo sta pokopala prleška zavist in njegova aroganca ker mu je zrasel ego (to večino politikov tepe kasneje po riti), prav tako pa tudi domnevna "botrovanja" z nekaterimi podjetniki, katere vecina obcanov iz zavisti prezira in s prstom kaze na njih.
Ze nekaj casa krozijo govorice, predvsem zdaj v predvolilnem casu, da so se poceni kupovala neka zemljisca katera niso bila gradbena, s kasnejso prenamebnostjo zemljisca postajajo zazidalna in so prodana za vrtoglave eure. Folk slabo zivi, vecina ki jih dela , ima slabo placo, in ko slisijo govorice da se nekatre osebe bogatijo na taksen in podoben nacin, pride do revolta da se gre na volisce ter glasuje proti Jursi.
To je edini razlog zakaj je Jursa zgubil volitve, da ni bilo te antipropagande glede botrov, verjamem da bi z veliko vecino dobil te volitve, ker je za Ljutomer dosti naredil.

Bomo videli kako bo nova zupanja oddelala 4 letni mandat, upam da vse po zakonu kot je tudi sama dosti krat v predvolilnem casu povdarjala, ker nekateri so ji pripisovali "mini botrovanja", ko je se bila direktorica občinske uprave.


Prleška zavist ? Če ti temi tak proviš, tzudi vredi.
Za mene je zavist=fovšija.
To ka so "botri" delali, nen našteva. Kda je bija g.Jurša izvoljeni, je bija "marioneta". Zupanovanje so prevzeli "botri". In skoro dokunca je bilo tak. Kda je g.Jurša priša v parlament, so bili začetki na TV tragikomedija (vsej za mene). Moren pa priznati, ka po dveh letih pojovlaja v medijih, ka je napreduva jegof nastop. Na soočenjih je ne bija za prepoznati.

Je pa resnica tudi tota, ka je resen ogromno lidi volilo proti g.Jurši in ne za novo županijo. Želeli so spremembe. Vupejmo, ka de se slaba praksa županovja prekinila.

optix sreda, 27. oktober 2010 ob 10:14

Lenny je napisal/a:




Prleška zavist ? Če ti temi tak proviš, tzudi vredi.
Za mene je zavist=fovšija.
To ka so "botri" delali, nen našteva. Kda je bija g.Jurša izvoljeni, je bija "marioneta". Zupanovanje so prevzeli "botri". In skoro dokunca je bilo tak. Kda je g.Jurša priša v parlament, so bili začetki na TV tragikomedija (vsej za mene). Moren pa priznati, ka po dveh letih pojovlaja v medijih, ka je napreduva jegof nastop. Na soočenjih je ne bija za prepoznati.

Je pa resnica tudi tota, ka je resen ogromno lidi volilo proti g.Jurši in ne za novo županijo. Želeli so spremembe. Vupejmo, ka de se slaba praksa županovja prekinila.


Tako je, pod fovšija, zavist sem mislil to, da so mu nevoščljivi postali, ker on ima konkretno zelo dobro plačo, drugi pa so ostali brez služb po raznih lotmerških firmah. Ko pa odvrtijo film nazaj 4 leta pa se ga spomnijo, da je bil enak kot oni. In tu ti začne delovati fovšija. Zakaj on in ne mi? Zakaj ima on okolico hiše urejeno za ccca 6000 eur drugi pa delajo mesečno za 500 eur in imajo doma blato okrog... in podobno...
Ja se strinjam, clovek je res iztesal sebe od kdaj je prisel v parlament, zacel se je boljse oblaciti, obnasati pa tudi nastopi mu vec niso smesni (v primerjavi spindlerjem ki je bil 8 let in je prvi dan in zadnji dan svojega mandata v parlamentu bil enako govornisko nesposoben pa se danes je).


Zelo ogromno ljudi je volilo proti Jurši in ne za novo županjo Karbo, to je edino dejstvo. Spremembe so dobrodosle, upam da bo zupanja delovala v skladu z zakoni in da bo cim manj revansizma.

TUNČEK sreda, 27. oktober 2010 ob 10:32

Ponavodi še neke pozoblamo, keko lidi potpira nekoga izvoljenega. Primer za Lotmerk :
Volilna udeležba je bila okoli 60 %, Karbo je volilo cca 56 % udeleženih volilcof, račün pove, da je v opčini za jo 33,60 % opčonof. Ponekod, ge pa je bila volilna udeležba 30 ali 40 % pa lehko nekega župona potpira 15% lidi (na primer, da ga je volilo 51% udeleženih pri 30 % udeležbi = 15,3% potpora).

TEMI NA ŽALOST REČEMO DEMOKRACIJA !!!
In na žalost po EU je na fsokih volitvah udeležba met 30 in 40 %.
To nan seveda tüdi pove keko lidje vervlejo v spremembe in način vlodanja in kunčno tüdi v demokracijo.
Mislec Pozdrav

MILAN sreda, 27. oktober 2010 ob 12:11

Mislec volitve so rešene zej pa v nove zmage. Mislec

TUNČEK sreda, 27. oktober 2010 ob 13:32

Da mo leži šli, bi blo treba plehmuziko, da vdori kakšo dobro koračnico !!! Haha Haha Nasmeh

MILAN sreda, 27. oktober 2010 ob 14:44

Hihihi ven pa vrežemo če treba Hihihi

TUNČEK sreda, 27. oktober 2010 ob 21:56

Zvončica je napisal/a:
To sen že porkrot mislila pitati...glede pirožleka....mi smo ponavodi v guči toto besedo uporablali kak oznako za nekoga ke je mali, nepomemben, nesamostojen ipd. NPR"Ka boš te ti pirožlek mali..."Ze pa me te itak zanima če je to resen živol ali kej že....je že keri da toto besedo v slovar? Mislec


Iska sen pa iska te pa nazodje nejša, ke bi pirožlek naj bija izroz za netopirja.

Vzeto iz : Slovenski glasnik (01.03.1860)
Vir: Slovenski glasnik: lepoznansko-podučen list, 01.03.1860, letnik 3, številka 3
Narodna in univerzitetna knjižnica



O šlšmišn. Šišmiš , netopir, pirožlek , je bajeven ptič. Kdor ima njegovo serce okoli lakta na rudeči niti privezano, je vsigdar srečen v igri.J. Volčić.)

MILAN sreda, 27. oktober 2010 ob 23:05

Mislec ja ven pa te veš ka tak pred večeron lečejo pirožleki
sporazumevlejo se z oddajanjon signalov in spreejmajo odboj
izredni plenilci so polovijo žabe pa meše stvornike

TUNČEK sreda, 27. oktober 2010 ob 23:50

Milan, veš keko jih je letalo fčosik, na desetine. Zaj pa priden f Prlekijo, pa poleti tak na začetki večera gda bi mogli letati nega nibenega več. Praf žalostno se mi zdi. Žalosten

Zvončica četrtek, 28. oktober 2010 ob 00:07

Ja Tunček te pa pridi k meni....zodje dni mon nad zodjo stopnico na stopnišči občasno enega pirožleka ke lepo zadovolno visi na eni taci pa ga nič ne moti če ga slikamo, glejamo.....pa vse povoke po stopnišči bloka je pogricka (priden)....vačik pa jih celo poletje večer glejan kak lečejo po naši ulici....neje jih dosti-so pa.... Jaaa

TUNČEK četrtek, 28. oktober 2010 ob 00:22

To mi je pa čüdno, se sen jas duma z vasi, pa tan prinas nega več nibenega, vi v mesti pa jih mote . Hjooj

Dejan četrtek, 28. oktober 2010 ob 00:33

Te pa bote mogli priti malo k nan na Kamenščak k hiši staršof. Tan mamo jih že od negda, kej jas punin (20 let nazej) fsakšo leto pod ladijskin podon vsej 100.

TUNČEK četrtek, 28. oktober 2010 ob 00:38

To bi pa se jih dalo pečti na piknike. Hahaha

Lenny četrtek, 28. oktober 2010 ob 08:56

šiškebab Lačen

Jernej petek, 29. oktober 2010 ob 08:19

Naprej http://www.olgakarba.si/ "Hvala za vašo podporo"!

Lenny petek, 29. oktober 2010 ob 14:35

Kera/keri bi še rad g.Jurši kak župoni do puso, ma cejt do 8.11.2010, po toten datumi de g.Jurša ex župon Hihihi

Pirožlek, ka neš zamudja. Hahaha



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.