Lenny četrtek, 12. avgust 2010 ob 16:08

MILAN je napisal/a:
Vuuhuu Kej če se je že začelo ??

Vupan ka se bo, pa ka do proti kandidati meli "jejca" pokazati na Francekove zvezdice.

Ne jih je težko nejti, pa argumenterati.


Nej se igre začnejo Ploskač

MHA četrtek, 12. avgust 2010 ob 16:41

Do kunc avgusta še nej počokajo, ka do dopusti fertik.

zobl četrtek, 12. avgust 2010 ob 17:47

misekovi je napisal/a:
zobl, ne na pamet!!

Don't drink and surf internet!

zobl četrtek, 12. avgust 2010 ob 17:50

Dvo kandidata na volitvah za župana sta premalo.
Definitivno bi moga biti še en ko bi popestrija kampanjo.
Kakšen kűnštni prlėk v ovem šȕrci ploven pa klobȕk na glővi, to bi bija prővi kandidot.

Progress četrtek, 12. avgust 2010 ob 19:07

Me res čüde protikandidat. Do zej nikoga, zej se pa naenkrat pojavi. Pa se je keko teko dober župan, gda de pač priša gor keri drüge te de nam dela v drügo stron ceste...tan tak več nede potrebno. Pufe ? Brez toteh niti vlada ne funkcionira ka še te občina. Se ka se kje vlaga to vse ostane tü. Dobro, da se je bor neke naredlo več kak v prejšnjeh mandateh.

Dejan četrtek, 12. avgust 2010 ob 19:15

Sej se je zej kumej začelo prav. Od 9. avgusta pa do 15. septembra nestrankarski županski kandidati pa liste za mestne svete zbirajo podpise. Za kandidaturo župana se more zbrati 2% podpisov od glosov na zodjih volitvah v prven krogi, za listo pa 1%. Letos je to 113 glosof za župana, za liste pa v 1. volilnen okraji 23, v 2. 24, v 3. pa 15.

Zej de se kumej začelo dogajati Nasmeh Me pa zanimle, kdo je te tota kandidatka.

misekovi četrtek, 12. avgust 2010 ob 21:02

miislin ka jo vsi poznamo

Zvončica četrtek, 12. avgust 2010 ob 21:04

JA SEVEDA ....to sen jaz.... Kul Hahaha Ve se hecan no...mislin ka je to načelnica UE Mohoričova ali nekaj takšega...

Dejan četrtek, 12. avgust 2010 ob 21:05

Jo sen tüdi jas meja v mislih. Morti pa je kera drüga Nasmeh

zobl četrtek, 12. avgust 2010 ob 21:37

Zvončica je napisal/a:
JA SEVEDA ....to sen jaz.... Kul Hahaha Ve se hecan no...mislin ka je to načelnica UE Mohoričova ali nekaj takšega...

Žal dotična gospa če bo kandidirala nima nekšnih veliki šans proti Jurši.
Jurša ma za sebo celotno Segrapovo mehanizacijo, pa glavni logist cele kampanje ga. Mariijca pa njen DeSUS in in podobni...
Če treba bodo za desusovega kandidata volila tudi pokopališča...

Lenny petek, 13. avgust 2010 ob 08:19

Glih so se dela začela na cintori....

Venda glih zato, ka do meli glasovalno rezervo Hahaha

rok000 petek, 13. avgust 2010 ob 14:18

Po mojih podatkih naj nebi bila Mohoričova? Kul

Legionar petek, 13. avgust 2010 ob 15:57

Ivek je napisal/a:
Provijo, ka je politika künšt povedati no dokozati bojšo stvor. To pomeni, ka treba znati gučati no pisati tisto kaj gučimo.
Lepo vos prosin hejajte že enkrat pisati "kej". Prleško se piše "käj". Ste ge čuli ka Prlek reče kej, nekej no še käj takšega. Tüdi to je politika. Na stranicah On-neta stalno delamo prasko, kak smo za prleščino, kda pa pišemo te ne poglednemo v rečjak, (slovor) ki ga momo.
Lepo se mete, pa f rečljak glete


Či glih smo malo off-topic, bi še jaz nekej pridoda k temi: jaz mislin ka vsi vemo ka je mišleno kda što napiše "kej" ali pa "fejn" ali ke podobnega. Določene prleške glasove je zlo šmetno napisati zato eni pač napišemo "kej" -verjetno zato ker je bole enostavno-, drügi pa pač napišejo ali pa napišete käj. Fsi pa vemo, kak se izgovori " ä " v nemščini...Pa smo opet pri "e". Jaaa Taka mislin ka je fčistak vseeno či napišeš e ali ä. Ista stvor. Originalnega prleškega glosa pa itak nemreš napisati, ker za jega nega črke. Sicer pa so forumi takša stvor, ka se na nobenen ne piše pravopisno, ampak bole pogovorno. Originalni oz. uradni prleški slovar pa itak ne obstoja, slovenski pa. Taka po slovari nemremo pisati. Razmimo pa se itak.

Glede ankete o deli Jürše pa: za mene je dober župan, čiglih ga mon za karierista. Či bi un ugotovja, ka de nejveč šans meja v kakši cerkveno orientirani stranki, bi bija ne jeni listi. Čiglih je bivši komunist, je tüdi karierist, bi reka koristolovec. Samo v jegoven mandati se je v Lotmerki teko naredlo, pa še se dela, kak v malokeren pred, vsej ke se jaz spotin. Za cejta Špindlera se je ne delalo nič, v jegoven cejti pa sta se zrihtala obo parka, naredla se je dvorana, dela se krožišče pr Hoferi, naredla se je kolesarska steza Noršinci - Šalinci (to sen omenja ker sen drgačik rojeni Šalinčar), pa še dosti vsega. In zato de doba moj glos, ne glede na protikandidata.

zobl petek, 13. avgust 2010 ob 17:31

Jurša mo dosti masla na glavi in če bi se kakšna Kosova komisija spustila v preiskovanje bi ugotovila zelo veliko nepravilnosti, klijentelizma in podobnih stvari, (je pa dejstvo to, da človek ima zaledje DeSUS-a prek Gerkešove in vse takšne stvari bi končale v enem predalu v LJ in se ne bi zgodilo nič).
Je pa žalostno da v Ljutomeru ni enega spodobnega kandidata za župana oziroma, rivajo se sami neposobni. Hjooj

Legionar ponedeljek, 16. avgust 2010 ob 11:01

Hja no, tepa ga prijavi komisiji. Kak državljan moš toto možnost, pa tüdi dužen si to narediti, či misliš ka je kej sumljivega. Pomežik

Lenny ponedeljek, 16. avgust 2010 ob 12:40

Legionar je napisal/a:
Hja no, tepa ga prijavi komisiji. Kak državljan moš toto možnost, pa tüdi dužen si to narediti, či misliš ka je kej sumljivega. Pomežik



Ka že provijo ... Bol *rek rošiš, bole smrdi? Hahaha

Če revež fukne nekej malega, de takoj ša v čuzo, če pa veka živina k sebi grobi, pa ga še polek dobijo, je bolj nedužen kak devica Marija...te pa nasrkaš še, ka si ga kleveta pa krivo ovadja itd. Bojše povedati tak, ka je vsakemi jasno zaka se gre, pa ka te nemrejo zavolo tega pregojati. Policej


TUNČEK ponedeljek, 16. avgust 2010 ob 12:43

zobl je napisal/a:
Dvo kandidata na volitvah za župana sta premalo.
Definitivno bi moga biti še en ko bi popestrija kampanjo.
Kakšen kűnštni prlėk v ovem šȕrci ploven pa klobȕk na glővi, to bi bija prővi kandidot.


Tüdi dvo kandidota sta zadosti, če sta dobra ali pa bor eden dober. Več kandidotof dostikrot preveč rasprši glasove, pa je z volitvami ne nič, zato ke se potli v drügen krogi dosti volifcof odloči za nujno zlo. Nasmeh

TUNČEK ponedeljek, 16. avgust 2010 ob 12:46

Zej de po zanimivo, ke so volitve pred dvermi, je pa tüdi košarka, taka je zej pitaje : košarka ali volitve, pa še nagrode oblübla Dejan. Jas mo se odločja za košarko, de meje stresno. Hahaha

Legionar torek, 17. avgust 2010 ob 08:06

Meni je tüdi ne jasno, zakej majo Jüršo za tak slabega župana. Že večkrot sen reka, ka je za cejta Špindlera Lotmerk stagnera, nič se je ne kej dosti delalo pa nič kej dosti godilo. Mislec Zapa se skoz nekej dela, gradi pa prenovla pa godi tüdi na kulturnen, športnen pa še kakšen področji.

Jürša je ziher ne idealen župan, ne pa je tüdi nejslabši do zej. Ke se jaz spotin, bi reka ka je eden bojših. Sen pa ziher, ka bi v takših anketah lidje fsakšega označili za slabega, kerikoli bi bija. Takša je prleška düša. Hihihi

Legionar torek, 17. avgust 2010 ob 08:08

Lenny je napisal/a:
Legionar je napisal/a:
Hja no, tepa ga prijavi komisiji. Kak državljan moš toto možnost, pa tüdi dužen si to narediti, či misliš ka je kej sumljivega. Pomežik



Ka že provijo ... Bol *rek rošiš, bole smrdi? Hahaha

Če revež fukne nekej malega, de takoj ša v čuzo, če pa veka živina k sebi grobi, pa ga še polek dobijo, je bolj nedužen kak devica Marija...te pa nasrkaš še, ka si ga kleveta pa krivo ovadja itd. Bojše povedati tak, ka je vsakemi jasno zaka se gre, pa ka te nemrejo zavolo tega pregojati. Policej




Ne ven či je fer nekoga za nekej obtožüvati, ke je mogoče ne nareda. Se ti zdi to fer?Človik je nedužen, dokič se mu nekej ne dokože. Takše pa ovakše govorice pa so itak skoz negi, samo še zdaleč ne pomeni ka so resnične.



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.