Dejan petek, 20. november 2009 ob 11:49

Ja sej sen jas na splošno napisa. To vala za vse pri določenih lideh. Dokič de tak, bomo pač tü ki smo.

Legionar petek, 20. november 2009 ob 18:51

Ja no, jaz se včovik trüdin takše stvari malo razmiti. Lidje živijo fse težje, to vemo tüdi mi, ker je nejhüša situacija glih pri nas, v Pomurji. In kdo moreš glejati na fsakši cent kak boš ga ge obrna, te kda greš v trgovino , ne glejaš ali je mleko kerega kipüvleš slovensko, ali kero drügo ampak glejaš ka boš vzeja tisto cenešo. Polek tega je gnes den že itak fse ožejeno, globalizirano in čist komot se lehko zgodi, ka v embalaži od slovenske firme dobiš mleko z Madžarske. Zapa eno zanimivo vprašanje: zake pred lotmerško mlekarno, ki je del Pomurskih mlekarn, skoro vedno stojijo tovorjoki z madžarskimi toblicami, ki majo na cisternah napisano TEJ? Mislec Zloba Mimogrede, tej je v madžarščini mleko. Pomežik

Kapa se vina tiče, pa ne vervlen, ka lidje v Prlekiji, ge je skoro pr fsakši kuči vino, kipüvlejo tisto poceni škart vino v Lidli ali Hoferi. Ne rečen ge indi, v Prlekiji pa to ziher ne, fsej v vekih količinah ne. Hihihi

Zvončica petek, 20. november 2009 ob 21:58

Mon izkušnjo z butelkami iz totih naših trgovin (razen Lidla da to ne hodin).....pa to takšo ka jih sploh več ne küpin .....vse zanič vino notri ke predugo stoji na neprimernih pogojih (toplo, svetlo). Bljak....tak ka te zej za roj. dneve moškin rejši kej pekočega vzemen ka to bole drži Jaaa

MHA sobota, 21. november 2009 ob 03:46

Jas poznan eno por pristašof nejcenejšega "v" od vina, lehko je kakša god čmiga, pa do pili, san ka piše vino gor na etiketi.

Legionar sobota, 21. november 2009 ob 13:43

Fsakši pač pije ke komi paše. Či mo paše piti poceni vino, nej ga pije, zake pa ne. Jaz samo provin, ka se mogoče tega tü prinas ne spije glih teko, kak v kakših drügih predelih Slovenije, ge so glih ne znoni po dobren vini.

Jernej sobota, 30. oktober 2010 ob 18:03

..hej pa de fešta! To ja





več... Naprej http://www.kmd-kaemde.com/

Dejan sobota, 30. oktober 2010 ob 21:31

Bota nan Pepek pa Klumpa mošt krstila pa vino naredla Nasmeh

prleška puca ponedeljek, 1. november 2010 ob 22:20

to de super! zej že en cejt dobre fešte ne blo! Ploskač

MILAN torek, 2. november 2010 ob 06:50

To ja Za Martinovo bi mogli biti fsi na fešti te je to ta provo

Zvončica sreda, 3. november 2010 ob 21:54

Provo martinovanje je za mene v kleti med püčli....po domoče...med veselimi lidmi ke še vejo kakšo zapopevati, pa kakši masten hec povedati Haha Prijatel

TUNČEK sreda, 3. november 2010 ob 22:26

JOj, sen van fošen, ke te se tak dobro meli na martinovoji. Jas pa mo se pač moga zadovoliti, kak fsoko leto, s pohodon po Lefstikovi poti ot Litije do Čoteža. Resen, da po pohodi gremo v oštarijo na večerjo pa ples, samo to nede nič proti vaši množični fešti v Lotmerki. Srečni vi ! To ja Haha Nasmeh

MHA četrtek, 4. november 2010 ob 11:32

Či bo ke lidi sploh, da jeih je baje na zodji prireditvi čist malo blo. Mene tüdi nede, da sen f slüžbi.

MILAN četrtek, 4. november 2010 ob 17:20

Mislec vendar le do lidje šli na plac
fse zapstojn pe ka nedo šli je že sramota

Progress četrtek, 4. november 2010 ob 17:57

Šli bomo že, je pa pitaje če bomo tude kej spili, ker je že bilo v preteklosti zelo drago si kej kűpete, pa te vinogradniki gor ali dolj, eni pač pretirovlejo s cenami, te pa samo jomrajo ka nihče ne kupuje.

MILAN četrtek, 4. november 2010 ob 19:05

Vuuhuu pej zej pa si poveda veko resnico.
V Štrigovi mojo tak ka fsakši vinogradnik do po 30 butelk.
Toto vino se toči zapstojn od toga mojo lidje nekej.
Obenem je promocija.
To či v Lotmerki stočiš 5 butelk pa nemreš preživeti.
Če pa je še veka cena pa tak nede nikoga.

Drogi lidje dokič de tak se nede nič pregenolo.
Fsakši vinogradnik bi moga prpelati lagviček ga stočiti pa bo.

optix petek, 5. november 2010 ob 00:09

Pa ja Ljutomer je specifika glede organizacije taksnih prireditev Jaaa

Meni bi bilo normalno, da ce ze delajo Martinovanje, da vkljucijo cim vec vinogradnikov iz "lotmerskega vinorodnega okolisa", kateri bi na stojnicah nudili obiskovalcom svoja vina za degustacijo.
Smisel martinovanja je promocija vin in druzenje ob vinu.
Na koncu vsi neke pravljice vrtijo kot pokvarjeno kaseto da je Lotmerk znan po najbojsih vinih, te pa za Martinovo na glavnem trgu 30 ljudi , organizatorji pa prodajajo tam spricar kak v ostariji.

kobreti petek, 5. november 2010 ob 03:41

..če pa bi keri celi lagvič gor načna pa zapstoj tola pa bi opet se drengali okoli sami šmarničari, pa tak dugo okrok cepetali pa cmulili dokič bi teklo Hehe

TUNČEK petek, 5. november 2010 ob 08:16

MILAN je napisal/a:
Vuuhuu pej zej pa si poveda veko resnico.
V Štrigovi mojo tak ka fsakši vinogradnik do po 30 butelk.
Toto vino se toči zapstojn od toga mojo lidje nekej.
Obenem je promocija.
To či v Lotmerki stočiš 5 butelk pa nemreš preživeti.
Če pa je še veka cena pa tak nede nikoga.

Drogi lidje dokič de tak se nede nič pregenolo.
Fsakši vinogradnik bi moga prpelati lagviček ga stočiti pa bo.



Zahodni svet je zrosa na promociji. Če porkrot šenkaš za promocijo neke butelk, jih boš potli oda neke desetkrot več, to vidin kak gre v Italiji. Pa tüdi za fsoko stvor, ge so kakše nagrode, ne dovlejo penez pač pa lokalne proizvode, se vejo, ka se to obrestüvle in norod naslednikrot pride stvor küpit. Tüdi fsepovsodik grejo na to, da ena stvor košta neko ceno, če vzemeš več pa cena aftomatski podne...

Zvončica petek, 12. november 2010 ob 23:36

Tak....pa sen šla z veselo drüžbo malo na toto martinovanje....to te buje... Vuuhuu Vuuhuu Sred Lotmerka na takši martinekovi fešti nesi moga spiti ENE KUPICE MLODEGA VINA Hjooj To je resen prova sramota te pa nej reče gdo kej če......NO, duma sen bila že po eni vüri čeglih smo rekli ka mo si gnes privoščili keko de teklo po guti....

MILAN sobota, 13. november 2010 ob 08:16

Mislec to pa venda nemre biti resen ka nebi bilo vina v Lotmerki



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.