Dejan sobota, 22. marec 2008 ob 14:24

kobreti je napisal/a:
Še gnes mi fse v vuhah cinka. Pri nas je blo bole na bas toni. A če si dobro mišungo fkup sprava, ti rečen vüdre bole kak kakša potegjena jürka v glavo!Bebast Küre še kome gnes nazaj k hrami hodijo,kda do začele nesti pa še ne ven,dobro ka še mömo nekaj jajc fkrej djonih.
http://www.youtube.com/watch?v=PT9rVUhslxc


Kobreti, letos tüdi ke poka? Kul

MILAN sobota, 22. marec 2008 ob 14:36

Hihihi
vsakši gleja na pokaje po svojen
zato je narobe če ne dovolimo ka bi meli lidje z nečim veselje. Bistvo pa je tradicija,navadno se to ohranja glih prek takšnih običajof kak so jih gojili naši dedeki.Pa tüdi v tisth cejtih so jih šandori palili.

Nela sobota, 22. marec 2008 ob 15:03

Meni toto pokaje ne smeta, samo bi pa mi blo malo cudno ce za vuzen tega ne bi blo. Nej le bo, dale tak....Zlotizob

Dejan sobota, 22. marec 2008 ob 15:11

Vüzen bres pokaja, je kak avto brez potočof.

Nela sobota, 22. marec 2008 ob 15:15

Dejan je napisal/a:
Vüzen bres pokaja, je kak avto brez potočof.

Takak si reko! Ploskač

Jernej sobota, 22. marec 2008 ob 18:12

To ja ..tao maš prav samo škoda ka pomali tej stare tradicije tom cajti več mesta nedo meli... Žalosten

Almanah sobota, 22. marec 2008 ob 19:03

Naj nam prepovejo nositi k žegni! Ker se dosti jajc poje, potlan pa so redni plini in s tem onesnažujemo okolje.

Ne, tega pa nedo naredli , ker te bo župnik ob neobdavčeni zaslužek.

Po eni stani pravijo ka se lidje več nič ne družijo, po drugi pa ti prepovedujejo kakršnokoli stvar katera bi na kup spravla več kot 5 ljudi.

MILAN sobota, 22. marec 2008 ob 19:35

Hjooj
ja vcerkef nesti peneze ka pa bi bili med sobon lidje povezani to pa totin stvornikon ne paše.

Pepek z brega sobota, 22. marec 2008 ob 22:23

optix je napisal/a:
Pokajo na svojo odgovornost, ce komu zasmodi faco ali ostane brez prsta ali roke, si je sam kriv.

Meni osebno se to pokanje zdi nekako primitivno, velikonocne praznike bi rad prezivel v krogu druzine v mirnem ambijentu, potem se pa najdejo taki ki s tistimi mlekarkami pokajo. da ti se vsa okna trosijo in ti zivce dvigujejo.
tradicija pa taka... Nasmeh


Hud Hud Hud

Ti, pa tebi podobni tipi ste primitivci!

Na žifce van gre fse, kej naprovi malega človeka srečnega, pa kej mo do tisto malo radosti v jegoven čiduže žmečišen živleji.

Pokaje za vüzen je stori običej, s kerin so kristjani oznanili Kristusovo fstajeje. Kejkoli že toti običej pomeni, ga moremo negovati in ohranjati, či čemo ostati lidje, či čemo ostati Slovenci. Či bomo opüstili fse običaje pa navode naših prednikof, bomo nejpret zgübili našo identiteto, od tü pa je ne več daleč, ka bomo grotali mašini brez preteklosti, brez korenin, brez düše in brez lostnega mišleja.

Či si že tak künšten (vüpan si trditi, ka si ne Prlek), te si malo pogledni okoli po sveti. Veki pa mali narodi čuvajo izročila svojih prednikof in so ponosni na je.
F toten primeri ne gre samo za vüzensko pokaje, pač pa tüdi za fašenk, jürjovo, prvi majnik, martinovanje, brotvo, žetef .... ka nen našteva celi večer.
Van "kultiveranin" je fse to odveč in van je brez veze. Jas, Pepek z brega, keri s ponoson fsakšemi rečen ka sen Prlek, pa seveda Slovenec, pa ti rečen, ka tote stvari še keko pomenijo našemi narodi.

Po načini izražaja skleplen, ka si izobraženi človik. Negda so takši lidje stali v prvih vrstah, narod vodili skos cejt in mu pomogali.

Ge pa ste gnesden? Marsikeri med vami samo za svojo rit gleja.

Sron me je, ka momo Slovenci takše lidi med soboj!

Še to bon ti reka. Či vüzensko pokaje moti tvoj družinski mir, se dej zapreti pod glažovnoti zvün, ka de te boga raja hodla glejat kak primer modernega človeka, keri uživle v svojen miri, izolerani od okolice in svoje preteklosti.

Pa veseli vüzen.
Samo pasko me dere boš šunko ja. Toto svijo je krmja primitivni slovenski kmet, keri ne zno kej je moderno živleje.

fargo nedelja, 23. marec 2008 ob 00:48

... v primeru,da se pokanje izvaja iz tega ali onega vzroka nerodno ter si udeleženec starih običajev in navad posledično spremeni indetiteto na osebni izkaznici pa zadravstvenemu zavarovanju slovenije priporočam naj ga vrže v enak koš kot ekstremne športnike in mu za morebitno nadaljne zdravljenje (estetske posege) pošlje račun, ne pa da plačamo davkoplačevalci


Na zadnje urejal: fargo, dne: 23.03.2008 ob 09:26

prlek1825 nedelja, 23. marec 2008 ob 00:51

bravo pepek tak se guči! pokaje je blo pa more biti!jaz sem gnes streho delo pa vse pripravjo ke je lehko pokaje uspelo pa kres! tak ke sem vremem premago! pa neke bi še ti dodo k tistemo ke si napiso: neje pri pokaji finta samo pokaje finta je tudi družeje, te se vse lidje malo vkup dobijo kakšno spijejo pa rečejo, malo kej počijo pa den dosti lepše praznično mine!keri pa je proti temo pa se nej gre nekam v mesto med 4 stene zapere pa nej niti ne hodi na svetlo ke nede ke preveč čujo!

erof nedelja, 23. marec 2008 ob 08:35

Toti keri si skoz nekše zakone zmišlovlejo me samo zanima na podlagi ,,čega,, si sami lastijo pravice za uveljavitev zakonov brez ka se koga sploh kej pita kej mislijo ljidje o tem.Če smo tote lidi volili te bi se moglo pitati kak pa kej ne na pamet samo nekej
Pomali do si še zmislili ka do so kakšni svetki po 22h policijsko vuro,tisti keri pa so abrahama srečali pa v spremstvi staršev do polnoči.
Pomali bodo vse običaje vničili s totimi prepovedimi,te pa provijo ka živimo v demokraciji,če pa nejč kumunisti tega neso prepovedovali kej zej toti.Mislim ka se bo mogla prlekija pokrajinsko odcepiti pa svoje običaje ohraniti,pa svoje prleške ljidi nastaviti ka vejo kej je kej,nedo nam z ljubljane(beograda) virtili kak mi nej tu živimo.
....Avbiks čreva na plot.....

MILAN nedelja, 23. marec 2008 ob 09:15

Hjooj
tak pa se je razvila ojstra debata.Tisti kerin to ne paše naj grejo za svetke na morje ali v toplice no ven so tak rejši ka tüdi ostale dneve ne vidijo lidi okolii sebe. Če pa kej gi poka pa mojo tak veki küp v hlačah zavolo toga ka stalno štenderajo ka so prišli policaji po jih zavolo grehov ki jih mojo na pükli.
Neleži je zvati policijo pa izvajati teror ka si pač mislijo ka so glovniso pa glih tak prišli z prleškega peteka kak mali osranci samo ka so jin tan negi v šolah gor nadevali ka je PRLEKIJA fest zamozana pa nič vredna.
Dokič bon hoda bon zagovorja fse tisto kej smo dobili od naših staršof pa tüdi svoje vnuke bon vičija ka je tak praf.
Sramota tak so nan vzeli že preveč.
Pri fsakšen nevarnen deli pa se zgodi nesreča,nibeden son rat ne drži keblače tan ke poči.

Pevec AUF BIKS-ČREVA NA PLOTFigo

Dejan nedelja, 23. marec 2008 ob 14:39

Ja fsakša vojna ma žrtve. To je pač tradicija, ka se poka. So pa pač vmes osebki, ki se vün mečejo pa pametne delajo in hitro pride do kakših poškodb. Tega jas tüdi ne odobrovlen, ka se fsakši mali šmrklavec vün meče, kakši ðek je ka s faslon poči al pa ka s petardami okoli skoče pa starejšin liden to pod okno meče.
Dere pa je to kakša organezerana zadeva pa ka so lidje polek, ki vejo za kej se gre pa ka majo pamet v rokah je pa to nekej drügega. Lidje se družijo, se veselijo in či de tan eno noč pokalo, tüdi nede nobenega vrag vzeja.

Zdravstveno osebje je pa med drügin pač za to zaduženo, ka takše in drugačne poškodbe prenošajo.
Te bi tüdi pri prometnih nesrečah lehko tak naredli. Tan je tüdi večina nesreč nespametnih, ki so posledica neprilagojene hitrosti, alkohola, drog, ... Nobena nesreča se ne zgodi pametno, fse so več al meje nespametne.
Či tega ne bi blo, te tüdi ne bi nücali nujne medicinske pomoči.

Pa 22 € na mesec tüdi ne dovlemo v dobrodelne namene, poleg pa si še pač zavarüvani kak si, zaradi takšnih ali drugačnih vzrokov.

Jernej nedelja, 23. marec 2008 ob 14:44

Dejan je napisal/a:
Ja fsakša vojna ma žrtve. To je pač tradicija, ka se poka. So pa pač vmes osebki, ki se vün mečejo pa pametne delajo in hitro pride do kakših poškodb. Tega jas tüdi ne odobrovlen, ka se fsakši mali šmrklavec vün meče, kakši ðek je ka s faslon poči al pa ka s petardami okoli skoče pa starejšin liden to pod okno meče.
Dere pa je to kakša organezerana zadeva pa ka so lidje polek, ki vejo za kej se gre pa ka majo pamet v rokah je pa to nekej drügega. Lidje se družijo, se veselijo in či de tan eno noč pokalo, tüdi nede nobenega vrag vzeja.

Zdravstveno osebje je pa med drügin pač za to zaduženo, ka takše in drugačne poškodbe prenošajo.
Te bi tüdi pri prometnih nesrečah lehko tak naredli. Tan je tüdi večina nesreč nespametnih, ki so posledica neprilagojene hitrosti, alkohola, drog, ... Nobena nesreča se ne zgodi pametno, fse so več al meje nespametne.
Či tega ne bi blo, te tüdi ne bi nücali nujne medicinske pomoči.

Pa 22 € na mesec tüdi ne dovlemo v dobrodelne namene, poleg pa si še pač zavarüvani kak si, zaradi takšnih ali drugačnih vzrokov.


Respekt ...tao si dobro napiso! Ploskač
Morem Dejani prav dati, ges man istoga mlenja!

fargo nedelja, 23. marec 2008 ob 15:11

ne vem če ste me prav razumeli, napisal sem " nadaljne zdravljenje ", kar pa nima nikakaršne zveze z nujno obravnavo.

Jaaa


Glede "omamljenih" na kateri koli način , kateri se samopoškodujejo (prometne,padci...)pa mislim enako : primarna oskrba (NMP)- plačnik zdravstvena zavarovalnica, vso nadaljno zdravljenje pa naj si plača sam
V kolikor pa oseba v omami poškoduje drugo osebo pa si želim ameriške kazenske zakonodaje .
Pri nas pa "omamljenec" lahko telesno poškoduje, ubije ...... na koncu se izkaže, da je povzročitelj "klošar", ki mu nimajo kaj vzeti, ali pa duševno bolan in je milo tretiran...

Res je da so vse nesreče-poškodbe vzrok nekakšne nerodnosti in spleta okoliščin, treba pa je razlikovati med tistimi za katere je posledično kriva "omama"

Dejan nedelja, 23. marec 2008 ob 15:26

Ja fčera je tvoja objava malo drgači zglednola, si jo gnes poprava. Jas sen je gnes ne ša še enkrat brat, zna pa sen kej si fčera napisa. Zej lepo piše za nadaljnje zdravljenje. Tü se strinjan, ka si to nej fsakši som ploča, zdi se mi normalno. Nujna pomoč se mu nudi, pozneje pa nej sam dale dela kaj če.

fargo nedelja, 23. marec 2008 ob 15:38

Dejan je napisal/a:
Ja fčera je tvoja objava malo drgači zglednola, si jo gnes poprava. Jas sen je gnes ne ša še enkrat brat, zna pa sen kej si fčera napisa. Zej lepo piše za nadaljnje zdravljenje. Tü se strinjan, ka si to nej fsakši som ploča, zdi se mi normalno. Nujna pomoč se mu nudi, pozneje pa nej sam dale dela kaj če.

ja, včeraj je pisalo samo zdravljenje ,mislil sem enako, da bi bil vsem moj komentar čim bolj jasen sem zjutraj dopisal "nadalnje"

Dejan nedelja, 23. marec 2008 ob 15:43

Tüdi "(estetske posege)" si doda kcoj.
Sen pa razmja tvojo objavo, brez skrbi. Tüdi navodni kmečki lidje lehko razmimo visokošolane lidi...

MILAN nedelja, 23. marec 2008 ob 16:01

Ploskač
gremo rejši pokat
jas prnesen dvo fasla.tri kile karbita,en ejmar vode
boklo za vižigaje pa liter nafte.

za piti en spletejok petlitrni vina,pa za ženski svet
BEL DE ŽUR
dobimo se ???????????????



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.