MILAN nedelja, 6. september 2009 ob 07:27

Ploskač trak zej pa friške gvante sšucati šolje pa gas na obletnico

Dejan ponedeljek, 14. september 2009 ob 23:56

Kak pa je zej s članarino? Ker sen zej ne nikšega štempla doba Mislec Ploča pa sen tüdi nič ne Hihihi Al te zej s totin projekton teko penez meli, ka te vi člane plačüvali, ka do podaljšüvali članstvo? Hehe

Pepek z brega torek, 15. september 2009 ob 07:31

Članarine pridemo k fsakšemi na dum pobirat... Hehe
In to nas pride bor pet, tak ka bobe te nekši hasek od toga.
Bomo pa napre sporočili, gdo pridemo, pa kej bi radi jeli pa pili... Vuuhuu

Jernej torek, 15. september 2009 ob 07:37

Mislec Ja ka se tice clanarine, ges nücam stempel za 2009 Klicaj

Legionar torek, 15. september 2009 ob 15:48

Meni pa nišče neče članarine skaserati. Žalosten

Dejan torek, 15. september 2009 ob 16:33

Da te nega nič naokoli na srečanje. Vači bi te hitro obrali. Či te kakši Klaus v roke dobi, boš si bogi Hihihi Hjooj

Jernej sreda, 4. november 2009 ob 20:34

Ka se še dajo DVD-ji dobiti od video posnetkov od Künštni Prleki?

Pepek z brega torek, 17. november 2009 ob 21:42

Haha
Seveda... ti samo pove, keko jih nücaš...

Pepek z brega nedelja, 6. december 2009 ob 20:49

Prijatel Hahaha Ploskač

Za nami (Künštnimi Prleki) je diplomatsko in gospodarsko joko uspešen konec tjedna. Vlodna delegacija je bila na uradnen obiski Prekmurji na negdašjen sedeži Mürske Republike. Čiglih se je ne srečala s Prekmurskimi politiki, smo opravili veko delo. Nadelali smo pot našemi gospodarstvi in skoro že med samin obiskon odali mašin za recikleraje storih žensk v mlode, keri je plod prleškega znanja in prleške tehnologije. Celi dogodek je tüdi dokumenterani, tak ka si bote tisti bole radovedni lehko fse fküper f krotken poglednoli v galeriji. Či je le bija fim v fotoaparati, pa či je na slikah ne kakša držovna skrivnost...

Zvončica nedelja, 6. december 2009 ob 23:36

Bravo naši Ploskač Ploskač Ploskač

MILAN ponedeljek, 7. december 2009 ob 11:30

Mislec TAK SE DELA bres politikof lehko zvožamo
malo moremo biti izivalni pa izvirni pa se do masikej nareti.

Pepek z brega petek, 12. marec 2010 ob 16:01

Mislec Mislec Mislec Mislec
Drogi pedoši... nücan pomoč....

Kak se po prleško reče "ponosen"?
Celi cejt že štinderan, pa se mi nikak ne posveti... Pomogejte mi prosin lepo....

MILAN petek, 12. marec 2010 ob 18:43

Vuuhuu za moje pojme je KÜNŠTEN

Dejan sobota, 13. marec 2010 ob 17:14

Ponosen je ponosen Nasmeh Pa tüdi künšten Pomežik

Zvončica nedelja, 14. marec 2010 ob 00:41

To pa si zanimivo pitaje postavja Pepek....mislin ka za določene besede nejč nemamo nadomestka z eno besedo....ka se v prleščini te bole stanje opisovle...ka pa ven...no, bon tuhtala gda nemren hitro zaspati pa če bon kej potegnola z zaprašenih delov možgonov te napišen.... Nasmeh

Jernej nedelja, 14. marec 2010 ob 07:37

..mogoče je se ta stara beseda uporablala negda zdaj pa so jo pozabli Mislec

Tüdi Gradišćanski Hrvati ki so se naselili 16. stoletji avstrijsko pokrajino Burgenland/Gradišćanska majo dosta drügih besed kak pravilna Hrvaščina.
Eden Gradišćanski Hrvat je mi pravo ka je to niti nej to ka imajo svojo narečje nego pravilna Hrvaščina je se od 16. stoletja spremenila! Uni še pa na stari način gučijo!

Tüdi san čüjo ka knijgo od Primož Truberja bi marsi šteri slovenec
bilo kakšnoga kraja žmetno prešto!

MILAN nedelja, 14. marec 2010 ob 08:22

Mislec šenderati bode trebalo-sigurno pa so meli nekšo besedo-lehko pa tüdi ne kej pa će negda neje bilo potrebno nücati takše besede ka je ne bilo takših lidi

Legionar nedelja, 14. marec 2010 ob 20:00

jas tüdi mislin ka posebne prleške besede za ponosen nega...

Zvončica nedelja, 21. marec 2010 ob 00:19

Mislin ka je venda za ponos blo uporableno več besed t.j. bole opisno....kak npr. ka se visoko drži ali ka glavo visoko drži....nekak tak si mislin ka to je. Soma sen pri Svetjah naletela na besedo "gruba" ke bi nej pomenila ka je puca ali ženska lepa....čeglih me še gnesden muči odkod bogi ma tota beseda lehko takši pomen, pa nigi indi je nesen čüla kak samo tan.....Keregakoli sen pitala za prleški nadomestek za besedo ponosen - nobeden je ne zna (bli so hohštapleri- samo to je ne to) Mislec

MILAN nedelja, 21. marec 2010 ob 08:29

Mislec HOŠTAPLAR to pa je vzvišani -ka se drži-izraz za slabega človeka
GRUBA to pe je lepa besede posebna



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.