MHA petek, 11. junij 2010 ob 15:06

Točno, pa za Globetko smo tüdi rekli. Občina pa tüdi znakof ne postovi, ke teče pod moston morti do ze, ki de novi most.

TUNČEK petek, 11. junij 2010 ob 16:03

Dejan je napisal/a:
Ščovnica se razcepi tan pred Lotmerkon pri vrstnih hišah na Razlagovi, potli pa fküp pride pred Pristavo. Tak ka skoz Lotmerk tečeta dve Ščovnici Hihihi Možno, ka temi tak provijo, ne ven. Potok Kostanjevica je pa tan, kak sen napisa.

Zemlevid


Dejan, ti ke dosti veš mi pove ge točno se naša Türja zlevle v Ščovnico ali se že pret vleje v Gajšofsko jezero in potli teče vün.

Dejan petek, 11. junij 2010 ob 16:35

Čü to pa ne bi zna Nasmeh

kokot petek, 11. junij 2010 ob 16:42

je keri proba čvape pri albancih, gnes sen proba tan na avtobusni čvape s pomfrijon pa so bli dobri

Pepek z brega petek, 11. junij 2010 ob 17:00

TUNČEK je napisal/a:
Dejan je napisal/a:
Ščovnica se razcepi tan pred Lotmerkon pri vrstnih hišah na Razlagovi, potli pa fküp pride pred Pristavo. Tak ka skoz Lotmerk tečeta dve Ščovnici Hihihi Možno, ka temi tak provijo, ne ven. Potok Kostanjevica je pa tan, kak sen napisa.

Zemlevid


Dejan, ti ke dosti veš mi pove ge točno se naša Türja zlevle v Ščovnico ali se že pret vleje v Gajšofsko jezero in potli teče vün.


Türja se zlevle v Ščovnico za Gejšofskin jezeron - kakših 200 m od mosta kerz Ščovnico doj...

kokot petek, 11. junij 2010 ob 17:09

PEPEK MI JE BESEDO VZEJAM SEN GLIH TO ŠTEJA NAPISATIO GLEDE TURJE

TUNČEK petek, 11. junij 2010 ob 17:30

kokot je napisal/a:
PEPEK MI JE BESEDO VZEJAM SEN GLIH TO ŠTEJA NAPISATIO GLEDE TURJE

Pepek in Kokot hvala lepa za pojasnilo o Türji. Mon toke lepe spomine na jo, se smo se v joj deca kopali, pa v jeseni je močno poplovlala. Tüdi neke mlinof in ena žaga že praf na začetki so bli najoj in še čisto blüzik jenega izvira sen bija duma. Pozimi pa smo meli na enen popolovlenen travniki fsoko leto drsališče pa smo te igrali hokej in se fsokič na kunci mlotili z rogovilami za hokej. Prafzapraf je skoro teško rečti keri je provi izvir, ke prideta fküp dvo mala potoka. Prednost za izvir dovlen desnemi, ke je bija najen takoj en mlin. Pa še neke zanimivega je bilo f Türji : potočne školke pa raki in f tolmunih tüdi ščuke. Tista žaga fčosih v Radoslavcih se mi zdi, da je Tüdi bila najoj.

Hecno pa je, ke smo ot kebaba prišli na Ščovnico in Türjo .

Pepek z brega petek, 11. junij 2010 ob 20:00

Je bole zanimivo.... Ploskač Ploskač

prleški.vladek četrtek, 17. junij 2010 ob 12:32

Zaron sva z našoj hodila po fasungo v Hofera pa sen vida ka se je ova kobača poleg tan odprla. Lidi pa se je trlo da so zapstoj devali tote sendvice. Ci sen praf vida se rece kebab pri Senadu. Mislec

Progress četrtek, 17. junij 2010 ob 13:04

Ton je gužva ke je zastojn. Zavolo mene je lehko deset kebapov, od mene nedo meli koristi. Dejte že neke prleške jedi. Že vidin keko bi meja nevol tisti, ki bi šteja odpreti kiosk s prleškimi dobrotami, krűh pa zobl, tűnka, lük, kvasenice, jabošinca pa rdečka...(jebašinca)

Pepek z brega četrtek, 17. junij 2010 ob 13:26

Kul Kul Kul Kul
Normalno, ka bi takšemi juneki, keri bi se spotja domoče stvari odovati, delali nevole.
Tota domoča Prleško hrona je ja nevarna za lidi (duma rejene svije, most, holesterol, svinska küga....) in more biti zavolo toga petkrot pregledana s strani takših pa drgočiših inšpektorof. Ka ne gučimo kak je naš kmet okuženi z fsemi betegi - moga bi iti fsakši den na pregled, či bi šteja strečti hrono.
Mislec Mislec Mislec Hjooj Hjooj Hjooj Tiho

Kebap pa je fčistar nekej drügega. To pride derektno is mesnice, ge nega možnosti, ka se kej okuži. Polek toga je teko plastike pa drügih umetnih dodatkof notri, ka nema holesterola, svinske masti, küge...
Odovlejo pa ga tak mestni lidje, keri so že po naravi zdravi pa čisti....
Vuuhuu Vuuhuu Vuuhuu Vuuhuu
Moremo pa tüdi meti pasko, ka nemo totih lidi, keri pločajo ogromno dofka, grdo meli, ker se lehko svodijo in odidejo, te pa bomo meli vrago....

MHA četrtek, 17. junij 2010 ob 15:30

Še ze odvečera mo gužvo senad.

prleški.vladek četrtek, 17. junij 2010 ob 15:56

MHA je napisal/a:
Še ze odvečera mo gužvo senad.

Okrog pol 3 sen sestro od naše v špitol v Rakičan voza pa je blo pred toto novo huto vendar 50 lidi. Vidi se ka je refščina pa narod navali ki je zapstoj. Ovi tam pri tuši pa je čik kadija pred svojo kobačo pa nigi nikoga.

MHA četrtek, 17. junij 2010 ob 16:01

Ze do delafci hodli, ki delajo tan most.

kokot četrtek, 17. junij 2010 ob 18:18

ja ve pred toto huto je gnes blo redno folka , či zapstoj kaj tolajo ?
ja ovi tan pri tuši de čike kadijo či nede cene malo spustijo, vepa 3 evre je preveč za toto nesnogo od kebaba.
na +35 C se tista bala mesa vrti celi den pa te je to zdravo ? pa tan ti tisto pesnivo šaloto dovle z nekšnin premazon po keren potli serjes pa prdiš ka ti je vse adijo?


nein danke, rejši pojen falat kruha pa gor pašteto či sen že lačen, ne pa toti kebab iz ove hute.

Progress četrtek, 17. junij 2010 ob 19:08

Krüh pa zobl, pa ne pašteto.

prleški.vladek četrtek, 17. junij 2010 ob 19:11

Progress je napisal/a:
Krüh pa zobl, pa ne pašteto.

Ze v leti bole kakša pesja radost paše, v zimi pa obvezno koline,ocvirki, tunka, krvavice, zelje To ja

Progress četrtek, 17. junij 2010 ob 19:13

prleški.vladek je napisal/a:
Progress je napisal/a:
Krüh pa zobl, pa ne pašteto.

Ze v leti bole kakša pesja radost paše, v zimi pa obvezno koline,ocvirki, tunka, krvavice, zelje To ja


Se mi sline cedijo.

prleški.vladek četrtek, 17. junij 2010 ob 19:17

Viš tak je, meni de zej naša vrezala pesjo radost pa fejn domoči murki, paradajz, paprike pa duma pečeni kruh, mljask Lačen

TUNČEK četrtek, 17. junij 2010 ob 19:22

Gda fse to čüjen, ke ješ, se mi sline cedijo primojdüši. Khmm



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.