Jernej torek, 27. julij 2010 ob 23:19

Naja Mislec .... to je tak, da je kaj moderno en cajt traja do pride k nan
Slovenijo to je rejsan!
Samo tüdi ta Currywurst je sigdar bole več izrinjena od kebapa!

Ges vidin tü na Dunaji ka nega več dosta "Wiener Wüstelstandl"!
Pa kujnski mesni sir v žemli "Pferdeleberkäsesemmel" tüdi že bole žmetno dobiš!



Kebab je prišo z türškimi migranti - priseljenci v nemčijo, avstrijo in slovenijo...itd!

Lokalne hitre jedi so izrinjene od kebaba samo tej proces že dugo traja!



Dejan torek, 27. julij 2010 ob 23:37

Keko jas ven, se v Nemčiji nejveč poje kebaba, ne pa klobasic Nasmeh

Ivek sreda, 28. julij 2010 ob 07:32

Curry je ne muslumanska pač pa indijska začimba. Je ojstra no lepo aromatična. po navodi jo mešajo s popron al čilijon, pa še kaj bi se najšlo. Ne nucajo ga samo muslimani, pač pa skoron po celen sveti, te pa de venda pomalen priša tüdi f Prlekijo.

Alah naj van žegna kebab, či glih ga jas jen joko retko pa še to ne f Sloveniji

optix petek, 30. julij 2010 ob 17:17

Dejan je napisal/a:
Keko jas ven, se v Nemčiji nejveč poje kebaba, ne pa klobasic Nasmeh

Maš prav, mislim da sem nekje zasledil da se največ v Nemčiji poje kebaba, dnevno 400 ton mesa.
Ce se dobro spomnim je doner kebab celo zmislil neki turk v Nemciji Jaaa

Dejan petek, 30. julij 2010 ob 17:55

Da da.

Kebab na pohodu tudi v Ljutomeru

Döner kebab je svoj pohod po Evropi pričel v 70. letih prejšnjega stoletja. Legenda pravi, da je to jed izumil turški priseljenec Mahmut Aygun leta 1971, ko je na stojnici v Berlinu prvi prodajal meso v kruhu, prelito z jogurtovim prelivom.

MHA petek, 30. julij 2010 ob 23:13

Te je toti kebab dugo hoda k nan, či je ovi že zmisla v sendesetih.

Legionar sobota, 31. julij 2010 ob 11:22

Jap, Döner Kebab. Drgačik pa sam kebab izvira iz Perzije. Kebab - zgodovina

optix sobota, 31. julij 2010 ob 11:29

MHA je napisal/a:
Te je toti kebab dugo hoda k nan, či je ovi že zmisla v sendesetih.

k nan v tote kraje vse nekak dugo hodi Nasmeh

Dejan sobota, 31. julij 2010 ob 11:43

Včera oz. gnes zaron po kunci koncerta je na trgi sfalilo vsega tan pri kebabi, samo palca je ostola pa trije plejci paradejza Nasmeh

Ivek torek, 3. avgust 2010 ob 21:18

Ka nete preveč politiko trajbali, don nekaj vmes za jüžino.
Gnes je moja šla f grabo (v Loblano), pa mi je podočki küpila burek pr enen makedonsken Türki, ki dela joko dobrega. Te pa mi je povedala, veš kaj fse mo. Doner burek, pizza burek, kebab burek. Jas si mislin: viš kak toti znojo. Iz enega navodnega mastnega sirovega štrükla pa malega pečenega vola so napravili celo serijo jedi. Mi pa ne znomo rečti: hajdinska pizza, zaleta tünka, tünka pizza, pizza zlevajnka, žgajnki la prlekija no tak naprej.
No, burek je bija dober, rajši pa mon hajdinske al pa bele pogače.

zobl torek, 3. avgust 2010 ob 21:21

se lehko burek pa toti šiptarsko-turški produkti iz jihovega "laboraotorija" (beri kobača) skrijejo!

kvasenica rulz!

zobl torek, 3. avgust 2010 ob 21:22

Dejan je napisal/a:
Včera oz. gnes zaron po kunci koncerta je na trgi sfalilo vsega tan pri kebabi, samo palca je ostola pa trije plejci paradejza Hehe

pitaj ga keko računof je da, ka o temi ka ma fse delvce na neprijovlene Zurap najč ka ne gučin.

Makaveli sreda, 4. avgust 2010 ob 00:50

Ivek je napisal/a:
Ka nete preveč politiko trajbali, don nekaj vmes za jüžino.
Gnes je moja šla f grabo (v Loblano), pa mi je podočki küpila burek pr enen makedonsken Türki, ki dela joko dobrega. Te pa mi je povedala, veš kaj fse mo. Doner burek, pizza burek, kebab burek. Jas si mislin: viš kak toti znojo. Iz enega navodnega mastnega sirovega štrükla pa malega pečenega vola so napravili celo serijo jedi. Mi pa ne znomo rečti: hajdinska pizza, zaleta tünka, tünka pizza, pizza zlevajnka, žgajnki la prlekija no tak naprej.
No, burek je bija dober, rajši pa mon hajdinske al pa bele pogače.



BUREK je samo eden in to je mesni vse ostalo ke je tu poimenuvano sirni burek, pizza burek itd... to sploh niso bureki ampak sirovica oz. so vse ostale iste zadeve pite...


enkrat je baje neki bosanec prisa v lj pa je vida ke vse majo kao tu za zmazke...ala pizza burek pa je baje skoro hmrja od smeha...


Legionar sreda, 4. avgust 2010 ob 20:55

To je isto takak je pizza samo ena: testo, paradejz, mozzarella pa bazilika. To je pizza Margherita, vse ostalo je ne pizza. Včosik kdo vidiš v kakši pizzeriji ka piše recimo "40 vrst pizz", je to nategancija. Pizza je samo ena, glih takak je burek samo mesni, vse ostalo je ne burek.

Dejan sreda, 4. avgust 2010 ob 21:05

Ja no ja, pretirovati glih ne treba. Stvari se razvijajo. To je isto, kak da rečeš, ka je BMW ne avto. Pa Mercedes tüdi ne pa tak dale Nasmeh
Pač so pizze, bureki, kebabi, ... z različnimi nadevi pa ostalimi dodatki Nasmeh

Makaveli četrtek, 5. avgust 2010 ob 00:03

ne to se je v sloveniji razvilo v neke podvrste...pa slab primer...to je isto kak da bi bmw avto meja pa v jega da dele od forda pa bi še vedno reka ka je bmw...fuck that..

optix četrtek, 5. avgust 2010 ob 00:05

to so šiptarske pogruntavščine da imenuje neko jed pizza burek in podobno Nasmeh
burek je samo en in to je mesni, ostalo je sirnica,zeljanica,krompiruša in itd...

Dejan četrtek, 5. avgust 2010 ob 00:06

To je biznis Haha

Progress četrtek, 5. avgust 2010 ob 17:12

Tak kak Dejan prövi, biznis. To je povsod v svete! Boš špricar ali deci vina in deci radenske ?

optix četrtek, 5. avgust 2010 ob 17:30

Progress je napisal/a:
Tak kak Dejan prövi, biznis. To je povsod v svete! Boš špricar ali deci vina in deci radenske ?

o totem kebabi se je telko ze reklo, da bi kebab majstri iz ljutomera lahko vsem na forumu senkali kaksnega :=



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.