MHA nedelja, 5. september 2010 ob 21:20

Ke provite na nove kazni za prometne prekrške, kere do začnole valati drügo leto aprila?

Za alkohol več kak 1,50g/kg je nova kazen 1200€ + 18 kt, za prekoračitef hitrost v naselju več kak 50 km/h 1200€ + 18kt, za hitrost zunaj naselja več kot 40km/h pa 500€ + 9 kt + prepoved vožnje, napačna smer vožnje 500€ + 5 kt, vožnja v nasprotni smeri po HC ali AC 1200 + 18 kt.


Leta 2005 alkohol 500€ + 18kt
hitrost (v naselju za več kot 50 km/h) 500€ + 18kt
hitrost (zunaj naselja za več kot 40km/h) 170€ + 3 kt
napačna smer vožnje 120€
vožnja v nasprotni smeri po HC/AC 210€

leta 2008 alkohol 800€ oziroma 950€ + 18kt
hitrost (v nasleju za več kot 50km/h): 1000€ + 18 kt
hitrost (zunaj naselja za več kot 40km/h) 380€ + 9 kt + prepoved vožnje
napačna smer vožnje 120€
vožnja v nasprotni smeri po HC/AC 310€ + 5kt

leta 2011 alkohol: 1200€ + 18kt
hitrost(hitrost v naselju za več kot 50km/h): 1200€ + 18kt
hitrost (zunaj naselja za več kak 40 km/h): 500€ + 9kt + prepoved vožnje
napačna smer vožnje 500€ + 5 kt
vožnja v nasprotni smeri AC/HC 1200€ + 18kt

vir: 24ur

Zvončica torek, 7. september 2010 ob 23:27

Sen že pisala ka nas mojo zodje cejte v šahi s samimi pravili, predpisi...pa kaznimi. Sranje od držove ke more zakone prilagajati proračunski lükji ka čimveč potegnejo od srmakov....kak de eden s 400€ ploče lehko ploča kakš veko kazen...vsakšemi se lehko zgodi ka ga gda malo posvira-pa te ponavodi dobi po žepi....ne dopodne se mi več tota SLo ureditev...

MILAN sreda, 8. september 2010 ob 06:19

Vuuhuu tak ka stalno kazni so za male lidi,kak bomo pločali nikak
sedeli bomo v restih

TUNČEK sreda, 8. september 2010 ob 07:01

Zvončica je napisal/a:
Sen že pisala ka nas mojo zodje cejte v šahi s samimi pravili, predpisi...pa kaznimi. Sranje od držove ke more zakone prilagajati proračunski lükji ka čimveč potegnejo od srmakov....kak de eden s 400€ ploče lehko ploča kakš veko kazen...vsakšemi se lehko zgodi ka ga gda malo posvira-pa te ponavodi dobi po žepi....ne dopodne se mi več tota SLo ureditev...

Veš ke Zvončica, če ga malo posviraš, neš dosta pločala. Za 400 € pa moreš že kej vekšega napraviti. Kozni pa so indi še dosta vekše, naprimer pri Taljonih. Tan so lehko tüdi neke tovžnt evrof, pa še fčasih moreš pločati, če ne ti avto vzemejo, deponirajo, taka pločaš še hrambo avta. Naprimer, moja kolegica je pločala za telefoneranje 1800 € in mela srečo, da taljanske točke ne velojo še zej prinas, ke bi dobila še eno točko. Pozdrav

Makaveli sreda, 8. september 2010 ob 08:37

Zvončica je napisal/a:
Sen že pisala ka nas mojo zodje cejte v šahi s samimi pravili, predpisi...pa kaznimi. Sranje od držove ke more zakone prilagajati proračunski lükji ka čimveč potegnejo od srmakov....kak de eden s 400€ ploče lehko ploča kakš veko kazen...vsakšemi se lehko zgodi ka ga gda malo posvira-pa te ponavodi dobi po žepi....ne dopodne se mi več tota SLo ureditev...




gremo v ameriko To ja

TUNČEK sreda, 8. september 2010 ob 08:48

Samo v Ameriko ne gremo z avton ! Hehe

TUNČEK sreda, 8. september 2010 ob 09:43

Še več bi lehko merili, samo naj merijo tan ge je resen nevarno, ne pa pret toblo za omejitef. Dobro bi blo da lovijo tiste, ke vozijo po 100 in več kilometrof v naseljih.
Doživja pa sen že, da so kaznovali za prekoraćitef 6 km na vüro - čisti idiotizen ! Hudi

prlek1825 sreda, 8. september 2010 ob 21:16

kda to malo čitam mi zdigne pritisk do plafona kak zagovorjate zakone z vejkimi kaznimi....nede mi nišče reko ke se mo neje zgodlo ke se je pelo izven naselja normalno 90 se zaspomijo malo pa niti ne opazjo toble naselje omejitev 50,,,por metrov naprej pa radar,,po tamalen prevoziš 30...iin rezultat,,,mislim ke je kazen že prek 400€,,o pikah ke ne gučimo,,,teko za informacijo ke de nešče reko ke more biti vejki prekršek za 400€, keremo pa se to še neje zgodlo pa na mesec naredi 100kilometrov al pa še meje pa kda je za volanom je celi prestrošeni,,,keri pa jih delamo dnevno od 150naprej pa mi nede nišče reko ke se mo to ne zgodi


ke pa se tiče primerjava kazni z drugimi držovami pa vsi vemo ke so tudi standardi pa ploče drgačne....ludi preštiderejte pa se zamislite,,tote kazni so blesarija,,treba spremeniti kultoro voznikov ne pa zdigovlejo kazni teko ke si punijo žepe,,,kot prvi ukrep toti poligon ki ga zej uvajajo v zakon kda boš naredjo izpit se mi fejst dopodne....kot nujni ukrep za moje pojme pa je ke bi to moglo biti nejmeje vsakih deset let zakonsko obvezno polek tega pa teoretični testi,,,mislim ke bi bole hasnilo kak vejke kazni

poglednimo si samo kao store šofere kak vozijo krožni marsiki v krožnih preštimaš keri datum je ke okoli prvega je užas v krožnih ki si penzonisti grejo po penziji pa ne podcenjuvlem nikoga samo ke so takši skoz nejbol pametni,,,in takšemo treba dati teoretični test v roke pa de pogrno prvo sekundo,,,tu se trebajo okrepi ne pa v kaznih

Dejan sreda, 8. september 2010 ob 21:48

No ja, 90 skoz naselje je malo hüda. Či pa na den delaš 150 km pa bi še teko bole moga znati, gi je omejitev keko, sej se venda vedno po isti poti voziš Nasmeh

Skozi naselje nejveč 60-70 se pelaš gda pa gda, to venda vsaki lehko reče. 90 pa se res skozi naselje nikoli ne pelan, te pa kejkoli vmes delan Nasmeh

Kaznijo itak tiste, ki slučejno gda prekorači, tisti gi nonstop lečejo, jih ponavodi ne dobijo.

prlek1825 četrtek, 9. september 2010 ob 07:11

v tem je glih finta ke se vsaki den po istih trasah vozoš pa ti grota vse domoče pa dugocejtno ke te to zafrkne....pa če se 70 pelaš je že lepa kazen z pikami,,,,,,dopodne pa se mi ke si napiso kak je živa istina keri de enkrat malo negi neke de pločo keri pa nomstop leče pa nede al pa se niti policeji nečejo z jin obadati,,,,keri pa misli letati pa ma tak pod polcom malo več pa se mo fučka kakše do kazni biti pa so opet reveži z malimi pločami

TUNČEK četrtek, 9. september 2010 ob 08:37

Še neke je : če fsoki den voziš po isti trasi, zgibiš opčutek za hitrost in voziš prehitro. Potli je pa še neke, provijo, da v Ameriki pri meših prekrških samo opozorjajo, ne pa takoj kaserajo in je preventivni učinek dosta vekši. To ja

Jernej četrtek, 9. september 2010 ob 11:35

TUNČEK je napisal/a:
Še več bi lehko merili, samo naj merijo tan ge je resen nevarno, ne pa pret toblo za omejitef. Dobro bi blo da lovijo tiste, ke vozijo po 100 in več kilometrof v naseljih.
Doživja pa sen že, da so kaznovali za prekoraćitef 6 km na vüro - čisti idiotizen ! Hudi



Ta naprava more biti na stojali kelko ges znan!
Telko več pokaže kelko se "mogoče" gospod policaj proti vozili gible!

TUNČEK četrtek, 9. september 2010 ob 12:09

Aparat bi moga biti na stojali, samo dostakrot jih vidin, ke merija takak je to na sliki. Policej Haaaaa

TUNČEK četrtek, 9. september 2010 ob 14:18

Vün so prišli novi varnostni posi, ke zmanjšajo številko prometnih nesreč za celih štirdeset procentof. Če ma gdo namen jih lehko naroči pr meni !?
Vuuhuu Hehe Hahaha


Jernej četrtek, 9. september 2010 ob 14:55

TUNČEK je napisal/a:
Aparat bi moga biti na stojali, samo dostakrot jih vidin, ke merija takak je to na sliki. Policej Haaaaa



Ajde recimo tak kak eti na sliki nemški policaj!

TUNČEK četrtek, 9. september 2010 ob 15:01

To je ta provo tüdi Taljoni merijo tak, ge f kakšni vesi pa niti ne merijo, samo rečejo, ke si voza prehitro in kaserajo. Če se buniš pa ti še kaj najdejo in dodatno kaserajo.
Vuuhuu


erof četrtek, 9. september 2010 ob 17:05

Video: Pazi, otrok na cesti

Policej Dobra zamisel kak ljudi opozoriti na deco na cesti ...... Haaaaa

erof četrtek, 9. september 2010 ob 17:23

vir

še ena atrakcija parkiranja



Ženska je zavila v enosmerno ulico in parkirala kar sredi ceste.

"Gospa je očitno slepa, saj je prevozila dva prometna znaka, ki pojasnjujeta, v katero smer naj bi se vozila premikala po ulici. Poleg tega je ravno tako "spregledala", da se cesta nadaljuje in da na mesto, kjer je parkirala ni označeno kot parkirni prostor," Bejba Butl

Jernej četrtek, 9. september 2010 ob 21:43

TUNČEK je napisal/a:
To je ta provo tüdi Taljoni merijo tak, ge f kakšni vesi pa niti ne merijo, samo rečejo, ke si voza prehitro in kaserajo. Če se buniš pa ti še kaj najdejo in dodatno kaserajo.
Vuuhuu


Tüdi Avstrijska policija lejko oceni hitrost brez radarske pištole!
Samo po mojen je to totalna norija!

Po mojen je to radarskov pištolov na stojali naj bole točno.
Pa te se še more opoštevati toleranca ki se odšteje!



TUNČEK četrtek, 9. september 2010 ob 22:12

KAK SO LEHKO VEKE KOZNI SE VIDI IZ TOTEGA ČLONKA ! Cejtng Tiho





720.000 evrov kazni za prehitro vožnjo
66 Komentiraj Pošlji Tiskaj Velikost pisave Ženeva, 09.08.2010, 19:23 | STA / T.Š.
37-letnega Šveda, ki je s svojim mercedesom po Švici divjal s kar 290 kilometri na uro, sedaj čaka tudi divja kazen. Ker v Švici kazni odmerjajo glede na dohodke, mu grozi do 720.000 evrov kazni.

Švicarska policija je ustavila švedskega voznika, ki je po avtocesti divjal s hitrostjo kar 290 kilometrov na uro. Policija mu je že zasegla približno 180.000 evrov vrednega športnega mercedesa, grozi pa mu celo do milijon švicarskih frankov (720.000 evrov) kazni.

Voznika so ustavili v petek v kantonu Fribourg na zahodu države, potem ko je prevozil radarsko merilno mesto na avtocesti. Ali gre za rekordno izmerjeno hitrost, niso vedeli povedati, ker ne vodijo statistike, a se policisti ne spomnijo, da bi kdaj naleteli še na višjo izmerjeno hitrost.

37-letnemu Švedu so takoj odvzeli vozniško dovoljenje, zasegli pa so mu tudi črnega mercedesa s 570 konjskimi močmi, ki naj bi bil vreden okoli 180.000 evrov. Šveda pa zdaj čaka tudi enormna kazen, saj v Švici kazni za prometne prekrške odrejajo v skladu z višino dohodka.

Glede na švicarsko zakonodajo je že za 25 kilometrov na uro hitrejša vožnja od dovoljenih 120 kilometrov na uro po avtocesti kaznivo dejanje. Sodnik pa ima diskrecijsko pravico, da določi kazen, ki lahko doseže tudi do 1,08 milijona švicarskih frankov, odvisno od dohodka voznika. Teoretično to pomeni, da Šveda, če je premožnejši, lahko doleti tudi kazen v višini 720.000 evrov.



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.