Progress sobota, 9. oktober 2010 ob 19:30

MHA je napisal/a:
Meni se nejbol to vidi, ka fčasih dobiš 18 pik. V naselji jas vedno pelan 50, pa že ovači se fsigi omejitef držin, nejbojše je v Nemčiji na AC. Hejho

Od tu te spitavlen, če si za 54 km recimo za 18 pik ? Vem, da jih ne dobiš, samo s tvojega citata je tak zaznate...

erof sobota, 9. oktober 2010 ob 20:54

Zej ki majo Policej štrejk sen vidjo v enem mesti samo avto policijski postavleni tan kak drgačik redno stovlajo policajov pa nigi prozen avto očitno sta kom peš vrezala al pa na štop leko pa celo z kakšin taksijom na izlet ........ Skakec

Pepek z brega sobota, 9. oktober 2010 ob 21:07

zobl je napisal/a:
karantanija je napisal/a:
Milan ti biser, zej sen toto debaato od začetka pa do kunca tude preštja. Ogotovja sen, ka si ti nejbol nastrojene proti policejon, pa nejgrše stvari pišeš o jih. Če tvoj zet ve, kakšno mnenje moš o jen pa o jegove lužbe (on je namreč tude policaj) pa to okoli javo rasprovlaš.

Zakej si ne gočimo oz. otpiramo teme o zblušenih ometnikeh, kere kao rišejo, ali pa o rafnkerareh, ali pa ot carinikof- (ne Roman).

Milan, tudi ti bi že meje marse kero kazen, če nebi bilo tvojega zeta policaja, ka so ti na jegof račun ne napisale. Teko samo v razmislek, ti kunštne, ja!



preštija sen pred dvo dni negi na forumi ot carinikov ka je nešče pisa ka pobirajo provizije na mejnih prehodih pa štemplajo račune keri sploh ne grejo iz države, te pa se je mislin ka Pepek jovija pa je redno hud bija ka se fseh carinikov nemre v isti koš metati...


tak jas tudi provin za policaje.

Fseh se nesmi v isti koš metati ,pa gučati ka so fsi policaji slabi.
Dokič si ne meja kakšnih resnih stvari v živleji pa te vidiš keko so policaji zlota vredni, gasilci, reševalci dohtarji in podobno....



Normalno ka nemreš fseh v eden koš metati. Kak carinikof, tak policajof, pa tüdi fseh drügih ne (oštarjošof, župnikof, poštnarof, električarof....)
Sploh pri koznih je tak, ka je dosti odvisno od uslüžbenca, či bode ti napisa kozen, ali bode te samo malo bole čemerno pogledna, Je pa dosti odvisno tüdi od kršitela. Eni so takši, ka si derektno "prosi", ka mu kozen napišeš.

Kej pa se tiče "provizij" na meji, pa jih je v Sloveniji joko joko malo - nemren rečti, ka jih nega. Jas v bistvi znon pa tüdi odgovorjan samo za sebe in lehko mirne düše rečen, ka mene joko redko keri za kakšo "uslugo" fehta (venda so me f totih letih že spoznali), pa še tisti ne pridejo dale, kak do to, ka jih dobro vün sklejen. Zaednok pa še sen ne meja kakše tak veke zadeve, ka bi jo prijavja - či keri ne zno... napelovaje carinika (tüdi koga drügega) v korupcijo je kazniva zadeva.

MHA sobota, 9. oktober 2010 ob 23:32

MHA je napisal/a:
Ke provite na nove kazni za prometne prekrške, kere do začnole valati drügo leto aprila?

Za alkohol več kak 1,50g/kg je nova kazen 1200€ + 18 kt, za prekoračitef hitrost v naselju več kak 50 km/h 1200€ + 18kt, za hitrost zunaj naselja več kot 40km/h pa 500€ + 9 kt + prepoved vožnje, napačna smer vožnje 500€ + 5 kt, vožnja v nasprotni smeri po HC ali AC 1200 + 18 kt.


Leta 2005 alkohol 500€ + 18kt
hitrost (v naselju za več kot 50 km/h) 500€ + 18kt
hitrost (zunaj naselja za več kot 40km/h) 170€ + 3 kt
napačna smer vožnje 120€
vožnja v nasprotni smeri po HC/AC 210€

leta 2008 alkohol 800€ oziroma 950€ + 18kt
hitrost (v nasleju za več kot 50km/h): 1000€ + 18 kt
hitrost (zunaj naselja za več kot 40km/h) 380€ + 9 kt + prepoved vožnje
napačna smer vožnje 120€
vožnja v nasprotni smeri po HC/AC 310€ + 5kt

leta 2011 alkohol: 1200€ + 18kt
hitrost(hitrost v naselju za več kot 50km/h): 1200€ + 18kt
hitrost (zunaj naselja za več kak 40 km/h): 500€ + 9kt + prepoved vožnje
napačna smer vožnje 500€ + 5 kt
vožnja v nasprotni smeri AC/HC 1200€ + 18kt

vir: 24ur




Tisto, ki sen napisa, ka se mi vidi ka fčase dobiš 18 pik, se je nanošalo na toti citat!

Legionar nedelja, 10. oktober 2010 ob 00:09

Jaz mislin ka bi kazni mogle biti proporcionalne glede na dohodek. Nemre eden s 500 evri ploče pločati iste kazni kak eden z 10 000 evri! Ven ka te po rekli, ka se nejleži izogneš kazni tak, ka voziš po predpisih; samo eden z dosti penez de so dosti leži "privošča" prekrške kak eden z malo penez. In iz tega sledi, ka nedo kazni mele istega učinka na vse udeležence v prometi!

MHA nedelja, 10. oktober 2010 ob 16:34

Negi mojo tak, ka ti glede na pločo kazen dojo, mislin ka Šficari. Malo se strinjan z Legionaron, či narediš prekršek v naselji, pa dobiš 500€ kazni, na pol je 250€, de nešče lehko komot ploča, drügi pa de teško ploča, či bo sploh. San či bi šli glede na pločo, te bi mogle takše kazni, kak so zej, ostati minimalne kazni.

Legionar nedelja, 10. oktober 2010 ob 16:41

Pa nimajo vsi minimalne ploče v toti držovi.

MHA nedelja, 10. oktober 2010 ob 16:44

Ja ven, san jas bi trenutne kazni püsta kak minimalne kazni.

lotmershki21 nedelja, 10. oktober 2010 ob 17:52

jaz se strinjan z legionaron!! edino tak de pravično za vse udelžence cestnega prometa!! samo banda s takšimi pločami je prinas preveč zaščitena!! tak ka še tega dugo nede!!

tupez ponedeljek, 18. oktober 2010 ob 18:07

t.i. lotmerski sherif se je tude voza s traktoron brez izpita polek tega pa je po ceste gnoj stepa vse do te dokec ga je ne stavila PPP iz MS.

Tak je to za ene pac dolocena pravila ne velajo.

MHA ponedeljek, 18. oktober 2010 ob 18:12

Enkrat se s traktoron pela po noven "pločniki" kak je na relaciji Noršinci - Krištanci, Grlava. Nasmeh

karantanija ponedeljek, 18. oktober 2010 ob 18:15

tupez je napisal/a:
t.i. lotmerski sherif se je tude voza s traktoron brez izpita polek tega pa je po ceste gnoj stepa vse do te dokec ga je ne stavila PPP iz MS.

Tak je to za ene pac dolocena pravila ne velajo.


Oprosti moji nevednosti ali pa slabe splošne razgledanoste. Lepo bi prosa, ka poveš kere je t.i. lotmerški sherif Pomežik

Dejan ponedeljek, 18. oktober 2010 ob 18:19

To tüdi mene zanimle Nasmeh

tupez ponedeljek, 18. oktober 2010 ob 18:23

karantanija je napisal/a:
tupez je napisal/a:
t.i. lotmerski sherif se je tude voza s traktoron brez izpita polek tega pa je po ceste gnoj stepa vse do te dokec ga je ne stavila PPP iz MS.

Tak je to za ene pac dolocena pravila ne velajo.


Oprosti moji nevednosti ali pa slabe splošne razgledanoste. Lepo bi prosa, ka poveš kere je t.i. lotmerški sherif Pomežik



On je t.i. Kučanov dekoriranec Nasmeh

MHA ponedeljek, 18. oktober 2010 ob 18:29

Kak te ne vete što je to? Hihihi

tupez ponedeljek, 18. oktober 2010 ob 18:31

MHA ziher ve ce pa je Moderator Jezik

tupez torek, 19. oktober 2010 ob 12:03

Evo se ena domoca.


To je parkira debele K.

zobl torek, 19. oktober 2010 ob 12:06

to je parkira tan proti Cezajofcon ?

lepo, lepo tak je parkira kak v ovi igrici Alarm fur Cobra 11

tupez torek, 19. oktober 2010 ob 12:10

na krotko povedano - v lotmerske opcine Nasmeh

zobl torek, 19. oktober 2010 ob 12:16

glovno ka z jegovega žepa neje šlo popravilo avta, pa ka kazen za nareto prometno si son sebi neje napisa, ki drugin jo napiše.
Hahaha



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.