Dejan sreda, 28. april 2010 ob 21:47

Hehe Haha

Nejbojša pa je tota zastava:



Tote pa nemreš narobe obrnoti pa či se še ne ven kak trüdiš Hehe

SlovenianDevil sreda, 28. april 2010 ob 21:48

tehnično bi jo lehko, ker ma obliko pravokotnika, pa nima istih dolžin od konca kroga do najbližjega roba....za napačen rob bi jo lehko obesjo Haha

nemreš pa švicarske, ki mislin ka je edina zastava na sveti ki je kvadratna

Dejan sreda, 28. april 2010 ob 21:50

Ja no to je tüdi res.

Je kar nekej takših, švicarska pa je kvadratna ja.

SlovenianDevil sreda, 28. april 2010 ob 21:53

Je pa kar nekej takših zastav, ki či jo napačno obrneš dobiš drugo držovo, primer: Indonezija, Poljska, Monako. V bistvi mata Monako pa Indonezija celo isto zastavo.

Eh meni se zdi ka smo malo zašči z teme.... Plova oka Slovenija

MILAN četrtek, 29. april 2010 ob 07:01

Mislec KE PA TE MOTE PRLEŠKO ???

Jernej četrtek, 29. april 2010 ob 07:35



...tao je!

Legionar četrtek, 29. april 2010 ob 07:44

Dejan je napisal/a:
Ok, ka kunčamo toto oslarijo. Je na toti sliki zastava obešena prav al ne? Napiši DA ali NE pa utemelji, ka mo vsi znali Nasmeh



Takša zastava bi mogla biti obešena na navpični drog, ne pa na vodoravni. Zato je ne prav obešena. Tüdi Jernej je lepo nalepja člen zakona ki provi, kak morejo biti barve razporejene na zastavi, ki jo obesiš na vodoravni drog. Se provi od gori dol - bela, plova, rdeča. Od gori dol bi mogle iti, razmiš? Zastava je ne prav obešena.

Pa še drügo; ti proviš vedno ka je odvisno od tega s kere strani zastavo glejaš; eno so zastave na takših placih, drügo na kakšnih tekmah, či si že zastave s tekme napopa. In sen včera večer malo šteja nekej o veksikologiji (zastavoslovje) in je tak, ka zastave vedno morejo biti obrnjene glede na opazovalce z ulice, ceste oz. na kakšni prireditveni prostor. In ker so konkretno tote zastave pri spomeniki namenjene ka jih glejaš s ceste, bi mogle biti tüdi temi primerno obrnjene. In či bi tan bile izobešene zastave, kere so šivane za obešanje na vodoravne drogove (bandere), do pomote ne bi moglo priti, četüdi se drogovi obročajo!

Pa še za kunec to; ne ven zake vse to imenüvleš oslarija? Jas več ne ven, či na toten forumi nemreno nikdor nikše debate vdariti? Či je te to oslarija či odperemo kakšo takšo temo, s kere se morti što še kej nafči? Keje te s ten narobe? Ali pa bi resen mogli samo kimati eden drügemi, se samo o lumpariji pa podobnih stvareh meniti??? Či je tak, te mene več nede na toten forumi, jaz pač rad včosih tüdi kakšo debato vdorin.

Dejan četrtek, 29. april 2010 ob 08:22

Zake pa je te to prav?


Či je te to ne isto, kak je v Lotmerki?

Pa malo se skulerej pa kakši špricar spi. Pa še enkrat si preberi svojo drügo objavo o ten, tan si pisa samo o ten ka so barve ne od leve proti desni nego od desne proti levi pa ka grb v narobe stron kože. Jas sen ti pa samo napisa, ka či glejaš iz drüge strani, je zastava prav. Potli si kumej začeja pisati o barvah od gori dol pa tak dale. Tak ka fse to se nanoša na tvojo drügo objavo.

SlovenianDevil četrtek, 29. april 2010 ob 08:49

Zej gren skozi celi uradni list skozi ka nekej vidin....ven na kej legionar namiguvle, ka se slovenske zastave nesmi izobešati, na vodorabni drog ampak samo na navpičnega. Ampakto je po moji logiki, ne resen, ker prvo kak prvo, če zakon provi kak morejo biti barve od leve proti desni ko vidi zastava dol (se provi z vodoravnega droga) to pomeni ka jo lehko obesimo gor

samo ka van opet poven, to sta isti izvedbi izobešanja zastave, ampak samo različna droga, eden gre odzaja za zastavo, drugi pa polek je.





Pa še nekej, ker je v naši držovi dovoljeno izobešanje zastav dol z okenskih polic (se provi opet vodoravni drog) jaz nemren iz tega potegniti drugega zaključka kot to, da je to pravilno.

Pa jaz bi lepo prosjo legionara, ka nan pokože kakša je zastava, za vodoravni drog, ker jaz slovenske zastave ne poznan v nobeni drugi obliki, kak v toti kej sen jo nariso.
Reko je ka je lotmerška zastava za vodoravni drog, to je res, samo lotmerške zastave nemreš na vodoravni drog obesiti. Zakej ne? zato ker ma tudi tota zastava samo eno obliko.

SlovenianDevil četrtek, 29. april 2010 ob 09:19

Aja to sem pozabil....če se take državne zastave kak mamo jo mi v lotmerki ne bi smelo dovati na vodoravni drog, te je naslednja slika epic fail



nesen mogo nejti bojše slike ampak še enkrat poven, tota zastava pa ova v lotmerki sta obešeni na vodoravni drog, to mislin ka se vsi strinjamo. Samo ja je razlika ki štojnga ide navpično, to pa nima nobene veze, če si barve sledijo od leve proti desni bela, plova, rdeča pa je grb v zgorjen leven koti, je zastava pravilno obešena, ker zakon ne predvideva tega kakšen drog more biti za izobešanje državne zastave.
Upan ka van je vsen jasno, zastava pa nemre biti ista s spredje pa zodje strani, takak je Dejan zej že nekejkrot povedo.

Legionar četrtek, 29. april 2010 ob 12:40

Dejan je napisal/a:
Zake pa je te to prav?


Či je te to ne isto, kak je v Lotmerki?

Pa malo se skulerej pa kakši špricar spi. Pa še enkrat si preberi svojo drügo objavo o ten, tan si pisa samo o ten ka so barve ne od leve proti desni nego od desne proti levi pa ka grb v narobe stron kože. Jas sen ti pa samo napisa, ka či glejaš iz drüge strani, je zastava prav. Potli si kumej začeja pisati o barvah od gori dol pa tak dale. Tak ka fse to se nanoša na tvojo drügo objavo.


Neje glih po zakoni, je pa priporočljivo tak obešati, či že barve ne grejo od gori pa dol na zastavi, obešeni na vodoravni drog. In tak bi se zastava pri spomeniki mogla viditi s ceste. Či pa se že obročajo, te pa bi bor lehko droge fixirali. Poznamo zakon pa priporočila. S ceste gledano pa je tan zastava ne po enen pa ne po drügen.

SlovenianDevil četrtek, 29. april 2010 ob 14:09

Dej pokoži mi link do totega zakona, ki piše ka bi se zastava mogla dati na navpičen drog, ker jaz sen tega ne nejšo nigi, pa keko sen vidjo so pravila obešanja napisana za vodoravni drog tudi, taka je avtomatsko dovoljeno tako obešanje, ali ne?

Glede drogov pa sploh nega nič napisano, či bi mogli biti fiksirani ali ne, razen če maš ti kakšne vire, ki jih jaz niman...

Pa ka opet poven...ob osamosvojitvi je zastava visela z vodoravnega droga...se provi, ka se je prvi den kršila slovenska ustava, vsej po ten kej si do zej ti povedo.

Dejan četrtek, 29. april 2010 ob 18:23

Legionar je napisal/a:

Neje glih po zakoni, je pa priporočljivo tak obešati, či že barve ne grejo od gori pa dol na zastavi, obešeni na vodoravni drog. In tak bi se zastava pri spomeniki mogla viditi s ceste. Či pa se že obročajo, te pa bi bor lehko droge fixirali. Poznamo zakon pa priporočila. S ceste gledano pa je tan zastava ne po enen pa ne po drügen.


No in to sen ti jaz čist v prven odgovori tüdi napisa. Tota zastava je prav, če recimo veter piha z leve strani, ka se drog prav obrne in jo s ceste vidiš prav. To je tota slika:



Potli pa je sledilo še ne ven keko zakonov pa vsega, ka je cela zmeda grotala glede tega.
Zastava je čist vredi obešena, či je kej narobe, te je narobe to, ka se drog z vetron obroča in pač vedno s ceste zastave ne vidiš, tak kak bi mogla biti.

SlovenianDevil četrtek, 29. april 2010 ob 18:32

Takak si reko Dejan, že od začetka maš praf...Lotmerška zastava je narobe, slovenska pa je čisto dobro takak je

Legionar četrtek, 29. april 2010 ob 20:26

Brezveze, sploh ne vredno več komentara. Jaz sen šteja samo povedati, ka bi zastave na takših vidnih pa izpostovlenih mestih lehko ble takak je to treba in lepo piše, kakša zastava se na vodoravni drog obesi, pa kak more biti obrjena proti ulici. In tota tan je ne bila dobro obrjena. Zapa nen več o ten, jaz man pač svoje mišleje o ten. Či je za folk pač vse dobro, te nej bo. Boli me k....

Pa še to Dejan, zakon o ten je samo eden, pa sen link že neven keko krot prpopa, in nega jin nevenkeko.

SlovenianDevil četrtek, 29. april 2010 ob 20:35

Legionar zej mi je pa čisto nič več ne jasno kej ti češ povedati... Mislec

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=199467&stevilka=2392

To maš link do zakona, ki si ga son zalepjo, zej pa mi pove po keren členi je tota zastava obešena narobe?

Legionar četrtek, 29. april 2010 ob 20:40

SlovenianDevil je napisal/a:
Dej pokoži mi link do totega zakona, ki piše ka bi se zastava mogla dati na navpičen drog, ker jaz sen tega ne nejšo nigi, pa keko sen vidjo so pravila obešanja napisana za vodoravni drog tudi, taka je avtomatsko dovoljeno tako obešanje, ali ne?


17. člen

Če je zastava izobešena na drogu, morajo biti barve zastave razporejene od zgoraj navzdol po temle vrstnem redu: bela, modra, rdeča grb mora biti, gledano od spredaj, na levi strani zastave v levem zgornjem delu.


LINK DO CELOTNEGA ZAKONA

Barve zastave si morejo slediti od gori navzdol. Kar pomeni, ka si v primeri obešaja na vodoravni drog tüdi morejo tak slediti, razmiš? V toten primeri more biti zastava zašita tak, ka je gori bela, v sredini bela, na kunci pa rdeča barva. Barve si morejo slediti od gori navzdol, ne od leve proti desni!




SlovenianDevil je napisal/a:
Pa ka opet poven...ob osamosvojitvi je zastava visela z vodoravnega droga...se provi, ka se je prvi den kršila slovenska ustava, vsej po ten kej si do zej ti povedo.

Osamosvojitev je potekala 25. junija 1991 či se ne motin, ustava pa je bila sprejeta kasneje, 23.12. 1991. Se provi ka je ustava ne mogla biti kršena, či še je niti sprejeta ne bila. Zakon o zastavi, grbu in himni pa je bija sprejeti 21.10.1994 in od te je določeno, kak se uradno vesijo zastave.

SlovenianDevil četrtek, 29. april 2010 ob 20:45

Ti si son zalepjo toti link nekej strani nazoj:
http://www.branik.si/files/izobesanje_zastav.pdf

Res dobro si ga pogledni....ker gučiš ka barve iti od leve proti desni, na toten linki pa ti prvo pokože kak more zastava biti na vodoravnen drogi
Res mi je več nič ne jasno...

Legionar četrtek, 29. april 2010 ob 20:47

SlovenianDevil je napisal/a:
Ti si son zalepjo toti link nekej strani nazoj:
http://www.branik.si/files/izobesanje_zastav.pdf

Res dobro si ga pogledni....ker gučiš ka barve iti od leve proti desni, na toten linki pa ti prvo pokože kak more zastava biti na vodoravnen drogi
Res mi je več nič ne jasno...


Jaz ti gučin o ten, kej provi zakon, ki sen ga napopa. Obstaja pa tüdi priporočljivo obešaje zastav, ki se jih obesi z vodoravnega droga, okenske police itd...V toten primeri provijo, ka se obesi takak na toten linki. Samo pri spomeniki pa so tote barve -glejano s ceste, takak je pravilno- bile obrjene in je prišla vün srbska zastava in to je blo celi den tak. To je mene zmotilo. V toten primeri sen ziher, ka bi se toti drogovi lehko tak sfixirali, ka bi na cesto bile zastave pravilno obrjene. Zej razmiš ke čen povedati? Pomežik

SlovenianDevil četrtek, 29. april 2010 ob 20:50

Aja...to sma ti z Dejanon že povedala, problem je v drogih ne v zastavi. Sicer so pomoje drogi ne fiksirani zaradi vetra, ker bi lehko zastavo vtrgalo, ali kej ti misliš? Ali se je ovin neje dalo delati?



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.