MILAN četrtek, 22. april 2010 ob 11:59

Mislec tota banjka je krvava

MHA torek, 4. maj 2010 ob 15:59

Grčiji de Slovenija "posodila" 384 mio €. Zake? Zato ka so nesposobneži pa lopovi Grčijo v bankrot spravili, ze pa mo mi plačüvali za jih, takak da Slovenija nebi bila zadosti zadužena. Tote miljone, kej bi jih nej posodili, tak nemo nikdor naze dobili. Nemčija de jin kar neke več kak 22 miljard € posodila. Hjooj

optix torek, 4. maj 2010 ob 16:48


nekda so gučali v jugoslaviji ka je nešče "dužen kak grčka", zgleja ka toti sinonim ni bija kar tak Nasmeh

Dejan torek, 4. maj 2010 ob 16:56

Hehe, ja očitno se to že dugo nabira.

Venda pa je kar nekej držav lehko hitro na isten, vred z nami.

Pepek z brega torek, 4. maj 2010 ob 17:24

Mislec Mislec Mislec

Ja.... tak pomalen se kože, kej fse nan je tota evropa prnesla...
Gospodje v Brüsli so rekli, ka moremo Grkon dati skoro 400 miljonof in tak more biti - AMEN!!!

Ovi so lepo veselo zaprovlali, mi pa šparamo (na račün socijale pa siromakof), zej pa bomo lepo dali peneze totin barabinon, ker so si 13. pa 14. ploče tolali, namesto ka bi našin liden pomogali v nevoli.... Hjooj Hjooj Hjooj

MHA torek, 4. maj 2010 ob 17:41

Tak že fsigi šparamo, ze pa še 384 mio € vzeti od nekod. Hjooj Rusija nan tüdi dug ne isploča, glih tak nan ga Grčija nede.

optix torek, 4. maj 2010 ob 19:38

bodo amerikanci fajn zrihtali EURO valuto prek grske krize kero so zanetili, tak ka de dolar bolj vreden kak euro.

Jernej torek, 4. maj 2010 ob 20:18

Mislec ..gnes den je problem velka nezaposelnost!
Lidje sigdar bole nezadovolni gratajo! Zgodovina je eden krok!
Pa sigdar vekša možnost ka pride do revolucije proliterjata!

Zvončica torek, 4. maj 2010 ob 23:28

Ja...je začelo goreti ka so prek luže podkürili....hrvoti so resen samo lehko veseli ka so še ne "notri" so zej fejn pršparali. Tak kak smo že negda na toto temo napisali ka smo šli iz Yuge v EU ka de isti šmorn kak je že bija.....plačüvaje za drüge, bogaje komand....eto ti ga pa smo po v piskri ke je začeja vreti. Nej bi bogatoše malo počupali pa notri spravili kej jin fali....po dr¸ugi stroni pa so grki dobili 13 in 14 pločo, pa nagrade pri ploči če neso v slüžbo zamüdili ali bli na bolniški.....pa tan so ne meli malih ploč. Zej pa mo te mi ki smo že itak v riti šejnkovali peneze takšin ke še mojo skoz vekše ploče kak mi.....če je to ne narobe svet...

Zvončica torek, 16. november 2010 ob 22:51

Tak dragi moji....na veko mo odprli držovni priftošl ka mo še neašo bračo iz EU potegnili iz krize...obeta se Irska pa Portugalska....gda pa mo mi na vrsti ka do nas vün vlekli pa de kandidatov za podpiraje sfalilo....no, mogoče pa do si naši zmislili prostovoljni prispevek od ploče ka mo podpirali tote ke mojo 2x vekše ploče od nos...lačna vrana sito hroni...ljudska modrost Hudi

MHA torek, 16. november 2010 ob 22:59

To sen gnes čüja po dnevniki, ka je Irska tik pret bankroton. EU jin je že ponüvala pomoč, pa so jo zavrnil, ka do pre še do junija drügo leto zdržali. Ve na kunci so te rekli, ke bi lehko bija vzrok, ka Irci zavročajo pomoč, volitve se jin bližajo.

Neven zake jin ponüjajo pomoči, kera držova je zavozila, ji nej evro vzemejo, pa vün z unije vršti, ne pa te moremo drügi plačüvati pa se dodatno zaduževati.

Jernej torek, 16. november 2010 ob 23:25

Mislec ..sama ideja "Evropske unije", je nej slaba ideja bila!
Ideja kod združene (samoupravne) države evrope!
Samo je pa totalen kaos to ka se godi v njej! ...katastrofa Hjooj

TUNČEK sreda, 17. november 2010 ob 07:18

Hujda bo, tü so še : Italija, Španija... Resen je, da dobivlemo is EU tüdi peneze is različnih sklodof in smo zaj zaenkrat še f plusi, samo ne ven kak dugo. Tüdi bi najbrš blo hujše v krizi, ke je vdorla svet, če nebi meli €. Ka se tiče tržišča, je resen otprto, samo smo premalo konkorenčni. Za dosta izdelkof is unije pa smo nažalost smetišče unije. In mislin, ke drži tüdi to, da je toa unija, unija dveh tirov, dveh hitrosti - unija priviligirancof in unija žalujočih ostalih.
Bojin se, da de to tak : pret smo bili v Jugovini, zaj pa smo v Evropovini, mejalo se je samo pakovanje, ne ven, če je to usoda, da moremo skos nekumi pomogati ?!

Mislec Žalosten

Ivek sreda, 17. november 2010 ob 07:59

Enotnost EU fčistar preračünano razdira Amerika. Ne paše ji močna met sobon no s sveton dobro povezana pa neodvisna Evropa. Či se to zgodi adijo močen dolar no lepo živleje amerikancof, ki ponücajo 40% na sveti proizvedene enrgije, pa jo morajo "küpüvati" s vojsko. Zato čejo Evropo skregati z Rusi, ki so naravno evropsko tržišče, vir surovin pa energije. Tüdi to ka so Rusi met Evropo pa Kitajsko ne treba pozobiti. Ka bi Evropo skregali s sveton mojo še naprej NATO, ki vloči EU v Irak, Afganistan, afrški rog, potpirajo Berlusconije, Türke, "demokratično" Saudi Arabijo no tak dale.

Či glih se narodi nemajo preveč radi je koristno meti EU, nekoristen pa je NATO, ki nema več sovražnika zavolo kerega je grota, zato si mora f korist Amerike zmisliti nove.

Jas sen za samostojno združeno Evropo bres ameriške vojske no NATA. Ruska vojska je odišla, naj odide še ameriška. Na pameti treba meti, ka je Rusija tüdi evropska držova. Pa vete zakaj če NATO, ka bi fse vojske bile profesionalne. Zato, ki so te vse mejše ot ameriške, fčijo pa jih ameriški inštruktori. Polek tega nemajo domovinske zavesti, pločanci se borijo samo za tistega no tak dugo dokič dobijo pločo. Evropa se lehko broni soma, zato Nemci še sploh mojo Landwehr f kerega NATO nema dostopa. Se mi vidi, ka tisti ki so ga otpravili pomalen premišlovljeo kak bi to popravili, politiki pa nebi radi priznali, ka so se z...

zobl sreda, 17. november 2010 ob 11:07

Ivek je napisal/a:
Enotnost EU fčistar preračünano razdira Amerika. Ne paše ji močna met sobon no s sveton dobro povezana pa neodvisna Evropa. Či se to zgodi adijo močen dolar no lepo živleje amerikancof, ki ponücajo 40% na sveti proizvedene enrgije, pa jo morajo "küpüvati" s vojsko. Zato čejo Evropo skregati z Rusi, ki so naravno evropsko tržišče, vir surovin pa energije. Tüdi to ka so Rusi met Evropo pa Kitajsko ne treba pozobiti. Ka bi Evropo skregali s sveton mojo še naprej NATO, ki vloči EU v Irak, Afganistan, afrški rog, potpirajo Berlusconije, Türke, "demokratično" Saudi Arabijo no tak dale.

Či glih se narodi nemajo preveč radi je koristno meti EU, nekoristen pa je NATO, ki nema več sovražnika zavolo kerega je grota, zato si mora f korist Amerike zmisliti nove.

Jas sen za samostojno združeno Evropo bres ameriške vojske no NATA. Ruska vojska je odišla, naj odide še ameriška. Na pameti treba meti, ka je Rusija tüdi evropska držova. Pa vete zakaj če NATO, ka bi fse vojske bile profesionalne. Zato, ki so te vse mejše ot ameriške, fčijo pa jih ameriški inštruktori. Polek tega nemajo domovinske zavesti, pločanci se borijo samo za tistega no tak dugo dokič dobijo pločo. Evropa se lehko broni soma, zato Nemci še sploh mojo Landwehr f kerega NATO nema dostopa. Se mi vidi, ka tisti ki so ga otpravili pomalen premišlovljeo kak bi to popravili, politiki pa nebi radi priznali, ka so se z...


EU nikoli ni bila enotna in ne bo, ker je preveč interesov in interesnih skupin. Amerika pa ima vsepovsod svoje interese in vpliv v evropi, posebej v teh manjsih banana drzavah.

erof sreda, 17. november 2010 ob 14:02

Marija ima 150 evrov pokojnine, rano na želodcu in samo krompir v loncu



...... kam gre tota država .... zej sem še pojdoč zasledjo ka mislijo gradove odovati ka do meli za luxsuz
Bomo res ostali brez gradov?

TUNČEK sreda, 17. november 2010 ob 18:59

Gda glejan tote številke me prime žalost. Skoro frtol penzjonistof mo penzijo met 400 in 500 € in tüdi drüge fsote navzgor so ne ne ven kaj, če se primerjamo z Evropo, se se procent hitro mejnša. Približno 50 % penzjonistif mo prinas penzijo ot 400 - 700 €, taka lehko rečemo, da so penzjoni bogi in toti ke so f ten procenti mojo najbrš puno delovno dobo. Prekleto za silo se nekak preživijo, fsi drügi reveži pa vegetirajo ali pa so lačni.

Sen pa malo pogleja primerjovo s Taljoni in je viditi tak :

In Italia è povero un pensionato su due
In otto milioni ricevono un assegno di meno di 1000 euro al mese, ma il 21% del totale è anche sotto i 500


Prevedeno :
V italiji je revež eden izmed dveh penzjonistof.

Osen miljonof ji dobi položnico z meje kak 1000€ na mesec, metten ka 21% ot fseh vküp dobi tüdi pot 500 €.

Glede na jihove cene in stroške je v Italiji 1000 € približno kak prinas 700€, petsto pa polovico toga. Taka so tan še hujši reveži kak prinas. Penzijski sistem pa mojo že deset let popunoma bankroteran. In to je EU. Ne smemo pa še pozobiti, ke je Italija sedmo najbole bogato gospodorstvo na sveti !???

Indi po EU pri storih članicah so penzije neke višiše, se so Taljoni do pret nedovnin šli f penzijo tüdi že s 15 leti delovne dobe pri 48. letih starosti - Zej pa grejo pri 65 ih.

Dejan sreda, 17. november 2010 ob 19:41

Kak pa ste te zej iz EU prišli na penzioniste? Penzioniste momo tü ->
http://www.prlekija-on.net/forum/7/ostali-pogovori/1517/penzija-do-65let-bomo-delali.html

TUNČEK sreda, 17. november 2010 ob 20:15

Dejan oprosti, Erof je fkraj "zavoza", jas brgles pa sen pela zajin ! Drügič mo o penzijah gučali tan gi je mesto za jih.

To ja

optix četrtek, 18. november 2010 ob 20:10

MHA je napisal/a:
To sen gnes čüja po dnevniki, ka je Irska tik pret bankroton. EU jin je že ponüvala pomoč, pa so jo zavrnil, ka do pre še do junija drügo leto zdržali. Ve na kunci so te rekli, ke bi lehko bija vzrok, ka Irci zavročajo pomoč, volitve se jin bližajo.

Neven zake jin ponüjajo pomoči, kera držova je zavozila, ji nej evro vzemejo, pa vün z unije vršti, ne pa te moremo drügi plačüvati pa se dodatno zaduževati.


Ni propadla država ampak državne banke.

Zakaj so propadle ?

Iz istega razloga kot so propadle Islandske banke.

Vložili so denar v nakup obveznic in ostalih vrednostnih papirjev v Ameriki v Brother Lemmon in podobnih podjetjih, ki so propadla in upniki so denar pozabili.

Konec koncev, gaspari kot guverner slovenske banke in vlada so kupili vrednostne papirje v ameriki z denarjem iz pokojninskih rezerv, sklada za razgradnjo Nuklearke Krško in Banke Slovenije, danes so ti "papriji" vredni 0 €.

Zaenkrat imamo srečo da je Slovenija mala država in da se sanira iz proračuna in da se bo v naslednjih letih lajalo v prazno.



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.