prlek1825 sreda, 12. maj 2010 ob 23:17

neman nič proti nej le požere finančno pa to krepko,,,hvala bogi če je naredjo pizdarijo nej ploča...samo se mi ne vidi prav ke ga grejo stučejo,,,ke toti cejti so že nekda mimo šli samo so še zgleda skoz aktualni

MILAN četrtek, 13. maj 2010 ob 06:49

Mislec ven pa so ga ne tukli,son se je zaletova v pesnico

prlek1825 četrtek, 13. maj 2010 ob 11:12

se to je resen ke uradno ga neso bili...ke se je človik som poškoduvo...samo vsakemo normalnemo človeki pamet kože ke so ga narezali kak bika...dobro ke so ga ne do iztreznitve odpelali ke te bi še jih tan faso tak ke je hudo

MHA četrtek, 13. maj 2010 ob 12:13

Nigi je ne uradno napisano, ka so ga policeji znatukli kak bika. Bolj je blo povedano, baba čüla, baba rekla. Piše ka je ne šteja vün s traktora, ka se je upira, te pa so ga mogli vün potegnoti.

MILAN četrtek, 13. maj 2010 ob 12:33

Mislec V špitoli pa so ga vün pucali tak ka je skoron bojše ka bi bija še ednuk bit.
Dobro če je bija pijan je te tak ne prveč preštima potli pa je ga bilo sron ka bi poveda.

prlek1825 četrtek, 13. maj 2010 ob 13:57

zanimivo je napisano...ke so ga prisilno mogli vun potegnoti iz traktora,,med tem pa se je hudo telesno poškoduvo!

MHA četrtek, 13. maj 2010 ob 14:03

Ge si te preštja ka je hüdo telesno poškodovoni? V uradnem policisken poročili piše ka se je lažje poškodüvo, pa policeji so upravičeno uporabili silo, sej jih je un napadna s hamron.

erof četrtek, 13. maj 2010 ob 15:15

PREVARA S POŠTO! preberi opozorilo!!!

PREBERITE NUJNO!

Objava tržnega inšpektorata

Karizma plus d.o.o. in nenaročene pošiljke

Na Tržni inšpektorat RS smo prejeli kar nekaj prijav podjetij in podjetnikov, ki so po pošti prejeli pismo družbe Karizma plus d.o.o. z odkupnino 10,77 evra, v katerem se je nahajala dostopna koda za dostop do spletnih strani te iste družbe na naslovu www.davcnizakonivrepublikisloveniji.si in račun za dostopno kodo, ki pa je naslovniki sploh niso naročili.

V konkretnem primeru ne gre za pošiljanje pošiljk potrošnikom (ravnanje podjetja bi v tem primeru moralo biti usklajeno tako z določili Zakona o varstvu potrošnikov, kot z določili Zakona o varstvu potrošnikov pred nepoštenimi poslovnimi praksami), pač pa za pošiljanje pošiljk podjetjem in samostojnim podjetnikom. Pri družbi Karizma plus d.o.o. smo dne 19. 8. 2009 opravili inšpekcijski pregled, kjer smo poleg preverjanja ustrezne statusne ureditve družbe za opravljanje dejavnosti, preverili ravnanje družbe v zvezi s pošiljanjem pisemskih pošiljk. Pri tem je bilo ugotovljeno, da je družba podatke o pravnih subjektih pridobila iz javno dostopne baze podatkov in sicer iz Poslovnega registra Slovenije. Nato jim je poslala poštno pošiljko z dostopno kodo do spletne strani družbe na naslovu www.davcnizakonivrepublikisloveniji.si, kjer naj bi se nahajali "vsi davčni zakoni v Republiki Sloveniji na enem mestu" in zraven še račun za letno kodo za dostop do internetne strani in stroške poštnine in odpreme, kar skupaj znaša 9,67 €. Po preverjanju dostopne kode je bilo ugotovljeno, da je na spletni strani www.davcnizakonivrepublikisloveniji.si izdelan seznam pravnih predpisov s področja davkov, s klikom na posamezni predpis, pa je narejena preusmeritev na spletno stran Ministrstva za finance, kjer se nahajajo zakonska besedila davčnih predpisov, vključno z neuradnimi prečiščenimi besedili in komentarji ministrstva k posameznim vprašanjem. Nadalje je bilo ugotovljeno, da družba Karizma plus d.o.o. v skladu z vsebino poslanega obvestila podjetjem in podjetnikom, ki ne želijo kode in zahtevajo vračilo denarja, vrača denar, ki so ga plačali za prejeto pošiljko, nazaj.

Na podlagi ugotovitev inšpekcijskega pregleda je bilo ocenjeno, da gre za dejanje nelojalne konkurence po določilih drugega odstavka 13. člena Zakona o varstvu konkurence, saj je družba pisma s kodo pošiljala (v pisemski ovojnici modre barve z napisom "davčni zakoni v Republiki Sloveniji", ki daje videz uradne pošiljke državnega organa), ne da bi ga podjetja ali podjetniki naročili. Prav tako družba za dostop do spletnih strani, ki so sicer brezplačno in prosto dostopne širši javnosti, zaračunava strošek letne uporabe kode za dostop: zaradi storjenega prekrška dejanja nelojalne konkurence je bil družbi in odgovorni osebi izdan plačilni nalog z globo po določilih Zakona o varstvu konkurence, ki pa še ni postal pravnomočen.

Vsem podjetjem in podjetnikom, ki so že prevzeli pošiljko, pa ugotavljajo, da kode ne potrebujejo, predlagamo, da zahtevajo povračilo plačanega zneska. Tistim, ki pošiljke še niso prejeli, pa, da so previdni in ob prevzemanju pošte še pred plačilom dobro preverijo, kakšna je vsebina pošiljke ter ali gre dejansko za uradno pisanje ali ne.


Objava tržnega inšpektorata
http://www.ti.gov.si/si/splosno/cns/novica/article/2537/5338/d0ad7e36b1/

Dejan četrtek, 13. maj 2010 ob 16:02

Ge pa si te zej ti to vün potegna. To se je dogajalo že pred enin leton. To so vločili po vseh voglih pa televizijah.

MHA četrtek, 13. maj 2010 ob 17:52

Aha, to je že stora zadeva, razen či so še šli enkrat na led.

prlek1825 četrtek, 13. maj 2010 ob 21:30

glej nobeden pijonec neje pameten...pa neš mi reko ke si ti pa ne jaz pa nišče ne...če bi bijo trezen tega po mojem nebi naredjo..ne vem ne poznam človeka....drugo pa je ke lidje delajo večje pizdarije pa policeji ne vuplejo kcoj tu pa se grejo tak agresivno spravijo nad enim pijonim kmetom pa se mi ne vidi glih prav...logično je ke ga prisilno potegnejo z traktora če je že naredjo takšo pizdarijo popokajo v marico pa ga pelajo do istreznitve...ne pa ga grejo pretučejo ke je človik na opazovanji

MHA četrtek, 13. maj 2010 ob 21:44

Nigi ne piše ka so ga znamlotili, taka nemreš rečti ka je zavolo tega v bolnici bija. Tako

prlek1825 četrtek, 13. maj 2010 ob 21:54

logično ke nigi ne piše ke nedo policeji somi sebe v drek sprovlali...vrana vrani neje oke še nikdor spipala...predstovlej si pa da greš vun z traktora pap kak godiksi pijan bogme težko tak opodneš ke pristoneš v bolnici polek tega če so ga policeji vun sprovlali neje direkt opo vun amapak se malo še prislonjo po jih

Dejan četrtek, 13. maj 2010 ob 21:56

Prlek, zej pa si ga že pošteno začeja srati. Nemreš takših lüdi zagovorjati, te pa kejkoli je. Ozadja itak ne vemo. Al ovi je s traktoron policeja napoda, s hamron grozija, ... To nega opravičila, ka se tak obnošaš. Či te policej stovi te pač stovi. V kakši državi pa bi živeli, či bi si fsakši butl neke takšega zmisla, gda bi ga policeji stavili?

MHA četrtek, 13. maj 2010 ob 21:57

S traktora lehko tak podneš ka si hin či treba. Verjetno je doba malo batine, či si je prosa. Či de mene nešče z hamron napadna, bon se jas tüdi bronja. Hamer

prlek1825 četrtek, 13. maj 2010 ob 22:02

glej pri meni je problem samo to ke mrzim policeje in jih ne zagovorjam...ze pa dom primer....pride pijan sosid na obisk se svodita pa te začne napadati z hamrom......ti ga pretučeš ke gre v bolnico...reko boš ke si se bronjo pa je opo...do policeji vervali...sranje de takšo ke je hudo...policeji pa lehko to naredijo brez ke bi blo kakšo sranje

Dejan četrtek, 13. maj 2010 ob 22:04

Napad na uradno osebo je dosti večji prekršek, kak či se duma dvo sosida pod brejdami ob dveh litrih šmarnice svodita. To sploh nega primerjave.

prlek1825 četrtek, 13. maj 2010 ob 22:09

glej če bi se policeji vse uradno tak ravnali skoz ne gučim za toti primer se strinjam z tobom..,,samo da so policeji v večini primerih večji lopovi kak mi navodni smrtniki jih v takših primerih niti približno nem zagovorjo, ke sem porkrot na lastni koži doživjo ke delajo in jih nemren

primer2: sem na praksi in hodim na malco.....vdim policeje ki glihtak pridejo na malco v gostilno in je to normalna stvor ne rečem nič,,,ne vidi pa se mi normalnoke uradna oseba med službenim cejtom z službenim avtom pije pivo pa to ne samo enkrat pa različni policeji....kak lehko takši v totih čudnih situacijah kak je toti traktorist strokovno reagira

Dejan četrtek, 13. maj 2010 ob 22:13

Sej to že dugo vemo, ka nimaš rad policejov Nasmeh Mogoče boš pa gda nüca jihovo pomoč pa te več neš meja takšega splošnega mnenja o policiji. V vsakšnen fahi so pač posamezniki al zaradi tega ne treba obsojati vseh pa misliti, ka so fsi tak pokvarjeni.
Ne ven, jas sen še v glovnen v živleji nigdor ne meja problemov s policijo. Še se je vse dalo vedno normalno zmeniti.

prlek1825 četrtek, 13. maj 2010 ob 22:16

jaz nem reko ke sem mejo že kda vejke probleme ke bom se zlago,,,,,idealno pa tudi skoz neje blo....samo keko vidim pa spremlan vse vkup skoz mojo živleje so skoz hujši in jih neman rad razen tiste ki jih poznam...pa še tote mon rejši v privat živleji..hehe



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.