MHA ponedeljek, 8. februar 2010 ob 15:13

Či ste že tü omenili Prešerna, te bom tü scoj napisa. Mi prava eden, ka je gnes eden zva na radjo (neven keri) pa ga ova pitala o Prešerni, pa ovi provi: "ka ga spoštüvlem pa fse, pa un je bija pijonec pa jas sen glihtak."

Dejan ponedeljek, 8. februar 2010 ob 15:22

F ten je dosti resnice. Prešeren je bija provi Slovenec Nasmeh

MHA ponedeljek, 8. februar 2010 ob 15:39

Skoro Prlek. Hihihi

Legionar ponedeljek, 8. februar 2010 ob 17:56

Dejan je napisal/a:
F ten je dosti resnice. Prešeren je bija provi Slovenec Nasmeh
Glede na to keko je spija, fsikak. Hehe

Pepek z brega ponedeljek, 8. februar 2010 ob 20:23

Fsakšega človeka moremo ceniti po ten, kej je v živleji nareda, ne po ten, keko je spija. Ne provin, ka je Prešeren ne rad kakše kupice okoli obrna - tüdi mogoče večkrot kero prek mere... samo je pa bija človik, keri je f tisten cejti, pa tüdi za kesneše rodove, Slovenskemi narodi ogromno da. MOremo biti ponosnii, ka je med nami urosa takši pesnik. Jegove pesmi bodo živele med narodon še dosti dosti let... Škoda je samo, ka jih lidje premalo poznajo.

Jernej ponedeljek, 8. februar 2010 ob 21:12



France Prešeren - zdravljica

MHA torek, 9. februar 2010 ob 15:27

Kandidatu za okoljskega ministra ni jasno, da v Sloveniji nimamo ukrepa kot na Hrvaškem, da za prazno embalažo potrošniki dobijo denar. Žarnić tako razmišlja, da bi za prazno plastenko dobili 10 centov. Ima pa tudi zanimiv predlog za "tradicionalne zbiratelje" Rome.

"Imamo določeno populacijo Romov. Romi so problem, ker imajo svoj način življenja in navade." Romi tradicionalno veljajo za zbiralce, pravi Žarnić in verjame, "da se da s kakšnimi ukrepi, zlasti na področju čiščenja okolja, za ne preveč denarja to populacijo zainteresirat. Mogoče hočem preveč, ampak to so take niše, ki bodo zanimive. Sigurno ni samo problem bakra, ampak tudi plastika," še pravi Žarnić.


vir:24ur

Končno nešče v Sloveniji razmišla. Ko je še bija JJ na oblosti, sen na okolsko ministrstvo pisa, kak bi lehko naredli s totimi plastenkami. Pisa jin sen, ka bi nej tak naredli kak mojo v Nemčiji (te še je Hrvaška tega ne mela) ka ko küpiš plastenko, pločaš za jo malo več kak 50 centov, ko pa jo naze prneseš, pa dobiš tiste peneze naze, ke si ploča za plastiko. Napisa še jin sen, ka bi dosti meje plastike blo po jorkih, nebi teko kontejnerof meli po Sloveniji, pa še komunalne slüžbe bi prišparale pri prevozi, pa lüft bi bija meje onesnažen, zavolo zmanjšenega odvoza smeti.

Po kakšen mesec dnevi sen doba odgovor, ka je to brez veze, ka momo pre v Sloveniji glede plastenk dobro zrihtano.

100% podpiran Žarnića, san 10 centi za plastiko je premalo, nej meje pol evra bi moglo biti, ka nede što reka, eh za deset centof se mi ne sploča iti v trgovino...

Legionar torek, 9. februar 2010 ob 16:27

Pepek z brega je napisal/a:
Fsakšega človeka moremo ceniti po ten, kej je v živleji nareda, ne po ten, keko je spija. Ne provin, ka je Prešeren ne rad kakše kupice okoli obrna - tüdi mogoče večkrot kero prek mere... samo je pa bija človik, keri je f tisten cejti, pa tüdi za kesneše rodove, Slovenskemi narodi ogromno da. MOremo biti ponosnii, ka je med nami urosa takši pesnik. Jegove pesmi bodo živele med narodon še dosti dosti let... Škoda je samo, ka jih lidje premalo poznajo.

Ja, se strinjan, moj namen je ne bija ka bi se norca dela. Je že meja vzrok ka je tak pija. Ne pa je nobena skrivnost ka ga je pač zlo rad zvrna.

Zvončica ponedeljek, 15. februar 2010 ob 23:21

Če bi gnesden živja bi pa France bija nonstop pijan....ke trezen težko kcoj glejaš ke delajo tota banda z našo držovo....vsi po vrsti ke so pri koriti.

MILAN torek, 16. februar 2010 ob 07:26

Mislec toti so hüši kak svijesvija se naje ta pa do mir
totin pa je nikdor ne zadosti

Zvončica petek, 5. marec 2010 ob 23:12

Mene zanimle kak še lehko Bavčar okoli po sveti hodi če je teko penez zapravja pa posledično zavirtja marsikej....zej do še te Postojnsko jamo bržčas odali bančniki ka se hamlasti kak so dokoplejo penez ke jin jih je dužen....tan pa so te enega carinika (ali kej že) hapsnoli zato ka je 50€ v svoj žep vtekna pa lehko gre za por let v čuzo.....KE SE V TOTI DRŽOVI GODI?????????

MHA sobota, 6. marec 2010 ob 02:39

Neje edini lump Bavčar, še več jih tak po sfeti hodi. Dol

Progress sobota, 6. marec 2010 ob 08:02

Se Bavčar neje edini, se vete ka pravi pesmica;"ke pa nam morejo, morejo..." Se bi jaz tüdi neke fukna, samo sen venda predugo spa, ker več nič nimam - vse so že oropale.Ja pa res je, da bodo postojnsko jamo odali, ke če bi mi lotmeržanari tüdi kakšni falat v tujino dali.

Legionar sobota, 6. marec 2010 ob 08:19

To si lehko prvoščijo zato, ker vejo, ka se jin nede nič zgodilo. Zato ka je držova neučinkovita na toten področji, pa tüdi zato ker lidje vse to mirno glejamo! Hudi

Zvončica nedelja, 7. marec 2010 ob 00:58

Prav moš....če bi se to na Hravšken godilo bi lidje takšo harabuko naredli ka bi se včasik vse v drügo stron obrnolo. Če pa malo premislin pa si mislin ka nejč prijih do toga nebi prišlo ke preveč dojo na otadžbino. Si predstovlate kej bi naredli če bi se jihova Plitvička šle tak odovat zavolo enega nesposobnega prvo politika potli kvazi menadžera (ali kej že je bija)???? Strelec Viking

MHA nedelja, 7. marec 2010 ob 03:17

Ka bi slovensko jamo odali tujci je nesprejemljivo! Oviden je precednik vlade reka, ka do naredli ka do toga nede prišlo.

Dejan nedelja, 7. marec 2010 ob 10:27

Pa to je svijarija prve vrste. Kak še toti človik sploh po sveti lehko hodi Niman pojma
Pokrodneš pa zaproviš milijonske zneske pa je ne nič, nekši bogi človik pa položnice za 10 € nede ploča op proven cejti pa do ga že rubili Neee

optix nedelja, 7. marec 2010 ob 12:21

Zvončica je napisal/a:
Mene zanimle kak še lehko Bavčar okoli po sveti hodi če je teko penez zapravja pa posledično zavirtja marsikej....zej do še te Postojnsko jamo bržčas odali bančniki ka se hamlasti kak so dokoplejo penez ke jin jih je dužen....tan pa so te enega carinika (ali kej že) hapsnoli zato ka je 50€ v svoj žep vtekna pa lehko gre za por let v čuzo.....KE SE V TOTI DRŽOVI GODI?????????


pa ni samo bavčar lopov, so tudi drugi okrog njega.

dejstvo pa je eno, bavčar je bil minister za notranje zadeve, in ima vse podatke za politike kot so janša, jelinčič, pahor in podobni, kaj je kdo kje "maznil", in če bo bavčaru samo en las z glave falil, bo tudi njim pela šiba.

zato pa en drugega pokrivajo in to je v tem poslu normalno.

puf katerega je naredil s svojo firmo ker ni mogel vracati NLB-ju kredita, je na koncu drzava pokrila z davkoplacevalskim denarjem.

zgleda ka je nešče totega carinika prijava keri si je 50€ dal v žep, ker drugače ga tak ne bi mogli dobiti.

dejstvo je to da slovenski pa hrvaški cariniki prakticirajo enake metode do poznanih ljudi, ker plače niso bog ve kak velike in se treba znajti.

recimo:
kupiš v trgovini neko stvar v sloveniji in v zahtevaš da ti napišejo račun na neko osebo s hrvaške, katero mogoče poznaš ali pa si zmisliš njeno ime in naslov.
račun daš cariniku katerega poznaš, on vudre gor štempl da je roba šla ven iz slovenije, za protiuslugo pa dobi 10-15% od vračila DDV-a katerega ti v trgovini povrnejo.

To so že v jugoslaviji tak delali na jug-aut, jug-ita, jug-madž prehodih , tak ka me ne čudi ka zaj to delajo še na hrv-slo mejnem prehodu.

Pepek z brega nedelja, 7. marec 2010 ob 14:15

Dečko drogi... ne meči fseh carinikof v isti koš.
Hudi Hudi Hudi Hudi

Verjen, ka so tüdi takši. Samo na osnovi toga nemreš fseh optoževati.
Prvič je ne pošteno, drügič pa lehko s ten tüdi kumi veko krivico in probleme naproviš.

optix nedelja, 7. marec 2010 ob 15:38

dečko drogi jaz nisem mislil na vse carinike,res je da obstajajo izjeme, tako da si tega osebno ne zeni k srcu, se manj pa sem metal vse v isti kos.
ce je kdo tako razumel, se mu iskreno opravicujem Jaaa

dal sem samo primer, in to resničen.



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.