MILAN torek, 27. april 2010 ob 07:25

Tiho samo pomalen Tiho

Pepek z brega torek, 27. april 2010 ob 16:49

Ja kej pa ste mislili, ka te ga sra.. tak kak ovi tan v loblani.
Oni lehko gučijo pa začijajo kej čejo, ker so bi li zvoljeni od lidi... narod pa pač more meti pasko kej guči... tak to je... Žalosten Žalosten

Zvončica torek, 27. april 2010 ob 20:33

Sen že negda dovno napisala ka je tota demokracija samo krinka za proizvodnjo čimbole glupih lidi ke ne razmišlajo s svojo glovo...ovc ke grejo za ovnon. Globalizacija tak vidite kej dela....pomalen mo tak daleč ka nejč hrone nemo meli če nemo pokleknoli pred vekimi kapitalisti prek vode....ke tan že leeeeeta delajo na ten ka si svet v imeni demokracije na cügle sprovijo, pa kar dobro jin gre.....sama sreča božja ka se v vsakši družbi nejde eno por ovčik ke še vejo misliti s svojo glovo pa ke so sposobne ostale prepričati ka začnejo uporablati lastne možgone..... Tut tut

Jernej sreda, 28. april 2010 ob 07:09

Naprej http://predlagam.vladi.si/ Slovenija

SlovenianDevil sreda, 28. april 2010 ob 08:16

Jernej je napisal/a:
Naprej http://predlagam.vladi.si/ Slovenija

Ej Jernej, kej to v bistvi dela? mislin politiki glejajo to? Sicer ven ka ne upoštevlejo ničesa, samo je to res uradna stron, ki lehko vladi predlagaš kej?

Sicer pa se nejdejo dobre stvari tu gori :
http://predlagam.vladi.si/webroot/idea/view/666

Jernej nedelja, 16. maj 2010 ob 00:17



...da de delavci pa kmeti trak počo se ges pitan?

Zvončica nedelja, 16. maj 2010 ob 00:25

Če de šlo tak dale.....nede dugo. Samo lideri se morejo pojaviti.

erof torek, 25. maj 2010 ob 08:10

Tu se lehko pitamo keko nas politiki koštajo brez jihovih ploč varovanje kresalove je eden od njih poglenite si to

Varovanje Kresalove v tujini: 2000 evrov

Ministrstvo za notranje zadeve je posredovalo podatek o stroških varovanja ministrice na poteh v tujino v letošnjem letu. To je znašalo 1911 evrov. Ministrstvo smo sicer zaprosili za podatek o stroških varovanja ministrice med 4. in 8. februarjem, ko naj bi odpotovala na dopust v švicarski St. Moritz, neuradne informacije pa so govorile, da sta nastanitev in oskrba njenih varnostnikov državo stala več kot 8000 evrov.
Ministrstvo je odgovorilo, da so v znesku 1911 evrov zajeti stroški varovanja ministrice v tujini (vse službene in zasebne poti) v letošnjem letu. V tej številki pa so vključeni stroški, kot so recimo gorivo, dnevnice, nastanitev, letalske vozovnice, smučarske karte za varnostnike... Plače varnostnikov v to niso zajete.


če moš čisto vest lehko hodiš po sveti brez varnostnikov če pa jih že nucajo za na dopust pa nej svojega žepa pločajo.....

Mislec Hjooj Vrag

erof torek, 25. maj 2010 ob 08:23



upor delavcev

kokot torek, 25. maj 2010 ob 09:03

erof ti celi cejt nekše butaste polinformacije pišeš pa z nekših kontekstov vun vločiš besedilo kak či bi bija pločani od SOVE.
Hahaha

precednik vlade, ministri, precednik države mojo varnostnike 24h to je pač takša funkcija.
normalno ka či se kresalka sprdne ka ide nekan jo more civilno čuvati varnostnik to je pač po zakoni tak napisano in ne ven ka ti tu ni jasno ?

bolj fukjeno je to ka nešče plačuvle peneze za nekdanjega precednika kučana keri je meja svojega šofera, pisarno, tajnico, varnostnika...

TUNČEK torek, 25. maj 2010 ob 10:46

Kokot ! To da določeni politiki po funkcije morejo biti varvani po zokoni že drži ti don praf, se pa steboj tüdi strijan, da bifši politiki nikak ne bi nücali šoferof pa varnostnikof, koga bi se naj bojali ?

Zvončica petek, 28. maj 2010 ob 21:53

Pa bivši bi se mogli po enen dopusteki spraviti nazej delat to ke so bili pred ten kak so se poseli v parlament ipd. - ne pa ka vleđejo đe leto dni ploče na naš raćün brez ka bi s prston mignili.....

Pepek z brega sobota, 29. maj 2010 ob 00:53

To je fse po zakoni.... toti zakon pa so sprejeli izvoljenci ljudstva... neso oni krivi, či je zakon tak napisani, ka jin dovle takše ugodnosti...
Ven bodo tote peneze že negi indi notri spravili.... bodo pač navodnin smrtnikon malo pogoje za penzijo zaostrili... Ploskač Ploskač

kokot sobota, 29. maj 2010 ob 13:09

Pepek z brega je napisal/a:
To je fse po zakoni.... toti zakon pa so sprejeli izvoljenci ljudstva... neso oni krivi, či je zakon tak napisani, ka jin dovle takše ugodnosti...
Ven bodo tote peneze že negi indi notri spravili.... bodo pač navodnin smrtnikon malo pogoje za penzijo zaostrili... Ploskač Ploskač



zato pa se fsi rivlejo v politiko ka bi jin blo bojše Hahaha

erof četrtek, 9. september 2010 ob 21:30

Pokojninska reforma - kraja stoletja v višini 100.000 EUR po posamezniku!

Ali - za kako butaste nas imajo?

Minister Svetlik nas poskuša prepričati, da je delo do 65 leta
starosti nuja, saj drugače pokojninski sistem ne bo vzdržal. S svojim
predlogom pa bo vsakemu, ki vplačuje v pokojninsko blagajno odtujil v
povprečju skoraj 100.000 EUR.

Že pred časom sem dokazoval in dokazal, da tisti, ki prejema plačo v
višini 1.000 EUR neto, odvede mesečno skupaj s podjetjem 370 EUR za
pokojninsko blagajno in bi samo ob polaganju na banko po 35 letih
delovne dobe prejemal 80% plače v obliki obresti, glavnica pa bi
ostala nedotaknjena.

Ob tako glasni napovedi pokojninske reforme in negodovanju ministra
Svetlika, da je trenutno stanje nevzdržno, sem se poigral s statistiko
in napovedmi ministra svetlika:

1. Povprečna starost umrlih v Sloveniji je 74,1 leto (po podatkih
statističnega urada iz leta 2008)
2. Upokojevali bi se pri 65 letih po približno 40 letih delovne dobe
3. Povprečna pokojnina (po podatkih SPIZ - dec. 2008) je znašala 602,90 €
4. Povprečna neto plača v RS (po podatkih SURS - dec. 2008) je znašala
938,66 €
5. Seštevek prispevkov zaposlenega in delodajalca (na 938,66€) za SPIZ
znaša 342,50 €

Sedaj pa nam ostane le izračun po zdravi pameti, pri čemer se zanašam
na statistične podatke in sledi:

V 40 letih (torej do 65 leta starosti) vplačamo 342x12x40 = 164.160 €
za pokojnino.
Pokojnino potem v povprečju prejemamo 9,1 leto torej 602,90 x 12 x 9,1
= 65.836,68 €
Razlika med vplačanim in dobljenim ob upoštevanju statističnih
podatkov pa je 98.323,32 €.

Vprašanje Svetliku in vsem, ki kimajo k pokojninski reformi torej glasi:

Kaj nameravate storiti z 98.323,32 €, ki jih vsak zaposlen v Sloveniji
preplača v pokojninsko blagajno.

Dovolj je, da nas imate za norca z drugimi »presvetlimi« prebliski,
zato Vas prosim, da nam ne odtujite še skoraj 100.000 EUR vsakemu ki
(obvezno) vplačuje v pokojninski sistem!!!

Upam, da sem navedel 98.323 razlogov, zakaj smatram, da je pokojninska
reforma le dodaten način polnjenja državne blagajne iz katere se potem
plačujejo neracionalni projekti gospodarskih botrov političnih
veljakov in da ni prav nobenega opravičenega razloga zanjo, saj že
sedaj vplačujemo preveč, kar vidno bremeni tako podjetja, kot
posameznike.

Mislec Hjooj

TUNČEK petek, 10. september 2010 ob 13:18

To je statistika, pa izračüni, ke fčosih celo držijo, f praksi so pa po celi Evropi penzijske blagajne prozne.

Toti izračün pa 100 procentno drži, če bi se šlo na virtualne račüne kak so predlagali. Potli bi meja fsoki na račüni svoje peneze. To že mojo skandinofci. More pa držova biti poštena pa ne krasti z virtualnih račünof, če ne je na kunci tüdi penzjon virtualni, se provi, da ga nega. Nasmeh Pozdrav




Zvončica sobota, 18. september 2010 ob 00:00

S penezi od penzij so delali kak svija z mehon....z jimi so negda plačüvali nabavo orožja, krpali proračün....gnesden pa potratnost politikantov ke si mislijo ka se jin je Marija prkozala pri koriti...pa seveda so dovali bankerašon ka so si srmačeki pokrivali kej bi jin ali jin je falilo zavolo pufof ke so jih dovali Bavčari, Šroti itd......pa v EU je ne nič drgačik...tan so banke dovale pufe amerikancon, pa te grkon ka se nebi pretegnili od dela....te pa momo kej so skühali....Samo vseeno če polek totih izračünov upoštevlemo še vse tiste pršparane peneze lidi ke so pret hmrli kak so jih lehko izkoristili - te je to resen unterhund virtstvo....

Dejan petek, 12. november 2010 ob 18:59

Hmm Mislec Hm

Jeretič v pismu Pahorju: "Boš poslal name kriminaliste in me dal zapreti?"

Dragi predsednik,
Prek posrednikov sem prejel tvoje grožnje.
Ker sem te dobro poznal, se seveda ne morem bati. Četudi si ranjen in maščevalen, mi z največjo stopnjo zlobe ne moreš prizadejati desetino gorja, ki mi ga je v zadnjih dveh letih od naše zmage povzročila tvoja Simona. S svojim blatenjem in klevetanjem. S svojimi lažmi in grožnjami tistim, ki bi lahko sodelovali z mano.
Ko sem po zmagi hotel za pol ure govoriti s tabo, sem ti hotel povedati dvoje. Prvič, da se vračam domov, da rešim zakon, saj sva bila z ženo na tem, da se ločiva. In oprosti, ker sem izbral družino namesto tebe.
In drugič, da bom naredil svoje podjetje, ker sem zavrnil, da bi sodeloval v organiziranem plenjenju države, k čemur so me nagovarjali tvoji najtesnejši. Še isti dan, ko sem zavrnil ponujeno mesto v Modri celici tvojega prijatelja Andraža Vehovarja, še isti večer se je začelo sistematično blatenje.
Hotel sem le skromno delati. Na področju, na katerem sem najboljši v državi. Samo to. Pa mi tvoji niso pustili pri miru. Še zdaj stežka dojamem, da si lahko kupil vse laži. Še zdaj težko razumem, da ne znaš oceniti človeka.
Pa sem bil dve leti tiho. Se še spomniš, na kateri točki sva nehala komunicirati? Ko sem rekel, da bo Simona največje zlo te vlade in si me besen poklical na raport v svoj kabinet. Pa vama nisem zameril. Ne, smilila sta se mi. Pahnili smo vaju v zgodovinsko vlogo, ki ji pač nista bila kos. Dali smo ti zgodovinsko priložnost, pa si jo zavozil. In pri tem zavozil tudi stranko. Oprosti, ker smo zmagali.
Kaj pa si imel v mislih, ko si rekel, da boš sprožil povračilne ukrepe? Boš poslal kriminaliste name in me dal zapreti? Mi boš vzel državljanstvo? Kaj??? Mi boš prepovedal delati v Sloveniji? Bom pač več časa preživel v tujini. Vsekakor bom preživel.
Za konec te prosim za nasvet. Kaj moram narediti, da bom lahko brez tvojih groženj izražal svoja stališča? Bo lažje, če izstopim iz naše stranke? Moram zapustiti državo in iz tujine komentirati politično življenje v soji domovini? Prosim, povej.
Zato, ker ne mislim več molčati. Ker ne morem več gledati te komedije. Praviš, da počneš stvari, vredne moža. Veš, kaj je vredno moža? Priznati, da nisi kos nalogi. To bi bilo res možato dejanje. Vem, da je težko. Vem, da ti ego ne dovoli priznati kaj takega.
Ni se me treba bati in mi groziti. Nimam nobenih ambicij, da bi posegel v procese, ki se dogajajo v stranki. Zato ker v naši stranki ne vidim več nobenega potenciala, nobenega izziva. Ne vsebinskega, programskega, ne rezultatskega.
Zmaga v Piranu ni imela nobene zveze s tabo in nacionalno stranko. Nobenih ambicij ni, da bi stopili na nacionalno raven. Zmagali smo za Petra. Ker je izjemen človek in politik. Če si boš vzel čas, da ga spoznaš, boš tudi ti to ugotovil.
Prosim te le nekaj. Če se že hočeš maščevati, se osredotoči name. Pusti moje prijatelje na miru in jih ne kaznuj zaradi tvojega odnosa do mene.
Tvoj najbolj zvesti kritik,
Sebastjan

Lenny petek, 12. november 2010 ob 21:49

Hvala za objavo.

Pisalec pisma je trufa točno na glavico cveka.
Besede človeka iz istega tabora, majo 10x več teže, kak či kej takega povejo politični nasprotniki... Tisti nasprotuvlejo vsemi že zaradi "politične opredelitve".

Socialna demokracija?.... ogromno škode delajo toti ideji...Vupan ka do se barbi&co. spravili pomalen pod drugo "zastavo". Mislec

Ivek petek, 12. november 2010 ob 22:02

Zopet eden pritlehnih politikantov, ki si želi pet minut slave in ga do sedaj širša javnost ni poznala. Že v prvem stavku pove, da Pahorja pozna zato se ne boji. Torej, Pahor tega ne dela ali ne uresničuje. Dopuščam tudi, da se je ubožec zez.., ker je slab ocenjevalec duš, morda tudi svoje. S tem je ovrgel vse trditve o grožnjah, ogroženosti, bežanju v tujino in podobno . Zraven vmešava še malo mehiške limonade v kateri rešuje svojo zakonsko srečo in se odreka politike. Verjamem in želim mu, da ima zopet srečen zakon, toda zakaj se želi vrniti v politiko, če mu je to že enkrat škodilo?
Dejan, ni obvezno, da razložiš, vseeno pa me zanima zakaj si vrgel to kost na kateri je malo mesa za popadljive pse. Menim, da razširjanje takšnih zadev ne pripomore ustvarjanju pozitivnega ozračja v naši navskriž skregani deželici. LP



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.