Ja naši tejaci so ze pa neke pogruntali v zvezi z vinjetami. Pločati bi mogli glede na samo višino avta. Tota je glih toka kak tista o pločuvaji prispevka za čiščeja deževnice glede na velikost strehe. Marele so pa vseeno pozabili kreteni !
Tak lidje tu si poglednite kak morete merti avto, pa kejko te mogli pločati za vinjeto !
Tote vinjete te mogli pločati tudi idioti ke talate minuse ! Se vidi ka ste sami rdeči !
Krpan je napisal/a: Ja naši tejaci so ze pa neke pogruntali v zvezi z vinjetami. Pločati bi mogli glede na samo višino avta. Tota je glih toka kak tista o pločuvaji prispevka za čiščeja deževnice glede na velikost strehe. Marele so pa vseeno pozabili kreteni !
Tak lidje tu si poglednite kak morete merti avto, pa kejko te mogli pločati za vinjeto !
Tote vinjete te mogli pločati tudi idioti ke talate minuse ! Se vidi ka ste sami rdeči !
bravo, so se spomnili tudi slikico o temu, kar sem že 11 dni nazaj napisal narediti
Leta 2006 je Vlada ukinila magnetne kartice in plačilo glede na število voženj.
Uvedla je vinjete in pojasnila, da so začasne, ker bo uvedla brezgotovinsko cestnjinjenje za vse udeležence. Tako smo dobili dvojni "začasni" sistem. Vinjete + gotovinsko cestninjenje za tovornjake.
Vlada "začasnega" sistema ni odpravila, je pa zmajšala stroške vsakodnevnim voznikom.
S tem je zmanjšala priliv sredstev za vzdrževanje cest in dala predvolilno darilo, tistim, ki ceste največ uporabljajo.
Med letom letoma 2010 in 2012 je Vlada delno podrla nekaj cestninskih postaj, morala pa je pustiti del za cestninjenje tovornjakov.
Danes imamo zmešnjavo vinjet, gotovinskega cestninjenja, in manj dohodkov za ceste.
Zadevo je zakuhala ista vlada v dveh tranšah. "Začasni" sistem imamo že sedmo leto in četrto vlado, ki naj bi bila kriva za napake predhodnih vlad
Podporniki teh vlad obsojajo sedanjo vlado, ki mora nabrati denar za ceste. Strinjam pa se, da bi morala najti bolj pametno rešitev.
Res je, da je škodo, ki jo naredijo butci težko popraviti, posebej, ker tudi njihovi nasledniki niso boljši.
Glej Ivek, ti pišeš prav to, kar vedno ponavlja Kučanov propagandni stroj.
Po vsaki normalni logiki, če vinjete ne bi bile dobre, bi jih Pahorjeva vlada lahko ukinila in nazaj postavila sistem plačevanja, kot nekoč.
Prav tako bi lahko to storila tudi ta vlada, če bi ugotovila, da vinjete niso dobre.
Zato je taka propaganda prav butasta.
Še vedno se pa dela na taki propagandi, da se lahko ljudi odvrne od pravih trenutnih problemov in se lahko na nekoga kaže s prstom.
V sedanjem trenutku pa itak sploh ne gre zato ali vinjete ali ne, ampak kakšna bo cena.
Zato ker imamo tako hudo "sposobno" vlado, ki ne ve na kašen način bi kaj obdavčila, pride potem do takih neumnosti, da se vsa strokovna javnost (AMZS) in tujina zgražata nad odločitvami, ki nimajo nikjer nobene strokovne podlage.
Da ima Slovenija absolutno najdražje vinjete za AC pa je itak brezpredmetno govoriti.
Sicer bi tem tem ovcam, ki podpirajo Bratuškovo morali vinjeto zaračunati najmanj 1.000,00 EUR.
Vlada je podrla delujoči sistem in ni zgradila novega. Celo nisem napisal katera vlada.
Zdaj povem, to je naredila Janševa vlada v mandatu 2006-08 in nadaljevala s podiranjem cestninskih postaj v drugem mandatu. In ponovno ni postavila drugega sistema.
Dokler nimaš nove hiše ne podiraš stare. Tisti, ki to naredi ali zagovarja, je butec ali zlonamernež.
Kdo bi danes plačal, da se ponovno postavijo podrte cestninske postaje?
Kdo bi plačal spremembo sistema in kdo bi odgovarjal za to, da ga je treba spremeniti?
In če bi vlada to naredila bi nekateri zopet kričali, da zapravlja denar.
In kaj ima Kučan z vinjetami?
Ali so ideologija, patološko sovraštvo in primitivizem posameznikom že popolnoma zameglili vid ?
Resnica je glih f ten, da je sistem plačila prnesa dosta več penes kak vinjete, so pa bole praktične.
Dars pa mo za gverati preveč penes in gverova de jih to do leta 2037 in je bilo nujno da so zvišali ceno vinjet.
Mislin pa da niše nede meja zgübe z vinjetami, se bi s plačüvanjen ponüca dosta več.
Glos vzdigovlejo najbole tisti ke grejo retko na avtocesto in se jin küpiti vinjete ne sploča - se pa naj vozijo po navodnih cestah.
Gda de pa prišlo elektronsko cestninjenje, mo pa itak v glovnen vozili po navodnih cestah, se de se predrogo voziti po AC. Toki sistem mojo Angleži že neke cejta in plačüvlejo tüdi po navodnih cestah - samo tan zlo malo.
AC so pa prafzapraf namenjene za dugše vožje ne pa za lokalni promet ke itak dela samo gužvo na AC. To se vidi tüdi prinas na Gorišken, se so navodne ceste bres prometa, ke se skoro fsi vozijo bor 10 mescof zapstuj po AC, se mojo v dveh mescih že vinjeto gverano in to za krotke razdalje (cca 20-30 km)
Ljudje so prehitro pozabili, oziroma sploh niso posvečali pozornosti na primer Probanke in Factor banke.
Če se ljudje ne zganejo ob takih zadevah, potem le naj tajkuni strižejo slovenske ovce.
V primeru teh dveh bank bi morali vstajniki na cesto, če bi seveda bila normalna država.
Zato se pa PS in njihovi somišljeniki oziroma tisti, ki so postavili to vlado, upravičeno bojijo trojke, ker ne bo več mogoče odpisovati milijonskih kreditov, ne bo več mogoče krasti in seveda bo moral nekdo odgovarjati.
No, en Čufer pa res ne more biti kredibilen, kot finančni minister, ker je prišel iz delovnega mesta v banki, ki je pridelala največjo izgubo v Sloveniji.
Sicer pa trenutna vlada itak nima načina kako sploh vladati in zato je pač treba na nekoga kazati s prstom.
Veliko priznanih in eminentnih ekonomistov opozarja, da je Slovenija praktično še daleč od situacije v kateri bi morala zaprositi za mednarodno finančno pomoč in se tako soočiti s famozno trojko. Vendar pa nas z določenimi skritimi političnimi nameni s tem najbolj strašijo določeni posamezniki,recimo a-la propadli predsedniški kandidat Milan Zver, Lojze Peterle in še kdo.
Tak recimo dr. Dušan Mramor opozarja, ka ma Slovenija velike presežke v tekočih transakcijah s tujino, kar pomeni razliko med izvozom in uvozom - kar 9 odstotkov BDP. To pomeni cca. 3 milijarde eur, kar je več, kak je potrebno za sanacijo bank. Gradbeništvo se pobira, gospodarska rast pa pada manj kak v preteklih letih, povečuje pa se tudi domače povpraševanje, stroški dela, s katerimi pridobivamo konkurenčnost, pa so se znižali recimo v javnem sektorju kar za 8,4%. Težave so še, opozarja ekonomist, samo se jih s pametno politiko lahko reši brez prihoda trojke.
Pametna politika pa pomeni predvsem politična stabilnost. Politična stabilnost pa ni to, da SDS v dneh, ko so na obisku v Sloveniji analitiki bonitetne agencije Standard & Poors, vloži interpelacijo zoper finančnega ministra, torej zoper ključno osebo v vladi, ki naj bi mednarodne finančne trge prepričala, da smo se sami sposobni izvleči iz krize. Kdo torej sedaj ruši politično stabilnost??? Interpelacija v takšnih okoliščinah namreč meji na veleizdajo! Če finančni minister pade, trgi lahko to razumejo kot izraz politične nestabilnosti, kar pomeni spet znižanje bonitetne ocene, to pa posledično pomeni višje obrestne mere in dražje zadolževanje.
In tudi ni res, da se Slovenija ne bi mogla več zadolžiti na tujih trgih. To se bo vedelo komaj tedaj, ko se bomo hteli zadolžiti. Tak se je zgodilo še za časa Janševe vlade, ka je bonitetna agencija Fitch manipulirala z zniževanjem bonitetne ocene Sloveniji, pa smo se kljub temu lahko zadolžili pod ugodnimi pogoji. In takrat je Janševa vlada naredla veliko napako, ka se ni zadolžila za več denarja, kajti pogoji so bili res ugodni! In razlagati pred zadolžitvijo o tem, da denarja nismo sposobni vračati, je glih tak izraz politične nezrelosti in načrtnega spravljanja države v položaj, ko bomo res morali zaprositi za pomoč. To je isto kot da bi šel na banko najemat kredit, hkrat pa tam razlaga, kak denarja itak ne boš moga vračati. Blesarija!
Nadalje, naša država ima pri bankah deponiranih cca. 3,6 milijarde evrov. To pomeni, ka s tem denarjem lahko dokapitaliziramo banke in da rešimo druge obveznosti iz proračuna. Mitja Gaspari meni, da ma Slovenija tolko likvidnostih sredstev, da se ji na tujih trgih ni treba zadolžiti celo do konca prihodnjega leta! Kar pomeni, da lahko vse trenutne dokapitalizacije rešimo sami, brez ESM.
Slovenija torej rezerve ima. Olja na ogenj prilivijao seveda predvsem neoliberalni ekonomisti in njihovi politični podporniki, ki si scenarija, ki pomeni zaprosilo za mednarodno pomoč, zaradi svoje politične računice želijo. Samo mi pa si tega nehajmo želeti. Prihod trojke bi hkrati pomeni popolno neoliberalizacijo države in dokončno uničenje socialne države. Je pa zanimiv narod, ki sam zase zahteva ukinitev sociale, tega enostavno ne morem razumeti. Zgolj zaradi politične računice nekaterih ljudi. Res nerazumljivo in neumno!!!
Ko je Janša bil drugič predsednik vlade je ob interpelaciji njegovega ministra rekel, da opozicija v krizi z interpelacijo jemlje čas ministrom. Imel je prav.
Danes največjo škodo delata dvojec Janša Janković. Eden poziva trojko in interpelira, drugi pa kandidira in podira vlado.
Njuna največja grdobija je da ustvarjata nestabilno državo To je predpogoj za prevzem oblasti in vladanja s pomočjo tujega kapitala, alijas "strateškimi partnerji"
Pravični - tebi se verjetno o Kučani in Janšovih puhlicah še ponoči sanja. Si kak Janševa lajna. Obsojaš vse po vrsti,sam pa si že vrsto let breme držovi. Keko maš delovne dobe, rajši povej. Tojka za kero navijaš, pa de opet nejbolj vudrila siromake. Prihodi trojke sledi tudi uničenje javnega zdravstva in šolstva in ostalih socialnih pridobitev.
Za polovico vseh težav kere mamo gnesden je kriva Janšova šlampasta politika , pa še zdaj ne da miru pa destabilizera državo. Takak je nešče pred napisa in tak tudi je. Kan so nas prpelali, lepo vidimo gnesden. Ka smo tik pred ten ka padnemo v prepad. Vse to bi trebali natirati iz slvoenske politike, vse tote kriminalce z Janšo na čeli!!! Ker pa to zagovorjate, pa z jin vred.
Herr Flick je napisal/a: Pravični - tebi se verjetno o Kučani in Janšovih puhlicah še ponoči sanja. Si kak Janševa lajna. Obsojaš vse po vrsti,sam pa si že vrsto let breme držovi. Keko maš delovne dobe, rajši povej. Tojka za kero navijaš, pa de opet nejbolj vudrila siromake. Prihodi trojke sledi tudi uničenje javnega zdravstva in šolstva in ostalih socialnih pridobitev.
Za polovico vseh težav kere mamo gnesden je kriva Janšova šlampasta politika , pa še zdaj ne da miru pa destabilizera državo. Takak je nešče pred napisa in tak tudi je. Kan so nas prpelali, lepo vidimo gnesden. Ka smo tik pred ten ka padnemo v prepad. Vse to bi trebali natirati iz slvoenske politike, vse tote kriminalce z Janšo na čeli!!! Ker pa to zagovorjate, pa z jin vred.
Lubi bog gi si pa te ti dozdej bija. Ti bi včasi odreša Slovenijo ! Tebi bi mogli pistiti vlodo te pa bi vse šlo tak kak po olji. Samo veš jaz se bojin ka bi to bila bole driska kak olje se častiš barabe kere so spokrale 100 miljard ze pa nan oblubljajo nebesa samo en cejt bi nej malo potrpeli pa trovo jeli ! Takšen ji jihov pojem socialne držove. Med totin cejton "obiraja" pa do uni fej počivali na kanarskih otokih zato ka so se tak zmantrali gda so krali totih 100 miljard evrotov premožeja !
Legionar je napisal/a: Veliko priznanih in eminentnih ekonomistov opozarja, da je Slovenija praktično še daleč od situacije v kateri bi morala zaprositi za mednarodno finančno pomoč in se tako soočiti s famozno trojko. Vendar pa nas z določenimi skritimi političnimi nameni s tem najbolj strašijo določeni posamezniki,recimo a-la propadli predsedniški kandidat Milan Zver, Lojze Peterle in še kdo.
Tak recimo dr. Dušan Mramor opozarja, ka ma Slovenija velike presežke v tekočih transakcijah s tujino, kar pomeni razliko med izvozom in uvozom - kar 9 odstotkov BDP. To pomeni cca. 3 milijarde eur, kar je več, kak je potrebno za sanacijo bank. Gradbeništvo se pobira, gospodarska rast pa pada manj kak v preteklih letih, povečuje pa se tudi domače povpraševanje, stroški dela, s katerimi pridobivamo konkurenčnost, pa so se znižali recimo v javnem sektorju kar za 8,4%. Težave so še, opozarja ekonomist, samo se jih s pametno politiko lahko reši brez prihoda trojke.
Pametna politika pa pomeni predvsem politična stabilnost. Politična stabilnost pa ni to, da SDS v dneh, ko so na obisku v Sloveniji analitiki bonitetne agencije Standard & Poors, vloži interpelacijo zoper finančnega ministra, torej zoper ključno osebo v vladi, ki naj bi mednarodne finančne trge prepričala, da smo se sami sposobni izvleči iz krize. Kdo torej sedaj ruši politično stabilnost??? Interpelacija v takšnih okoliščinah namreč meji na veleizdajo! Če finančni minister pade, trgi lahko to razumejo kot izraz politične nestabilnosti, kar pomeni spet znižanje bonitetne ocene, to pa posledično pomeni višje obrestne mere in dražje zadolževanje.
In tudi ni res, da se Slovenija ne bi mogla več zadolžiti na tujih trgih. To se bo vedelo komaj tedaj, ko se bomo hteli zadolžiti. Tak se je zgodilo še za časa Janševe vlade, ka je bonitetna agencija Fitch manipulirala z zniževanjem bonitetne ocene Sloveniji, pa smo se kljub temu lahko zadolžili pod ugodnimi pogoji. In takrat je Janševa vlada naredla veliko napako, ka se ni zadolžila za več denarja, kajti pogoji so bili res ugodni! In razlagati pred zadolžitvijo o tem, da denarja nismo sposobni vračati, je glih tak izraz politične nezrelosti in načrtnega spravljanja države v položaj, ko bomo res morali zaprositi za pomoč. To je isto kot da bi šel na banko najemat kredit, hkrat pa tam razlaga, kak denarja itak ne boš moga vračati. Blesarija!
Nadalje, naša država ima pri bankah deponiranih cca. 3,6 milijarde evrov. To pomeni, ka s tem denarjem lahko dokapitaliziramo banke in da rešimo druge obveznosti iz proračuna. Mitja Gaspari meni, da ma Slovenija tolko likvidnostih sredstev, da se ji na tujih trgih ni treba zadolžiti celo do konca prihodnjega leta! Kar pomeni, da lahko vse trenutne dokapitalizacije rešimo sami, brez ESM.
Slovenija torej rezerve ima. Olja na ogenj prilivijao seveda predvsem neoliberalni ekonomisti in njihovi politični podporniki, ki si scenarija, ki pomeni zaprosilo za mednarodno pomoč, zaradi svoje politične računice želijo. Samo mi pa si tega nehajmo želeti. Prihod trojke bi hkrati pomeni popolno neoliberalizacijo države in dokončno uničenje socialne države. Je pa zanimiv narod, ki sam zase zahteva ukinitev sociale, tega enostavno ne morem razumeti. Zgolj zaradi politične računice nekaterih ljudi. Res nerazumljivo in neumno!!!
Človik pa ti si geni. Kon so pri vrogi gledali gda so zbirali finančnega ministra ka so tebe ne zebrali ? Ze bi bli že rešeni ? ? ?
Jaz sen misla ka tebe nemre niše nategniti. Ze pa vidin ka so te toti komunistični doktori ekonomije pošteno nategnili. Kak pri vragi fali vblagajni skoro 2 MILJARDI penezof, če majo 3 Miljarde preseška. Mater mojo eni bujno domišlijo pa matematiko ka te srat pritisne !
Če bi nagnali tistih 30 do 40. taužen lidi ke vjavnen sektori nič ne delajo bi hitro prišli na zeleno vejo seveda, či bi jin dali jovna dela ka bi blo vse neke haska od jih.
Se jaz se tudi strijan steboj ka ne nucamo pomoči, samo te bi udbomafija mogla gverati tistih 100 MILIJARD evrotov, ke so jih spokrali pa bi meli malo švico.
Samo to je veš tak kak od vrobla zahtevati ka te gvera proso ke jo je poja. Toti lopovi pa so peneze poskrili po dovčnih oazah pa jih ne mislijo gverati . Kvečjemi so dobli še vejkše apetite za ravbaje lidi od kerih zahtevlejo ka nej uni gverajo jihove kredite ke so jih dobli na lepe oči. Naša petokolonaška vlada pa jih posluša pa veslo zdigavle davke ka bi reveži pločali tote preklete kredite udbomafije !
Za dodajanja objave se prijavite.Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.
đoužek sreda, 18. september 2013 ob 22:06
Če ne vejte kelko te plačali vinjeto za vaš avto... Postavite ķučana k prednjemu potači pa ite poglednite prek haube. Če ga vidite je 110, če nej 220
TUNČEK četrtek, 19. september 2013 ob 07:06
220 ne don, mo stopa na prste, da mo ga vida.
pravični četrtek, 19. september 2013 ob 16:06
Tooo, džoužek !
Jaz vidim Kučana prek haube.
Torej bo vinjeta 110.
pravični nedelja, 22. september 2013 ob 22:10
Č E S T I T K E Angela Merkel
Od nje je posredno odvisna tudi naša prihodnost.
Močna NEMČIJA = Močna EVROPA = Močan EURO
Ivek ponedeljek, 23. september 2013 ob 08:22
Močna Nemčija še nikoli ni bila moćna Evropa.
kadar je Nemčija močna, je Evropa praviloma slabotna.
Za oboje zadnjih 30 let skrbia ZDA in NATO.
Podpirajo močnega ekonomsko-obrambnega partnerja, ki je zaradi tega brez enotne evropske politične podpore s katero bi pariral svetobnemu globalistu.
Zaradi ohranjanja minimalne stabilnosti, ki jo Evropa krvavo potrebuje, je je zmaga A Merkel v tem političnem preseku dobrodošla.
Ker njena zmaga ni absolutna, bo to ohranilo nekaj demokracije in vplivalo na boljše počutje Evropejcev in širše.
Želim ji srečno roko!
pravični torek, 24. september 2013 ob 14:39
Država vzpostavlja Evidenco malih kurilnih naprav.
http://www.mko.gov.si/nc/si/medijsko_sredisce/novica/article/1328/6746/
No. nič posebnega bi rekli.
Ampak v sporočilu ministrstva je tudi podatek, da so v času kurilne sezone presežene vrednosti trdih delcev PM10.
Problem se je pojavil, ker se je v zadnjem desetletju enormno povečalo število kurišč na lesno biomaso.
Ponekod v drugih državah so že uvedlo ekološko takso za obremenjevanje okolja.
Glede na finančno stanje Slovenije, ne bi bilo bič čudnega, če uvede to takso.
Plačevali bi jo seveda tisti, ki kurijo lesno biomaso.
Po domače, sranje od mokrih uvoženih drv in ostale smeti.
V Avstriji že uvajajo subvencije za nabavo kurilnega olja.
Olje in plin za boljši zrak.
Sicer nič čudnega.
Tisti, ki kurijo drva, ne prispevajo nič v proračun s trošarinami in DDV-jem.
Zato bo sedaj država poskrbela, da dobi še od teh ljudi trošarine in DDV pač na način ekološke takse.
Bolj bodo drva mokra, višja bo taksa.
Krpan nedelja, 29. september 2013 ob 18:49
Ja naši tejaci so ze pa neke pogruntali v zvezi z vinjetami. Pločati bi mogli glede na samo višino avta. Tota je glih toka kak tista o pločuvaji prispevka za čiščeja deževnice glede na velikost strehe. Marele so pa vseeno pozabili kreteni !
Tak lidje tu si poglednite kak morete merti avto, pa kejko te mogli pločati za vinjeto !
Tote vinjete te mogli pločati tudi idioti ke talate minuse ! Se vidi ka ste sami rdeči !
đoužek nedelja, 29. september 2013 ob 19:27
Krpan je napisal/a:
Ja naši tejaci so ze pa neke pogruntali v zvezi z vinjetami. Pločati bi mogli glede na samo višino avta. Tota je glih toka kak tista o pločuvaji prispevka za čiščeja deževnice glede na velikost strehe. Marele so pa vseeno pozabili kreteni !
Tak lidje tu si poglednite kak morete merti avto, pa kejko te mogli pločati za vinjeto !
Tote vinjete te mogli pločati tudi idioti ke talate minuse ! Se vidi ka ste sami rdeči !
bravo, so se spomnili tudi slikico o temu, kar sem že 11 dni nazaj napisal narediti
Ivek nedelja, 29. september 2013 ob 20:05
Leta 2006 je Vlada ukinila magnetne kartice in plačilo glede na število voženj.
Uvedla je vinjete in pojasnila, da so začasne, ker bo uvedla brezgotovinsko cestnjinjenje za vse udeležence. Tako smo dobili dvojni "začasni" sistem. Vinjete + gotovinsko cestninjenje za tovornjake.
Vlada "začasnega" sistema ni odpravila, je pa zmajšala stroške vsakodnevnim voznikom.
S tem je zmanjšala priliv sredstev za vzdrževanje cest in dala predvolilno darilo, tistim, ki ceste največ uporabljajo.
Med letom letoma 2010 in 2012 je Vlada delno podrla nekaj cestninskih postaj, morala pa je pustiti del za cestninjenje tovornjakov.
Danes imamo zmešnjavo vinjet, gotovinskega cestninjenja, in manj dohodkov za ceste.
Zadevo je zakuhala ista vlada v dveh tranšah. "Začasni" sistem imamo že sedmo leto in četrto vlado, ki naj bi bila kriva za napake predhodnih vlad
Podporniki teh vlad obsojajo sedanjo vlado, ki mora nabrati denar za ceste. Strinjam pa se, da bi morala najti bolj pametno rešitev.
Res je, da je škodo, ki jo naredijo butci težko popraviti, posebej, ker tudi njihovi nasledniki niso boljši.
Krpan nedelja, 29. september 2013 ob 20:11
Tu je še ena primerjava izbire vinjete ! Mera je že pa kučan na sliki !
pravični nedelja, 29. september 2013 ob 22:22
Glej Ivek, ti pišeš prav to, kar vedno ponavlja Kučanov propagandni stroj.
Po vsaki normalni logiki, če vinjete ne bi bile dobre, bi jih Pahorjeva vlada lahko ukinila in nazaj postavila sistem plačevanja, kot nekoč.
Prav tako bi lahko to storila tudi ta vlada, če bi ugotovila, da vinjete niso dobre.
Zato je taka propaganda prav butasta.
Še vedno se pa dela na taki propagandi, da se lahko ljudi odvrne od pravih trenutnih problemov in se lahko na nekoga kaže s prstom.
V sedanjem trenutku pa itak sploh ne gre zato ali vinjete ali ne, ampak kakšna bo cena.
Zato ker imamo tako hudo "sposobno" vlado, ki ne ve na kašen način bi kaj obdavčila, pride potem do takih neumnosti, da se vsa strokovna javnost (AMZS) in tujina zgražata nad odločitvami, ki nimajo nikjer nobene strokovne podlage.
Da ima Slovenija absolutno najdražje vinjete za AC pa je itak brezpredmetno govoriti.
Sicer bi tem tem ovcam, ki podpirajo Bratuškovo morali vinjeto zaračunati najmanj 1.000,00 EUR.
Ivek ponedeljek, 30. september 2013 ob 00:09
Ni nobene propagande, so samo dejstva.
Vlada je podrla delujoči sistem in ni zgradila novega. Celo nisem napisal katera vlada.
Zdaj povem, to je naredila Janševa vlada v mandatu 2006-08 in nadaljevala s podiranjem cestninskih postaj v drugem mandatu. In ponovno ni postavila drugega sistema.
Dokler nimaš nove hiše ne podiraš stare. Tisti, ki to naredi ali zagovarja, je butec ali zlonamernež.
Kdo bi danes plačal, da se ponovno postavijo podrte cestninske postaje?
Kdo bi plačal spremembo sistema in kdo bi odgovarjal za to, da ga je treba spremeniti?
In če bi vlada to naredila bi nekateri zopet kričali, da zapravlja denar.
In kaj ima Kučan z vinjetami?
Ali so ideologija, patološko sovraštvo in primitivizem posameznikom že popolnoma zameglili vid ?
TUNČEK ponedeljek, 30. september 2013 ob 09:20
Resnica je glih f ten, da je sistem plačila prnesa dosta več penes kak vinjete, so pa bole praktične.
Dars pa mo za gverati preveč penes in gverova de jih to do leta 2037 in je bilo nujno da so zvišali ceno vinjet.
Mislin pa da niše nede meja zgübe z vinjetami, se bi s plačüvanjen ponüca dosta več.
Glos vzdigovlejo najbole tisti ke grejo retko na avtocesto in se jin küpiti vinjete ne sploča - se pa naj vozijo po navodnih cestah.
Gda de pa prišlo elektronsko cestninjenje, mo pa itak v glovnen vozili po navodnih cestah, se de se predrogo voziti po AC. Toki sistem mojo Angleži že neke cejta in plačüvlejo tüdi po navodnih cestah - samo tan zlo malo.
AC so pa prafzapraf namenjene za dugše vožje ne pa za lokalni promet ke itak dela samo gužvo na AC. To se vidi tüdi prinas na Gorišken, se so navodne ceste bres prometa, ke se skoro fsi vozijo bor 10 mescof zapstuj po AC, se mojo v dveh mescih že vinjeto gverano in to za krotke razdalje (cca 20-30 km)
pravični ponedeljek, 30. september 2013 ob 18:08
Kdo se boji TROJKE ?
Ali KDO ne bo mogel več krasti ?
Ljudje so prehitro pozabili, oziroma sploh niso posvečali pozornosti na primer Probanke in Factor banke.
Če se ljudje ne zganejo ob takih zadevah, potem le naj tajkuni strižejo slovenske ovce.
V primeru teh dveh bank bi morali vstajniki na cesto, če bi seveda bila normalna država.
Zato se pa PS in njihovi somišljeniki oziroma tisti, ki so postavili to vlado, upravičeno bojijo trojke, ker ne bo več mogoče odpisovati milijonskih kreditov, ne bo več mogoče krasti in seveda bo moral nekdo odgovarjati.
No, en Čufer pa res ne more biti kredibilen, kot finančni minister, ker je prišel iz delovnega mesta v banki, ki je pridelala največjo izgubo v Sloveniji.
Sicer pa trenutna vlada itak nima načina kako sploh vladati in zato je pač treba na nekoga kazati s prstom.
http://www.24ur.com/novice/slovenija/ministrski-zbor-na-izredni-seji-o-proracunu.html
Bolj nesposobne vlade Slovenija še ni imela.
Cena bo zelo visoka.
Prihod trojke bo tudi uradno potrdil nesposobnost te vlade in dokončno zapečatil usodo garnitur, ki jo podpirajo.
Držite se za denarnice.
Krpan ponedeljek, 30. september 2013 ob 23:07
http://www.24ur.com/interni-dokument-naj-bi-razkrival-sporne-transakcije-pri-gradnji-stozic.html#video
Legionar sreda, 2. oktober 2013 ob 19:09
Veliko priznanih in eminentnih ekonomistov opozarja, da je Slovenija praktično še daleč od situacije v kateri bi morala zaprositi za mednarodno finančno pomoč in se tako soočiti s famozno trojko. Vendar pa nas z določenimi skritimi političnimi nameni s tem najbolj strašijo določeni posamezniki,recimo a-la propadli predsedniški kandidat Milan Zver, Lojze Peterle in še kdo.
Tak recimo dr. Dušan Mramor opozarja, ka ma Slovenija velike presežke v tekočih transakcijah s tujino, kar pomeni razliko med izvozom in uvozom - kar 9 odstotkov BDP. To pomeni cca. 3 milijarde eur, kar je več, kak je potrebno za sanacijo bank. Gradbeništvo se pobira, gospodarska rast pa pada manj kak v preteklih letih, povečuje pa se tudi domače povpraševanje, stroški dela, s katerimi pridobivamo konkurenčnost, pa so se znižali recimo v javnem sektorju kar za 8,4%. Težave so še, opozarja ekonomist, samo se jih s pametno politiko lahko reši brez prihoda trojke.
Pametna politika pa pomeni predvsem politična stabilnost. Politična stabilnost pa ni to, da SDS v dneh, ko so na obisku v Sloveniji analitiki bonitetne agencije Standard & Poors, vloži interpelacijo zoper finančnega ministra, torej zoper ključno osebo v vladi, ki naj bi mednarodne finančne trge prepričala, da smo se sami sposobni izvleči iz krize. Kdo torej sedaj ruši politično stabilnost??? Interpelacija v takšnih okoliščinah namreč meji na veleizdajo! Če finančni minister pade, trgi lahko to razumejo kot izraz politične nestabilnosti, kar pomeni spet znižanje bonitetne ocene, to pa posledično pomeni višje obrestne mere in dražje zadolževanje.
In tudi ni res, da se Slovenija ne bi mogla več zadolžiti na tujih trgih. To se bo vedelo komaj tedaj, ko se bomo hteli zadolžiti. Tak se je zgodilo še za časa Janševe vlade, ka je bonitetna agencija Fitch manipulirala z zniževanjem bonitetne ocene Sloveniji, pa smo se kljub temu lahko zadolžili pod ugodnimi pogoji. In takrat je Janševa vlada naredla veliko napako, ka se ni zadolžila za več denarja, kajti pogoji so bili res ugodni! In razlagati pred zadolžitvijo o tem, da denarja nismo sposobni vračati, je glih tak izraz politične nezrelosti in načrtnega spravljanja države v položaj, ko bomo res morali zaprositi za pomoč. To je isto kot da bi šel na banko najemat kredit, hkrat pa tam razlaga, kak denarja itak ne boš moga vračati. Blesarija!
Nadalje, naša država ima pri bankah deponiranih cca. 3,6 milijarde evrov. To pomeni, ka s tem denarjem lahko dokapitaliziramo banke in da rešimo druge obveznosti iz proračuna. Mitja Gaspari meni, da ma Slovenija tolko likvidnostih sredstev, da se ji na tujih trgih ni treba zadolžiti celo do konca prihodnjega leta! Kar pomeni, da lahko vse trenutne dokapitalizacije rešimo sami, brez ESM.
Slovenija torej rezerve ima. Olja na ogenj prilivijao seveda predvsem neoliberalni ekonomisti in njihovi politični podporniki, ki si scenarija, ki pomeni zaprosilo za mednarodno pomoč, zaradi svoje politične računice želijo. Samo mi pa si tega nehajmo želeti. Prihod trojke bi hkrati pomeni popolno neoliberalizacijo države in dokončno uničenje socialne države. Je pa zanimiv narod, ki sam zase zahteva ukinitev sociale, tega enostavno ne morem razumeti. Zgolj zaradi politične računice nekaterih ljudi. Res nerazumljivo in neumno!!!
Ivek sreda, 2. oktober 2013 ob 20:39
Ko je Janša bil drugič predsednik vlade je ob interpelaciji njegovega ministra rekel, da opozicija v krizi z interpelacijo jemlje čas ministrom. Imel je prav.
Danes največjo škodo delata dvojec Janša Janković. Eden poziva trojko in interpelira, drugi pa kandidira in podira vlado.
Njuna največja grdobija je da ustvarjata nestabilno državo To je predpogoj za prevzem oblasti in vladanja s pomočjo tujega kapitala, alijas "strateškimi partnerji"
Ne smeta priti do vzvodov oblasti.
Herr Flick sreda, 2. oktober 2013 ob 21:09
Pravični - tebi se verjetno o Kučani in Janšovih puhlicah še ponoči sanja. Si kak Janševa lajna. Obsojaš vse po vrsti,sam pa si že vrsto let breme držovi. Keko maš delovne dobe, rajši povej. Tojka za kero navijaš, pa de opet nejbolj vudrila siromake. Prihodi trojke sledi tudi uničenje javnega zdravstva in šolstva in ostalih socialnih pridobitev.
Za polovico vseh težav kere mamo gnesden je kriva Janšova šlampasta politika , pa še zdaj ne da miru pa destabilizera državo. Takak je nešče pred napisa in tak tudi je. Kan so nas prpelali, lepo vidimo gnesden. Ka smo tik pred ten ka padnemo v prepad. Vse to bi trebali natirati iz slvoenske politike, vse tote kriminalce z Janšo na čeli!!! Ker pa to zagovorjate, pa z jin vred.
Krpan sreda, 2. oktober 2013 ob 23:00
Herr Flick je napisal/a:
Pravični - tebi se verjetno o Kučani in Janšovih puhlicah še ponoči sanja. Si kak Janševa lajna. Obsojaš vse po vrsti,sam pa si že vrsto let breme držovi. Keko maš delovne dobe, rajši povej. Tojka za kero navijaš, pa de opet nejbolj vudrila siromake. Prihodi trojke sledi tudi uničenje javnega zdravstva in šolstva in ostalih socialnih pridobitev.
Za polovico vseh težav kere mamo gnesden je kriva Janšova šlampasta politika , pa še zdaj ne da miru pa destabilizera državo. Takak je nešče pred napisa in tak tudi je. Kan so nas prpelali, lepo vidimo gnesden. Ka smo tik pred ten ka padnemo v prepad. Vse to bi trebali natirati iz slvoenske politike, vse tote kriminalce z Janšo na čeli!!! Ker pa to zagovorjate, pa z jin vred.
Lubi bog gi si pa te ti dozdej bija. Ti bi včasi odreša Slovenijo ! Tebi bi mogli pistiti vlodo te pa bi vse šlo tak kak po olji. Samo veš jaz se bojin ka bi to bila bole driska kak olje se častiš barabe kere so spokrale 100 miljard ze pa nan oblubljajo nebesa samo en cejt bi nej malo potrpeli pa trovo jeli ! Takšen ji jihov pojem socialne držove. Med totin cejton "obiraja" pa do uni fej počivali na kanarskih otokih zato ka so se tak zmantrali gda so krali totih 100 miljard evrotov premožeja !
Krpan sreda, 2. oktober 2013 ob 23:15
Legionar je napisal/a:
Veliko priznanih in eminentnih ekonomistov opozarja, da je Slovenija praktično še daleč od situacije v kateri bi morala zaprositi za mednarodno finančno pomoč in se tako soočiti s famozno trojko. Vendar pa nas z določenimi skritimi političnimi nameni s tem najbolj strašijo določeni posamezniki,recimo a-la propadli predsedniški kandidat Milan Zver, Lojze Peterle in še kdo.
Tak recimo dr. Dušan Mramor opozarja, ka ma Slovenija velike presežke v tekočih transakcijah s tujino, kar pomeni razliko med izvozom in uvozom - kar 9 odstotkov BDP. To pomeni cca. 3 milijarde eur, kar je več, kak je potrebno za sanacijo bank. Gradbeništvo se pobira, gospodarska rast pa pada manj kak v preteklih letih, povečuje pa se tudi domače povpraševanje, stroški dela, s katerimi pridobivamo konkurenčnost, pa so se znižali recimo v javnem sektorju kar za 8,4%. Težave so še, opozarja ekonomist, samo se jih s pametno politiko lahko reši brez prihoda trojke.
Pametna politika pa pomeni predvsem politična stabilnost. Politična stabilnost pa ni to, da SDS v dneh, ko so na obisku v Sloveniji analitiki bonitetne agencije Standard & Poors, vloži interpelacijo zoper finančnega ministra, torej zoper ključno osebo v vladi, ki naj bi mednarodne finančne trge prepričala, da smo se sami sposobni izvleči iz krize. Kdo torej sedaj ruši politično stabilnost??? Interpelacija v takšnih okoliščinah namreč meji na veleizdajo! Če finančni minister pade, trgi lahko to razumejo kot izraz politične nestabilnosti, kar pomeni spet znižanje bonitetne ocene, to pa posledično pomeni višje obrestne mere in dražje zadolževanje.
In tudi ni res, da se Slovenija ne bi mogla več zadolžiti na tujih trgih. To se bo vedelo komaj tedaj, ko se bomo hteli zadolžiti. Tak se je zgodilo še za časa Janševe vlade, ka je bonitetna agencija Fitch manipulirala z zniževanjem bonitetne ocene Sloveniji, pa smo se kljub temu lahko zadolžili pod ugodnimi pogoji. In takrat je Janševa vlada naredla veliko napako, ka se ni zadolžila za več denarja, kajti pogoji so bili res ugodni! In razlagati pred zadolžitvijo o tem, da denarja nismo sposobni vračati, je glih tak izraz politične nezrelosti in načrtnega spravljanja države v položaj, ko bomo res morali zaprositi za pomoč. To je isto kot da bi šel na banko najemat kredit, hkrat pa tam razlaga, kak denarja itak ne boš moga vračati. Blesarija!
Nadalje, naša država ima pri bankah deponiranih cca. 3,6 milijarde evrov. To pomeni, ka s tem denarjem lahko dokapitaliziramo banke in da rešimo druge obveznosti iz proračuna. Mitja Gaspari meni, da ma Slovenija tolko likvidnostih sredstev, da se ji na tujih trgih ni treba zadolžiti celo do konca prihodnjega leta! Kar pomeni, da lahko vse trenutne dokapitalizacije rešimo sami, brez ESM.
Slovenija torej rezerve ima. Olja na ogenj prilivijao seveda predvsem neoliberalni ekonomisti in njihovi politični podporniki, ki si scenarija, ki pomeni zaprosilo za mednarodno pomoč, zaradi svoje politične računice želijo. Samo mi pa si tega nehajmo želeti. Prihod trojke bi hkrati pomeni popolno neoliberalizacijo države in dokončno uničenje socialne države. Je pa zanimiv narod, ki sam zase zahteva ukinitev sociale, tega enostavno ne morem razumeti. Zgolj zaradi politične računice nekaterih ljudi. Res nerazumljivo in neumno!!!
Človik pa ti si geni. Kon so pri vrogi gledali gda so zbirali finančnega ministra ka so tebe ne zebrali ? Ze bi bli že rešeni ? ? ?
Jaz sen misla ka tebe nemre niše nategniti. Ze pa vidin ka so te toti komunistični doktori ekonomije pošteno nategnili. Kak pri vragi fali vblagajni skoro 2 MILJARDI penezof, če majo 3 Miljarde preseška. Mater mojo eni bujno domišlijo pa matematiko ka te srat pritisne !
Če bi nagnali tistih 30 do 40. taužen lidi ke vjavnen sektori nič ne delajo bi hitro prišli na zeleno vejo seveda, či bi jin dali jovna dela ka bi blo vse neke haska od jih.
Se jaz se tudi strijan steboj ka ne nucamo pomoči, samo te bi udbomafija mogla gverati tistih 100 MILIJARD evrotov, ke so jih spokrali pa bi meli malo švico.
Samo to je veš tak kak od vrobla zahtevati ka te gvera proso ke jo je poja. Toti lopovi pa so peneze poskrili po dovčnih oazah pa jih ne mislijo gverati . Kvečjemi so dobli še vejkše apetite za ravbaje lidi od kerih zahtevlejo ka nej uni gverajo jihove kredite ke so jih dobli na lepe oči. Naša petokolonaška vlada pa jih posluša pa veslo zdigavle davke ka bi reveži pločali tote preklete kredite udbomafije !