TUNČEK petek, 17. december 2010 ob 23:52

Ja ke so mogli natankati čaj s šnopson, za kmeta - ne kuje, se razmi ! Bija je vrstni red, najpret štamprli za začetek potli pa čaj, keri je bija ponavodi po sistemi pol pol . Hehe

Pa kuji so lepo zvončklali, se so meli na homotih kragulčke.

MHA petek, 17. december 2010 ob 23:57

San so teko tankali, ka je pret kak so še naze šli, snek že znavič opa.

TUNČEK sobota, 18. december 2010 ob 00:04

To je resen, zato ke so eni meli dukšo relacijo kak drügi in gda je ša nazaj se je snego že po neke nobralo. Nenapisano pravilo je bilo do kon kakšen plüži. Plüžiti pa so začeli že zlo zacajta tan okoli petih, se smo deca mogli iti f šolo in biti tan op osmih. Zaj si pa pretstovlej iti 6 km daleč po snegi, če nebi bilo splüženo. Se se je fčosik tüdi to zgodlo, samo zlo retko. Jaaa

MHA sobota, 18. december 2010 ob 00:13

Moja babuca je skos hodla po visoken snegi ko je bija, da je mela pot do šole skos šumo.

TUNČEK sobota, 18. december 2010 ob 00:18

Mi smo tüdi meli ot 6 km, 4 km šume. Samo f šolo smo ponavodi hodili s smučmi. Fajn je blo viditi pret šolo parkeranih enih 200 porof smuči. In fse so ble duma naprovlene nibene küplene. Hihihi

MHA sobota, 18. december 2010 ob 00:21

Hehe, 200 porof? kak pa si te zna kere so tvoje potli ko si ša dumu?

TUNČEK sobota, 18. december 2010 ob 00:29

Smo bli navajeni jih djati skos na eno mesto. Fčosik pa si jih resen ne najša insi jih dugo iska. So tüdi kakše fkrali samo ne pogosto, se je tisti ne moga žjimi hoditi f šolo, ke bi ga hitro dobli.
F šolo pa smo hodili s smučmi zato, ke je do šole bila trifrtole poti graba in si priša dosta hitreje kak peš. Domu pa se je tak ne nibenemi midilo in se se ne sekera, če si hoda dosta v brek. Pomežik

MHA sobota, 18. december 2010 ob 00:45

Pa neso fse smuči iste ble, ki so fsi meli duma narete?

Dejan sobota, 18. december 2010 ob 00:45

To je te bole, tak kak je negda blo. Nejpret smo rove do avtobusa kopali, te pa avtobus rivali. Zato smo v šolo zamüdili Hihihi

TUNČEK sobota, 18. december 2010 ob 00:48

To isto smo mi delali v osmen razredi gda je začeja voziti avtobus na relaciji Ptuj - Gornja Radgona, samo jas sen se ne dugo voza žjin, se sen rejši hoda f šolo po storen - peš.Šolsko korto pa sen oda enemi, ke je hoda našo šolo pa je bija s Ptujske opčine in je ne bija opravičeni do vozovnice. To je bija moj začetek podjetništva. Jaaa Pomežik
Hihihi

MHA sobota, 18. december 2010 ob 00:55

Hehe, že od malega se treba fčiti. Hihihi

TUNČEK sobota, 18. december 2010 ob 00:58

MHA je napisal/a:
Pa neso fse smuči iste ble, ki so fsi meli duma narete?

Ble so si podobne ne pa fse glih. Ene so bile jesenove - tote so bile najbole nobl. Večina pa so bile kostajove, moj kolega pa je celo meja bükove. Potli so ble različno ošpičene spredi. Različno so ble tüdi vujgjene, ene v vročih tropinah ali alfi, drüge pa z ogjon. Če so ble vujgjene z ogjon so bile tüdi malo osmojene.

Razlika je bila tüdi v želescih, če si jih meja, samo meli so jih retki. Zaten je bila razlika v remni, ke je bija zabit čes smuči, da je šla notri noga, eni so celo meli prek zabit falat mantlna ot pecikla. Potli smo meli za nazej okoli šolja tüdi remne , ke so bili različni, drügi so zato meli samo špagot... Zlo pisana oprema - bi rekli gnes Hehe

MHA sobota, 18. december 2010 ob 01:11

Tote smuči so te teko različne opreme meli, kak gnes den avti. Hehe

TUNČEK sobota, 18. december 2010 ob 01:24

Glih tak kak proviš. Škoda, ke se je ne kaj ot toga prišparalo, bi gnes melo muzejsko vrednost. Tak za zanimivost še naj poven: eden čeh je meja celo navodne doge ot polovjoka in prek zabite mantlne ot pecikla. Toti je resen bija prova atrakcija, samo letele so bole pomalen. Ot smuči pa so bile najhitreše tiste ot Frančeka, ke je meja edini bükove kak sen že pret napisa, zaten so bile hitre jesenove in na kunci kostajove, ke jih je pa blo največ. Kostajof je bilo puno, jesena bole malo, z bükve pa je smuči blo zlo teško napraviti.

In še na kunci, tüdi jas sen po osnovni šoli naprava še kakše, se sen se dve leti fčija pri Repi tan na bregih za tišlara in po tisten sen ša v medicinsko šolo.
So pa tan enega leta 1965 začele hoditi na tržišče Elanove smuči, seveda lesene z voskimi robniki, ke so bili zašraufani pri stroni.
Jaaa

Ivek sobota, 18. december 2010 ob 08:41

Jas sen ga že skida. Kak vün vidi, de ga gnes trebalo še enkrat.

Dejan sobota, 18. december 2010 ob 11:06

Kumej sen avto odkopa Snežak

prlek1825 sobota, 18. december 2010 ob 11:25

lepo nas je gnes snegec zameto...samo keko se meni vidi ke je v lotmerki malo meje snega kak v ormoži....je pa resen ke sem ga več kak vuro pa pol že gnes meto..gre pa še skoz tak bole naroho prinas

Dejan sobota, 18. december 2010 ob 11:26

Slikej al pa ne vervlemo.

prlek1825 sobota, 18. december 2010 ob 11:28

sej nede fejst..tak naroho naletovle..teko je ke vutro ke sem zmeto ke je zej pobeljeno....hehe

MHA sobota, 18. december 2010 ob 17:18

Jas sen prvo f slüžbi moga zmetati pred fhodon, te pa še potko prek celega parkplaca ka sen do avta lehko priša. Te pa priden v Lotmerk, tü pa parkplaci nič spucani, taka sen si še te duma moga spucati ka sen lehko parkera. Hehe



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.