TUNČEK torek, 1. marec 2011 ob 21:04

Dejan srca rat bi, se bi to bilo za vos tan v domovini zanimivo, samo nemren ke sen vujtro po dežuren - v slüžbi 25 vür do četrtka zaron. Če de kaj hujdega mo poslika v četrtek.

đoužek torek, 1. marec 2011 ob 21:16

TUNČEK je napisal/a:
Gnes sen hoda smučat v Afstrijo in sen priša domu odvečera. Zaron je ne kej dosta vleklo, samo že tan po poti ot Udin napre po Kanalski dolini je zlo pihalo.
Gda sen pa priša nazaj, pa je mela burja že toko moč, da te je z avton premetovalo po avtocesti okoli Šempetra.

Zej večer že vleče okoli 120 km na vüro. Provijo da de vujtro šlo tan okoli 180, se provi da skoro kak loni gda je bilo izredno hujdo. Šole pa vrtci do vujtro po Vipofski dolini zaprti, civilne zaščite so že priprovlene... Letos za razliko ot loni zlo vleče tüdi po Goriških brdih, moji tašči je že odneslo celo streho z drvarnice.

Problem so tüdi avti, ke jih je nevarno parkerati ge vüni, se burja nosi veje, pa strešnike in podobno, zato norod napuni fse garože pa pothode in še skos dosta avtof ostone vüni na milost in nemilost burje - Goriška mo dosta avtof, največ na število prebivalcof v Sloveniji.

Teko za zej. Pozdrav


kje pa vleče 120 km na uro?
http://www.promet.si/portal/sl/merilna-mesta-sistema-burja.aspx

TUNČEK torek, 1. marec 2011 ob 21:23

Okoli Ajdofčine. Tisti merilniki so ne postovleni na tipičnih mestih in tüdi mislin, ke ne merijo posameznih sunkof, jemlejo neko povprečje. To o 120 km na vüro so gučali po radiji že okoli 7 vüre večer.
Jaaa

TUNČEK torek, 1. marec 2011 ob 21:26

đoužek je napisal/a:
TUNČEK je napisal/a:
Gnes sen hoda smučat v Afstrijo in sen priša domu odvečera. Zaron je ne kej dosta vleklo, samo že tan po poti ot Udin napre po Kanalski dolini je zlo pihalo.
Gda sen pa priša nazaj, pa je mela burja že toko moč, da te je z avton premetovalo po avtocesti okoli Šempetra.

Zej večer že vleče okoli 120 km na vüro. Provijo da de vujtro šlo tan okoli 180, se provi da skoro kak loni gda je bilo izredno hujdo. Šole pa vrtci do vujtro po Vipofski dolini zaprti, civilne zaščite so že priprovlene... Letos za razliko ot loni zlo vleče tüdi po Goriških brdih, moji tašči je že odneslo celo streho z drvarnice.

Problem so tüdi avti, ke jih je nevarno parkerati ge vüni, se burja nosi veje, pa strešnike in podobno, zato norod napuni fse garože pa pothode in še skos dosta avtof ostone vüni na milost in nemilost burje - Goriška mo dosta avtof, največ na število prebivalcof v Sloveniji.

Teko za zej. Pozdrav


kje pa vleče 120 km na uro?
http://www.promet.si/portal/sl/merilna-mesta-sistema-burja.aspx


Fali merjenje Ajdovščina, Zemono, Ajševica , to so kraji ge dosta bole vleče kak na tistih ge meri DARS ! Jaaa

đoužek torek, 1. marec 2011 ob 21:46

Vipavski Križ.
Do 21:00 še ni prekoračen sunek 120 km/h.
Tako mi je ravnokar sporočila sestra. Pisk

đoužek torek, 1. marec 2011 ob 21:51

Dns je prijeten vejtrčk.

30 km/h – “popolnoma mirno”. Drevesom se ne ljubi premikati listov.

40 km/h – drugje po Sloveniji ljudje zapirajo okna. V Ajdovščini veter upihne nekaj regratovih lučk.

50 km/h – Drugje po Sloveniji se ljudje držijo za kape, da jim jih ne odnese. V Ajdovščini odprejo vsa okna in vrata, da se malo prezrači.

60 km/h – Ajdovci se odpravijo na sprehod in uživajo v ljubki sapici. Tujce po cesti že zanaša med hojo.

70 km/h – Drugje po Sloveniji spravljajo avte v garaže in zapirajo polkna. Ajdovci dajo ven sušit cunje.

80 km/h - Ajdovci pošljejo otroke malo ven da se “preluftajo”.

90 km/h – Drugje po Sloveniji prevrača smetnjake in razbija šipe. Ajdovci začnejo prižigati cigarete z vžigalico med dlanmi.

100 km/h – Drugje po Sloveniji radii in televizije panično opozarjajo pred vetrom. Ajdovec se pelje na panoramsko vožnjo po cesti proti Podnanosu in se prisrčno nasmeji prevrnjenim kamionom.

120 km/h – Drugje po Sloveniji lomi drevesa in uničuje pridelke. Ajdovci se veselijo, ker jim ni treba pometati.

150 km/h – Drugje po Sloveniji odkriva strehe in lomi ostrešja, drevesa pa izruje s koreninami vred. Ajdovci počasi zaprejo okna.

180 km/h – Drugje po Sloveniji: razglašena je splošna naravna katastrofa, gasilci in civilna zaščita iz vse države hitijo na pomoč ljudem s podrtimi hišami. Ajdovcem ni jasno kaj komplicirajo.

200km/h – V Ajdovščini polomi nekaj vej in odnese kak korec s strehe. Drugje po Sloveniji smrtne žrtve.

300 km/h – Drugje po Sloveniji: popolno uničenje, mesta so zravnana z zemljo. Ajdovci rečejo: Ej, ma dns pej piha!!

GLIH DE DHNE: DO 50 km/h
DIHA : 50-70 km/h
MLČK ULEJČE : 70-90 km/h
ULEJČE : 90-100 km/h
VEJTRČ : 100-120 km/h
NEJ HUDGA : 120-150 km/h
PIHA : 150-200 km/h

TUNČEK torek, 1. marec 2011 ob 22:18

đoužek je napisal/a:
Vipavski Križ.
Do 21:00 še ni prekoračen sunek 120 km/h.
Tako mi je ravnokar sporočila sestra. Pisk


Džoužek, se ne ven ke te muči teko tota hitrost burje, napisa sen pač to kaj sen čüja po lokalnen radiji, ne pa da bi kaj laga. A tvoja sestra tan meri veter ali ka ?
Za burjo je treba vediti tüdi to, da je jena hitrost zlo lokalna in so sunki lehko zlo močni na zlo malen prostori, zato je jeno hitrost zlo teško zmeriti. Burja je ne veter, ki bi vleka po celi dolini enakomerno, burja so sunki in tüdi se lehko zgodi, da je kakšno minoto popunoma brezvetrja, pa potli po potegne.

Za informacijo tüdi to, da moreš rolete na oknih ali potegniti popunoma gor ali pa, da jih spištiš dokraja doj, če ne jih fse potere.
In Džoužek ali si že gda doživa, da te je veter vrga po tleh - burja to dela in ali si že gda čüja, da bi celi rüšt s hiše odneslo 50 m daleč - no burja je to naprovila dve leti nazaj v Brdih. In ali si že čüja, da je burja prevrgla teški tovorjok ? No burja to po Vipovski dolini redno dela. In ali si že voza po cesti pa te je prestavilo za kakšen meter, no burja to dela - tüdi z avtobusi. Ali si že gda čüja, da je burja obrnila avto za 180 stopin, no burja to dela, glih gnes mi je to reka moj sosid, da mu je to napravilo pret leti.

Bres veze Džoužek, da se zmenoj štükaš o tistih kilometrih, se o burji nemreš več vediti ot mene. In tüdi, če bi fudala po tvojih podotkih 80 ali 90 km na vüro je to zlo hüda burja, ke si je ne želimo mi na Primorsken.

Teko o ten, pa bres zamere.

Tisto o vetrčki, pa sen negi že šteja - je praf fajn in veseli sen, ke si štorijo da gor na forum.
Pomežik

Dejan torek, 1. marec 2011 ob 22:27

Ke sen jas dnevnik gleja, je kozalo 110 km/h, tak ka te je negi tan.

Tü pa kože 152 km/h
Orkanska burja
V sunkih bo pihala s 160 km/h

MHA sreda, 2. marec 2011 ob 00:10

Čiduže več intervencij je zavolo burje -> klik

đoužek sreda, 2. marec 2011 ob 05:39

TUNČEK je napisal/a:
đoužek je napisal/a:
Vipavski Križ.
Do 21:00 še ni prekoračen sunek 120 km/h.
Tako mi je ravnokar sporočila sestra. Pisk


Džoužek, se ne ven ke te muči teko tota hitrost burje, napisa sen pač to kaj sen čüja po lokalnen radiji, ne pa da bi kaj laga. A tvoja sestra tan meri veter ali ka ?
Za burjo je treba vediti tüdi to, da je jena hitrost zlo lokalna in so sunki lehko zlo močni na zlo malen prostori, zato je jeno hitrost zlo teško zmeriti. Burja je ne veter, ki bi vleka po celi dolini enakomerno, burja so sunki in tüdi se lehko zgodi, da je kakšno minoto popunoma brezvetrja, pa potli po potegne.

Za informacijo tüdi to, da moreš rolete na oknih ali potegniti popunoma gor ali pa, da jih spištiš dokraja doj, če ne jih fse potere.
In Džoužek ali si že gda doživa, da te je veter vrga po tleh - burja to dela in ali si že gda čüja, da bi celi rüšt s hiše odneslo 50 m daleč - no burja je to naprovila dve leti nazaj v Brdih. In ali si že čüja, da je burja prevrgla teški tovorjok ? No burja to po Vipovski dolini redno dela. In ali si že voza po cesti pa te je prestavilo za kakšen meter, no burja to dela - tüdi z avtobusi. Ali si že gda čüja, da je burja obrnila avto za 180 stopin, no burja to dela, glih gnes mi je to reka moj sosid, da mu je to napravilo pret leti.

Bres veze Džoužek, da se zmenoj štükaš o tistih kilometrih, se o burji nemreš več vediti ot mene. In tüdi, če bi fudala po tvojih podotkih 80 ali 90 km na vüro je to zlo hüda burja, ke si je ne želimo mi na Primorsken.

Teko o ten, pa bres zamere.

Tisto o vetrčki, pa sen negi že šteja - je praf fajn in veseli sen, ke si štorijo da gor na forum.
Pomežik


Klanjam

Bravo Tunček. Ti pa vse veš, vse znaš.
Takih ljudi manjka v naši državi, zato nam gre tako slabo.
Tiste stvari o vetru vem tud jaz, pa brez zamere. To ja

TUNČEK sreda, 2. marec 2011 ob 07:50

Veš ka Džoužek, tokega ke bi vse veda in zna nega na ten sveti. Taka sen to ne jaz, najbrš tüdi ne ti. Če veš stvari o vetri sen te ne hteja nič fčiti, mogoče je bilo kumi drügemi zanimivo.
Nič sen ti ne zamera, čeglih si malo žalivo nastopa, pa nič zato.
Jas bi s ten debato o burji zaklüča in mislin, ka mo še kaj debaterali o drügih stvareh.
Naše držove pa neva rešla niti jas niti ti, to de treba zastaviti bole šüroko.

In lep den, bres vetra ti želin ! Hehe

MILAN sreda, 2. marec 2011 ob 08:34

Mislec nej bo burja mila vete pa prijeten

đoužek sreda, 2. marec 2011 ob 17:33

TUNČEK je napisal/a:
Veš ka Džoužek, tokega ke bi vse veda in zna nega na ten sveti. Taka sen to ne jaz, najbrš tüdi ne ti. Če veš stvari o vetri sen te ne hteja nič fčiti, mogoče je bilo kumi drügemi zanimivo.
Nič sen ti ne zamera, čeglih si malo žalivo nastopa, pa nič zato.
Jas bi s ten debato o burji zaklüča in mislin, ka mo še kaj debaterali o drügih stvareh.
Naše držove pa neva rešla niti jas niti ti, to de treba zastaviti bole šüroko.

In lep den, bres vetra ti želin ! Hehe


Šokiran

Nisem mislil nič napačnega te o burji učit ali pa, da bi imel kake pomisleke o temu, kar si pisal.
Žal mi je, da si moje pisanje vzel kot žaljivo (in mi tudi minus prisodil, kakor že velikokrat prej Pomežik ), vendar te nisem mislil s tem na noben način užalit.
Ljudje smo si pač različni in v tej različnosti je čar debate.

Tudi jaz bi s tem to debato zaključil, ker mi gredo neokusni komentarji počasi že na Kozlam .



TUNČEK sreda, 2. marec 2011 ob 17:53

Džoužek, se je ne nič narobe in tüdi zameriti ti nemam kej. Da bi ti pa jas da minus pa nede držalo, ne za zej, ne za gda pret. Jaaa

zobl četrtek, 3. marec 2011 ob 12:38

fčera je redno naletova sneg sen misla ka de trebalo guniti šoflo, zej pa vidin ka je to bija bole nekšni brezvezen snegec keri se je stopija To ja

MHA četrtek, 3. marec 2011 ob 14:35

Pa keri je san zmočja cesto, ka so te po ovi letali s soljo, ka mon ze opet avto osrani Hjooj

MHA sreda, 23. marec 2011 ob 12:54

Kunc tedna pridejo padavine pa ohladitef, neke po snegi diši Šokiran

TUNČEK sreda, 23. marec 2011 ob 12:58

MHA, le mete gor privas snek, mi v Gorici ga več ne nücamo. Fse nan že cvete in belo ne paše po cvetih. Hehe Pomežik

MHA sreda, 23. marec 2011 ob 13:14

Do nedele se še lehko fse spremeni. Tako

TUNČEK sreda, 23. marec 2011 ob 13:47

Ja vremen je mühasta stvor. Če boš trofa, da de v nedelo lepo,( ke dobin obiske) te mo čosta z enoj pijačoj kunec aprila gda priden v domovino. Pomežik Kul



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.