zobl sreda, 1. junij 2011 ob 12:14

Vodstvo firme si izplačuvle enormno visoke ploče pa ostale dodatke, firma pa zdigovle cene kljub temi ka je mela 1,2 mil eur čistega dobička.
Zej pa naj meni nešče pojasni ki je tu logika ?


Na toten trgi de tudi trebalo priti do ene vrste liberalizacije storitev, ka boš si lehko zbra drugega ponudnika tak kak moš pri telefoniji al pa interneti.
Problem pa je ka so fse firme kere trenutno ponujajo elektriko pri nas v državni lasti in kartelno dogovorjajo ceno storitev...

MHA sreda, 1. junij 2011 ob 12:23

Lehko že ze zamejaš ponudnika, san ke, či mojo večinoma iste cene, pa dere eden zdigne, te fsi ostali tüdi zdignejo. Hjooj Z elektriko je isto kak z farmacijo, tan mojo tüdi enormne dobičke, pa še skos dražijo zdravila. Neee

mucek19 četrtek, 2. junij 2011 ob 00:08

Ja pri elektriki je tak, da se menjava splača tistemu, ki je velik porabnik!

Primerjava elektrike Vuuhuu Vuuhuu Vuuhuu Pomežik in je zgolj informativna:

Primerjal bom gospodinjstvo, ki ima OBRAČUNSKO MOČ 7 kW in porabo 400 kWh v enem mesecu. Nasmeh (toliko porabimo mi doma)

Je pa cena z DDV in brez prispevkov, ki jih določi država!!! Izračuni za osnovni paket 2

Cena elektrike 1.6.2011:

Elektro Ljubljana:
Energija ET cena z DDV 0,06666€ = 0,06666x400=26,664

Elektro Maribor:
Energija ET cena z DDV 0,07996€ = 0,07996x400= 31,984€

Elektro Gorenjska
Energija ET cena z DDV 0,0687€ = 0,0687x400= 27,48€

Elektro Primorska
Energija ET cena z DDV 0,07262€ = 0,07262x400= 29,048€

Elektro Celje
Energija ET cena z DDV 0,07476€ = 0,07476x400= 29,904€

GEN-I
Energija ET cena z DD 0,06539€ = 0,06539x400= 26,156

Petrol
Energija ET cena z DD 0,06551€ = 0,06551x400=26,204


Petrol pa ima akcijo:
Novi in sedanji naročniki na Petrolovo elektriko si lahko med 1. 6. in 20. 8. 2011 z Zlatimi točkami precej znižate znesek plačila: za vsakih 10 točk prejmete 1 % popusta na elektriko, skupno pa lahko popust nadgradite kar do 20 %!


In tako si lahko tudi sami približno izračunate koliko bi plačali pri drugih ponudnikih.
Mi bomo doma menjali ker je Elektro Maribor predraga in bomo šli verjetno na Petrol ali pa na GEN-I

Ivek četrtek, 2. junij 2011 ob 06:02

Cena energentov se ne formira v Sloveniji. Končno ceno oblikujejo distributerji, beri preprodajalci. Ti so ugodni dokler ne naberejo dovolj naivnežev, potem pa spremenijo pogoje. Znano je, da se preprodajalci ukvarjajo s prelivanjem votlega v prazno, kjer se ne ustvarja nova vrednost, razen tiste ki se prilepi na prste trgovcu. Nihče nićesar ne ponuja ceneje, vsaj ne za več časa. Kakor koli se obrneš, rit je zmeraj zadaj.

mucek19 četrtek, 2. junij 2011 ob 07:15

Ivek je napisal/a:
Cena energentov se ne formira v Sloveniji. Končno ceno oblikujejo distributerji, beri preprodajalci. Ti so ugodni dokler ne naberejo dovolj naivnežev, potem pa spremenijo pogoje. Znano je, da se preprodajalci ukvarjajo s prelivanjem votlega v prazno, kjer se ne ustvarja nova vrednost, razen tiste ki se prilepi na prste trgovcu. Nihče nićesar ne ponuja ceneje, vsaj ne za več časa. Kakor koli se obrneš, rit je zmeraj zadaj.

Saj to je vse res samo Petrol in GEN-I pa še do zdaj nista nekaj spreminjala cen električne energije.
Zato mi je brez veze da bi plačeval pri elektru Maribor 31,984€ brez prispevkov če lahko pri Petrolu plačam 26,204€ brez prispevkov.

Je pa tak to stvar vsakega posameznika ker omrežje pa še vedno opravlja Elektro Maribor in ne GEN-I ali Petrol!

kobreti torek, 14. junij 2011 ob 09:22

Ja ja fse gre gor, samo pri naši hiši ne, bi rekla Micka! No za informacijo sen tak spremla podražitve cukra in sicer je pred približno 3 mesci ila cena v Lijdli 77centof/kg , tak pred enin mescon so ga zdignuli na 84c/kg, of den pa je bija že za 99c/kg, no tak ka se je zdigna za slabih 30 %! No kak bi tega Micka vesela bila če bi se kaj drugo tak fejst zdignolo Haha , pa drage ženske obilo užitka ob peki peciva vam želim

zobl torek, 14. junij 2011 ob 19:56

Naj se le zdigne cena ,tak ne ve spečti peciva Hihihi

MHA torek, 14. junij 2011 ob 20:06

San se cuker zodje cejte redno podražja. Avstrija je še ne dugo naze mela cenejši cuker kak prinas, ze pa že isto košta.

Ivek torek, 14. junij 2011 ob 21:12

Kvoto za našo cuker fabriko v Ormoži so eni odali Holandcon, naši paori pa zaj pridelovlejo ne za jesti pač pa za bio dizel pa bio gas. Ne na eno ne drügo se ne do jesti, no se nemreš bole fol voziti. Meli bomo veke monokulture pa dosti fse fele bocof zavolo kerih bomo fest špricali, ka de crknolo fse živo. Pa še mi mo meli nove beteke zavolo kerih bodo naredili nove tablete, ki bodo jih delai is novih monokultur. Tak dale do britkega kunca. Hudi Žalosten

zobl torek, 14. junij 2011 ob 22:01

Ivek je napisal/a:
Kvoto za našo cuker fabriko v Ormoži so eni odali Holandcon, naši paori pa zaj pridelovlejo ne za jesti pač pa za bio dizel pa bio gas. Ne na eno ne drügo se ne do jesti, no se nemreš bole fol voziti. Meli bomo veke monokulture pa dosti fse fele bocof zavolo kerih bomo fest špricali, ka de crknolo fse živo. Pa še mi mo meli nove beteke zavolo kerih bodo naredili nove tablete, ki bodo jih delai is novih monokultur. Tak dale do britkega kunca. Hudi Žalosten

Ja to maš Ivek praf. To je fse skregano z eno normalno ekonomsko logiko, zaprli smo cukrarno ker drugi prideluvlejo cuker in smo odvisni od tujega trga kak do nan tan nabijali ceno.
Teko neobdelanih jiv je pri nas v državi na kerih bi se vzgojala hrona, samo da so toti lobiji v državi močni in normalno ka je jin v interesi ka do vozili na veko umetno vzgojene paradajze, paprike, domoči kmeti pa nemrejo nič odati ker jin cene teko doj zbijejo, ka na konci se več ne spoča meti jivo pa delati na jej.

Predaleč je to fse odišlo in de se trebalo čez cajt ponovno posvetiti poljedelstvi pa pridelavi hrone, ker toti model ka smo mi odvisni od tujega trga zaradi nekših kvot, pa do nan še gift odovali za veke peneze, to zdržalo nede.

TUNČEK sreda, 15. junij 2011 ob 08:06

Letos je enkrat bilo f cejtingah, da se je cuker podroža v zodjih dveh letih za skoro
200 %. Tüdi letos bi se še močneje podroža, če nebi spomlodi bilo vekšega interventnega uvoza v unijo.

To se vidi, da tüdi EU ne ve planirati, pa ukinja Ormože ipd. Vuuhuu

kobreti torek, 5. julij 2011 ob 10:24

kobreti je napisal/a:
Ja ja fse gre gor, samo pri naši hiši ne, bi rekla Micka! No za informacijo sen tak spremla podražitve cukra in sicer je pred približno 3 mesci ila cena v Lijdli 77centof/kg , tak pred enin mescon so ga zdignuli na 84c/kg, of den pa je bija že za 99c/kg, no tak ka se je zdigna za slabih 30 %! No kak bi tega Micka vesela bila če bi se kaj drugo tak fejst zdignolo Haha , pa drage ženske obilo užitka ob peki peciva vam želim



Micka!!! Boga ti, cuker se je že po zdigna v Lidli na 1,09€, pa še stalno ga je samo kila notri!! Pomežik

MHA torek, 5. julij 2011 ob 10:34

Pa še de ša gor...

TUNČEK torek, 5. julij 2011 ob 16:05

TÜ mislin, ke mojo slatkorni betežniki pradnost - cuker mojo pač skos visoki in če ga čejo meti več hejajo jemati vroštva, pa jin gre še bole gor. Pomežik

Pa nej mi slatkorni ne zamerijo, se je treba vklüčiti tüdi malo heca f toti žalostni držovi.

Ivek torek, 5. julij 2011 ob 17:07

Cuker lehko zavre v alkohol, toti pa je lehko bio gorivo. Bote vidli keko de te ša gor
cuker tüdi tistin gi so ne cukeroši.
Naj rosejo no se množijo bio plinarne, biolektrarne, bionfta, biognoj. Fse meje de za jesti, meje de lidi. Svet de grota lepši za tajkune, gi do na kunci požrli sami sebe kak biohrono.

Dejan sobota, 20. avgust 2011 ob 21:15

kobreti je napisal/a:
kobreti je napisal/a:
Ja ja fse gre gor, samo pri naši hiši ne, bi rekla Micka! No za informacijo sen tak spremla podražitve cukra in sicer je pred približno 3 mesci ila cena v Lijdli 77centof/kg , tak pred enin mescon so ga zdignuli na 84c/kg, of den pa je bija že za 99c/kg, no tak ka se je zdigna za slabih 30 %! No kak bi tega Micka vesela bila če bi se kaj drugo tak fejst zdignolo Haha , pa drage ženske obilo užitka ob peki peciva vam želim



Micka!!! Boga ti, cuker se je že po zdigna v Lidli na 1,09€, pa še stalno ga je samo kila notri!! Pomežik


Baje je zej v Lidli 3 dni akcija - kila cukra za 0,80 € Nasmeh

MILAN nedelja, 21. avgust 2011 ob 07:53

Mislec zej smo srečni betežniki keri momo cukrni beteg smo dosti več vredni Mislec

TUNČEK nedelja, 21. avgust 2011 ob 19:42

Cuker gor ali doj, živleje pa je fsoki den bole bridko !!! Žalosten

MHA torek, 23. avgust 2011 ob 18:27

V Avstriji pa je kilo cukra 0.79€ san uni mojo sfoj cuker.

TUNČEK sreda, 24. avgust 2011 ob 21:04

Bogpomoge jin je unija pač ne zaprla fabrike. Jaaa



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.