Mesec december je tu. Je najlepši mesec, je čas veselja in pričakovanj, saj nas obiščejo trije dobri možje: Miklavž, Božiček in Dedek Mraz. Prvi dobri mož nas je že obiskal. Spekli smo mu parklje.
V sredo, 5.12.2012 je otroke iz vrtca Stara Cesta obiskal Miklavž. Že v ponedeljek in torek smo se v vrtcu pričeli pripravljati na prihod Miklavža, saj smo si izdelovali svetilke. Otroci so jih pobarvali z barvami za steklo. Pogovarjali smo se tudi kdo spremlja Miklavža in kaj naj otrokom prinese. Nekateri otroci so imeli veliko želja, nekateri pa le kakšno majhno igračo.
Na Miklavžev večer smo se otroci, starši, stari starši in zaposleni v vrtcu zbrali na hribu nad vasjo in se z lučkami odpravili na pohod. Svetilke so si otroci izdelali v vrtcu, do cilja pohoda pa nas je vodil harmonikaš Dejan.
Množica otrok in staršev je v mrzlem sredinem večeru 5. decembra, pred cerkvijo Sv. Jurija, nestrpno pričakovala prihod prvega od decemberskih dobrih mož, Miklavža.
V torek, 4. decembra, je v Domu kulture v Ljutomeru, Društvo prijateljev mladine pripravilo predstavo o drevesu Krištofu, v kateri so nastopile vzgojiteljice vrtca Ljutomer.
Mesec december je prav poseben mesec, je mesec pričakovanj in obdarovanj. Obiščejo nas trije dobri možje: Miklavž, Božiček in Dedek Mraz.
V tednu od 19.11 do 23.11.2012, smo v vrtcu Križevci pripravili ustvarjalne delavnice za starše. Delavnice so potekale v popoldanskem času v skupinah 1. in 2. starostnega obdobja.
V novembru so nam učenci, ki obiskujejo čebelarski krožek z učiteljico Jasno Lampreht pripravili čebelje dopoldne. Učenci so nam na zanimiv način predstavili delo čebelice in čebelarja. Sodelovali smo tudi v delavnicah, kjer smo izrezovali okraske iz voska, sestavljali čebelico in spoznali pot čebelice, ki nabira cvetni prah in ga nese v čebelnjak. Zaplesali smo tudi čebelji ples.
Projekt Tradicionalni slovenski zajtrk je vseslovenski projekt, ki spodbuja zavedanje o pomenu in prednostih lokalne samooskrbe, dejavnostih domače pridelave in predelave in v okviru sistema javnega naročanja oziroma naročil zagotavljati hrano, ki je pridelana v lokalnem okolju. Ozavešča javnost o pomenu kmetijstva in čebelarstva, pomenu pravilne in zdrave prehrane, pomenu živilske industrije, pomenu gibanja ter pomenu ohranjanja čistega okolja.
Prehrana v vrtcu Stročja vas predstavlja pomemben dejavnik zdravja. Trudimo se, da je pestra, uravnotežena, sveža, sezonska in da je, kolikor je to mogoče, pridelana na naših domačih kmetijah.