Tisti malo starejši se še živo spomnimo, da so nam igrače, ko še nismo zmogli sami prijeti za orodje, izdelovali starši, dedki in babice. Moški so izdelovali »tehnične« predmete, seveda vedno iz lesa, matere pa običajno igrače iz cunj, kor so bile »lilike«, punčke iz cunj, za katere je, seveda ročno šivala tudi oblekice. Z industrializacijo izdelave igrač je ta »domača obrt« izginila. Danes so na voljo otrokom igrače, kaj igrače, prave (pametne ...
Te dni je še posebej veselo pri Ajlečevih v Seliščih v občini Sv. Jurij ob Ščavnici, kjer je ena najstarejših občank Marija Ajlec, rojena Žunič, praznovala 90. rojstni dan. Med drugimi so ji čestitali in zaželeli še veliko zdravih let župan Anton Slana ter predsednica in poverjenica Krajevnega odbora RK Sv. Jurij ob Ščavnici, Cvetka Fiala oziroma Rozina Kraner. Obiska omenjene delegacije je slavljenka bila nadvse vesela, saj je po čestitkah in izročenih darilih, lahko z njimi ...
V okviru projekta (operacije) Program partnerstva za razvoj in promocijo turizma na območju LAS UE Ormož (PPPT LAS), katerega vrednost je znašala slabih 70 tisoč evrov, so nastali tudi posnetki, ki bodo predstavljali destinacijo Jeruzalem Slovenija. Vodilni partner projekta je bil Javni zavod za turizem, kulturo in šport Občine Ormož, s partnerji Občina Ormož, Občina Središče ob Dravi, Občina Sveti Tomaž in Javna razvojna agencija občine Ormož.
Zagotovo se vsi, vsaj tisti v srednjih letih in starejši, spomnite barvitih kioskov, ki so v nekdanji Jugoslaviji in zgodnjih 90-ih letih zaznamovali naša mesta. Še danes jih najdemo širom Evrope in v naših krajih. Kako tudi ne, saj so te kioske izdelovali prav v Ljutomeru.Kiosk K67, kot se imenuje modularni kiosk živo pisanih barv in najrazličnejših oblik, je zasnoval slovenski arhitekt Saša Janez Mächtig. Zasnoval ga je leta 1967 in je danes vključen tudi v zbirko Muzeja moderne ...
Ne zgodi se pogosto, da bi kakšna eksotična žival, ki je mimogrede še zelo ogrožena tudi na svojem teritoriju, daleč od domovine, na svet spravila naraščaj. A se tudi dogaja, in tako sta dvogrbi kameli, mama Radža in oče Sultan, v živalskem vrtu Sikalu ZOO v Boračevi, dober streljaj iz Radencev, na svet spravila čudovito majhno Ramo. Na svet je privekala prav na praznik zaljubljenih - Valentinovo, kar je še dodatna potrditev velike ljubezni do živali v tem živalskem vrtu. Nekakš ...
Božična Prlekija je tudi letos uspešno povezala Razstavo jaslic v Veržeju, pod okriljem Zavoda Marianum Veržej, Božično vas Banovci, ki jo skupaj pripravljajo društva in vaščani Banovec, Terme Banovci in Občina Veržej ter Božično noč na Razkrižju Turistično narodopisnega društva Razkrižje. Letos se je v projekt pridružila še Razstava medenih hišk v Čebelarskem muzeju Tigeli.
Sedem pogumnežev se je na novega leta dan odločilo za Novoletni skok v šoderjamo. Pri temperaturi okoli ničle so že dopoldan skočili in se namočili v "prleškem morju" oz. babinski šoderjami. Temperatura vode je ob tem bila 3 stopinje Celzija. Vsekakor pogumno dejanje, kar je zabeleženo tudi na spodnjem videu.
Leto 2018 se poslavlja, v letu 2019 pa bomo imeli 12 dela prostih dni, ki pridejo na delovni dan med tednom. To je en dan manj, kot v letu 2018, saj v letu 2019 dan upora proti okupatorju pride na soboto. Tu sta še potem Velika noč in Binkošti, ki sta vedno na nedeljo.
Andrej Tomc, ki se je pred leti iz Škofje Loke na Gorenjskem preselil v vas Banovce, vsako leto v sklopu Božične vasi v Banovcih razstavi svoje miniaturne makete iz lesa in drugega materiala. Doslej je izpod njegovih rok v priročni delavnici na njegovem domu v Banovcih nastalo že na ducate najrazličnejših maket jaslic, ki jih je dal postaviti na ogled.
V Trnavi na Slovaškem, ki je 45 kilometrov proti severovzhodu oddaljena od slovaške prestolnice Bratislave, smo obiskali podjetje Staneta Ribiča, katerega oče je bil doma iz Ivanjkovec. Iz Republike Srbije se je z družino na Slovaško preselil leta 1993 in je sedaj Stane Ribič tam uspešen poslovnež.