Svoj čas je bila v Prlekiji skoraj v vsaki vasi mlekarna, oziroma zbiralnica mleka, kajti kmetje so redili krave molznice in svoje tržne viške prodajali Ljutomerski mlekarni. Časi so se spremenili in kmetijska politika se do kmetov obnaša mačehovsko, kajti njihovi pridelki so podcenjeni, zato se mladi več ne zanimajo za kmetovanje, kaj šele za prirejo mleka.
Na spletni strani YouTube lahko najdemo video, kjer mali Afričani v vrtcu v kraju Namaacha pojejo prleško pesem Dere san jas mali bija. Prleška pesem torej odmeva tudi daleč od doma :)
Zadnja leta po naših vaseh pred hišami opažamo čedalje več inovatnih skulptur, katere domačinom in naključnim popotnikom oznanjajo poseben dogodek v hiši. Največkrat so to štorklje z dojenčki, ki javnosti naznanjajo prihod novega družinskega člana, v zadnjem času pa na ta način sporočajo, da se je nekdo iz hiše srečal z očakom Abrahamom.
Kolesarski klub Varaški šujstri so v soboto, 13. julija, pripravili žetev rži na stari način. Ker je čas žetve, so se v Turnišču v Prekmurju odločili, da prikažejo ročno žetev rži na stari način.
Čeprav je v deželi ob Muri tako na desnem, kot na levem bregu reke Mure žetev zlatega klasja v polnem teku, oziroma na višku, pa čeprav kmetje in pridelovalci zlatega klasja - pšenice z odkupom niso zadovoljni, je vsekakor potrebno pridelek pospraviti z njiv, oziroma pšenico požeti.
Google bo v torek, 9. julija, v Sloveniji s posebno 360-stopinjsko prostorsko fotografsko tehniko začel s snemanjem mest, naselij in vasi, podatki pa bodo nato uporabljeni za Googlovo storitev Street View.
V starih virih je zapisano, da je vas Melinci, ki leži streljaj od reke Mure, nastala leta 1379 in da je znana po izdelovanju opeke. V Melincih pravijo, da imajo lepe spomine na tiste čase, ko so izdelovali opeko, jo sušili in žgali. Da ne bi na vse to pozabili, vsako leto tudi Turistično društvo Brod Melinci na obrežju reke Mure pripravlja ciglarske dneve, letos so bili že 21. po vrsti.
V Prlekiji v zibelki reje konj pri družni Šiftar iz Podgradja pri Ljutomeru že več kot 20 let redijo konje, pred leti so še z njimi opravljali razna kmečka dela. Danes družina več konjev ne uporablja za domače potrebe, ampak za šport in rekreacijo, saj se z njimi večkrat popeljejo kam na obisk. Večkrat pa se tudi družina poda na potep s konji s konjsko vprego.
Srečati se s kolarjem, je danes že poseben dogodek. To pa zato, ker je kolarski poklic v izumiranju. Pravzaprav je že izumrl. Le tu in tam še najdemo kolarja, ki se je izučil tega poklica. Mi smo ga našli v Cogetincih, ki sodijo v občino Cerkvenjak. To je 83-letni Alojz Čuš, ki se je izučil kolarske obrti pri kolarskem mojstru in obrtniku Leopoldu Tošu v Spodnji Senarski pri Sv. Trojici v Slovenskih Goricah.
Aeroklub Prlek Ljutomer tudi letos organizira ogled največjega letalskega mitinga v Evropi "AIRPOWER 2013", ki bo 28. in 29. junija v avstrijskem Zeltwegu. Na letalskem spektaklu nas bodo navduševali najboljši piloti raznovrstnih letal od starodobnikov do najmodernejših vojaških lovcev.