Dejan torek, 3. januar 2012 ob 08:56

Za takše stvari kriviti policijo, je malo al pa fest smešno, se ti ne zdi? Nasmeh V prvi vrsti so tü starši, ka vzgajajo deco pa nišče drügi. Potli pa deca sami, ka vejo kej je prav pa kej ne. Policija neje zato, ka de nekoga vzgajala, ka nede teglov trja.

Či se v parki deca derejo, jih policija tüdi nede šla tirat, kak kakših huliganov, nekoga poleg dobiti, ka nekej tere, je pa tüdi ne tak ejnfoh. Mo pa policija kakšo drügo delo, kak deco stirovati po parki.

Vzgoja se pač duma začne.

iTux torek, 3. januar 2012 ob 12:59

jaz pa se tu ne strinjam s tebo, ki mislim ka nesce normalen nede trja teglov pa tüde ce je ke spija. To tere lehko edina "narkomanska gamad", ki je pod vplivom razlicneh prepovedanih mamil.. Edino takso pocetje je smiselno za nekoga, ki je drogiran. Ce pa bi policija, sen spada tüde kriminalisticna policija delala po crki zakona,
se to ne bi prinas dogajalo, tak pa ma mularija vse pri roke ke obstaja od prepovedanih drog
in je za zagon tega le potreben penez.
Manjse mesto je lezje ga je ocistite, samo pac nema nisce vole, ki zakaj pa ga bi ce poleg svoje bedne ploce cca. 800€ od mularije pobere se 1200€.

Dejan torek, 3. januar 2012 ob 13:15

Idi še malo bole nazej. Je policija kriva, ka je nešče drogeroš? Mislin ka ne, to je vzgoja duma, kak keri fačok zaide v težave. Policija lehko samo kakše probleme proba onemogočiti ali jih omejiti, odprovlati pa jih nemre. Za to je potrebna vzgoja dece duma, ka do tega niti nede prišlo.

prlek1825 torek, 3. januar 2012 ob 13:28

ja dejan...lepo si povedo policija lehko omeji....zakaj pa tega ne naredi. ponoči se pelej čez lotmerk al pa ormož je čist vseeno moš srečo ke ne srečaš policejov.

te pa idi v lotmerki v park čez vikende še posebej o poletji ke ne gučimo pogledni ke se vse dogaja pa galama celo noč. policejov nigi ke bi se red naredjo. te pa idi na avtobusno al pa ne vem kon v lotmerk pa boš vidjo lepo promet nadzoruvlejo pa stovlajo. za jihovimi hrbti pa se dela vsemogoče pa se delajo koda nič neje.

pa realno če poglednemo, tak kak sem že gnes napiso, dva policeja logično ke neta šla ponoči v park delat reda ke nedo nič dosegnoli. če pa bi se redno vsipali notri pa bi tisti trenutek red bijo, pa bi se to zgodlo enkrat pa dvakrat pa še por krot te pa bi še že malo razvedlo nad mladino pa bi bli malo prestrošeni.

tak pač je nej zagovorja keri koli policeje kak če, glovno na cesti so policeji profesionalci za položnice pisati ke pa bi ki red naredli pa nula.

glede zakonov pa smo tak daleč prišli, ke če se čez naselje pelaš 70 boš dobjo skoron večjo kazen kak če bi dobli tote keri so tegle v lotmeki potrli.

Dejan torek, 3. januar 2012 ob 13:39

Misliš, ka bi res kej pomogalo, či bi policeji po parki deco stirovali? K večjemi bi še toti deca bili bole "motivirani", ka potli nekej poterejo pa vničijo.

Piti v parki je ne protizakonito, treti tujo lastnino pa je. S ten pa smo opet pri vzgoji. Če deca v parki pijejo, jih policeji nimajo kej strašiti pa natirovati. Dokič pač s ten ne delajo škode. Isto je na trgi, nej pijejo, samo nej ne terejo stvari, ki neso jihove. Mi smo negda tüdi vsakši vikend v parki pili, samo nesmo košov pa liči trli. Pa nas zaradi tega, ka smo v parki pili, nikoli neje policija stirovala. Moje mnenje je pač, ka je to stvor vzgoje, sej bi dosti meje takšnih stvari bilo, če bi duma bija večji red. In policejov te sploh ne bi trebali omenjati.

iTux torek, 3. januar 2012 ob 13:54

ja eni pac nemajo prove vzgoje duma, zato pa mamo izvrsilno pa sodno vejo oblasti, ka takse brez vzgoje neke nafce s svojimi kaznovalnimi sankcijami, samo se to zal ne izvaja v prakse.

poloznico vejo pisate, ka pa bi se red dela pa je ze bole pod vprasajon.

prlek1825 torek, 3. januar 2012 ob 14:07

dejan to ke se pije v parki jaz tudi neman nič proti se smo mi v maribori nekda glihtak.
samo to ke včosik glediš je ne več ničemo podobno. to mislim predvsem kakša galama je cele noči. jaz gda sem pri moji v lotmerki pa to ke čez vikende poslušaš kakšo je je ne za žiiveti. kda šte te ponoči zbidi. pa še te me to teko tudi ne moti, pač mlodi pa nori normalno, gda pa vutro vidiš koše potrete pa okoli obrjene pa mislim ke neje normalno.

je pa resen ke je čuda v vzgoji tak kak gučite, družba pa vseeno svojo dela. policeje pa zato teko omenjam ke tričetrt ke se v lotmerki naredi glede teglov pa košov mislim, so to mladoletnik 15 let al pa kakšo leto več. pa mislim ke ste drugi tudi takšega mnenja.
takšo deco pa kak koli je mislim ke še jih policeji lehko vkrotijo.

jaz vem bili smo v mb v parki kot mladoletniki, normalno smo podnevi pili tam pa se lepo meli. pa so prišli policeji. normalno smo bejžali vsaki na svojo, ke smo čuli ke punokrot hodijo policeji po parki pa pišejo mladoletnikom kazni.
potli kda pa smo bli punoletni pa logično ke nesmo več bejžali pa so glihtak prišli policeji pa smo osebne dali nas popisali pa odišli. pa kak koli smo bli pijani smo meli tisto v sebi ke smo popisani pa smo ne nekših pizdarij delali.

zoto mislim ke bi se moglo tudi to v lotmerki prakticirati. ne samo narod na cesti zajebolejo.

TUNČEK torek, 3. januar 2012 ob 18:07

Dejan je napisal/a:
Za takše stvari kriviti policijo, je malo al pa fest smešno, se ti ne zdi? Nasmeh V prvi vrsti so tü starši, ka vzgajajo deco pa nišče drügi. Potli pa deca sami, ka vejo kej je prav pa kej ne. Policija neje zato, ka de nekoga vzgajala, ka nede teglov trja.

Či se v parki deca derejo, jih policija tüdi nede šla tirat, kak kakših huliganov, nekoga poleg dobiti, ka nekej tere, je pa tüdi ne tak ejnfoh. Mo pa policija kakšo drügo delo, kak deco stirovati po parki.

Vzgoja se pač duma začne.


Tak je, policija je pa samo sredstvo regulative in prisile, ke de te policija vzgojala.
Hihihi

TUNČEK torek, 3. januar 2012 ob 18:10

prlek1825 je napisal/a:
ja dejan...lepo si povedo policija lehko omeji....zakaj pa tega ne naredi. ponoči se pelej čez lotmerk al pa ormož je čist vseeno moš srečo ke ne srečaš policejov.

te pa idi v lotmerki v park čez vikende še posebej o poletji ke ne gučimo pogledni ke se vse dogaja pa galama celo noč. policejov nigi ke bi se red naredjo. te pa idi na avtobusno al pa ne vem kon v lotmerk pa boš vidjo lepo promet nadzoruvlejo pa stovlajo. za jihovimi hrbti pa se dela vsemogoče pa se delajo koda nič neje.

pa realno če poglednemo, tak kak sem že gnes napiso, dva policeja logično ke neta šla ponoči v park delat reda ke nedo nič dosegnoli. če pa bi se redno vsipali notri pa bi tisti trenutek red bijo, pa bi se to zgodlo enkrat pa dvakrat pa še por krot te pa bi še že malo razvedlo nad mladino pa bi bli malo prestrošeni.

tak pač je nej zagovorja keri koli policeje kak če, glovno na cesti so policeji profesionalci za položnice pisati ke pa bi ki red naredli pa nula.

glede zakonov pa smo tak daleč prišli, ke če se čez naselje pelaš 70 boš dobjo skoron večjo kazen kak če bi dobli tote keri so tegle v lotmeki potrli.


Mislin, da je dosta vzrok to, da ne patrolerajo po okolišh, takak so fčosik. To dela policija še skos po Evropi in mo učinek, se se lidje dosta drgačik obnošajo, če vidijo policaja.

prlek1825 torek, 3. januar 2012 ob 19:20

TUNČEK je napisal/a:
prlek1825 je napisal/a:
ja dejan...lepo si povedo policija lehko omeji....zakaj pa tega ne naredi. ponoči se pelej čez lotmerk al pa ormož je čist vseeno moš srečo ke ne srečaš policejov.

te pa idi v lotmerki v park čez vikende še posebej o poletji ke ne gučimo pogledni ke se vse dogaja pa galama celo noč. policejov nigi ke bi se red naredjo. te pa idi na avtobusno al pa ne vem kon v lotmerk pa boš vidjo lepo promet nadzoruvlejo pa stovlajo. za jihovimi hrbti pa se dela vsemogoče pa se delajo koda nič neje.

pa realno če poglednemo, tak kak sem že gnes napiso, dva policeja logično ke neta šla ponoči v park delat reda ke nedo nič dosegnoli. če pa bi se redno vsipali notri pa bi tisti trenutek red bijo, pa bi se to zgodlo enkrat pa dvakrat pa še por krot te pa bi še že malo razvedlo nad mladino pa bi bli malo prestrošeni.

tak pač je nej zagovorja keri koli policeje kak če, glovno na cesti so policeji profesionalci za položnice pisati ke pa bi ki red naredli pa nula.

glede zakonov pa smo tak daleč prišli, ke če se čez naselje pelaš 70 boš dobjo skoron večjo kazen kak če bi dobli tote keri so tegle v lotmeki potrli.


Mislin, da je dosta vzrok to, da ne patrolerajo po okolišh, takak so fčosik. To dela policija še skos po Evropi in mo učinek, se se lidje dosta drgačik obnošajo, če vidijo policaja.


pa to glih jaz provim...ne rečem ke takoj kaznijo nej se prikožejo opozorijo deco, če je dale isto pa kazen.

zmislim se tudi eno leto v ormoži za martinovanje v šotori. bijo sem kot gasilec dežuren pridejo policeji z eno tremi avti pa rečejo ke do racijo delali..pa so te ne...so pa se po šotori malo sprehodli pa tisti ki so bli do te nejhujši so se malo vmirili..tak je isto če bi se kda pa kda po parki sprehodli bi deca meli stroh če do koše obračali al ne...isto če bi se ponoči porkrot čez mesto pelali bi vidli ke nadzoruvlejo policeji pa se morti tegli nebi obračali...tak pa če nega nikoga viditi pa so malo pijani malo pod vplivom drog pa gremo eden čez drugega keri de več škode naredjo.
samo policeji namesto ke bi se gibali tan ki treba do rejši na cesti kasirali. pa neso to oni krivi ampak jihovi nadrajeni.
tu pa se opet v ozadji te skriva biznis zgodba in to je to.

napiso bom glupost ampak tak mon že zodje cejte v naši lubi držovi občutek:
za primer bom uporabjo lotmerške tegle, lehko bi tudi marsike drugo ampak to je zej nejbol aktualno.
razmišlaje vodilnih držove je tak....recesija je, držovna blagajna je prozna...treba kasirati na cesti...aha...zej pa sfali policejov....keri de kontroliro koše v parki pa tegle na ploci...eh nemo se sekirali...na cesti bomo pokasirali....tegli do se potrli...firme do mele delo za nove tegle, javni oslužbenci do meli ke delati ke do pucali...pa do se penezi obrnoli....nauk tega pa je, če se čemo rešiti recesije se morejo penezi čim bol obračati...in to je eden od načinov

ne me zej meti za norega ke vem ke sem glupost napiso samo žalostno je ke živimu v glupi držovi ki tak razmišla

Legionar torek, 3. januar 2012 ob 19:43

Policija je ne temi kriva v smisli vzgoje, seveda ka ne. Je pa posredno malo krivde na stroni policije mogoče tüdi zaradi toga, ker se gnes den policija vozi v avtih, pa gleja vün. In te
vidijo samo tisto, ke se godi 20 m od ceste levo pa desno, pa to je to. V smisli preventive pa
se nigdor več ne napotijo skozi kakšni park recimo. Negda so to delali, zapa so na žalost
prisotni samo na cesti. In tak se lehko po parkih pa kakšnih bole skritih mestih zbira gamad,
pa majo božji mir pa nišče jin ne teži. Pa lehko prevročajo klopi, razbijajo, jih mečejo v Ščovnico pa tak dale... Hudi Či pa bi se kda pa kda kakši policej ali pa redar skoz pošpancera, pa morti več tan nebi meli takšnega občutka varnosti, pa bi morti tüdi dvakrat premislili, pred
kak bi kej razbili ali pa v potok vrgli.
Taka resen je, ka je policija ne vzgojitelj. Momo pa jih zato, ka skrbijo za varnost, pa mir pa red. In skrb za varnost se ne začne pa ne kunča samo na cesti. Nekej bi mogli tüdi v smisli preventive delati; se provi v smisli morebitnega preprečevanja takšin dejanj. Je mogoče resen, ka policej skoro nikoga nemre poleg dobiti. Ampak včosih je že zadosti, ka vandali vejo, ka se tan pa tan skozi včosih pošpancera kakši policej, pa je že boljše. To je moje mišleje.

prlek1825 torek, 3. januar 2012 ob 20:07

bravo legionar!

istega mišlenja sem tudi jaz....samo realno pogledni dva policeja na teko ludi da se spravita še samo lehko zdigneta....te pa je bojše za jidva ke na cesti gjavita pa mota mir pa neke pokasirata pa še je viditi ke sta kao ke delala.
problem v naši drživi je to, ke policija neje več za to ke bi delala red pa mir...ampak zato ke na cesti puni držovno blagajno zato pa se dogajajo takše in drugačne stvari.

je pa tudi resen ke policija pri vzgoji nič ne odgovorja....je pa tak...zmislim se z osnovne šole sem mejo sošolce v osmen razredi ki so bli že stari znanci policije so nomstop delali probleme. starši so pač zagovorjali svojo deco...samo če policej dobi porkrot takšega 14-15let starega pokavca pa ke ga nemrejo vmiriti te pa se je tudi za zamisliti kak do obvladali 20 al pa 30 let starega.

Legionar sreda, 4. januar 2012 ob 16:48

Kda smo bli mularija 12 ali 13 let stari, pa smo začeli okoli letati s storimi APN-kami pa avtomatiki -seveda brez čelad pa ispitov- te se spotin ka nas je enkrat med enimi njivami
policija dobila, ka so šli za nami. Pa sta dvo policeja vün skočila (eden je že mrtev eden pa
v penziji), pa sta se zdrlo "keri se vi smrklavci pa od kod ste?". Mi vsi trepetali, ke de zej? Bli smo trije čehoki, pa je eden policej te vsakega 2x za vüho poča pa reka "tak, ka van drügič
nede več na pamet prišlo ka bi bežali pred policeji - zapa se spravte dumu!". Policej
Mi pa fsi poklapani dumu, pa nan je potli en cejt na misel ne prišlo ka bi šli na asfaltno cesto
z mopedi. Pa je toti policej skoro moj sosid bija - taka sen se potlan nejč s peciklon ne vüpa en cejt mimo pelati, ne ka bi se z mopedon. Ki me je stroh blo ka me nebi po poča k vühi. Hihihi
Tako so delali red negda, pa smo se jih fsi bojali. Zapa nega več takšnih policejov, pa tüdi
več avtoritete nikše nimajo. To pa zato, ker je tüdi že fsakši lehko policej, negda pa je to ne moga glih fsakši biti, pa je pač tüdi nekšo spoštovoje zavolo toga blo. Pa tüdi bojali so se ne
zej takak gnes den. Ke je res je res!

Dejan sreda, 4. januar 2012 ob 16:54

Problem je tüdi, ka či de gnesden policej koga k vühi poča, de takoj na grbi meja kakšo tožbo pa še slüžbo de zgüba. Gnes so drgačni cejti, kak gda smo mi bili stari 12 let.

Zato si gnešja mladina tüdi več vüple pa več se jin pisti. Tüdi v šoli učiteli nimajo več nikše besede. Fačok jin lehko po glovi skoče pa mu nemrejo nič.

karantanija sreda, 4. januar 2012 ob 20:34

Ja Dejan, točno tak. V našeh cejteh odraščaja, si na ceste bija bit od policeja, v šole od očitela, te še te je pre veronauke župnek za vüho vloča, končno prideš domu, ka bi se malo potoža, te pa je duma palca pela. Če bi se gnes to zgodelo, bi policej bija v suspenze pa v tožbe, učitela bi tüde sodno pregajale, župnika bi mele ze pedofila , pa takoj v rest, za starša pa, KD zanemrjanja, surovega ravnanja, socialno bi ti za šijak obesele, odvzem starševskeh pravic itd. Butl Pa kon u božjo mater ide tota držova, ne čüdno, ka lehko fsakšne dela, kej če.

Negda so bojše cejte bili, če glih ka so nan proh s hloč stepale, zej pa de nas tota pof....na Naskoči demokratična kapitalizacija hin rihtala. Bomba

iTux sreda, 4. januar 2012 ob 21:00

Dejan je napisal/a:
Problem je tüdi, ka či de gnesden policej koga k vühi poča, de takoj na grbi meja kakšo tožbo pa še slüžbo de zgüba. Gnes so drgačni cejti, kak gda smo mi bili stari 12 let.

Zato si gnešja mladina tüdi več vüple pa več se jin pisti. Tüdi v šoli učiteli nimajo več nikše besede. Fačok jin lehko po glovi skoče pa mu nemrejo nič.


To ka bi policej nekoga poca in bi zaradi tega zgüba sluzbo je v RS ne mozno. Za to ka pa gres v tozbo zoper policeja, tj. drzovo, ker te je poca pa nucas kar nekaj penez ( zalozitev; sodne takse, pricnine, izdelavo izvedenskega mnenje travmatologa, mnenje psihiatra, etc.) plus placilo svojega zagovornika, v keko si ne sam pravdno sposoben.

V sole pa je drüga pesem, razen kaznovalnih sankcij ( opomin, ukor) pa ka te "tovarisica" presedne ti drügo skoro nic nemrejo. Nasmeh

zobl sreda, 4. januar 2012 ob 21:45

karantanija je napisal/a:
Ja Dejan, točno tak. V našeh cejteh odraščaja, si na ceste bija bit od policeja, v šole od očitela, te še te je pre veronauke župnek za vüho vloča, končno prideš domu, ka bi se malo potoža, te pa je duma palca pela. Če bi se gnes to zgodelo, bi policej bija v suspenze pa v tožbe, učitela bi tüde sodno pregajale, župnika bi mele ze pedofila , pa takoj v rest, za starša pa, KD zanemrjanja, surovega ravnanja, socialno bi ti za šijak obesele, odvzem starševskeh pravic itd. Butl Pa kon u božjo mater ide tota držova, ne čüdno, ka lehko fsakšne dela, kej če.

Negda so bojše cejte bili, če glih ka so nan proh s hloč stepale, zej pa de nas tota pof....na Naskoči demokratična kapitalizacija hin rihtala. Bomba


Eno je ka te je župnik nekda za vuha potegna či si bija nemaren, drugo pa je ka je nekši župnik pedofil, to izenačevati nemreš. Haha

Je pa tak, spotin se primera pri veronaki ka je en bija nemarjok pa neje hoda dosti k veronaki pa k meši zodje cejte, te pa gda ga je Veleberi sreča na ulici, ga je za vuha potegna pred fsemi pa nadrja Nasmeh


Dejan je napisal/a:
Problem je tüdi, ka či de gnesden policej koga k vühi poča, de takoj na grbi meja kakšo tožbo pa še slüžbo de zgüba. Gnes so drgačni cejti, kak gda smo mi bili stari 12 let.

Zato si gnešja mladina tüdi več vüple pa več se jin pisti. Tüdi v šoli učiteli nimajo več nikše besede. Fačok jin lehko po glovi skoče pa mu nemrejo nič.



Je pa tak, gnešji policaji toti mlodi so večina končali šnelkurs v tacnu, in je verjetno razlika v formalnem znanju med tistimi "storimi" policaji keri so končali 4 letno srednjo policijsko akademijo pa med totimi novodobnimi...

Gnes so tudi drugačni cajti, nekda se je policaje spoštovalo, pa tudi so bli fer či se je ki lumpalo pa so koga pijanega stovili, niso te kaznovali pa so ti skoz prste poglejali, gnes pa v fsaken jorki radara merijo pa narod dobesedno maltretirajo, te pa veš ka či de keri kerega poča k vuhi, do takoj suspenzije kapale pa notranje kontrole in podobno.


Tak kak ste eni napisali, nemre policija nikoga vzgojati. Za vzgojo so odgovorni starši in družba v keri živi oseba. Gnes edino nekoga zdiscipliniraš ka ga po žepi fsečeš ka de moga nekaj pločati, te pa de zna ka to ne smi delati ker de ga v žepi bolelo. Či pa je mladoleten, te pa jegove skrbnike, starše, te pa do ga oni v red vzeli kda do za jega mogli plačuvati pa se sramotiti.

Legionar četrtek, 5. januar 2012 ob 11:53

Dejan je napisal/a:
Problem je tüdi, ka či de gnesden policej koga k vühi poča, de takoj na grbi meja kakšo tožbo pa še slüžbo de zgüba. Gnes so drgačni cejti, kak gda smo mi bili stari 12 let.

Zato si gnešja mladina tüdi več vüple pa več se jin pisti. Tüdi v šoli učiteli nimajo več nikše besede. Fačok jin lehko po glovi skoče pa mu nemrejo nič.


Seveda je tak, to se jaz čist strinjan. Jaz sen samo napisa, ka so negda policeji na dosti bolj
učinkovit način znali red delati. Hihihi Pa tüdi nišče jih ne ne tožja zaradi takšnih stvari, seveda.
Ke čen povedati je to, ka je mala krivda za vse sküp tüdi v samen sistemi; poleg vzgoje so zatojile tüdi slüžbe, kere bi mogle skrbeti za javni red in mir tudi s preventivo, ne samo s kurativo! Pa tega so nejmeje krivi toti navodni policejeki pa policejčice, ampak je kriv sistem, se provi jihovi nadreje, vlada, ministrstva, uprave...Sama strategija zagotavljanja javnega reda pa mira je zgrešena.

TUNČEK četrtek, 5. januar 2012 ob 12:53

Zgrešena je sto posto. Smo fčosik meli pretepoče, ke so jih zaprli čes noč na policiji f klet, še pret pa so jih malo premlotili. Zaron so jih spüstli, samo pret so mogli potpisati papir, da so žjimi lepo ravnali. Če je kakšen ne potpisa so šli še malo f klet, ge jih je še neke doba, potli pa je potpisa in ša domu in da neke cejta mir. Jaaa Hehe

iTux četrtek, 5. januar 2012 ob 14:20

zej bi ze bija cejt ka MHA napise "drzte se teme" Nasmeh



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.