Legionar petek, 25. december 2009 ob 18:18

Jernej je napisal/a:
Ges san opazo ka naj bole vrlo Lotmerk puca ova Elvira ki je
zaposlena ka očisti vse v Lotmerki!
Po mojem bi una mogla dobiti priznanje od župana, resno!
Spotim se ka san ednog šao skoz parka Lotmerki gli en den pred pa so füčkali ovi ka kunčajo šolo. Hej park je vö vido tak daj fronta skoz šla. Pa Glavni trg je tüdi bio tak daj bi bio na smetišči! Ženska je celi Lotmerk spucala! To ja


Jap, vsaka čast toti ženski (to misliš ovo visoko blontno ne?). To ja

Kapa se parka tiče: v samen parki je 10 tavelkih novih košov za smeti.In keri je resen vzgojeni, pa či je pač ne primitivec, bode smeti nesa v koš ali pa de se sprava lumpat te pač poleg koša. In primitivno budalo de pač vrglo smeti mimo koša, čiglih de ga melo pod noson! To si vüpan trditi zato, ker tüdi son večkrot pobiran smeti v neposredni okolici košov, pa jih vržen v smeti - od plastenk , do pločevnik, cigaretnih škotel itd...Zapa bi te totega pametnega Makavelija pita, kapa de te na to reka??? Mislec Ker či bi malo več po parki hoda bi zna ka je nejveč smeti glih v neposredni okolici košov!

Poleg tega je park ne namenjeni lumpaji, ampak sprehodon, pa temi ka se lidje naužijejo malo fejnega lüfta, kda posedijo na klopci. In či nevzgojena mularija tan že lumpa, bi lehko bila fsej teko uvidevna pa spucala za soboj. Samo to pač ne gre, ker posnemajo svoje store, keri jih naredij za takše primitivce kak so!

Jernej petek, 25. december 2009 ob 22:05

Či bi jih dobli polek bi ges tak naredo kazen!
30ur čiščenje okolice cele občine!
Ka bi vidla mularija ge ma bik p....!

Legionar nedelja, 27. december 2009 ob 10:05

No, či smo že glede košov: včera mi je mati provila, ke je vidla, ka so en koš baje prnesli s parka tijan to do gostilne Vrtnica (prek od zavarovalnice Maribor). Hudi Por tjednov pred sva z našoj opazila isti novi betonski koš s parka, ka so ga vrgli v Ščovnico! In ze de mi nešče prava, ka smeti mečejo samo tak okoli zato, ker nega košov blizi? A koše pa lehko vničovlejo pa mečejo v Ščovnico? Se provi, kda treba vničiti koš pa ga odnesti por deset metrov vkrej, te lehko zgenejo tote vmaje razvajene riti, kda pa treba smet por metrov odnesti v koš te pa ne???

Makaveli nedelja, 27. december 2009 ob 17:36

ti si neki zakompleksiranec keko se mi zdi...celi cejt samo mlode dol brukaš kakšni so...zaj takoj ko je kej narobe so vse mlodi krivi....ovi koš je ne s parka nihče odnesa keri de nosa toti betonski koš čez celi lotmerk lepo te prosin....to so ziher tan dali namesto ovega ki je bija spotreti tan polek



pomoje si ga ti vrga v ščovnico teko ka zej lehko tu gori pišeš kak so ga ziher deca vrgli v ščovnico



krivi ste za vse vi starini....kdo pa nas gor kople drugi kak starejši..taka če so deca nevzgojeni ne krivi jih ampak sebe v špegel pogledni oz. poglednite.




Legionar ponedeljek, 28. december 2009 ob 09:02

No, jaz se preveč nizko nen spüšča, taka ni tistega zakomplexanca nen nejč odgovorja. Hehe
Što sen pa ke sen je brezvze ka razlogan, lehko pa tüdi kda pivo spijeva sküp, nega problema, pa boš te reka či sen zakompleksanec ali pa ne.

Ke se košov tiče: v Ščovnico jih ziher ne nosijo upokojenci tan z duma, jaz tüdi ponoči tan okoli glih ne hodin, ampak se ga zapijen duma ali pa v kakšen kafiči či se mi lüšta. Taka se ve, što se tan zadržüvle ponoči, še posebej poleti. Pa zake tan eni lidje vnoči nejč ne vüpajo več skoz hoditi...Živin pa tüdi dobrih 100m vkrej od parka pr mali železniški in či sklepan po ten, kdo se tü zbira pa ke tü delajo (ka ne omenjan Bobjega ložiča), te je odgovor, što dela lopovščine tüdi po veken parki, na dlani. Mislin ka je vsen logično pa znono, što pisti v parki za soboj plastične kupice, glaže, cigaretne škotle itd...Keri to delajo, tüdi vandalizem zgojajo, vsej eni izmed jih!

Moš pa prav, ka so deca ogledalo svojih staršov. Jaz sen v živleji ne vrga nobene smeti v naravo, pa sen 15 ali 20 let nazoj včosik tüdi lumpa v kakšen parki. Se provi ka so me stori fejn vzgojili. Keri pa jih mečejo (ali pa jih mečete), pa bi se mogli malo s svojimi storimi pogučati. Ve skoz provin, deca so butli zato ker so tüdi stori takši! Jaaa

Makaveli ponedeljek, 28. december 2009 ob 16:12

stroh iti skoz park...to pa je najbole bedni izgovor ke sen ga čuja.... Haha
itaki tan ko je nejveč folka ne gre potka mimo(tan kak so 4 klopi) pa tan kak je vrt....ostalo pa je bole meje....taka...pa že če bi šli mimo dvomin ka kdo tan koga ogroža...še do zej neje blo nikoli ka bi kdo komu starejšemu kej nareda...



za mali park pa hja...je bole zahrbtno tan pa vse vničeno(še občina je soma tan kar enkrat klopi nasipala sred trove pa je blo en lep cejt tak)
drugače pa tisti ko so v malen parki večinoma v vekega ne hodijo teko Nasmeh


polek tega pa sen vida som doživja ka najbole kritičen je rang 14-17 let recimo...tisti terejo glaže po parkih pa delajo pizdarije...ven ka so enkrat samo glaži pokali, te pa so začeli brsati tan v ove koše pri mosti kak je konus pa neke metati v ovo toblo od obletnice 1.slo.tab. te pa smo se stanili pa smo jih šli raztirali...pa so bejžali kak zofci...



čez den je pač park za deco pa starejše večer pa se meja šiht....ke moreš....lehko pa toti ke van ne paše kupite negi en plac pa naredite tan neke trome pa streho pa odspodi ene por klopi(+ mize po želji) pa en veki keson za smeti pa bode meje pritiska na parki

Legionar ponedeljek, 28. december 2009 ob 16:52

Makaveli je napisal/a:
stroh iti skoz park...to pa je najbole bedni izgovor ke sen ga čuja.... Haha
itaki tan ko je nejveč folka ne gre potka mimo(tan kak so 4 klopi) pa tan kak je vrt....ostalo pa je bole meje....taka...pa že če bi šli mimo dvomin ka kdo tan koga ogroža...še do zej neje blo nikoli ka bi kdo komu starejšemu kej nareda...


Tak sen čüja od stareših lidi že, mene ziher neje stroh tistih šmrklavcof tan. Kvečjemi je lehko jih ker či kda vidin kerega ka de pred mojimi očmi ke takšega dela ga za vüha dumu k ateki pa mamiki odženen. Kul


Makaveli je napisal/a:
polek tega pa sen vida som doživja ka najbole kritičen je rang 14-17 let recimo...tisti terejo glaže po parkih pa delajo pizdarije...ven ka so enkrat samo glaži pokali, te pa so začeli brsati tan v ove koše pri mosti kak je konus pa neke metati v ovo toblo od obletnice 1.slo.tab. te pa smo se stanili pa smo jih šli raztirali...pa so bejžali kak zofci...

Jaz obsojan vse keri zgojajo vandalizem pa smetijo park, pa ne glede na to keko je što star. Se pa tüdi son strinjan, ka je verjetno mularija takših let nejhüša.



Makaveli je napisal/a:
čez den je pač park za deco pa starejše večer pa se meja šiht....ke moreš....lehko pa toti ke van ne paše kupite negi en plac pa naredite tan neke trome pa streho pa odspodi ene por klopi(+ mize po želji) pa en veki keson za smeti pa bode meje pritiska na parki


Ja, pa ke še vse nej küpimo pa naredimo? Toti mulariji bi samo neke mogli kipüvati pa delati; kapa bi uni kej - to pa ne! Osnovni človeški bonton je, ka posproviš za soboj in eni pač nimajo totega bontona. In takšemi urkoji lehko postoviš 10 kesonov pred nos, pa de smet vrga mimo. Zakej? Zato ker je objesten! Keri pač mo toto navodo pa zavest v sebi, de smet vrga v koš, pa či je 1 meter ali pa 20 ali pa 100 metrov vkrej. Tü je ne fora v ten ka bi bli koši predaleč, kda boš si to da dopovedati, ampak je fora v nevzgojenosti, pa objestnosti pa razvajenosti!

Zvončica ponedeljek, 28. december 2009 ob 22:06

Hahaha Hahaha Hahaha Sen vajidva že pogrešala.....mon pa predlog....ka če bi se vija vtak eno soboto ali mogoče petek lepo oborožila z jüžino pa por pivami (seveda ne preveč) pa bi se lepo vkopala tan v parki pa ahtala kej se godi pa kak se godi....pa še red bi lehko naredla... Haha Mogoče bi se vama v zeleni straži keri pridružja.... Viking Vitez Policej

Legionar ponedeljek, 28. december 2009 ob 22:56

No ja, jaz pa sen tüdi samo čaka, kda boš še ti prišla. Hehe Fejn ka si prišla, obenen pa me žalosti, ka vidin ka še vedno ne dojemaš poante, se provi ke čen povedati! Žalostno namreč je, ka bo sploh što moga ke strožiti v parki. Ker samoumevno bi moglo biti, ka se smeti mečejo v koš, ne pa vsigi okolik , samo to ne kon bi trebalo! Še bole žalostno pa je, ka se zgoja vandalizem. Samo provi odnos do okolja je pač stvor omike, kulture in civiliziranosti.In keri tega nima, je pač teslo pa primitivec in od primitivca ne gre pričaküvati ka de meja provi odnos do narave in okolja. In takšin je pač tüdi kekoli žmetno dopovidovati. Pa ne mislin na nikoga od tü, gučin na splošno.

Jaz -takak sen reka- nigi ne namenim nekše straže držati. Ven pa nekej: či nešče zagovorja takšo ravnanje, o keren tü gori debateramo, tisti tüdi tak dela. In či nešče zagovorja smetenje zelenice negi v mesti samo zato ka nekši razvajeni fačok nima koša pred nos obešenega, te se človik resen lehko pita, kakša drüžba gračüvlemo...Takša se ji ne zdi vredno niti nejmenjšega napora za skrb za okolje, ke bi se nan sicer moglo zdeti samoumevno pa zlo pomembno. Ker pr ten se vse začne, pa vse kunča. Pr odnosi do vsega živega okoli sebe namreč. In narava se nan je, se nan, pa se nan še bo maščüvala zaradi takšega odnosa.

Zvončica torek, 29. december 2009 ob 23:11

Lepo ne....nesen se mogla vzdržati Nasmeh Pa mislin ka nobeden na forumi neje pristaš toga ka se godi v parki itd. po Lotmerki glede smeti. Samo z različne perspektive glejata z Makiavelijon vači pa sta na isti frekvenci zato resno predlagan ka se dobita ke na pivi Na zdrovje

Legionar sreda, 30. december 2009 ob 06:47

Ja ja, se ven ka ženske nemrete biti tiho. Vrag smejun Smetenje, pa na splošno neprimeren odnos do narave pa sen, pa bon vedno obsoja!

Kapa se piva tiče, pa sen itak reka kak je. Kul

Zvončica ponedeljek, 8. februar 2010 ob 22:16

Kak je te zej....bode v Lotmerki kej s tote vseslovenske enodnevne akcije čiščeja okolja ali ne? Bon te soma pucala kakši falat prta Kamenščaki ali bode nas več? Če gre naša občina kcoj ali ne? Ve keri? Hejho

Dejan ponedeljek, 8. februar 2010 ob 22:25

Odgovor, ki sen ga doba iz občine glede tega:


Pozdravljeni,

Na podlagi vašega vprašanja v zvezi s pristopom Občine Ljutomer k akciji očistimo Slovenijo, ki bo 17. aprila 2010 vam sporočamo, da je k akciji pristopila tudi Občine Ljutomer.

LP

Andreja Torič
Občina Ljutomer

MHA torek, 9. februar 2010 ob 05:36

Kak si te ti doba toti odgovor, či sen jin jas tüdi pisa. Mislec

MILAN torek, 9. februar 2010 ob 07:55

Ploskač bravo fse de v naravi na toti den

Zvončica četrtek, 18. februar 2010 ob 22:00

Ja sen glejala na občinski stroni ka do resen kcoj pristopili.....samo kej če so v vseslovensko vabilo samo vtipkali "občina Ljutomer" pa spoderk župana ....ostalo pa je vse vezano na LJ. Človik bi pričaküva ka do nakozali smer ke de se prinas ke godilo pa ke se lehko prijaviš ipd. da nekša organizacija te venda le more biti....pa toga nega. Če te zej pomeni ka se v LJ prijavimo ali kak? Ka sen se s por lidmi menila (pa to s precik mlodimi) pa so zainteresirani pa ne vejo kon se obrnoti.....tak ka je to se mi vidi z občinske strani bole pesek v oči. Ali kej mislite? Oz. če keri kej več ve naj napiše.....

Zvončica četrtek, 18. februar 2010 ob 22:02

Aja, še to....gnes sen se z vnukico šetala po parki.....iz beline snega je vsakših por metrov štrleja pasji drek...teko o kulturi pasjih lastnikov.... Hud

Dejan četrtek, 18. februar 2010 ob 22:05

To se je nejbojše som organizirati oz. povezati s kakšnin društvon ali lidmi, ki vsako leto organizirajo takše akcije. Tan so res napisali samo kcoj občina Ljutomer ostalo pa si zmisli som kak češ.
Kej boš pa lehko pričaküva od župana pa od totih občinskih grelcov ledrnih stolov. Toti do se venda slikali v naravi poleg kakšnega odvrženega pralnega stroja, ka do lidje mislili, kak so sodelüvali, te pa bodo šli domu Hihihi Pa še volitve so letos.

Jernej četrtek, 18. februar 2010 ob 22:17

Zvončica je napisal/a:
Aja, še to....gnes sen se z vnukico šetala po parki.....iz beline snega je vsakših por metrov štrleja pasji drek...teko o kulturi pasjih lastnikov.... Hud

Po celen Lotmerki san že jih vido!
Tak je pomalen kak na Dunaji vse sposrano od pesji drekov!

Dejan četrtek, 18. februar 2010 ob 22:20

Še tü pred blokon mamo dreke, ki jih pistijo toti, kej majo v bloki pse. Zodjič sen glih skoro v drek stopa, direkt pred avton sen ga meja. Či pred svojin pragon nišče tega ne puca, v parki tüdi nede.



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.