optix ponedeljek, 9. junij 2008 ob 00:24

aditivi so vsepovsod.

E + številka označevanja.

E sam po sebi ne pomeni aditiva, ampak oznako E kot EU skupnost, oziroma ka je nek aditiv (dodatek) hrani/pijaci dovoljen s strani Evropske skupnosti, vazna je stevilka aditiva.

teh p** pa je malo morje od barvil, kislin, mineralnih soli, konzervansov, ojacevalcev arome in podobnih .


Dosti proizvajalcev se otepa oznacevati sestavino produktov z E+stevilka ampak preprosto napise ime neke snovi, da bi prikrili E-je. Ker vecina uporabnikov, samo opazuje kateri E je napisan.

Ne verjamem, pa da v sladoledu katerega prodajajo slasticarne v ljutomeru, rogljicek, saliji , pri parku, da v teh sladoledih ni aditivov in emulgatorjev -Nasmeh

Jernej ponedeljek, 9. junij 2008 ob 00:59

Sladoled Glavno ka je dober okus! Drügo pa mije za enkrat vse eno!

Pepek z brega ponedeljek, 9. junij 2008 ob 07:25

Totih E-jof v rdečki ziher nega, tak ka se jas nen z jimi zagifta.

MILAN ponedeljek, 9. junij 2008 ob 08:06

Hjooj
ven pa se nemreš toga zognoti
ješ pač moreš kej dobiš.
Ven pa te takšna mala stvor nemre
takšega tela doj vničiti.

Dejan torek, 10. junij 2008 ob 00:44

Te pa si poglednite v tabeli, keri E-ji so nejbole škodlivi pa te vedno preverite Nasmeh Samo tistih opasnih venda sploh gor ne pišejo Tiho

KLIK ZA TABELO

kobreti sreda, 11. junij 2008 ob 10:32

...kaj naj povenMislec ,mislin ka gnes den več brez totih instantov ne gre, če češ pač pecivo še kakši den prišparati moraš pač to tudi kcoj djati.Pa tudi zato ka vendar te bojše vün vidi (nesen kuhar, ne pek ,pa ne cukarpek, pač predvidevam), no na okuse pa se že malo spoznan.Pa če so se nan že javili z omejene "fabrike¡ naj rečen še to sen že marsikdo kaj tan naroča ali pa ki drugdi ja jihove dobrote, ma moran reči ka se mi je zodjič malo proti postovlalo, makar man nezarajnsko rad sladko,bilo je nekak vse skup bole suho, pa bole istega žmaha, mislin ka je nekda to bole šmeknilo kak zajSolzec .

kobreti sreda, 11. junij 2008 ob 10:43

...no s totimi babicami pa resen nebi pretirova, ker jih po vustah vločijo že vseposod od pralnih prohov, kuhaja,pečeja, apoteke, pa neven česa še vse ne.Dajmo jin mir tan ki pač so,pa kaj delajo, resen ka so gor prišle zakaj se nuca sodabikarbona, pa kakšna citronka pa še kaj drugega, san v gnešjen cejti,če bi se res po jihovih komandah delalo, te bi pecivo tudi takšno bilo kak nekda.Ne pozobite tega bor jaz ne, babice so nan nekda pecivo naredle z ljubeznijo, ker so kome čakale ka pridejo, vnukeci pa deca domu in so naredle najbojše!!To ja Priklon Mislin ka ga nega peka na sveti ki bi zameja marsikero babico!

kobreti sreda, 11. junij 2008 ob 10:43

pa še nekaj mi hodi po glovi! Mislin ka pomalen naša deca sploh več nedo znali kuhati pa ne pečti, ker de pomalen vse v štacuni za kupti. Edina umetnost de gor segreti pa na mizo prinesti. Mislin ka že marsikera sneha več ne ve več kaj vse gre v jabolčni štrukelHahaNa zadnje urejal: kobreti, dne: sreda, 11. junij 2008 ob 09:47

Zvončica sobota, 14. junij 2008 ob 01:48

Enkrot v prihodnosti de se vse živleje naglavički obrnilo...te pa de za našo potomstvo joko teško....ke do se mogli vičiti preživeti vse od A do Ž...jaz mojima dvema stalno store finte razlogan )osnovne) ka se jima v podzavest vcepi....nigdor ne veš gda prav pride....

Jernej sobota, 14. junij 2008 ob 02:48

Zvončica je napisal/a:
Enkrot v prihodnosti de se vse živleje naglavički obrnilo...te pa de za našo potomstvo joko teško....ke do se mogli vičiti preživeti vse od A do Ž...jaz mojima dvema stalno store finte razlogan )osnovne) ka se jima v podzavest vcepi....nigdor ne veš gda prav pride....

Ges pravin sigdar "nej je se slabo ka je staro"!
Stare recepte, stare avte pa motore, stare vöre...

Pepek z brega sobota, 14. junij 2008 ob 12:19

Zato pa morejo starši deci omogočiti, ka do si večkrot Künštne Prleke poglednoli. Tan se lehko dosti živlenskih modrosti nafčijo, ka de jeh v hüdih cejtih leži stalo.

bluepoison sobota, 14. junij 2008 ob 20:25

Hja nekej bi poveda fsen, ka je to ne zajebancija nekoga tak vün zašinfati,
ka si jas mislin, ka se toti Rogljičeki trüdijoRespekt
in čejo vsen nagoditi, s
samo je gnes den to kunšt narediti,
ka bi fsakšno fošno pizd. zadovoljili, kera de samo glejala, ka si lehko gobec nabrüsi!

Tak!

ČipsNa zadnje urejal: bluepoison, dne: sobota, 14. junij 2008 ob 19:37

Dejan sobota, 14. junij 2008 ob 21:05

Sej pa je nobeden ne šinfa, fsakši je pač poveda, či so mu turte dobre al ne Kul Pa malo smo podebaterali od totih E-jof, ki jih je itak fseposodi zadosti Jajks
Jas sen še pri jih ne bija pa nesen ja jihovega peciva. Fsej ne ka bi zna.

MHA sobota, 14. junij 2008 ob 21:06

Sej smo ga ne šinfali, fsakši je san sfojo mnenje poveda o toten pecivi.A-A

Nela nedelja, 15. junij 2008 ob 02:24

To pa je zej res ena veka bedarija, ka nas tu zej nehce vun puca ka smo se norca delali pa sinfali, cepa je vsaki samo povedo kej si misli. So pozitivne stvari, pa so tudi negativne, vsen se res nemre vse viditi pa vsen vse smekati. Nihce neje izjavijo ka se rogljicek ne trudi za dosta, se fejn je ka so se zej v Lotmerk razsirili, ka nan ne treba vec v Pristavo ko nan cuker podne, pa ka mojo taksno veko ponudbo totih pogac. Sej pa lidje radi grejo v rogljiceka keko vidim je vedno guzva. Samo so pa tudi lidje, ki jin od tote ponudbe nic ne disi. Pa je te zej to nic ne taksnega, ce to na glos povejo. Sej zaradi tega rogljiceki promet nede opa.

Tunč nedelja, 15. junij 2008 ob 15:16

bluepoison je napisal/a:
Hja nekej bi poveda fsen, ka je to ne zajebancija nekoga tak vün zašinfati,
ka si jas mislin, ka se toti Rogljičeki trüdijoRespekt
in čejo vsen nagoditi, s
samo je gnes den to kunšt narediti,
ka bi fsakšno fošno pizd. zadovoljili, kera de samo glejala, ka si lehko gobec nabrüsi!

Tak!

Čips<br><br>Na zadnje urejal: bluepoison, dne: sobota, 14. junij 2008 ob 19:37


Takšni kak ste vi, ki kritike ne prenesete ste največje fošne piz... Jezik

Namesto ka bi se s kritike kaj nafčili.Dol

Dejan nedelja, 15. junij 2008 ob 16:56

Jah, kej čemo. Fsakši ma pač pravico do sfojega mnenja. Meni pač turte ne dišijo.

Pepek z brega nedelja, 15. junij 2008 ob 17:14

Poslüšej ti "plovi giftek" ali kak si son sebe poimenüva - bluepoison.

Tak daleč je Rogličeka niše ne šinfa. Je pa resen, ka smo ga tüdi pretirano hvolili ne. Guča je bilo nejveč okoli totih E-jof pa okoli instant hrone, kera de tak pomalen ves narod zagiftala - mene hvala bogi nede, da se držin tradicijonalne kühje (pa si me pogledni kak sen veki zrosa).

Na toten forumi lehko fsakši pove svojo mišleje in de tak tüdi ostalo. Smo pa sigdor priprovleni na argumenterano raspravo okoli kakšekoli teme. Či nemamo praf, bomo svoje izjave vzeli nazoj (po mojen f toten primeri nemao česa nazoj jemati). Seveda pa pričaküvlemo raspravo na kulturni ravni.

Respekt Respekt Respekt

bluepoison torek, 17. junij 2008 ob 22:17

Vrag
Sej sen ne nekoga vün puca, pač pa sen poveda sfojo mnenje, ker pač ven, ka se dogaja tüdi v moji slüžbi, kera je čist dügega foha, pa je isti k..., ka je sama šinfarija(Slovenija ).
Pa pač oproste tisti kerin sem na žül stopa.

Dejan torek, 17. junij 2008 ob 22:44

No vidiš. Pa končno razmiš Hihihi Mi smo tüdi fsakši povedali samo sfojo mnenje. V moji slüžbi se to tüdi dogaja pa je čist tretjega foha Hehe
Lehko zej fsakši tü pove, ka se to pri jih v slüžbi tüdi dogaja, samo to nima veze s slaščičarno Hehe
Pač fsakši more s ten račünati, ka de ga morti tü pa tan keri vün skur.a, či se mo jegove storitve al izdelki nedo dopali To ja Haha



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.