MILAN sreda, 7. oktober 2009 ob 08:27

Mislec če so to resen pravilni izračüni kej bi skoron verva bi mogli lidje sai šarati
držova pa tak večino penez zaprovi za staršanski aparat eri operera z totimi penezi.
orist ojo fsi drügi sao ne mi keri celi život palčüvlemo.

Zvončica nedelja, 11. oktober 2009 ob 23:44

Točno tak...samo držova je lepo tiho....sen mislila ka mo po osamosvojitvi z novin sistemon meli bor možnost izbire okolik šparaja za penzijo - pa jok, odpade....ka momo nenasitno držovo ke ti more z davki pa vsen kcoj odžreti skoro pol ploče.... Hudi

Dejan nedelja, 4. april 2010 ob 22:20

Dejan je napisal/a:
Jas man že por let toto varčevanje Fondpolica pa še nekšo drügo stvor pri drügih. Pa dvomin ka bon s tega ke vün doba, še posebej zej v totih cejtih, ki so vse vrednosti pale tak, ka nižje sploh ne bi mogle.

Sen glih doba prešji teden domu doba, keko je od tega naneslo. Varčüvlen dobra tri leta, razmerje tega, keko sen da notri pa keko bi vün doba je 4:1. V začetki mi je blo rečeno, ka po treh letih, či vün vzemen, ka ziher nen na slabšen. Te pa vervli nekomi pa varčüvli 30 let, potli pa češ to vün vzeti pa si misliš, kak boš zej bogat. Malo morgen.

Zvončica nedelja, 4. april 2010 ob 22:49

Jaz pa na to že od vsega začetka tak glejan....takšega stručkoja nega ka bi zna napovedati ka boš za 30 let teko pa teko vün dobja Mislec Se tak stvari obrnejo (sploh še kcoj v naši držovi) ka si po 20 ali 30 letih lehko fčistark oskübleni ali pa toti skladi crknejo (pa nikome ništa).....v glovnen ne vervlrn nič od totega obečovaja, Gda snubijo pa se obročajo naše peneze vejo biti prepričljivi...Najbojše je po mojen devati v lastno domočo štunfo (ke te veš ke moš pa ka moš).

Progress ponedeljek, 5. april 2010 ob 08:50

Sem mnenja, da je skoro resen nejbojše duma šparati te resen veš keko moš, neke požere inflacija, več pa le moš kak če doš v kakšen propali sklad. Mogoče je dobro meti v kakšni druge valute. (CHF, USD...)

MILAN ponedeljek, 5. april 2010 ob 09:05

Tiho DUMA JE DUMA PA MAKAR MALO

Legionar ponedeljek, 5. april 2010 ob 20:14

Zvončica je napisal/a:
Jaz pa na to že od vsega začetka tak glejan....takšega stručkoja nega ka bi zna napovedati ka boš za 30 let teko pa teko vün dobja Mislec Se tak stvari obrnejo (sploh še kcoj v naši držovi) ka si po 20 ali 30 letih lehko fčistark oskübleni ali pa toti skladi crknejo (pa nikome ništa).....v glovnen ne vervlrn nič od totega obečovaja, Gda snubijo pa se obročajo naše peneze vejo biti prepričljivi...Najbojše je po mojen devati v lastno domočo štunfo (ke te veš ke moš pa ka moš).

E, totemo naklodaji o ten, ka boš za 20 ali pa 30 let negi neke doba, či boš toto dobo špara, temi jaz tüdi ne vervlen glih preveč. Neee Što meni lehko garantera za 30 let vnaprej??? Nišče, to je samo nakladancija, nišče nemre znati kak te bo, pa ka de ti te nešče resen nekše peneze izploča, še posebej pa ne za teko let vnaprej!

Dejan ponedeljek, 5. april 2010 ob 22:25

Sej to je itak en lari fari, jas sen temi tüdi nigdor ne verva pa ne vervlen. Ampak sen te sklenja toto varčevanje pač tak, ka bi za por let vün vzeja pa poleg sen bija dodatno zavarüvani. Nikoli sen ne meja namena, ka bi 30 let nekan peneze dova pa čaka, kej bode potli s tega. Pa tüdi gre za takšo vsoto, ki mi na mesec ne fali, či to pločan.
Pač sen te tuhta, ka bon za tri, štiri leta to vün vzeja pa de se neej nobralo, gda bon recimo peneze za kej nüca. Samo se je ne nič dosti nobralo, večino je skopnelo. Zato pa bon to zej prekina, vün vzeja toti drobiž pa se s ten gremo en den napijemo pa amen Hihihi

MHA torek, 6. april 2010 ob 05:37

Jas mon tüdi tak, ka sen zavarüvani pa ka malo "varčüvlen" polek.

erof sreda, 14. april 2010 ob 08:35

www.starost.si



PREBERI, PREMISLI, ČE SE STRINJAŠ SE PODPIŠI IN POŠLJI NAPREJ !!!!!!!!

Na naslovu:
http://www.starost.si
zbiramo podporo proti predlogu novega pokojniskega zakona. Če še s
predlogom in zahtevami strinjaš, se vpiši v obrazec. Podatke bomo
uporabili isključno za namen kot je opisan. Vsem ki nas podpirate se
zahvaljujem. O naši akciji obvesti tudi svoje prijatelje in znance.

Lep pozdrav!!

MHA sreda, 14. april 2010 ob 12:30

Toti zakon itaki nede uspeja, tüdi či do ga sprejeli. Keri pa de še lehko pri 65 letih dela?! Tisti keri je celi život v pisarni seda, drügi pa tak ne. Ki de ti lehko dedek cesto dela, kučo postovla, ali pa v domi dedek, dedeka rihta. Res pa tüdi ka de se pokojninski steber zrüšja, či nedo neke ukrepali.

MILAN sreda, 14. april 2010 ob 16:17

Šokiran NEMREN VERVATI KON SO NAS SPRAVILI POLITIKI

Legionar sreda, 14. april 2010 ob 16:31

MHA je napisal/a:
Toti zakon itaki nede uspeja, tüdi či do ga sprejeli. Keri pa de še lehko pri 65 letih dela?! Tisti keri je celi život v pisarni seda, drügi pa tak ne. Ki de ti lehko dedek cesto dela, kučo postovla, ali pa v domi dedek, dedeka rihta. Res pa tüdi ka de se pokojninski steber zrüšja, či nedo neke ukrepali.
Več mlodih bi mogli zaposlovati, ka bi plačüvali penzije za starejše, pa bi blo vredi. Zapa do stori delali do 65 leta, mlodi pa nedo meli slüžb. Tepa je to bojše? Edino pravilno je blo, ka bi bila važna delovna doba, recimo 40 let del. dobe, pa te bi ša v penzijo.

Dejan sreda, 14. april 2010 ob 17:22

Ja sej nič čüdnega, ka se tota meja tak napre pomika. Gnes je redka izjema, ka se sploh pred 30 leton gdo zaposli. To je cejt večnih študentov pa takših, ki na zavodi čepijo, ker se jin ne do delati.
Nešče pa more delati, či čemo ka bodo v držovi penezi.

Zvončica četrtek, 15. april 2010 ob 23:03

ve mojo račünico toti naši politiki....ke de grozno malo lidi lehko delalo tak kak so si to toti krvosesi splanerali, de večina (razen onih na mehkih stolih ke so študirali do 30.leta) lidi zgarana šla v predčasno penzijo - to pomeni ka jin za vsakšo leto predčasne (bržčas) doj vlečejo 18%.....te pa do mlodi itak šli delat ,ke do mogli, ka do svoje starše ke nedo s penzijo mogli pregurati, lehko preživlali.......držova de ziher v profiti za folk pa se jin itak milo füčka. Oblastnikon se nede hüdo godilo - tak kak se jin zej ne. Hud Strelec

MILAN petek, 16. april 2010 ob 07:30

Tiho TO TREBA VNIČITI DRHOL FRDAMANO

Progress petek, 16. april 2010 ob 20:18

Ke se büneš Milan itak si že skoro v penziji. No moma pač srečo ka dovleva držovi teko keko midva čema, samo fsi nemajo takšne prilike.

MILAN sobota, 17. april 2010 ob 07:35

Mislec če dom držovi nič je več kak una do meni

erof ponedeljek, 3. maj 2010 ob 19:15

Vlada predlagala 43 let delovne dobe za moške in 41 let za ženske


Sindikati se zavzemajo za to, da bi bilo edino merilo za polno upokojitev 40 let delovne dobe.

'Današnji predlog vlade je sporen'


Tü smo kao na kanti za za druge frejštuke kak toti Grčiji - Slovenija bo pomagala s 384 milijoni, kar pomeni, da bo vsak slovenski državljan "posodil" 186 evrov.

384 milijonov za Slovenijo



Mislec Hjooj Strelec Detektiv

Jernej ponedeljek, 3. maj 2010 ob 20:07

erof je napisal/a:
Vlada predlagala 43 let delovne dobe za moške in 41 let za ženske


Sindikati se zavzemajo za to, da bi bilo edino merilo za polno upokojitev 40 let delovne dobe.

'Današnji predlog vlade je sporen'


Tü smo kao na kanti za za druge frejštuke kak toti Grčiji - Slovenija bo pomagala s 384 milijoni, kar pomeni, da bo vsak slovenski državljan "posodil" 186 evrov.

384 milijonov za Slovenijo



Mislec Hjooj Strelec Detektiv


Mislec .. vse države evropske unije bodo zdignoli starost za penzijo na 65let
te pa na 67let!

Tü smo kao na kanti za za druge frejštuke kak toti Grčiji - Slovenija bo pomagala s 384 milijoni, kar pomeni, da bo vsak slovenski državljan "posodil" 186 evrov.

Nej, mislim vsaki ki dela v Republiki Sloveniji bode "posodil" 186 evrov.
Mislim ka državljanstvo tu nama veze!

Ges san državljan Republike Slovenije pa bode meni Republika Avstrija več davke nabijala za volo krizo v Grčiji. Zato ka Avstriji delan pa tüdi živen!

Ge so zdaj tisti ka so negda Socijalistični Sloveniji
"solidarno soboto" šimfali, pa "bratstvo jedinstvo"?
Ka pa je zdaj to? .......ja seveda evropska unija!







Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.