Dejan nedelja, 29. marec 2009 ob 19:34

Me ne bi čüdilo, či bi si ge na drügen kunci nejšli novi plac. Neso pa seveda vsi đankiji, gi malo drgači zglejajo al pa se drgači obnošajo.
Dvomin pa, ka bi se pri nas začelo kej rešüvati na toten področji. Pret bodo to kon na rob porinili pa se delali ka je fse vredi, kak bi se kdo začeja v to pogloblati pa začeti tuhtati, kak bi se to rešilo. Pa takše stvari bi se mogle rešüvati pret kak se to sploh tak razpose v družbi. Zej je malo kesno že.

Zvončica nedelja, 29. marec 2009 ob 22:41

Nič se bojati okolik stadiona....to so samo mulci ke se tan družijo pa spijejo kakši liter ali dvo ali tri ali.....ka ne püščajo penez v Londoni ipd. Recesija se pozna.....Pa park šparajo ka de osta lep. Pa še strho mojo če slučejno začne dež iti. Ve je ali resen bedno ka se morejo mlodi vločiti po takši placih ka se lehko poceni pa v miri mojo kak se čejo meti.....KE JE FICKO???????Žalosten

MILAN ponedeljek, 30. marec 2009 ob 08:28

Hjooj to je stalno tak bilo pa bo mlodi si nejdejo tan plac ke se počütijo varne pa ka jin stori preveč ne težijo tüdi v naših cejtih smo se tak malo skrivokali pa zavolo toga vseeno zrasli keko teko v normalne lidi.

Hailee ponedeljek, 30. marec 2009 ob 15:19

sej to je glih tisto, ne vem, keri je kej pa na cem. lahko si samo mislim. in ce so se toti nasi "nesrecnezi" al kak jim sploh naj clovek rece nagnjeni h kriminalnim dejanjem (to pa itak nikoli ne ves) se pac clovek pocuti ogrozeno.
je pa tudi res ka policija tezko kej ukrene, sploh na kratki rok...vsaksega tudi nemre pelati na test, pa mladoletnost, pa brez dokumentov pa ce nimajo droge pri sebi pa eno pa ovo...jaz samo upam ka majo vsaj to v glovi ka se te ne prikazujejo v sirsi javnosti sred belega dne.

Zvončica ponedeljek, 30. marec 2009 ob 23:10

Jebela cesta ve pa si ne v Ameriki ka bi takšo paniko zgojala......bilo bi grozno bedno če bi bili vsi mlodi popeglani pa zrihtani pa kao "zdravo živeli"A-A Mislin ka so takši bole nevarni pa meje inovativni pa ustvarjalni pa znajdljivi potli gda se odpetelinijo. Če pa te je tan okolik stroh hoditi te pa hodi med 8.00 pa do 20.00 - te tan ziher nede še nobene akcijeAngel

tota torek, 31. marec 2009 ob 08:58

Hilee, meni se tüdi vidi, ka malo pretirovleš. Vse sküper mi delüje malo fobično. Si nasplošno bol bojazlive sorte? Nasmeh Nima ti kej biti. Či neš v nikoga dregala, ti nede nihče nič naredja. Idi laufat na hipodrom, tan je stalno nehče v oštariji... či se boš te počütila bol varnoJaaa

Hailee torek, 31. marec 2009 ob 17:19

ocitno res. no, pa ce ne drugo, teko ka povem svojo izkusnjo, pa to kej se mi zdi, ce bi slucajno kdo tudi tam kej taksnega opazja. bi pa blo ocitno bojse ce to pitam vzdrzevalce pa fuzbalere al pa kar policaje. vam pa hvala za potolazenje Nasmeh

tota torek, 31. marec 2009 ob 17:37

Či ti je neprijetno, ti svetüvlen, ka si nejdeš kakšno drüžbo, ka neš soma hodla laufatNasmeh Kakši dečko tü s foruma bi se sigurno nejša, ka bi se ti pridrüžijaJaaa

Nela torek, 31. marec 2009 ob 17:40

Jaz sem dosta let hodla na stadion laufat, tepa ce so bli pokavci tan, ali fuzbaleri ali bilo kdo, meni je to blo vseeno, sej pa to prides ka bi laufala. Cepa mi se kda ne povidlo, pa sem tudi na hipodrom sla. Sej pa okrog totega stadiona stalno lidje hodijo pa se setajo, taka ti res nima ke biti. V temi pa tudi ne laufas ali? Pa zej ki de topleje, de se vec lidi tan okoli hodlo. Pomežik pa treningi so se ze davno zaceli, ce se ne motin.
Cepa te res stroh ali kej ti pac je, pa idi zaron laufat. Tepa res redko koga tan vidis. Jaaa

Legionar torek, 31. marec 2009 ob 21:23

Mislin ka Hailee glih ne pretirovle, fsej po informacijah, ki jih mon tüdi son, ne. Po besedah enega kolega ki je tan blizik duma, so se -še posebej ob vikendih- resen tan začeli zbirati nekši sumljivi tipi, baje ka je zodjič zaron nejša celo tan v enen auti enega, ki je leža notri kak mrtev, pa nekša čüdna snov mu je tekla z vüst.Hmm Taka ne ven če bi jo lehko glih takoj obtožili, ka pretirovle. Sicer pa mislin, ka je okrog takših stvari včosih skoro bojše malo pretirovati pa zagnati kakšni večji vik in krik, kak pa biti tiho. Te se fsej stvari začnejo rešovati, če pa to ne, pa fsej preverjati.Gnes den je že totih drog teko, ka se nan mogoče niti ne seja. In ne ven če je pametno to tak...Gda pa mo te zdignili glos? Te kdo de se komi kej zgodilo? Te mo se po začeli sprašüvati, kak je lehko do česa hüdega prišlo in kak to ka je nišče nič ne nareda ali pa ukrepa? Ali pa seveda; je bojše v stili slovenskega karaktera biti tiho pa si misliti, jaz že nen nič reka, rojši nej nešče drügi se izpostovla? In kunec kuncov, zakej ne bi Lotmerk bija en prijazen, varni kraj? Zakej bi kogarkoli moglo biti stroh iti ponoči skoz park ali pa mimo stadiona?

Zvončica torek, 31. marec 2009 ob 23:58

Možje v modren majo tote ke se glaža držijo stalno na okah...onih ka pa se igel držijo pa vemo kak je na stvori....Končno pa tak kak je Milan reka smo meli venda vsi obdobje gda smo ga malo biksali pa smo zrasli vseeno v dobre lidi....zej pa ke smo mi v letih smo isti kak negda naši starši ipd. ke so si mislili ka svet naglavički obročamo....mlodi nücajo plac ka lehko dihajo....
Če pa je ovi kolega vidja enega ka mu nekaj z vüst teče pa mrtvo zgledne....oprosti jaz bi v takšen primeri ziher pozvola policaje ali pa reševalce. Kaj pa je on te naredja? Ša dale? TO je slabo, tak so pri barakah si vsi oke doj tiščali.....

Legionar sreda, 1. april 2009 ob 07:59

V naših cejtih je ne blo teko drog in dejstvo je, ka je uporaba trdih drog vedno večji problem. Nič ne bereš, gledaš TV? In 20, 30 ali pa 40 let nazaj tega niti slučajno nije blo teko. Barake pr mali železniški postaji (ki jih zej več nega) so pred tekimi leti še ne ble zbirališče narkomanov, zej pa so ble. Cejti se spreminjajo.In či se more mlodin pistiti tak dihati -kak proviš- ka se jin pisti ge šte jemati droge, te pa tüdi ne ven ke nej rečen...Niman nič proti temi ka se mlodi negi zbirajo, veselijo, samo v mejah normale, ne pa v drüžbi igel...

tota sreda, 1. april 2009 ob 08:10

Mi se zej opet tü lehko menimo keko se čemo, pa spremenili nemo kej dosti. Droge pač so problem gnešjega cejta. Mi smo negda naskrivej kadili, pa kakšen bambus spili, zej pa to dvoje delajo čisto javno, sred parka sred belega dneva, pa se drogirajo bor keko teko naskrivej... Ne ven, keko mi kot posamezniki lehko tü naredimo. Sen čüla za por primerof, ka so lidje javili na policijo, ka se na toten pa toten mesti dila pa ka se tü pa tü drogirajo, pa so jin na policiji rekli, ka nej s ten samo tiho bojo, ka se jin nedo toti prišli maščüvat, ali pa ka nej rejši fkrej glejajo pa nič o ten ne gučijo... Adijo pametNeee Dol Hud

Legionar sreda, 1. april 2009 ob 10:57

To, ke smo mi včosik kakši liter vina vničili, ali pa kakši čik ali joint skodili, je proti vsemi s čim se ukvarja gnes den že mladina, čist nedužno. tisto ke smo delali mi, je ne blo hkrati povezano s kriminalon, ka pa za uporabo t.i. 'trdih drog' nemremo rečti. To prinoša s soboj resne probleme, kak že rečeno, kriminal, pa tüdi smrt - trde droge namreč ubijajo dosti bolj hitro in brezkompromisno kak kejkoli drügo.

tota sreda, 1. april 2009 ob 11:07

Legionar je napisal/a:
To, ke smo mi včosik kakši liter vina vničili, ali pa kakši čik ali joint skodili, je proti vsemi s čim se ukvarja gnes den že mladina, čist nedužno. tisto ke smo delali mi, je ne blo hkrati povezano s kriminalon, ka pa za uporabo t.i. 'trdih drog' nemremo rečti. To prinoša s soboj resne probleme, kak že rečeno, kriminal, pa tüdi smrt - trde droge namreč ubijajo dosti bolj hitro in brezkompromisno kak kejkoli drügo.

Se strinjan s toboj... Sen glejala na občinsken portali, ka so nekej o ten gučali 2. februara na seji... Da je te blo na Kanali A tiso o barakah.... No, toti problem je rešeni, kej mislijo dale ukrepati, pa se ne ve... Po pravici povedano, jas tüdi ne ven kej bi lehko kot posameznik naredla, ka bi toga meje bloMislec

Hailee sreda, 1. april 2009 ob 14:38

ja meni se je pac redno cudno zdelo vse skup, zato ki je ena diklina sedela tan na ovi mali pokriti tribuni cist pri stezi ko se pripela marica in te pride policaj cist do steze pa jo pita ce mo dokument pa neven kej vse, tisto sen cula ker sen glih te laufala mimo. potli pa se pripela en avto s totimi lidmi ki so pac tak zglednili (zanemarjeno) direkt cist do marice in te so jih 5 minut nekej spitovali, te pa so sli peski proti hipodromi z diklino vred, ovi kej pa je voza pa so ga policaji se dale nekej sprasuvali, jaz pa sen te odisla. tak da vse skup se mi je te resen malo sumljivo zdelo, glede na to ka je ova diklina sidela tan pa jo pridejo policaji samo tak pitat za dokumente. te se je mogoce nekej ze znalo. je pa blo ob stirih popodne in ne hodim laufat zvecer oz. v temi.
jaz tudi mislin ka ne pretirovlen, vsaj moj namen neje bija taki. ce pac povem svoje mnenje pa izkusnjo je to pret moja pravica kak pa neven kej drugo... stela sem ugotoviti ce ma kdo podobno mnenje in je kej taksnega tudi vida, ka se te pac izogibles takim krajom. nemres pa ne potrditi, ka so, pa ne zanikati ka neso. vseeno pa me ziher en cejt nede to, sploh pa ne soma.

Dejan sreda, 1. april 2009 ob 15:03

Previdnost je nigdor ne odveč. Še posebej v toten cejti, gi se je to po Lotmerki dogajalo. Policija pa vsi ostali pa mimo glejajo.

Naši pa so se zgenoli kumej te dere je stvor že po televiziji bila pa ka je cela Slovenija to glejala pa čüla, ke se tü dogaja. Pa vrobci na strehah so že čivkali kak pa kej. Tak de verjetno isto zej. Dere po nemo kakšega novega legla gi meli, ka de se po to začelo vločiti po medijih, tak dugo nišče nede nič premekna.

Negda pa je definitivno ne blo teko tega, še dere sen jas bija mlejši, ka ne gučin 30, 40 let nazej, kak Milan provi. Negda smo spili por litrov pa enega zrolali pa je blo zadosti. Zej pa či se ne pikaš pa nečesa sumlivega ne žvečeš, nesi đek. Vsakši pa ma seveda svojo glovo pa izbiro, ka ve, kej je za jega dobro pa kej ne.

MILAN sreda, 1. april 2009 ob 20:15

Rožica z veseljon bi mlodin pazlagali kej je vredik samo niše neče poslüšati
no ven smo mi tüdi ne dere smo bili mlodi.

Zvončica četrtek, 2. april 2009 ob 00:27

Dragi moji nejbojšo zdravilo za tote strohe kerin so izpostovleni deca je prova vzgoja.....ka ve rečti NE pa če je 3/4 jegovih sošolcov ali kolegov ali kej že do popka v drogah. To pa pomeni tüdi ka je od malega poleg vzgoje tüdi prisotna brezpogojna pa pristna , globoka starševska ljubezen. In za keko dece bi gnesden lehko rekli ka to vse mojo? V mojih mlodih cejtih je bilo glihtak dosti droge ( da sen ne celo živleje samo Lotmerka glejala), glihtak so jo ponüjali pa glihtak si moga rečti tisti NE. Samo so bili deca (pa te potli mularija) bojše gor skopani ka je tüdi cejt bija meje potrošniško naravnoni.

tota četrtek, 2. april 2009 ob 07:01

Jas mislin, ka je poleg prove vzgoje pa staršefske ljubezni odločilnega pomena tüdi karakter otroka. Či je dete labilno, pa hitro podleže različnin vplivon, maš ga lehko nevenkak rad, pa nevenkak ga lehko vzgajaš, pa de mogoče zapalo v slabo drüžbo, pa probalo kej prepovedanega. Mislin, ka mamo gnesden deco malo preveč pod kontroloj, pa nesmi to, pa ne ovo, pa nesmi grdo gučati, pa nesmi se biti, fse se jin broni, potli pa zrosejo, pa odidejo f sredje šole, tan pa dobesedno zbezlojo...... Marsikero mamico vidin pa čüjen, pa soma tüdi nesen idealen starš, samo ene stvari že pri malički deci po mojen moreš dopistiti. Naprimer, ka ne hodiš za diteton: ne na tla, se boš zamaza; ne plezi tan gor, boš opa; ne meči igrače, boš jo spotrja.... Mislin, ka se tüdi deca morejo vičiti z lastnih izkušenj, pa doživeti posledice svojega obnošaja, nemremo jih zamotati v vato, pa jih pred fsen slabin obvarüvati. Na drügi stroni pa te vidiš, ka tota ista mamica med vožjo telefonera, ka neje zvezana, dete pa ji ozaja po zicih skoče... Ali pa greta po cesti, pa triletno dete klamoteri po cesti sen pa to, ka ga skoro avto povozi, te pa mo na rit nadevle, ka pocesti hodi, namesto ka bi ga celi cejt za roko držola.... Lehko je gučati o pravilni vzgoji, teško pa je v realnosti otroki postaviti pravilne meje, mo dopistiti provo mero svobode, pa ga stalno primerno usmerjati, ka de zrosa v človeka s hrbtenicoj, gi de resen zna kej je dobro za jega pa kej ne. Či bi bilo fse v živleji samo črno ali pa belo, bi to nekak šlo. Da pa je miljon nians sive.... Biti starš v gnešjen cejti je ne tak enostavno. Ali pa si preveč glovo razbijamo s ten kej je pravilna vzgoja, pa kak deco gor kopati, pa se preveč trüdimo, dobimo pa kontraefekt....



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.