prlek1825 sobota, 20. februar 2010 ob 10:53

Legionar je napisal/a:
prlek1825 je napisal/a:
Legionar je napisal/a:
prlek1825 je napisal/a:


glej legionar....toti ke se vozijo z čunom....ne mečejo ob jezeri pločevink ostankov od pic pa tak dale....no lehko teoretično tudi...samo zake pa tudi tega nemrejo delati ribiči,,,ti si totalni antiturist...keko je takših jezer v sloveniji vse je zaščiteno nigi se nič nesmi...ta pa mi povej kak se nej gremo turizma...če pa že gledimo ekologijo glede onesneževanja okolja ki ga narediš z čunom pa ribiči glihtak keko krot na teden grejo z avtom do vode pa z avtom onasnažujejo okolje z čunom pa bi se porkrot na leto pelo pa si na istem...to pa keri izivle usodo ke skoče nevem od kod to pa je brezveze upoštevati so bedaki ki sprobovlejo skrejnost in ke mo češ...se ga neje nišče nikam siljo ke more skokati,,,če bi tak gledali na morji nebi nobena ladja plula!



No, dirkaje po eni šoder jami ma s turizmon bole malo sküpnega. Ke čen povedati je to, da človik nemre vsepovsodik brneti pa vznemirjati živoli pa kaziti mira vseposodik ge se mo zazdi. Či je prepovedano je prepovedano, se že ve zakej. Turizem ti lehko teraš na morji oz. na destinacijah kere so določene za to, ne pa v šoder jami.


ma puno skupnega..pogledni si ranco ptuj kda je dovoljena plovnost gostilna živi na vejki nogi zbirajo se lidje družijo zajebovlejo lepo mojo pa tak dale...kda neje dovoljena plovnost je vse mrtno...ti si pač človik ki čuješ besedo turizem pa povežeš takoj morje....neje samo morje turizem...turizem je vse okoli nos samo si ga ne vemo koristiti dok do vsi meli takšo mišleje de pač tak kak je
Lidje bi že radi fsigi brneli, dirkali pa ne ven ke še vse, ge je to možno. Pomislite kda morti na to, ka recimo okolik enega jezera pa tüdi v jen živijo tüdi drüga živa bitja, kerin mogoče vse to glih ne paše preveč, pa jih s svojin ravnanjon plošimo pa vznemirjamo, pa jin v namene turizma pa v želji za zaslüžkon tüdi krčimo jihov življenski prostor? Ke je že resen vse v penezih pa se resen samo zavolo toga mora vse obrniti samo v človekovo zadovoljstvo, pri ten pa pozoblamo, ka smo ne sami. Pa ka majo tüdi živoli -pa tüdi rastline- rade svoj mir pa prostor. Dirkej pa brni tan ge je za to namenjeno pa ustrezno, ne pa v vsakši mlaki pa šumi kero ge nejdeš.


gllej keri ma peneze ma vejko jahto pa se z šoderjamami nede okvarjo ke si niti nemre vozti z totimi malimi prdeci pa tak nemaš prav ke po marini hoditi ker si nezaželjeni to pomeni ke ti ostone sistem kak se keri znejde pri tem pa ti joko nišče papirov ne gledi pa izpita pa tak dale razen če narediš kakšo pizdarijo....pri šoderjami pa je tak zaradi biznisa pa kopaja se veča lastnik je ena firma tu se začnejo naseljuvati živali te pa takoj hop ribiči pa prtičari vut notri in tak je z vsemi slovenskimi vodami....pa ne rečem zej samo za toto šoderjamo bol me svodi ke neso reke plovne ne rečem ke bi ble vse je logično ke samo na določenih mestih pod določenimi pogoji pa bi lehko blo...z čunom prideš z morja kon češ iti v sladko vodo ke ga konzerviraš..mi npr lehko gremo na ptuj momo srečo ke pa en loblančam al pa gorenc pa dolenc pa nikam ker v sloveniji neje nič plovno...tu je problem

Legionar sobota, 20. februar 2010 ob 21:53

prlek1825 je napisal/a:

gllej keri ma peneze ma vejko jahto pa se z šoderjamami nede okvarjo ke si niti nemre vozti z totimi malimi prdeci pa tak nemaš prav ke po marini hoditi ker si nezaželjeni to pomeni ke ti ostone sistem kak se keri znejde pri tem pa ti joko nišče papirov ne gledi pa izpita pa tak dale razen če narediš kakšo pizdarijo....pri šoderjami pa je tak zaradi biznisa pa kopaja se veča lastnik je ena firma tu se začnejo naseljuvati živali te pa takoj hop ribiči pa prtičari vut notri in tak je z vsemi slovenskimi vodami....pa ne rečem zej samo za toto šoderjamo bol me svodi ke neso reke plovne ne rečem ke bi ble vse je logično ke samo na določenih mestih pod določenimi pogoji pa bi lehko blo...z čunom prideš z morja kon češ iti v sladko vodo ke ga konzerviraš..mi npr lehko gremo na ptuj momo srečo ke pa en loblančam al pa gorenc pa dolenc pa nikam ker v sloveniji neje nič plovno...tu je problem
Nemre biti fsigi vse po vrsti plovno. Či pač toti en Lublančan, Gorenc ali pa Dolenc nima pogojov za to, te se pač nej s ten ne ukvarja! Či sen duma na ravnici, te pač nemren fsaki den v planine, neje tak? Či pa čen, pa se pač malo dale moren pelati. Tak se nej malo dale pela tüdi tisti,keri nima v bližini pogojov za plovbo. Drügo pa je, ka smo začeli na vsako stvor še samo skozi peneze glejati. Pa nemreš samo fsigi slüžiti, so tüdi stvari ki bi mogle biti pomembnejše od tega. Recimo ohraniti čimveč ekosistema nedotekjenega. Pa je na žalost ne tak.

SlovenianDevil sobota, 20. februar 2010 ob 22:00

Se strinjan z legionaron, tak daleč pa nemreš ti v prlekiji delati takšega jezera ka bi lublančani, dolenci pa gorenci hodili k nan, prvič jin je bližje do morja, drugič pa nej svojo okolje onesnažuvlejo, zakej bi mogli našo lepo prlekijo...

prlek1825 sobota, 20. februar 2010 ob 23:31

SlovenianDevil je napisal/a:
Se strinjan z legionaron, tak daleč pa nemreš ti v prlekiji delati takšega jezera ka bi lublančani, dolenci pa gorenci hodili k nan, prvič jin je bližje do morja, drugič pa nej svojo okolje onesnažuvlejo, zakej bi mogli našo lepo prlekijo...

ke se tiče glede onasnaževanja okolja...mislim ke je to zanamarljivo ke bi se z čuni keri pelo por krot na leto...ke keko bi se drgačik lehko šparalo pa meje onasnežuvali...marsikda bi človik lehko šo kon peš če že na to gledim...polek tega če povem iz cugovskih cejtov ke sem se vozjo v mb...na želežniški sem prišo na cug ponavodi okoli2 cug je kreno z postaje pol2...do pol dveh je brnjo...tu mislim ke je vejko onasnažuvaje pa to je vsaki den pa vsaki cug ke je šo vsako vuro...te gremo dale....avtobusi...vozijo se po dva trije lidje gor...avtobus stori puno žere vejki okolje onasnežuvle nenormalno...tu treba začeti malo razmišlati ne pri totih malih čunekih

če pa nasploh poglednemo to...toti naftari že mojo izumlene pa izmišlene rezerve z čem mo se vozli pa kak kda več nafte nede pa tudi za okolje de bol prijazno samo tu je vejki problem ke preveč se gledi na peneze...oz keri kej izumi pa če dati v javnost ga čez noč sfali...zoto keko bom jaz onasnažjo okolja z bencinom grdo je reči samo tak je me boli patak...zoto ke so vejki lidje ki delajo vejke gluposti pa jim je vseeno...mali človik pa je tak privsen bit te pa še to keko bi si lehko privoščojo se to si nebi mogo zaradi ekologije...vem ke neje provo razmišlaje samo na žalost je takšen sistem ki nas prisiljuvle v takšo razmišlaje...ne rečem me moti puno stvari glede varčevanja za okolje pa dugo sem se sekiro samo vidim ke eden proti vsem nemre nič in je nesmisel sekiraje, tak pač na žalost je...kda pa so naravne katastrofe pa se vsaki pita zake je to tak...to je zoto tak ke nas sistem prisiljuvle v takšo razmišlaje kak sem gori napiso..nažalost

SlovenianDevil nedelja, 21. februar 2010 ob 01:27

Ne ne, ne mislin tak, tisto je onesnaževanje zraka tisto je druga stvar, tisto delajo vse stvari. Mislin tisto onesnaževanje, ki bi se dogajalo po ten ko bi se to začelo na večje odvijati, opet bi bile smeti okoli, či bi se štelo nekej kvalitetnega narediti, bi se moglo dreve podreti, jarke okoli zasipati. Glej sej ne provin ka nesmite meti tega, ampak či čete meti to si ite sami delat, pa nekan ki lidi nede motilo, či van je že za živoli vseeno.
Či pa se čete po rekah voziti pa povejte, pa zrušimo eno al pa dve hidroelektrarni pa bomo pač zato ka bode en del ene reke ploven pač namesto liči sveče nucali. Tak pač je, tu neš mogo glih nekej spremeniti, či ne nejdeš enega, ki ma v lasti jezero pa je priprovleni to narediti al pa son odkupi jezero pa si naredi, držova ti tu nede pomogala, ker je to metaje penez vkrej.

Legionar nedelja, 21. februar 2010 ob 08:03

Zgleja ka sen ne bija glih čist dobro razumleni. Ke čen povedati je to, ka je ne prav, ka bi samo fsigi brnili pa delali nemir. Malo bi včosih mogli tüdi vzeti na znanje, ka mogoče komi toto našo brnjeje ne paše glih nejbole; pa čiglih gre samo za ftiče, ribe in drugo "golazen". Pomežik
V naravi je treba biti uvideven, še posebej v šumah, na rekah, jezerih pa tak dale. Či je ge omejena vožja s čuni, te ma to svoj razlog. In treba se pitati zake je tak, pa to spoštüvati. Samo či bi jaz bija z Ormoža oz. okolice (kak predvidevlen ka ti -Prlek- si), te bi bija srečen, vepa maš na 'dohvati ruke' Ptuj pa tisto akumulacijsko jezero na Dravi. Ke še češ lepšega?

prlek1825 nedelja, 21. februar 2010 ob 10:35

se ne rečem na ptuji je jezero ki se lehko vozi pa pravila igre kak pa kej..na zanimiv način.....je tudi resen ke so čudni lidje pa težko se da z jimi meniti samo moreš meti živce pa gre...problem so pa opet ptičari pa ribiči ki jim gre vse naživce pa si iščejo svoje pravice....plovba pa je dovoljena od prvega maja do zodjega septembra.....te pa morejo meti ptiči mir....pa za kej godig se gre so problem ptiči...tu malo poglednite bol obširno...isto je z totimi elektrarnmi na veter...problem ptiči...tota problematika mene bol moti kak vse drugo...ke je to za ludi ke mojo takšo vejko besedo ke tak vse bremzajo

MILAN nedelja, 21. februar 2010 ob 16:49

Tiho LIDJE SO VRAGOVJE

prlek1825 nedelja, 21. februar 2010 ob 20:01

bili pa bodo ostali...hehe...kej čemo takšen nam je pač život Nasmeh

Dejan ponedeljek, 22. februar 2010 ob 17:35

No, tak dugo smo gučali o toti šoderjami, ka sen se zapela to pa malo poslika.

Klik na sliko za celo galerijo:

prlek1825 ponedeljek, 22. februar 2010 ob 22:46

dejan zanimive slike vsaka ti čast.....ke pa se tiče glede onasnaževanja pa smo zej vidli kdo onasnežuvle okolje...sigruno ke navtičari ne nucamo tovorjokarskih gum...tak da?......če bi se več dogajalo tu okoli bi zigurno ble tudi organizirane kakše čistilne akcije pa gum tudi nebi blo

Dejan torek, 23. februar 2010 ob 11:10

Tote gume do venda negda sveta pospravili Nasmeh

Sen pa ša tan skozi šumo do totega stroja. Pa je tan kar nastlono z nekšimi glaži, piksnami. Tak ka očitno to hodijo pit.

Je pa jama dosti večja, kak te dere smo se 2001 kopali pa toti küp šodra je tü nasipani, kak je negda "plaža" bila Nasmeh

optix torek, 23. februar 2010 ob 15:43

Dejan je napisal/a:
No, tak dugo smo gučali o toti šoderjami, ka sen se zapela to pa malo poslika.

Klik na sliko za celo galerijo:


Nekdanja Lotmerška Copacabana Hahaha Hahaha Hahaha

MHA torek, 23. februar 2010 ob 17:23

Dejan je napisal/a:
Tote gume do venda negda sveta pospravili Nasmeh


Se pa se je občina Lotmerk fest zavzela za projekt očistimo Slovenijo, taka do verjetno te tiste gume tüdi odpelali. Hihihi

Dejan torek, 23. februar 2010 ob 23:08

Toto posprovlaje pa sanacijo jame ma Segrap prek Pomežik

MHA sreda, 24. februar 2010 ob 06:52

Ven ka je to jegova jama, tisto z občino pa projekton je blo bol v narekovajih napisano. Haha

Legionar četrtek, 25. februar 2010 ob 20:25

prlek1825 je napisal/a:
se ne rečem na ptuji je jezero ki se lehko vozi pa pravila igre kak pa kej..na zanimiv način.....je tudi resen ke so čudni lidje pa težko se da z jimi meniti samo moreš meti živce pa gre...problem so pa opet ptičari pa ribiči ki jim gre vse naživce pa si iščejo svoje pravice....plovba pa je dovoljena od prvega maja do zodjega septembra.....te pa morejo meti ptiči mir....pa za kej godig se gre so problem ptiči...tu malo poglednite bol obširno...isto je z totimi elektrarnmi na veter...problem ptiči...tota problematika mene bol moti kak vse drugo...ke je to za ludi ke mojo takšo vejko besedo ke tak vse bremzajoTüdi ptiči majo radi mir. In ptiči majo pač svoj življenjski prostor, takak maš ga tüdi ti pa jaz. In toti življenjski prostor je treba čimbolj čuvati pa broniti pred človekon, ker človik je nejvečji uničevalec narave. In tüdi brnjeje pa dirkaje po jezeri je eden izmed neprijetnih vplivov na okolje. Glih zavolo tega je treba takše ekosisteme pa naravo nasploh čimbolj čuvati pred lidmi, ker konkoli pridemo, delamo nered pa nemir, pa vničovlemo. In kda mo vničili naravno -kere del so tüdi ribe pa ftiči- te mo vničili tüdi sami sebe.

MHA četrtek, 25. februar 2010 ob 21:01

Se strinjan s tebo legionar, san po drügi stroni či tak pogledneš, pa tisti bager pa ostala mehanizacija, pa tovorjoki ke odvožajo šoder, glih tak ruži pa onesnažüvle. San moje mnenje je proti, ka bi z motornimi čuni letali tü gor, tak na veslo pa bi lehko blo. Brodolom

Legionar četrtek, 25. februar 2010 ob 21:09

Dobro, jaz sen ne misla zej glih tote kamešnce, ampak gučin bolj na splošno. Je pa resen tak, či bi se lidje znali reda držati, te bi marsikej blo bojše, pa marsikon bi lehko šli.

prlek1825 četrtek, 25. februar 2010 ob 21:37

no če polednemo nasplošno bom reko tak....elektrarne na veter bi puno pripomogle prinas k menjšemo onasnežuvaji okolja....pa so problem ptiči...te pa nej bojo ptiči pa vničeno okolje če se že tega gremo



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.