Rokometaši Pomurja zaostajali že za sedem golov, a na koncu osvojili zasluženo točko

RK Pomurje - RK Ajdovščina 32:32 (16:21)

Prlekija-on.net, ponedeljek, 12. oktober 2015 ob 16:08
RK Pomurje, foto: rk-pomurje.si

Rokometaši Pomurja so na prvi domači tekmi v novi sezoni osvojili točko proti ekipi Ajdovščine. Kljub zaostanku 16:21 v polčasu, kasneje že za -7 (18:25) so si uspeli priigrati točko, ki pa bi jo lahko zlahka izgubili, ali pa z nekaj več zbranosti osvojili obe.

Do rezultata 6:6 smo videli hitro tekmo, skoraj brez obramb. Nato so gostje iz Ajdovščine naredili delni izid 0:4 in povedli z 6:10. Domači trener Potočnjak je z zamenjavami predvsem vratarja Hameršaka in Gregorca zadel v polno. Hameršak je obranil nekaj strelov in vodstvo gostov se je hitro stopilo na 9:10. Do rezultata 12:13 so domači dihali za ovratnik gostom, ko so gostje najprej povedli 13:17 in na koncu prvega polčasa še s 16:21, ki je tudi bila najvišja prednost v prvem polčasu.

V drugem polčasu so boljše začeli gostje, ki so svojo prednost še povišali. V 32. minuti že na 16:23. Domači igralci nikakor niso mogli sestaviti obrambe, ki bi bila kos hitrim igralcem iz Ajdovščine. V drugem polčasu je bilo manj zadetkov in do 18:25 so gosjte še vedno vodili, ko so se, predvsem v obrambi, začeli domačini prebujati. Najprej so znižali na 21:25 in nekaj minut kasneje na 23:26. Prednost 3, 4 zadetkov so Ajdovci držali do rezultata 27:31. Takrat je na sceno ponovno stopil Hameršak, ki je ponovno naredil lepo serijo obramb (skupaj 11). Seveda mu je pomagala agresivna obramba domačih, ki je velik del drugega polčasa delovala v formaciji 4-2. 3 minute pred koncem so domači rokometaši, na krilih navijačev, ki so z glasnim vzpodbujenjem, končno uspeli znižati na gol 30:31 in tudi izenačiti na 31. Sledil je gol gostov in 16 sekund pred koncem 7-metrovka za domače. Vasja Kozelj je z mojstrskim strelov zadel svoj sedmi zadetek (4/4 iz 7m). Gostje v zadnjem napadu niso uspeli zadeti in tekma se je končala z rezultatom 32:32.

Delitev točk je pravična, čeprav so gostje nadzorovali celotno tekmo. V končnici tekme pa niso uspeli zadeti nekaj 100-odstotnih strelov ali pa jih je obranil domači vratar.

Hedl in Vasja Kozelj sta hladnokrvno zadela vseh 8 strelov iz 7 metrov (vsak po 4), Gregorec je zadel 7-krat iz igre (6-krat v prvem polčasu). Kreft in Sever sta na krilnih položajih prispevala po 3 zadetke. Svoje so prispevali tudi ostali.

Tudi ekipa Ajdovščine se je pokazala v lepi luči, predvsem Svetik ki je dosegel kar 11 zadetkov (4/5 iz 7m). Mogoče jim manjka edino nekoliko daljša, kvalitetnejša klop, kar je bilo verjetno posledica, da so v končnici tekme bili nekoliko nezbrani in utrujeni.

RK Pomurje: Hameršak Klemen 11 obramb, Kous Marko 4 obrambe, Kozelj Vasja 7 (4/4 iz 7m), Gregorec Gregor 7, Hedl Jernej 4 (4/4 iz 7m), Sever Anej 3, Kreft Robi 3, Legnar Nino 2, Gorjup Denis 2, Blažič Tadej 1, Aleš Pintarič 1, Šavel Matej 1, Zavodnik Luka 1, Raj Primož, Podlunšek Tine, Makovec Bojan

RK Ajdovščina: Svetik Jani 11 (4/5iz 7m), Koren Matic 4, Bajc Niko 4, Velikonja Matija 4, Pregelj Vid 4 (2/3 iz 7m), Kuret Gregor 3, Rustja Blaž 2,...

Izključitve: RK Pomurje 8 minut, RK Ajdovščina 14 minut

7-metrovke: RK pomurje 8/8, Rk Ajdovščina 6/8

Že v soboto 17.10.2015 potujejo rokometaši Pomurja na najdaljše gostovanje k mladi ekipi Metlike. Naslednja domače tekma bo šele 7. novembra.

Kasaške dirke v Križevcih, foto: Občina Križevci