Dejan Kokol novi ravnatelj OŠ Gornja Radgona

Medtem ko Dušan Zagorc odhaja v zaslužen pokoj

Prlekija-on.net, četrtek, 1. junij 2017 ob 09:519
Dejan Kokol

Dejan Kokol

Po skoraj treh desetletjih vodenja ene največjih pomurskih osnovnih šol, OŠ Gornja Radgona, se bo kmalu v zaslužni pokoj odpravil ravnatelj Dušan Zagorc. In že je znano, da ga bo z novim šolskim letom 2017/18 nasledil Dejan Kokol. Res je sicer, da mora še resorna ministrica dati soglasje, a je to zgolj kot ne le formalnost. Petintridesetletnega profesorja nemščine in sociologije so namreč potrdili: Učiteljski zbor, Svet staršev in na koncu Svet šole, vmes pa mu je, podobno kot za še tri kandidatke, soglasje podal tudi Občinski svet občine Gornja Radgona.

Tako se na OŠ Gornja Radgona obeta kontinuiteta, saj je novi ravnatelj že deseto leto zaposlen na šoli in si je gotovo nabral potrebne izkušnje. Hkrati je nabral tudi številne kompetence, saj poleg poučevanja, deluje na številnih šolskih in obšolskih področjih, znan pa je tudi kot fotografski mojster. Delovne izkušnje si je pridobival predvsem na OŠ Gornja Radgona (poučevanje tujega jezika – nemščine, poučevanje domovinske in državljanske kulture in etike, priprava učencev na opravljanje kolesarskega izpita, aktivno in strokovno sodelovanje v okviru strokovnih aktivov, vodenje nacionalnih in mednarodnih projektov, strokovno usposabljanje, svetovalno delo učencem, staršem in učiteljem, mentorstvo učencem, študentom praktikantom in učiteljem predmeta DKE, mentorstvo fotografskega krožka, vodenje Sveta zavoda OŠ Gornja Radgona...).

Radgončan Dejan Kokol je osnovno šolo obiskoval na šoli, ki jo bo poslej vodil, nato je končal Srednjo ekonomsko šolo v Murski Soboti. Leta 2008 je diplomiral na Filozofski fakulteti Univerze v Mariboru in postal univerzitetni diplomirani profesor nemščine in sociologije. Svet zavoda je, po pregledu zelo bogatega življenjepisa spoznal, da gre za veliko perspektivo za vodenje OŠ Gornja Radgona. Kokol ima odlične komunikacijske kompetence, ki jih je pridobil pri delu z učenci in s sodelavci v šoli, na številnih domačih in mednarodnih izobraževanjih, usposabljanjih in nastopih. Komunikacijske kompetence si je prav tako razvijal s samostojnim predavanjem na nacionalni in mednarodni konferenci in kot član predmetno razvojne skupine za predmet domovinska in državljanska kultura in etika, v okviru katere je za predmetne učitelje DKE pripravil vzorčne ure dobre prakse. Dobre vodstvene kompetence je pridobil kot predsednik sveta zavoda, kot vodja številnih dnevov dejavnosti, kot pedagoški vodja šole v naravi, kot vodja mednarodnih in nacionalnih projektov na šoli, kot član fotografskega društva in kot mentor fotografskega krožka učencem na šoli...


Več v Kultura in izobraževanje