Koncert Okteta Arion z gosti
V soboto, 9. marca, je v Domu kulture v Ljutomer Oktet Arion pripravil koncert z gosti. Oktetu sta se na odru pridružila Ženska vokalna skupina Stridonne in Tamburaški orkester KD Ivan Kaučič Ljutomer. Koncert, kateremu je med drugim prisluhnil tudi podžupan Občine Ljutomer, Niko Miholič, je povezovala Jasmina Bauman.
ŽVS Stridone deluje deveto leto. Izvajajo skladbe različnih glasbenih zvrsti, od narodnih medžimurskih napevov preko šansonov in klasičnih kompozicij do dalmatinskih klapskih pesmi. Skupina ima za seboj številne nastope na domačih in tujih odrih. Več let zapored je sodelovala na festivalu klap v Pakoštanih in Omišalju. Leta 2017 so pevke nastopile na otvoritvi Festivala dalmatinskih klap Omiš. Stridonne so edine Medžimurke na dalmatinski klapski sceni. Skupino vodi Nora Nemec.
Tamburaški orkester KD Ivan Kaučič Ljutomer deluje šesto leto. Kljub njihovi mladosti je za njimi že veliko samostojnih koncertov z gosti, številni nastopi doma in v tujini (Hrvaška, Avstrija, Madžarska...) ter dve regijski tematski tekmovanji. Na 39. regijskem tematskem festivalu tamburašev in mandolinistov, ki je potekalo minulo soboto v Ljutomeru, so se izmed devetih skupin iz Pomurja, edini uvrstili na državno srečanje, ki bo potekalo 11. maja na Ptuju. Sodelujejo s številnimi priznanimi domačimi ter tujimi pevci in glasbeniki. Tamburaški orkester KD Ivan Kaučič Ljutomer vodi Simona Pirc Katalinič.
Oktet Arion iz Ljutomera deluje od leta 2010. Nastal je kot del moške sekcije Komornega zbora Orfej. Umetniški vodja skupine je Vito Žerdin, ki je diplomiral na Akademiji za glasbo v Ljubljani. Skupino sestavljajo pevci, ki imajo dolgoletne izkušnje s številnih domačih in evropskih pevskih odrov. Od aprila leta 2011, ko je imel Oktet Arion svoj prvi uradni nastop, je oktet nastopal v glavnem po Sloveniji. Sodeloval je na Festivalu oktetov v Kranju in Prazniku petja pri Brančurniku na Prevaljah. Ob sodelovanju v evropskem sosedskem projektu VinoCool so pevci ob petju napitnic doživeli vinske ceste doma in v sosednji Avstriji. Za skupino je tudi uspešen projekt Musica Sacra, v okviru katerega so v zadnjih letih raziskovali tudi duhovno glasbo. S programom sakralne glasbe so v zadnjih letih nastopili v številnih cerkvah po Sloveniji, z istim repertoarjem so se maja 2017 predstavili tudi na koncertni turneji na Poljskem.
Slovenska narodna, prir. Rado Simoniti (1914-1981):
Ljubavne pesmi iz Rezije
prepesnil Mitja Šarabon (1922-1987)
Solo: Gregor Zavec
Slovenska ljudska, prir. Peter Lipar (1912 -1980):
Čukova ženitev
Slovenska narodna, Zorko Prelovec (1887-1939):
Sedem si rož porezala mi
Slovenska ljudska (Koroška), prir. Andrej Makor (1987):
Jaz sëm pa snuëčë nečij bil
Tradicionalna, prir. Laci Varga (1957):
Ne povem nit' ne smem
Dalmatinska narodna, Ljubo Stipšić - Delmata (1938-2011):
Zapivala tica mala
Snježana Perić, Pero Kozomara, prir. Rajmir Kraljević:
Ne mora mi bit
Solo: Silvija Kocen
Krešimir Magdić (1952):
Sve su koke poludele
Vinko Žganec (1890-1976):
Protuletno drago vreme
Uroš Sagadin:
Deni me
K. Kovač, Amanda McBroom (1947), prir. Tina Bohak:
Kaj je Ljubezen
R. Maister (1874-1934), Emil Adamič (1877-1934):
Pomlad ni za me (Solo: Pavel Šoster)
Ambrož Čopi (1973):
Ljubim, Feri Lainšček (1959), (solo: Matej Šoster)
Zlatan Stipšić (1968), prir. Rajimir Kraljević (1940):
Projdi vilo
Zlatan Stipšić (1968), prir. Rajimir Kraljević (1940):
Oprosti
Ruska narodna, prir. Matija Kovačič:
Kalinka
Perujska narodna, prir. Damir Zajec:
El condor passa
Flavta: Miša Marinič, Klarinet: Manca Rozmarič.
Dick Dale (1937), prir. Damir Zajec:
Misirlou
D. Velkaverh (1943-2016), D. Žgur (1938), T. Hrušovar (1947),
prir. za tamb.orkes. N. Žgur in S. Pirc Katalinič:
Dan ljubezni
Foto in video: Sara Vinkovič