Pohod Po poteh graničarjev
Na Prešernov dan, natančneje v soboto 8. februarja se je v skupni izvedbi Turističnega društva Pálinka iz Čentibe in Kulturno Turističenga društva Feher Jani iz Dolge vasi izvedel drugi "Pohod po poteh graničarjev". Po planu je pohodnike pot vodila ob obmejnih kamnih med slovensko-madžarsko zeleno mejo, ki so jo še do leta 1991 varovali vojaki JLA. Obmejno območje je bilo tudi še takrat zelo varovano, za to so skrbeli graničarji. Ti so redno patruljirali ob mejnih kamnih. Prav to pot so pohodniki dobesedno prehodili. To je tudi trasa po kateri je nekoč potekala zloglasna Železna zavesa.
"Iron Curtain" oz.Železna zavesa (Vasfüggony) je politični izraz za simbolično, ideološko in delno fizično mejo, ki je razdelila Evropo v času hladne vojne na dva dela: na kapitalistične zahodne (Nato pakt) in socialistične vzhodne države (Varšavskipakt). Železna zavesa je poleg ideološke pregrade predstavljala tudi gospodarsko, jezikovno in kulturno bariero. SFRJ (Socialistična Federativna Republika Jugoslavija) je bila na socialistični strani železne zavese dejansko le do leta 1948, ko je prišlo do spora s Sovjetsko zvezo t.i..spor Informbiro med Stalinom in Titotom.
Kasneje so se jugoslovanske meje proti zahodnjaškim (Nato) sosedam čedalje bolj odpirale.V času spora s Stalinom so se meje železne zavese z Jugoslavijo zelo okrepile; na jugoslovansko-madžarski meji so bile postavljene protipehotne mine, okrepile so se vojaške straže, neredko je prišlo tudi do strelskih obračunov med mejnima vojskama. Z razpadom vzhodnega bloka v 90-ih letih, je hkrati tudi razpadla strogo varovana železna zavesa. Desetletje pozneje sta Slovenija in Madžarska stopila v Evropsko Unijo, decembra 2007 pa v skupno shengensko cono, meje so padle.
Pohod se je pričel nekaj čez 9. uro, nedaleč od nekdanjega mednarodnega mejnega prehoda Dolga vas. Vreme je bilo primerno, trasa v gozdovih pa že dovolj suha za pohod. Udeležencev pohoda je bilo blizu sedemdeset, kar je odličnen rezultat. Pot je vodila ob mejnih kamnih na vrh goric nad Dolgo vasjo, nakar so pohodniki zavili v gozd in sledili meji. Pot ob mejnih kamnih je kar zahtevna saj ves čas poteka gor in dol, višinci se kar nabirajo, poteka ves čas po gozdnih poteh. Vmes so si pohodniki lahko ogledali zapuščene bunkerje in prisluhnli zgodbam iz časov Železne zavese. Prva postojanka je bila Vaški dom v Lendavskih goricah, kjer so se pohodniki lahko okrepčali z malico in napitki, kar jim je dalo novih moči za nadaljevanje poti. Vaški dom v Lendavskih goricah je postavljen na mestu nekdanje Karavle JLA. Sledil je spust ob mejnih kamnih v smeri Čentibe in Doline, ob poti je še en zapuščen bunker - ostanek JLA. Pot se je zaključila v Pincah. Pohodniki so prehodili okoli 14 km in naredili dobrih 324 višincev. Pohodniki so bili ves čas dobre volje, nasmejanih lic in polni energije, zahvaljujoč dobri družbi in sproščenemu tempu.