Policija
V preteklem dnevu so policisti na območju PU Murska Sobota obravnavali tri prometne nesreče, ki so se vse končale le z materialno škodo, tri kazniva dejanja, šest kršitev javnega reda in miru, požar, dve nesreči pri delu, prijeli enajst tujcev, ki so v našo državo vstopili na nedovoljen način, tri povoženja divjadi in dve poškodbi vozil na parkirnih prostorih.
Na področju kriminalitete so obravnavali tatvino gasilske opreme, goljufijo in zasegli bankovec za 50 EVR za katerega se sumi, da je ponarejen.
Javni red in mir je bil kršen petkrat v zasebnih prostorih in enkrat na javnem kraju. Kršitelji so se ob intervenciji policistov pomirili in s kršitvami prenehali.
V Turnišču je med pranjem, s tovornega vozila padel voznik in se lahko telesno poškodoval. V Tešanovcih pa je močan sunek vetra podrl gradbeni oder, s katerega je padel delavec. Pri padcu se je lahko telesno poškodoval.
V Svetem Juriju je v stanovanju zagorel pralni stroj. Požar so pogasili domači gasilci.
Pogostejše meritve hitrosti z radarjem bodo policisti opravljali na območju PP Gornji Petrovci.