Minister Matjaž Han odprl sejem MEGRA 2025

Obiskovalcem so na voljo brezplačna svetovanja o energetski učinkovitosti in financiranju trajnostne gradnje.

Prlekija-on.net, sreda, 26. marec 2025 ob 18:17
Sejem MEGRA 2025

Sejem MEGRA 2025

V sredo, 26. marca 2025 je minister za gospodarstvo, turizem in šport, Matjaž Han, na Pomurskem sejmu v Gornji Radgoni slovesno odprl 34. Mednarodni sejem graditeljstva MEGRA. Ob tej priložnosti so zbrane nagovorili tudi Janez Erjavec, predsednik uprave Pomurskega sejma, županja Gornje Radgone Urška Mauko Tuš, mag. Gregor Ficko, direktor Zbornice gradbeništva in industrije gradbenega materiala GZS ter predsednik organizacijskega odbora sejma MEGRA, in Vesna Nahtigal, generalna direktorica Gospodarske zbornice Slovenije.

V sklopu sejma je Gradbeni inštitut ZRMK predstavil svetovalne kontaktne točke za prenovo stavb, GZS pa je organizirala okroglo mizo na temo prihodnosti gradbeništva. Podeljeni so bili tudi okoljski certifikati Znak kakovosti v graditeljstvu.

Sejem, ki poteka od 26. do 29. marca 2025 na Pomurskem sejmu v Gornji Radgoni, ponuja vpogled v najnovejše gradbene trende, trajnostne rešitve in inovacije. Obiskovalcem so na voljo brezplačna svetovanja o energetski učinkovitosti in financiranju trajnostne gradnje, strokovni dogodki pa povezujejo investitorje, strokovnjake in predstavnike gospodarstva.


Več v Gospodarstvo