Interaktivna tabla že med gimnazijci

Interaktivna tabla ze med gimnazijci

Prlekija-on.net, sreda, 27. februar 2008 ob 13:10

Donatorska sredstva Nove KBM za uvajanje nove tehnologije

Ob otvoritvi poslovalnice Nove KBM v Ljutomeru je predsednik uprave te banke Matjaž Kovačič ravnatelju Gimnazije Franca Miklošiča Ljutomer Zvonku Kustecu predal ček v vrednosti štiri tisoč evrov, ki jih je gimnazija porabila za nakup interaktivne table. Slednjo skupaj z računalnikom in projektorjem kot novo tehnologijo uvajajo v učni proces. "Številne nove možnosti uporabe tehnologije, vsebin in različnih orodij omogočajo učinkovito in ustvarjalno dopolnitev klasičnemu učnemu procesu," je ob predstavitvi nove interaktivne table, ki sta se je udeležila tudi predstavnica ljutomerske poslovalnice Nove KBM Mateja Jurinec in direktor podružnice Pomurje Boris Cigüt, povedal Kustec. Interaktivna tabla se uporablja skupaj z brezžičnim pisalom in programom, ki vsebuje paleto interaktivnih orodij, kot sta na primer šestilo in ravnilo, ima pa tudi obsežno zbirko slik, zvokov in videoposnetkov, ki so v pomoč pri izdelavi predstavitev.

"Pri matematiki omogoča uporabo različnih programov dinamične geometrije za nazornejšo predstavitev objektov v dvo- in trirazsežnem prostoru, raziskovanje funkcij in njihovih lastnosti ter uporabo pripravljenih učnih gradiv, ki se nahajajo na interaktivnem učnem portalu," je dodala profesorica matematike Irena Rauter Repija, profesorica kemije Mateja Godec pa je dodala: "Pri kemiji tabla omogoča uporabo različnih animacij, predstavitev na nivoju delcev in pogled v zgradbo molekul v 3D-projekciji, s čimer dijaki prav gotovo dobijo boljšo predstavo o temah, ki so dokaj abstraktne. Olajšano je tudi reševanje tekstnih nalog, urejanje enačb in zapisovanje strukturnih formul, saj so zapisi lahko vsaj delno že vnaprej pripravljeni."

Tabla, ki jo bodo uporabljali tudi dijaki biologije pod vodstvom profesorice Marije Meznarič, omogoča tudi aktivno vključevanje dijakov med učnim procesom, saj imajo dijaki možnost, da sestavne dele na tabli oziroma sliki samo prepoznajo, poimenujejo in povežejo. Vsa snov, ki se napiše na tablo, se lahko tudi shrani, kar omogoča dijakom, ki sodelujejo v različnih projektih, saj si lahko zamujeno učno snov pozneje ogledajo in prepišejo. Vse skupaj je še lažje izvedljivo, ker imajo na ljutomerski gimnaziji t. i. elektronsko učilnico Moodle, kamor se te datoteke shranjujejo, po spletu pa je v omenjeni elektronski učilnici mogoče najti tudi druga gradiva, kot so stare kontrolne naloge in razni učni listi.

vir: www.vecer.si



Več v Gospodarstvo