PŠK Ljutomer 2 premagali KD Ljutomer

17. krog Radenska Naturelle Pomurske košarkarske lige

Prlekija-on.net, sreda, 10. april 2013 ob 16:141
Radenska Naturelle Pomurska košarkarska liga, foto: Vedran Tomšić

V Radenska Naturelle Pomurski košarkarski ligi, je konec tedna bil odigran 17. krog. KD Ljutomer in PŠK Ljutomer 2 sta izgubili, v zaostali tekmi pa je v medsebojnem obračunu slavila ekipa PŠK Ljutomer 2. PŠK Ljutomer 3 so bili prosti.

KK Picerija Nona Lenart : KK GMT Beltinci
64 : 93 (25:25, 10:23, 13:24, 16:21)
sobota, 6.4.2013, 16.30, OŠ Lenart; Horvat, Feher

KK Picerija Nona Lenart: Holc 16, Keršič 11, Farkaš 9, Turk 6, Dokl 6, Topolnik 6, Bauman 4, Zlodej 3, Koletnik 2, Kneževič 1, Vučkovič 0
KK GMT Beltinci: Kukel T. 29, Cör 17, Bojnec 13, Ferćak 12, Fujs 12, Kukel M. 8, Ratnik 2

Predzadnja tekma rednega dela like PKL in ob enem zadnja tekma na domačem terenu za košarkarje iz Lenarta. Prvi del tekme je pokazal, da bo tekma napeta vse do konca.
Saj je na semaforju po prvi četrtini kazalo poravnan izid na 25. V drugi četrtini so ''žuti'' iz beltinec opravičilo vlogo aktualnega prvaka. Stopili so na plin ter naredili izid četrtine +13 v svojo korist(10:23). Tudi v drugem polčasu so pokazali svojo dobro pripravljenost in povečali prednost za dodatnih 11 točk (13:24). V zadnji četrtini smo picopeki z agresivno obrambo in realiziranimi napadi poskušali narediti delni izid v svojo korist, vendar se gostje niso pustili, ter še enkrat več opravičili vlogo fauvorita. Glede na zadnjo domačo tekmo se je na lenarških tribunah zbralo lepo število navijačev, tekmo pa je popestila mlada plesna skupina.
Čestitke gostujoči ekipi za odlično predstavo, ter veliko uspeha na F4.
Sestavila: Farkaš Grega ter Rok Koletnik ob šanku bara Nona Lenart (KK Picerija Nona Lenart)

KK Lindau : KD Sobota
84 : 76 (17:12, 12:21, 20:24, 35:19)
sobota, 6.4.2013, 17.00, DSŠ Lendava; Kous, Glavnik

KK Lindau: Dominko 26, Balažic 15, Hozjan 14, Trstenjak 12, Zrna 6, Horvatič G. 5, Horvatič S. 4, Balaž 2
KD Sobota: Šiftar 27, Lukač 18, Ficko 17, Žigo 7, Hari 7

Prvenstvena tekma, ki ni odločala o razvrstitvi za zaključni turnir, se je pričela z igro, ki je na začetku tekme kazala, da nobena izmed ekip ne bo vložila pretirane energije v srečanje.  Vodstvo domačih v prvi četrtini je bila pričakovana, zato se tudi nič pomembnega v tej začetni četrtini ni zgodilo. Gostje so drugo četrtino prestavili v višjo prestavo in  pokazali željo, da želijo v Lendavi zmagati. To jim je uspevalo, saj so ob domači obrambi, ki je bila nekoliko zmedena s kombinatorno in učinkovito igro gostov, prevzeli vodstvo in polčas zaključili s prednostjo 4 košev. Čeprav smo domačini rezultat želeli obrniti v svojo korist tudi s consko obrambo nam v tej četrtini ni uspevalo nič in tako so Sobočani  pred zadnjo četrtino vodili z 8 pikami prednosti. V zadnji četrtini smo sklenili svoje vrste, začeli igrati  agresivnejše v obrambi, kar je prineslo učinkovitejšo igro v napadu in  pozitiven rezultat ter našo končno zmago. Čestitamo gostom za borbeno in zavzeto igro.
Napisal: Velimir Horvatič (KK Lindau)

KD Ljutomer : KK Paloma - Alfa Sladki Vrh
49 : 88 (11:22, 8:18, 16:23, 14:25)
sobota, 6.4.2013, 18.00, ŠIC Ljutomer; Bilič, Zdravkovič

KD Ljutomer: Jakelj M. 16, Nemec 12, Vozlič 11, Jakelj P. 9, Rošker 1, Črnjavič 0
KK Paloma - Alfa Sladki Vrh: Cehnar L. 32, Pok 15, Mesarič 13, Cehnar G. 10, Vernik 8, Pantelič 6, Kikl 2, Arzenšek 2, Mezgec 0, Nerat 0

Začetek tekme je postregel s standardom - domačinov 6, trener gostov Vernik pa ni ničesar prepuščal naključju, zato je v metropolo pripeljal skoraj vse udarne adute (ni bilo le Stampferja). Višinsko, kilaško, množično podhranjeni domačini smo vedeli, da bomo bili težak boj. Po pričakovanjih je v peterki gostov začel coach Vernik, ki je na začetku pokazal, zakaj je nekdaj bil talent... :) Promet je v prvi četrtini potekal bolj enostransko - na koš domačinov, ki nismo in nismo mogli zadeti, medtem ko so gostje predvsem preko Mesariča višali razliko. V drugi četrtini je sledila serija 0:13 v korist gostov, domačini pa smo odgovorili z mini serijo 7:0. Tako je že na polčasu bilo vse bolj ali manj odločeno, saj je bilo +21 za Slatkiše. V drugem polčasu so gostje predvsem preko protinapadov višali razliko (domačinom je pošteno pošla sapa), razigral se je do takrat neviden Cehnar L., ki je bolj ali manj zadeval iz vseh položajev znotraj trojke. Domačini smo poskušali z mirno igro, za kaj več tudi ni bilo energije, pokazali nekaj potez, ki so nas pred leti večkrat krasile na vsaki tekmi. Zadnji del je tako bil le še rutina. Gostom čestitke za zmago, pošteno igro, zmotili so nas le grdi bloki, ker mi smo bolj "fini igrači". :) Kasneje smo še pokramljali ob pirčku in to je bilo bolj ali manj to. Gostje so zaključili v bližnjem lokalu, mi pa smo si delili funkcije na Občnem zboru društva. :)
Domačini smo s tem zaključili z domačimi tekmami, gremo le še v Mursko Soboto, kjer pričakujemo lepo pogostitev Carlosa in ekipe, ki bo preizkušala taktiko za Finalni turnir. V imenu KD Ljutomer se za celoletno pomoč zahvaljujem zapisnikarski mizi.
Sestavil: Matevž Jakelj (KD Ljutomer)

KK Radenci : PŠK Ljutomer 2
94 : 74 (30:18, 20:15, 20:21, 24:20)
sobota, 6.4.2013, 19.00, ŠD Radenci; Horvat, Chowdhury

KK Radenci: Rajnar 27, Gomboc 24, Šijanec 21, Niderl 20, Sovič 2, Koren 0
PŠK Ljutomer 2: Jurkovič 21, Plohl 20, Preglej 13, Kosi 11, Kolbl 9

V soboto, 6. 4. 2013 smo igrali tekmo z večnimi rivali iz Lotmerka - PŠK 2. Že pred tekmo je bilo jasno, da bo tekma fer in prijateljska, saj smo bili oboji "kratki" v postavah. Domačini smo imeli 1 rezervo, gostje nobeno. Gledalcev se je zbralo nekoliko manj, so pa bili toliko glasnejši... "bilo je i pesme" :)
1. četrtina :
Tekmo je pod košem odprl domači ljubljenec publike - Tonir. Do sedme minute je bil rezultat izenačen, do konca četrtine pa smo domači pobegnili z delnim rezultatom 12:3 in ob koncu je na semaforu pisalo 30:18. Lotmeržani so v prvi četrtini zadeli 3 trojke.
2. četrtina:
Nadaljevalo se je podobno kak začelo. Radenčani smo zadeli 2 trojki in izpeljali nekaj hitrih konter, pri gosteh pa sta stik držala Kosi in Preglej. Ob polčasu smo vodili za lepih 17 točk, 50:33.
3. četrtina:
Tretji del se je pokazal kot najbolj izenačen, domači smo malo popustili v zbranosti, predvsem v obrambi in dovolili, da se je razigral Jurkovič (v tem delu 11 točk od skupno 21).  Vseeno nam je uspelo še povečati razliko na 16 točk ob koncu.
4. četrtina:
Gostje so, zaradi utrujenosti, prešli v consko obrambo, kar nam je omogočilo lažje nadaljevanje. Sicer smo nekaj odprtih trojk najprej zgrešili , potem pa le 2 zadeli (Gomboc, 10 točk od skupno 24 v tem delu) . Do konca še nekaj lepih košev z obeh strani in končnih 20 točk razlike za rezultat 94:74.
Pohvala gre sodnikoma za zelo dobro sojenje, gostujočim pubecom za zelo fer in prijateljsko tekmo :) , domačim navijačem za izredno vzdušje, in pa mojim soigralcem za resen pristop in "uživanje" na igrišču.
Za zadnji krog letošnje lige smo si pustili naše redne "mušterije" v zadnjih letih :)(izvzemimo prvo tekmo z njimi, ko so nas narezali kak bike) , trenutno drugouvrščeno ekipo KK Lindau iz Lendave. Že zdaj vabim ljubitelje košarke na to tekmo, da vidite letošnjega glavnega favorita za zmago na Final four.

PŠK Ljutomer 2: Karba 26, Kolbl 17, Jurkovič 9, Preglej 9, Kosi 4
KD Ljutomer: Vozlič 11, Nemec 10, Jakelj J. 10, Jakelj M. 7, Mele 6, Jakelj P. 4, Črnjavič 4

V času nedeljskega kosila se je odvil še drugi ljutomerski derbi med ekipama PŠK 2 in KD Ljutomer. Oboji smo imeli ta vikend dvojni spored, saj je šlo za prestavljeno tekmo. Obema ekipama se je poznala utrujenost, predvsem zaradi kratke klopi. Starejših kolegov je bilo 7, nas pa (v skladu z letošnjo sezono) le 5. Starejši so bolje pričeli tekmo in povedli 4:0 in nato še z 8:3, igra je bila precej raztrgana, z napakami in zgrešenimi meti. Mlajši smo se po slabšem začetku nekoliko pobrali, začeli zadevati in z nizom 16:1 smo prvo četrtino dobili z 19:9. Tudi druga četrtina se je začela po naših željah, zadeli smo tudi tri trojke, izkazal se je Karba z osmimi zaporednimi točkami in prednost je narasla na 30:9. Po minuti odmora so se starejši nekoliko zbrali in uspeli do polčasa znižati na -15. Tretja četrtina ni prinesla bistvenih sprememb, prednost se je gibala okrog 20 točk, ob koncu pa so se starejši s sedmimi točkami zapored uspeli približati na -13. Pri mlajših se je vedno bolj poznalo dejstvo, da na klopi nismo imeli menjave, štiri minute pred koncem tekme se starejši približajo na -11, a kaj več jim ni uspelo, tudi zaradi številnih napak in poceni izgubljenih žog. Na koncu so starejši poskušali še z hitrimi osebnimi napakami in upanjem, da bomo iz linije prostih metov nenatančni, a so se pri mlajših, z izjemo Kosija (8/0), vsi izkazali pri izvajanju prostih metov in tako je zmaga zasluženo ostala v rokah peterice mlajših. Končni rezultat je bil 65:52. Čestitke starejšim kolegom za dobro partijo ter sodnikom in zapisnikarski mizi za dobro opravljeno delo. Pri ekipi PŠK 2 smo tako zaključili sezono, v kateri smo razočarali predvsem z odnosom in posledično tudi z igro.
Sestavil: Luka Kosi (PŠK Ljutomer 2)