Mihaela Čirič za las ob medaljo na Evropskem prvenstvu

Na Evropskem članskem prvenstvu v Sambu, je nastopilo preko 300 tekmovalcev iz 29 držav

Prlekija-on.net, nedelja, 26. maj 2013 ob 18:02
Mihaela Čirič

V Cremi v Italiji, je potekalo Evropsko člansko prvenstvo v Sambu, kjer je nastopilo preko 300 tekmovalcev iz 29 držav. Mihaela Čirič, članica Rokoborskega kluba Ljutomer, je nastopala v kategoriji do 56 kg, ki je bila izredno močna zaradi kvalifikacij za Sport Accord Combat Games.

Mihaela je najprej suvereno premagala predstavnico Srbije, nato je po napaki z zvodom izgubila proti Francozinji. V odločilni borbi za medaljo je po izenačenem dvoboju za las izgubila proti Ukrajinki. Kljub temu si je priborila nastop na igrah, kar je bil tudi glavni cilj.

Sport Accord Combat Games bodo potekale oktobra v Saint Petersburgu v Rusiji. Na igrah se bo nastopalo v 15 različnih borilnih veščinah s tekmovalci iz celega sveta. Kljub krajšemu času treniranja je viden izreden napredek tekmovalcev. Tako v klubu upajo tudi na odlično uvrstitev Niko Horvata julija na Univerzijadi v Kazanu v Rusiji.

Kasaške dirke v Križevcih, foto: Občina Križevci