Sinoči je bilo v Ljutomeru vlomljeno v trgovino od koder je neznanec odtujil za 1.500 evrov sanitarne opreme. Policisti pa so obravnavali tudi tatvino rabljene kadi.
Kriminalisti Sektorja kriminalistične policije PU Murska Sobota so zaradi zlorabe uradnega položaja kazensko ovadili župana ene od pomurskih občin, ker je za izdelavo spletnega portala občine odredil izplačilo, čeprav storitev po sklenjenih pogodbah ni bila opravljena in spletni portal ne deluje. S tem dejanjem je občinski proračun oškodoval za 9.247 evrov.
Policisti Policijske postaje Gornji Petrovci so 6. septembra 2012 na podlagi odredbe sodišča opravili hišno preiskavo pri 24-letnem moškem iz območja Goričkega.
Dne 12. septembra 2012 v popoldanskem času je odšel od doma neznano kam, 77-letni ROPOŠA Alojz, ki stanuje v Dokležovju (UE Murska Sobota). Vozil se je z ženskim kolesom rdeče barve.
Ker so nekateri lokalni mediji danes poročali o ugrabitvi dveh otrok v Ljutomeru, so iz policije posredovali pojasnilo.
Policisti Policijske postaje Ormož so v torek, 11. septembra, okrog 16.20, v Središču ob Dravi preverili identiteto petih oseb, ki so posedovali ruske potne liste, brez vizumov. Ugotovili so, da so državno mejo prestopili na nedovoljen način, zato jim je bilo odrejeno pridržanje.
V petek, 7. septembra, ob 14.30 uri, je v Ljutomeru voznica osebnega avtomobila na zaznamovanem prehodu za pešce oplazila peško.
V ponedeljek, 10. septembra, ob 10.19, so v potoku Trnava v občini Središče ob Dravi opazili madeže. Gasilci PGD Ptuj, PGD Ljutomer, PGD Obrež, PGD Središče in delavci VGP Drava so opravili meritve in poiskali vir in vzrok onesnaženja.
V petek, 7. septembra, malo pred 15. uro, je OKC PU Murska Sobota sprejel obvestilo o delovni nezgodi, ki se je zgodila v podjetju v Murski Soboti. V nezgodi bi naj bila hudo poškodovana ena oseba.
Spletni portal Dnevnik.si danes poroča, da kriminalisti iz Murske Sobote preiskujejo domnevne grožnje predsedniku vlade Janezu Janši.