Svetniki Občine Ljutomer so na minuli seji soglasno podprli občinski program varstva okolja, ki za obdobje do leta 2015 zajema 18 projektov, skupaj ocenjenih na več kot 12 milijonov evrov. Že v začetku lanskega leta so v občini najprej analizirali stanje okolja in ocenili trende ter organiziranost na področju varstva okolja.
Križevski občinski svetniki so po drugem branju brez večjih pripomb potrdili proračun občine za letošnje leto. V tej prleški občini, ki ima nekaj več kot 3600 prebivalcev, za letos predvidevajo 4,4 milijona evrov prihodkov in nekaj več kot 4,9 milijona evrov odhodkov. Primanjkljaj bodo pokrili z ostankom sredstev na občinskem računu konec lanskega leta.
Do konca tega tedna je treba oddati prijavo na razpis za nepovratna sredstva Evropske unije in naše države v okviru tretjega razpisa Službe vlade Republike Slovenije za lokalno samoupravo in regionalno politiko za razvoj obmejnih območij s Hrvaško. Občina Križevci bo na ta razpis prijavila rekonstrukcijo lokalne ceste Lukavci-Noršinci v dolžini 1300 metrov in izgradnjo pločnika ob tej cesti.
O lastništvu Doma Matije Gubca, ki prenovljen stoji ob zgradbi občinske uprave v Svetem Juriju ob Ščavnici, bodo ponovno razpravljali in odločali v sodni dvorani. Tako je odločilo mariborsko višje sodišče. Občina Sveti Jurij ob Ščavnici si je že leta 2005 želela priti do dokumenta, da je lastnica tega doma, ki so ga v času gradnje pomurskega dela avtoceste uporabljali izvajalci.
Ravnatelj Gimnazije Franca Miklošiča Ljutomer Zvonko Kustec si že dalj časa prizadeva za ureditev prehoda za pešce na regionalni cesti med stavbo gimnazije in Golarjevo hišo v Ljutomeru. Ljutomerski gimnazijci imajo namreč v Golarjevi hiši ure računalništva in vsak dan tako cesto na nedovoljenem delu cestišča prečka okoli 15 dijakov.
Sredi lanskega leta so ljutomerski občinski svetniki podajali soglasje k oceni delovne uspešnosti vodilnim javnim uslužbencem v letu 2008. Poročali smo, da so sveti zavodov na podlagi pravilnikov ocenili direktorje javnih zavodov in ravnatelje osnovnih ter glasbene šole, soglasje k delovni uspešnosti pa poleg občinskega sveta daje tudi pristojno ministrstvo.
Zato da se je Ljutomer lahko uvrstil na zemljevid mest v Sloveniji, ki imajo sodobno športno infrastrukturo, bo treba v prihodnjih letih potrpeti. Vsakdo, ki je spremljal izredno obiskano prvoligaško rokometno tekmo in otvoritveno slovesnost, verjetno ve, da prestiž stane. In tako bo tudi s tem centrom, ki je brez opreme ovrednoten na 5,6 milijona evrov. V naslednjih petnajstih letih bo občina Ljutomer iz svojega proračunavsako leto namenila blizu pol milijona evrov ptujskemu podjetju GradisGP ...
Predstavniki sekcije za promet pri Obrtno-podjetniški zbornici Slovenije (OZS) so se v Murski Soboti srečali s člani pomurskih obrtno-podjetniških zbornic, ki delujejo na področju cestnega prevozništva pri prevozu blaga in oseb. "Srečali smo se z namenom, da pogledamo, koliko je na tem območju ovir za prevoznike, zanimalo nas je tudi omejevanje prometa, ureditve prometne signalizacije in podobno," je po koncu obiska Pomurja povedal sekretar sekcije za promet pri OZS Bojan Pečnik.
Mesto Ljutomer ima sedaj dve krožišči - pri zdravstvenem domu in pri poslovalnici Nove Ljubljanske banke, v prihodnje pa bo dobilo še dve. Sedanje vodstvo načrtuje izgradnjo krožišča čez reko Ščavnico v Prešernovi ulici ob zgradbi murskosoboške Mure ter pri bencinskem servisu OMV.
V petek, 15. januarja so v Ljutomeru uradno odprli športno-izobraževalni center (ŠIC) Ljutomer. Na otvoritvi so bili prisotni številni eminentni gostje, dvorano pa so uradno odprli šolski minister dr. Igor Lukšič, ljutomerski župan Franc Jurša, ravnatelj Gimnazije Franca Miklošiča Ljutomer Zvonko Kustec in direktor družbe Gradis GP Gradnje Ptuj Branko Veselič.