Razmere v slovenskem kmetijstvu se slabšajo, so na minulem letnem občnem zboru poudarili govedorejci, združeni v Govedorejsko društvo lisaste pasme Ljutomer - Križevci. Ob težavah iz preteklosti so se po mnenju predsednika društva Slavka Ostrca pojavile nove: "Novi predpisi in uredbe, ki jih bomo morali izpeljati še v letošnjem letu, so v nekaj primerih celo neizvedljivi.
Vaščani Pristave, vasi na obronku občine Ljutomer, ne morejo dojeti, da na začetku 21. stoletja kar tri lokalne ceste, ki vodijo v središče vasi, še vedno niso asfaltirane. Gre za cestne odseke, ki v Pristavo vodijo s Cvena, Mote in Veščice, po pričevanju vaščanov pa po teh cestah teče dokaj gost promet. Med drugim smo izvedeli, da po teh makadamskih cestah poteka organiziran šolski prevoz, ceste pa kot obvoz okoli Ljutomera uporablja vedno več prebivalcev sosednjih vasi.
Prvega aprila bo pričelo delovati 29. maja lani ustanovljeno Javno podjetje (JP) Prlekija s sedežem v Ljutomeru. Podjetje je v stoodstotni lasti občin Apače, Gornja Radgona, Križevci, Ljutomer, Radenci, Razkrižje, Sveti Jurij ob Ščavnici in Veržej, za direktorja pa je bil na podlagi razpisa izbran dosedanji vodja murskosoboške poslovalnice Hypo-Alpe-Adria Bank Davorin Kurbos.
Na skupščini Društva vinogradnikov in prijateljev vina Ljutomer so znova izpostavili težko situacijo v vinogradništvu. Ker vina na tržišču ne dosegajo dovolj visokih cen, se številni privatni vinogradniki zaradi previsokih stroškov odločajo za krčenje vinogradov, kot ugotavlja predsednik društva Miran Torič pa pogrešajo tudi mlajše vinogradnike.
Leta 2006 je začel veljati novi zakon o vinu, s katerim so se sicer ohranile tri vinorodne dežele, Primorska, Podravje in Posavje, sprememba pa je nastala pri vinorodnih okoliših. Iz 14 vinorodnih okolišev je nastalo sedanjih devet, med njimi kot največji tudi vinorodni okoliš Štajerska Slovenija.
Ko je naša zakonodaja omogočila, da so tudi zaselki, ki ne obsegajo niti deset kvadratnih kilometrov in s komaj 500 prebivalci, lahko postali občine, so se te seveda namnožile, tudi v deželi ob Muri.
Člani občinskega sveta občine Veržej so po pregledu pripravljene dokumentacije potrdili povišanje ekonomskih cen vzgojno-varstvenih programov, kot je predlagalo vodstvo osnovne šole Veržej, kamor spada tudi enota vrtca. Nove cene bodo veljale od prvega marca naprej.
V teh dneh je v občini Sveti Jurij ob Ščavnici v javni obravnavi odlok o oskrbi s pitno vodo. Doslej v tej občini niso imeli lastnega odloka, temveč so uporabljali odlok občine Ljutomer. Glede na to, da je občina dolžna zagotavljati opravljanje javnih služb, ki jih sama določi, in javnih služb, za katere je tako določeno z zakonom, so se tudi v občini Sveti Jurij ob Ščavnici odločili, da pripravijo lastni odlok, v katerem bodo upoštevali tudi vse zakonske spremembe, ki so se v zadnjem ...
Turizem postaja vse bolj pomembna in obetavna gospodarska panoga, tega se zavedajo tudi v občini Veržej. Na območju te občine namreč deluje termalno kopališče Banovci, v katerem je letno okoli 100 tisoč prenočitev, več 100 tisoč pa je letno tudi dnevnih kopalcev. Ker turista poleg tega, kar mu zagotavlja turistični ponudnik, zanimajo tudi urejene pešpoti in kolesarske steze, se je občina Veržej odločila izboljšati javno infrastrukturo v tem naselju.
Na tretji javni razpis za izbor projektov iz prednostne usmeritve Razvoj obmejnih območij s Hrvaško, v okviru operativnega programa krepitve regionalnih razvojnih potencialov za obdobje 2007-2013, bo občina Ljutomer prijavila dva projekta za rekonstrukcijo lokalnih cest.