Regionalni center Zveze za tehnično kulturo Murska Sobota je v ponedeljek, 11. aprila 2011, organiziral na OŠ Cankova 19. Regijsko srečanje mladih raziskovalcev Pomurja. Srečanja se je udeležilo 66 mladih raziskovalcev (54 iz OŠ in 12 iz SŠ), ki so pripravili kar 37 raziskovalnih nalog (27 OŠ in 10 SŠ) ob pomoči 43 mentorjev na 10 različnih raziskovalnih področjih.
V veliki dvorani gostišča – picerije Kostanj v naselju Ptujska cesta v občini Gornja Radgona je samo en dan – 9. aprila 2011 – predstavil javnosti svoja slikarska dela Branko Borko iz Gornje Radgone. Razstavo svojih slik je pripravil ob 50 obletnici svoje razstavne dejavnosti.
Profesorica razrednega pouka Annmarie Saša Prah, po rodu iz Lenarta v Slovenskih goricah, ki že 20 let živi v Ljubljani in ima tam svojo prodajno galerijo, od 8. aprila dalje razstavlja svoje oljne slike v Galeriji Ante Trstenjaka v Ljutomeru.
Če poskušamo povzeti dogajanja, povezana s prihajajočim nedeljskim referendumom za malo delo lahko rečemo, da se referendumska kampanja končuje s kopico odprtih vprašanj, ki so jih nanizali nasprotniki malega dela in daljšo vrsto utemeljenih odgovorov zagovornikov malega dela.
Javni sklad RS za kulturne dejavnosti, območna izpostava Ljutomer prijazno vabi na Festival otroških in mladinskih pevskih zborov občin Ljutomer, Križevci, Veržej in Razkrižje, v četrtek, 7. aprila 2011, v Domu kulture Ljutomer, ob 15.30 in 18.00 uri.
Vabljeni na kulturne prireditve v mesecu aprilu.
Pred 60. leti, 1. aprila 1951, sta zakonsko zvezo sklenila Marija in Ivan Marinič z Radenskega vrha, ki sedaj živita v DOSOR-ju, Domu starejših občanov Radenci. Prav tam, v prostorih domske knjižnice, je zatorej v soboto, 2. aprila, bilo zelo slovesno.
Na predvečer 66. obletnice osvoboditve Prekmurja izpod okupacije (4. aprila 1945) je v Murski Soboti gostoval Ženski pevski zbor Kombinat iz Ljubljane, ki je v goste povabil še Tržaški partizanski pevski zbor Pinko Tomažič. Med potjo v prekmursko prestolnico se je 60 pevk ustavilo za koncert še v DOSOR-ju, Domu starejših občanov Radenci.
Franc Senekovič (1874 – 1935) iz Zgornje Ščavnice pri Sveti Ani, v osrčju Slovenskih goric, je konec 19. ter v začetku 20. stoletja zapisoval v svoje zvezke pravljice, pripovedi, prilike in legende. Te sta v mladih letih prebirale ter ob selitvi v novo hišo ponovno odkrili v skrinji na podstrešju njegovi vnukinji Marija (roj. Senekovič) Ferk in Elizabeta (roj. Senekovič) Ajtnik.
V Hiši Stare trte na Lentu v Mariboru so v letošnjem letu pričeli z izvajanjem vinsko-kulinaričnih večerov, ki se odvijajo ob četrtkih. V mesecu januarju in februarju je bilo moč degustirati vina in kulinariko iz mariborske, gornje-slovenjegoriške in podpohorske vinske ceste. V mesecu marcu so se odvili štirje kulturno obarvani vinsko-kulinarični večeri v okviru cikla »Vino, trta in literatura«.