Dejan sreda, 7. maj 2008 ob 01:22

Ta tema obravnava prispevek Najlepši trg v Evropi

Tunč, vsa čast. Takši trg bi se tüdi meni dosti bole dopa, kak je zej toti beton. Zej mamo namesto vekih storih kostajof, tote kole naftikane po trgi. Sicer smo to že gor pa dol premleli, kak bi blo dosti lepše, ka bi bilo na trgi več zelenega, kakše gredice pa tiste super ideje ka bi negi meli trto z Lenta. Tüdi kerega koli pitaš, fsi rečejo, ka na trgi fali zelenja. Sicer ne ven, kak de čez por let to zglednolo, samo tistih por drevik nede tote podobe dosti spremenilo. Trg je sicer lep s totin tlakofcon pa z alejo, samo bi bija dosti lepši, či bi bila kombinacija z zelenjon. Toti koli pa kobače pa so čisto mimo. Kej čemo, nekak mo že preživili Žalosten

Pepek z brega sreda, 7. maj 2008 ob 02:34

Aplavz Aplavz Aplavz
Točno tak.

Či bi trg obnovili po zdravi kmečki logiki, bi bija gvišno dosti bole prijazen liden in bi se bojše počütili, gdo bi pujen hodili.


V doni situaciji bi bilo nejbojše, ka bi fse tote store fasade, kere zej več ne pašejo f toto okolje, oblekli v glažovino, ali pa v marmor. Na okna pa bi jas dja železne križe, te pa bi bilo fse v stili.

Tunč sreda, 7. maj 2008 ob 11:36

Jaz mislimda bi k podobi trga že dosti pomogali če poderemo tisto okrasno pergolo in en red količkov ki so ob aleji velikanov vun spiplemo. Namesto njih pa lehko kakšne korita z rožami postavijo pa se z avti glih tak nedo mogli na trg voziti pa še malo rožic bi bilo za popestritev.Hihihi

MHA sreda, 7. maj 2008 ob 14:50

Keko sen jas zveda od glovnega za obnovo trga, so pre šteli dati nekšo trovo notri, san je pre nigi ne pasala. Glede trte pa škoda ka smo se ne pred obnovo spotili, ka bi se posla predlok na opčino.Na zadnje urejal: MHA, dne: sreda, 7. maj 2008 ob 13:52

Dejan sreda, 7. maj 2008 ob 14:57

Kak nigi ne pasala? Na sredini kak je toti glovni tlakovec, bi osta stori del s trovo pa drevami, okoli pa bi naredli kak je zej, samo brez kobač pa brez kolof z lepimi uličnimi svetilkami, ne s sohami s sateliti.

MHA sreda, 7. maj 2008 ob 15:12

Jah, tak sen doba informacijo. Mislin pa sfojo, ko so vidli ka smo se začeli buniti zavolo betona, te so si zmislili ka pre nigi ne paše. Pisk Tisti satelicki taleri pa so resen Kozlam

Tunč sreda, 7. maj 2008 ob 20:04

Zadnjič sem napisa e-mail gospodi Bojani Reichenbergi. Gnes mi je odgovorja glede totih luči je napisa naslednje.
"- reflektorji za razsvetljavo trga so zrcalno-refleksni, izmisljeni za trge, nemskega proizvajalca in predstavljajo enega zadnjih tehnoloskih dosezkov "Maturant
Taka dečki nemška tehnologija de na nam svetila, to je ne samo tak.

MHA sreda, 7. maj 2008 ob 20:42

Tote liči so sploh ne lepe, pa še premočno sfetijo. Dere je še fsakša drüga sfetila, že te je blo presfetlo, zej pa de še le sfetlo, ki fse gorijo.

Tunč sreda, 7. maj 2008 ob 21:57

Je pa zanimivo da mi je toti projektant napisa, da se z županom štukajo, da bi odstranili tote nesrečne kole, ki stojijo po celem levem kraji trga in so baje domislica naših glavic iz županskega urada.Hamer

Pepek z brega sreda, 7. maj 2008 ob 22:48

To si zej že pomalen teren nadilovlejo, ka te, dere de gosto gratalo, nede niše nič krif.

prlek1825 sreda, 7. maj 2008 ob 23:12

to tak je ke gnešji den toti projektanti delajo samo po knigah, prakse pa nemajo čist nič so pa nejbole pametni!

MILAN četrtek, 8. maj 2008 ob 22:01

Mislec
jasno pa glasno
TRG-GLOVNI PLAC JE NAŠ

pa kej bi se sekerali
stalno smo šinfali ka mojo drügi fse lepo

naš je pa bode osta

dobro ka je bor nekej novega
pa ven se bomo navadili.


Pevec Pevec Pevec Pevec Pevec Pevec

Pepek z brega petek, 9. maj 2008 ob 00:23

Mislec Mislec Mislec
Lotmerški Glovni ploc de naš, pa kakšikoli te že je, samo či de ŽIVJA.

Či de opčini, pa seveda tüdi fsen nan, keri se trüdimo, ka bi človeštvi nekej dali, uspelo toti ploc spraviti v živleje, te je ne škoda trüda pa penez, keri so bili vloženi v jega.

Či pa de osta prozen in se na jen nede nič godilo, te pa je fse fküper sterl f prozno.

O ten, kaši pe je, ali pa kakši bi lehko bija, pa bi se dalo rasprovlati še pa še.
Provijo, ka mojo fsakše oči svojega molara.
To stoprocentno drži. Drži pa tüdi to, ka so toti, keri so zvirtili, ka je ploc takši kak je, tüdi ne fse pometi totega sveta pojeli in bi mogli poslühnoti tüdi tistin, keri mislimo drgačik.

Pepek z brega petek, 9. maj 2008 ob 00:28

Tak kak proviš, Milan: "Zej je, kej je".

Vzemmo ga za našega in mu dejmo živleje. Dejmo mu düšo, ka nede osta samo en veki küp kameja pa železja, pač pa de grota
"GLOVNI PLOC SREDIŠČA PRLEKIJE"
Respekt Respekt Respekt Respekt

MILAN petek, 9. maj 2008 ob 08:07

Ploskač Ploskač Ploskač


krüha pa iger

te pa bomo lahko veseli.

Tunč ponedeljek, 12. maj 2008 ob 22:33

Kul Trg je odprt, kakše je takšen de osta. Zaj pa se moramo truditi mi vsi, da na njem se kaj pametnega zgodi. Veselko Gor Aplavz

Jernej ponedeljek, 12. maj 2008 ob 23:47

Tunč je napisal/a:
Kul Trg je odprt, kakše je takšen de osta. Zaj pa se moramo truditi mi vsi, da na njem se kaj pametnega zgodi. Veselko Gor Aplavz

Naja mislim ka naj kesnej za enoga ali dva stoletja do ga pa obnovili!
Saj je se enkrat tak bio kak zdaj...no podobno pac!



...no vüpan ka ma te z Nelov duma (Lotmerki) da de neksna festa. VeselkoNa zadnje urejal: Jernej, dne: ponedeljek, 12. maj 2008 ob 22:51

Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.