V občini Veržej so ponosni na Babičev mlin na reki Muri, saj je to edini plavajoči mlin z vodnim kolesom, ki vabi turiste. Obiskovalcem se ponuja tudi ogled številnih zanimivosti, med njimi je ob reki in mlinu, nekaj posebnih vrst dreves.
Naše kraje je v torek popoldan zajelo neurje z močnim dežjem. Ko so se oblaki v večini razkadili in je med dežjem posijalo sonce, se je na vzhodu prikazala čudovita mavrica, ki je "objemala" našo pokrajino.
Prva nedelja v mesecu je dan, ko se čebelarji društva iz Ljutomera usedejo za mizo in se pomenijo o svojem delu in delovanju. Žal je tokrat tudi v njihovih vrstah zaznati slabo voljo, saj se srečujejo s kar nekaj težavami.
Turistično društvo Veržej v Prlekiji med drugim skrbi za narcisne travnike. Sodobno kmetijstvo je narcise (Narcissus poeticus) skoraj uničilo, pri čemer so se travniki preorali, posejala se je koruza in kulturne poljščine. Ob tem obstaja dokument Uradni list iz leta 1975 s katerim so poljane - travniki zaščiteni kot kulturni naravni spomenik. Tega seveda nihče ne upošteva, za travnike se ni dobila subvencija.
Prišli so časi, ko bodo ljudje spet morali razmišljati o bolj zdravem načinu življenja, kajti narava ponuja marsikatere zdravilne rastline, med njimi so tudi zelišča, ki se uporabljajo največ kot za zdravilne napitke, v zdravilstvu, kozmetiki, uporablja pa se tudi pri zdravljenju živine.
Te dni v večjem delu Slovenije piha močan veter, ki se je še okrepil v četrtek popoldne. Po napovedih lahko veter na vzhodu doseže tudi hitrosti do 100 kilometrov na uro, za večji del države pa je izdan oranžni alarm, kar pomeni, da so vremenske razmere nevarne.
V okolici Veržeja maja vsako leto zacvetijo bele narcise. To so cvetlice, ki rastejo izključno v naravi in le na prleških travnikih v okolici Veržeja. Svoj čas so bele narcise rasle streljaj od reke Mure, vse tja do Razkrižja. Takrat je bil pogled na »bele travnike narcis res čudovit«.
Čebelar Avgust Zadravec iz Lipe v beltinski občini se s čebelarstvom ukvarja ljubiteljsko že vrsto let. Tako je svojih 56 čebeljih družin odpeljal na bližnji travnik, kjer so do sedaj čebele pridno nabirale cvetni prah oljne ogrščice in ga odnašale v čebelje panje, tam so ga čebele delavke predelale v med.
Okrepljen severni do severovzhodni veter, po podatkih ARSO-ja v Pomurju dosega v sunkih tudi 60 km/h. Za večji del Slovenije je za danes izdan tudi rumeni alarm, kar pomeni, da je vreme potencialno nevarno. Veter naj bi zvečer in ponoči večinoma oslabel.
Glavna gobarska sezona je sicer konec avgusta in septembra, saj gobe potrebujejo dosti toplote in vlage za rast in ne sme biti preveč temperaturnih nihanj. Takrat so za rast gob prave klimatske razmere.