Prišli so časi, ko bodo ljudje spet morali razmišljati o bolj zdravem načinu življenja, kajti narava ponuja marsikatere zdravilne rastline, med njimi so tudi zelišča, ki se uporabljajo največ kot za zdravilne napitke, v zdravilstvu, kozmetiki, uporablja pa se tudi pri zdravljenju živine.
Te dni v večjem delu Slovenije piha močan veter, ki se je še okrepil v četrtek popoldne. Po napovedih lahko veter na vzhodu doseže tudi hitrosti do 100 kilometrov na uro, za večji del države pa je izdan oranžni alarm, kar pomeni, da so vremenske razmere nevarne.
V okolici Veržeja maja vsako leto zacvetijo bele narcise. To so cvetlice, ki rastejo izključno v naravi in le na prleških travnikih v okolici Veržeja. Svoj čas so bele narcise rasle streljaj od reke Mure, vse tja do Razkrižja. Takrat je bil pogled na »bele travnike narcis res čudovit«.
Čebelar Avgust Zadravec iz Lipe v beltinski občini se s čebelarstvom ukvarja ljubiteljsko že vrsto let. Tako je svojih 56 čebeljih družin odpeljal na bližnji travnik, kjer so do sedaj čebele pridno nabirale cvetni prah oljne ogrščice in ga odnašale v čebelje panje, tam so ga čebele delavke predelale v med.
Okrepljen severni do severovzhodni veter, po podatkih ARSO-ja v Pomurju dosega v sunkih tudi 60 km/h. Za večji del Slovenije je za danes izdan tudi rumeni alarm, kar pomeni, da je vreme potencialno nevarno. Veter naj bi zvečer in ponoči večinoma oslabel.
Glavna gobarska sezona je sicer konec avgusta in septembra, saj gobe potrebujejo dosti toplote in vlage za rast in ne sme biti preveč temperaturnih nihanj. Takrat so za rast gob prave klimatske razmere.
Na območju občine Razkrižje, nekaj metrov stran od reke Mure je nekaj gramoznic, ki so pravi naravni biser občine. Ko je še delovalo Brodarsko društvo Razkrižje je bila ena od teh gramoznic, oziroma mrtev rokav reke Mure dobro obiskana, kajti tam se je razvijal izletniški turizem v naravi, obiskovalci so lahko poskusili vožnjo z brodom, ribolov in sprehode.
Lovska družina Ljutomer ima svoj lovski dom med gozdovi, nedaleč stran od vasi Podgradje pri Ljutomeru. Lovci lovske družine lepo skrbijo za svoj lovski dom in okolico. Vse na okrog imajo zasajeno sadno drevje, vinsko trto, na južni strani lovskega doma pa so zasadili figo, ki je stara že kar nekaj let.
Ob dnevu Zemlje so občina Križevci, osnovna šola Križevci, Gozdarski inštitut Slovenije in skupina Fabrika v torek, 22. aprila, na sanirani deponiji odpadkov v Borecih pripravili slovesnost na kateri so predstavili nov projekt zasaditev na prostoru - matičnjaka, kjer bodo rasle ogožene avtohtone vrste dreves v Prlekije, kot so skorž, češnja, črni topol in druga drevesa.
V teh dneh je naše kraje zajel veter, ki piha v močnih sunkih tudi do 70 km/h. Piha severni do severovzhodni veter, ki se bo predvsem v severovzhodni Sloveniji še nekoliko okrepil. Za naše kraje je izdan tudi oranžni alarm zaradi vetra.